Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość darekmp3

Polpora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekmp3

Osobiście jestem za wspieraniem polskiego zegarmistrzostwa ale nie w ten sposób. Limitowane serie po 19 sztuk i ceny prawie 5000zł to przesada. Moim zdaniem zegarki te są klasy Eposa, Tissota, Davosy, Orisa - typowe, klasyczne garniturowce a te kosztują na połowę. Szkiełka szafirowe, werki szwajcarskie, czyli jednym słowem "bebechy" zapożyczone a tylko projekt designu polski. Rozumiem, że wszyscy uwielbiamy zegarki szwajcarskie, szwajcarska dokładność ale to wszystko możemy mieć własne. Tylko dlaczego nie można tego rozpowszechnić, nabijamy kieszenie Szwajcarom, jak moglibyśmy wspierać własny projekt. Ale jak to zrobić skoro jedyna polska manufaktura produkuje zegarki w limitowanych seriach po 19 sztuk??? :blink::lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście jestem za wspieraniem polskiego zegarmistrzostwa ale nie w ten sposób. Limitowane serie po 19 sztuk i ceny prawie 5000zł to przesada. Moim zdaniem zegarki te są klasy Eposa, Tissota, Davosy, Orisa - typowe, klasyczne garniturowce a te kosztują na połowę. Szkiełka szafirowe, werki szwajcarskie, czyli jednym słowem "bebechy" zapożyczone a tylko projekt designu polski. Rozumiem, że wszyscy uwielbiamy zegarki szwajcarskie, szwajcarska dokładność ale to wszystko możemy mieć własne. Tylko dlaczego nie można tego rozpowszechnić, nabijamy kieszenie Szwajcarom, jak moglibyśmy wspierać własny projekt. Ale jak to zrobić skoro jedyna polska manufaktura produkuje zegarki w limitowanych seriach po 19 sztuk??? :blink::lol: :lol:

 

Właśnie dlatego są takie drobie bo jest ich tak mało.

Poza budowaniem "prestiżu" poprzez cenę, niedostępność (to abecadło w marketingu dla dóbr luksusowych) to jednostkowe produkcje są dużo droższe niż seryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

lukaszcza no to takim podejściem nie osiągną sukcesu. Ja byłbym bardzo dumny nosząc polskiego automata, który w żadnym stopniu nie ulega popularnym szwajcarom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukaszcza no to takim podejściem nie osiągną sukcesu. Ja byłbym bardzo dumny nosząc polskiego automata, który w żadnym stopniu nie ulega popularnym szwajcarom.

 

 

Ja również. I dlatego uważam, że osiągną sukces, a to czy my uważamy, że warto/nie warto zapłacić za Polporę nie ma nic do rzeczy. Nasz status materialny również jest w tym momencie bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Ciekawe czy oni eksportują zegarki do innych krajów. Chyba nie bo z taką ilością to niewiele można zwojować. Aczkolwiek manufaktura istnieje niecałe 3 lata więc może zbyt wiele oczekujemy jak na ten czas, przypominam, że szwajcarskie fabryki swoją wielkość budowały przez dziesiątki a nawet setki lat. Początkowo też produkowały kilka/kilkanaście czasomierzy na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

II edycja Fortepiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i powiem tak ze myslalem o produkcji polskich zegarkow na mechanizmach ety lecz plany sie rozwialy bo nie mam gdzie zlecic zrobienia kopert stalowych lecz nie drogo. Teraz mysle o czyms takim jak Baltyk Blonie lecz o nazwie Tatry Wisla Odra itp lecz w kopertach mosieznych. Moze ktos ma jakies mozliwosci realizacji takiego zrobienia kopert. Daniel tel 500 127 041


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w sumie ciekawy pomysł, tylko pogratulować. Gdyby tak znaleźć grupę zapaleńców z kapitałem, tutaj, u nas na forum, mogłoby wyjść niezłe przedsięwzięcie. Wielu zna rynek, jest przedstawicielami na Polskę jakiś marek(przynajmniej tak wnioskuję), ma dobry kontakt ze stroną szwajcarską, mogącą dostarczać werki. To byłby dobry start, tym bardziej że znając gusta forumowiczów, zasobność ich portfeli, można całkiem niezłą linię zegarków obmyślić, niekoniecznie takich jak Polpora, która ani wyglądem ani ceną nie zachwyca, choć nabywców sobie znalazła. Powodzenia w realizacji :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet
Witam wszystkich i powiem tak ze myslalem o produkcji polskich zegarkow na mechanizmach ety lecz plany sie rozwialy bo nie mam gdzie zlecic zrobienia kopert stalowych lecz nie drogo. Teraz mysle o czyms takim jak Baltyk Blonie lecz o nazwie Tatry Wisla Odra itp lecz w kopertach mosieznych. Moze ktos ma jakies mozliwosci realizacji takiego zrobienia kopert. Daniel tel 500 127 041

 

 

Pomysł fajny, osobiście uważam że takich firm jak Polpora powinno byc w Polsce kilka, chociażby dlatego aby nie wszyscy mający ochotę na polski zegarek byli skazani na w/w firmę. Myślę też że niestety będziesz musiał poszukac producenta kopert w Chinach, to gdzieś na tym forum przeczytałem że Polpora zamawia koperty w Chinach, więc pewnie zbadali sprawę.....zawsze wygodniej byłoby zamawiac komponenty w Polsce. Tak więc jeśli producent który woła za swoje zegarki prawie 5000 pln zamawia w Chinach to i Ty jesteś chyba na nich skazany. Co do mechanizmów to może zamiast Ety zastanowisz się nad Sea Gullem, co prawda strona po Chińsku ale zdaje się że same werki też sprzedają. Niestety kontakt z nimi jest fatalny, byłem zainteresowany ich tourbillonem i jakoś tak dziwnie, zlewają klientów całkowicie. Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Bardzo chciałbym żeby Ci się udało. Może bym nawet kupił Twój zegarek jak byś miał nie za drogo bo na Polporę mnie nie stać. A propos Polpory to design tych zegarków jest nie za ciekawy. 1000000 razy ładniejsze są eposy i na połowę tańsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ponuraczek

I w dodatku grupa docelowa pomoże projektować zegarek... sukces murowany!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zapalonych grafików konkurs na projekt koperty/tarczy/wskazówek.

Na forum jest wystarczająco dużo użytkowników, by udało się zmodzić coś ładnego.

Nosić zegarek zaprojektowany przez samego siebie - marzenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ponuraczek

myślałem raczej o myśleniu grupowym... każdy chce coś innego, ale przy okazji z głowy badania marketingowe... a swoją drogą takie fora, jak to są na całym świecie. Ciekawe, czy jakiś producent wpadł już na taki pomysł... To w zasadzie najprostszy sposób sprawdzić co najlepiej się sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no:

-konkurs

-głosowanie - myślenie grupowe :P

-realizacja najlepszego projektu/projektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ponuraczek

- realizacja projektu

- liczenie kasy

- praca z pasją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o polporze pisałem ostro nawet jak na mnie :P czyli b. ostro. Moim zdaniem to syf niewarty tych pieniędzy i jeszcze kretyńskie nazwy.

 

Pomysł nawiązania do tradycji błonie bardzo fajny Myslę że nawet bez ety na claro byłoby ok.

Koperty to chyba się na jakichś targach kupuje? skoro ktoś na forum kupuje koperty do pasówek IWC to normalne koperty powinny też byc.


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ponuraczek

Może Vostok użyczyłby swojego automata? Będzie pewnie taniej, a mechanizm przecie nie taki zły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nawiązywanie do Błoni jest głupim pomysłem. Nie dziwię się, że taki pomysł padł. Teraz jest czas na powroty ,,wielkich'' i powroty ,,do korzeni''. Wystarczy popatrzeć na trendy rynkowe, wszystkie produkty wracją. Moda wraca. Wielcy twórcy muzyczni wracają.

 

Ale za szumny powrotami stoi tylko i wyłącznie crap. Mało komu/twórcy/organizacji/firmie udaje się stworzyć coś trzymającego poziom. Taki los pewnie byłby i zegarków. A szkoda, bo Błonie sobie na to nie zasługują. Lepiej zacząć coś nowego a nie jechać na stylu wypracowanym przez kogoś -- i tylko go zszargać.

 

Reszta forumowych idei super :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odzew wszystkie mysli sa ok i widze ze nie tylko ja mysle o polskim zegareczku, lecz mnie ciagnie do tradycyjnego zegarka z centralnym sekundnikiem w miare prosta linia z naciagiem manualnym jak to bylo przed laty w Bloniach. Chce aby byl dostepny dla wszystkich i widze ze nasza praca odniosla by sukces. Teraz kwestia zalatwienia wszystkiego po kolei i do pracy. Zycze wszystkim Wesolych Swiat i ciekawych pomyslow.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie centralnym?

A gdyby tak na unitasie?

Adriatica oferowała taki model w okolicach 700-800zł.

Jakby powstał polski zegarek z takim werkiem i w atrakcyjnej cenie, pierwszy ustawiłbym się w kolejkę po niego. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się przespacerować po giełdzie w Bytomiu, tam można odszukać kilku zegarmistrzów którzy produkują, dorabiają koperty do danego werku. Duże zapotrzebowanie jest na koperty do pasówek z werków od kieszonek. Widziałem, piękna robota, nawet w złocie, koszt robocizny takiej koperty od 120 do 300zł. Tarcze dorabiają, odnawiają w naszym kraju solidnie dwie firmy, jedna w Wa-wy druga z Poznania koszt dorobienia od 100 za prostą bez bajerów do 200zł za już taką wypasioną zloconą czarną, nawet nie trzeba mieć tarczy oni sami dorobią. Więc koperte i tarcze można wyprodukować max do 500zł, a przy większej ilości napewno sporo taniej. Teraz tylko trzeba odszukać solidny werk w przedziale 100-1000zł (za 1000 to już kupi się naprawde ciekawe pozycje stosowane np w Omedze, na all sprzedaje ktoś takie werki http://www.allegro.pl/search.php?from_form...text&buy=0)

Pozostaje dorobić wskazówki i stosowny pasek + pudelko razem okolice 50-200zł. Zatem mamy koszt całego zegarka od minimalnie 500 do max. 1500zł. Za tysiaka więcej bez problemu można zrobić złotą sztuke, zawartość złota w takiej Doxie czy typowym Tisocie to 500-600zł koperty takie ważą od 8 do 12 gram zlota 14 karatowego, takie złoto do kupienia po 50-60zł za gram. Zatem za 5 tyś zł jestem w stanie wyprodukować 2 zlote zegarki z bardzo dobrymi werkami i jeszcze coś zostanie:) Przy większych ilościach na pewno można obniżyć koszty produkcji. Dodatkowo można dać zarobić naszym ludziom, nie skośnookim, a jakość wykonania będzie na pewno lepsza. Polak potrafi więc do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie centralnym?

A gdyby tak na unitasie?

Adriatica oferowała taki model w okolicach 700-800zł.

Jakby powstał polski zegarek z takim werkiem i w atrakcyjnej cenie, pierwszy ustawiłbym się w kolejkę po niego. :P

 

Ooo patrzcie, ale gapa ze mnie, Polpory też unitasku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.