Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość darekmp3

Polpora

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po prostu próbuję uświadomić sobie i innym, że Polpora to nie jest jakiś luxlux towar. Zwykłe zegarki złożone z kupionych części w kosmicznych cenach. Do tego totalne bezguścia, bez życia. To tyle :)

 

Kwestia gustu jest kwestią indywidualną. Zatem nie próbujesz przekonać "siebie i innych, że Polpora" ale, że masz lepszy gust. Jeśli chodzi o mnie to pewnie tak jest -- jestem bezguściem zegarkowym, noszę co mi się podoba i w czum czuję się dobrze. Mówię to bez przekąsu. A Polpora mi się podoba i chętnie bym kupił jakby mnie było stać. A że tak nie jest to dla mnie Polpora to "luxlux towar".

 

 

... co też rynek bezlitośnie weryfikuje ...

 

I tu się zgadzam, niech rynek zweryfikuje. Myślę, że jednak Ci którzy zwiastują drastyczną weryfikację dla Polpory się zdziwią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak szczerze teraz- przypuśćmy że każdy z nas dysponuje kwotą 5,000,- przeznaczoną na zakup zegarka. Nie mówię, że jest to jedyny zegarek, na całe życie, pitu, pitu. Po prostu chcę za 5 tysia kupić kolejny zegarek- kupujesz czy nie kupujesz Polpory? Proszę o wypowiedzi.

 

Ja pierwszy- NIE, nie kupuję. Polpora wydaje mi się zbyt niszową marką, o nieugruntowanej pozycji na rynku, może to być efemeryda, o której za 10-15 lat nikt nie będzi pamiętał. Poza tym cena jest nieporównywalnie wysoka do produktu jaki otrzymujemy. Ja rozumiem, że nie liczą się tutaj koszty materiałów, mechanizmu, sieci dealerskiej. Bo większość rzeczy które kupujemy to nie tylko materiały- to historia, tradycja, pomysł, nietuzinkowość(ok, to Polpora akurat ma). Narosło wg mni zbyt wiele mitomanii wokół zjawiska Polpory. W takiej cenie bronią producenta może być jakaś nowinka, coś niespotykaneo, jakieś "coś" i wtedy cena 5,000,- jest ok, jeśli brakuje "tego czegoś" i wycenia się produkt który nie ma żadnej tradycji na 5 kafli to nie jest to dla mnie zdrowe.

Ktoś kilka postów wyżej napisał, że Polporę krytykują Ci, którzy nigdy nie będą mieli na nią pieniędzy. Otóż mylisz się- owszem aktualnie nie stać mnie na zegarek za tyle kasy, może nidy nie przeznaczę takich pieniędzy na zegarek(to już moja brocha), ale potrafię docenić piękno przedmiotu ponadczasowego, który czymś zachwycał pokolenia, jakoś przyciągał ludzi, podziwiam Patka(nie stać mnie) za tradycję, podziwiam VC(nie stać mnie) za historię i niebanalne piękno. Nie podziwiam Polpory(nie stać mnie), bo mi się nie po-do-ba. I nie po-do-ba, mi się to co otrzymałbym w zamian za ciężko zapracowane 5,000,- zł.

 

Kupujecie czy nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się już wypowiadalem - jakiś miesiąc temu - brzydkie to to jest (dla mnie - może się komuś podoba) a do tego nazwę ma debilną - jak zegarek może się nazywać fortepian? Albo saksofon?

w dodatku bez żadnego uzasadnienia w przeznaczeniu

może dałbym stówkę, a może nie?


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet
Ale tak szczerze teraz- przypuśćmy że każdy z nas dysponuje kwotą 5,000,- przeznaczoną na zakup zegarka. Nie mówię, że jest to jedyny zegarek, na całe życie, pitu, pitu. Po prostu chcę za 5 tysia kupić kolejny zegarek- kupujesz czy nie kupujesz Polpory? Proszę o wypowiedzi.

 

Ja pierwszy- NIE, nie kupuję. Polpora wydaje mi się zbyt niszową marką, o nieugruntowanej pozycji na rynku, może to być efemeryda, o której za 10-15 lat nikt nie będzi pamiętał. Poza tym cena jest nieporównywalnie wysoka do produktu jaki otrzymujemy. Ja rozumiem, że nie liczą się tutaj koszty materiałów, mechanizmu, sieci dealerskiej. Bo większość rzeczy które kupujemy to nie tylko materiały- to historia, tradycja, pomysł, nietuzinkowość(ok, to Polpora akurat ma). Narosło wg mni zbyt wiele mitomanii wokół zjawiska Polpory. W takiej cenie bronią producenta może być jakaś nowinka, coś niespotykaneo, jakieś "coś" i wtedy cena 5,000,- jest ok, jeśli brakuje "tego czegoś" i wycenia się produkt który nie ma żadnej tradycji na 5 kafli to nie jest to dla mnie zdrowe.

Ktoś kilka postów wyżej napisał, że Polporę krytykują Ci, którzy nigdy nie będą mieli na nią pieniędzy. Otóż mylisz się- owszem aktualnie nie stać mnie na zegarek za tyle kasy, może nidy nie przeznaczę takich pieniędzy na zegarek(to już moja brocha), ale potrafię docenić piękno przedmiotu ponadczasowego, który czymś zachwycał pokolenia, jakoś przyciągał ludzi, podziwiam Patka(nie stać mnie) za tradycję, podziwiam VC(nie stać mnie) za historię i niebanalne piękno. Nie podziwiam Polpory(nie stać mnie), bo mi się nie po-do-ba. I nie po-do-ba, mi się to co otrzymałbym w zamian za ciężko zapracowane 5,000,- zł.

 

Kupujecie czy nie? :)

 

 

 

A widzisz dotknąłeś sedna sprawy.....Ty uważasz że nie ma tego czegoś a ja uważam że ma. I jest to naturalne zjawisko wynikające z różnych gustów. A chciałbyś aby wszystkim osobnikom gatunku ludzkiego podobało się to samo, bo ja nie! W związku z powyższym dalsza dyskusja nie ma sensu, ponieważ Ty zawsze będziesz twierdził że nie ma tego czegoś a ja zawsze będę twierdził ze ma, i bardzo dobrze ze tak jest, nie należy się tylko nazbyt zapędzac w krytyce gustów odmiennych od swojego, nie należy także używac okresleń że tylko idioci coś kupują albo ze taki a nie inny produkt to syf, nie uważasz drogi Bibliotekarzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zgadzam się w pełni, to swoisty consensus i każdy powinien poddać Polporę osobistej ocenie. Ja bym nie kupił, mamy wolny rynek, nikt mnie nie zmusza. Ktoś inny by kupił, nic mi do tego, choć gdyby mi się zakupem pochwalił to z pewnością bym skrytykował, mam do tego prawo. Ale Perrelet, jeszcze kwestia ceny- czy zegarek jest warty takiej sumy, czy byś go kupił, mając do wyboru, jak to na wolnym rynku, jeszcze powiedzmy jakiegoś klasycznego Speedmastera(wg mnie kult, przez duże "K"), którego powiedzmy nie masz na dzień dzisiejszy?

Ja kupiłbym Polporę chętnie, jako któryś tam z rzędu zegarek, robiłaby za swoistą ozdobę kolekcji. Ale musiałaby być nieco tańsza, powiedzmy 1000-1500, jest ceną do łyknięcia w przypadku zegarka tej klasy. Nie wydaje mi się być rozsądne ustalanie ceny zegarka na tak wysokim poziomie tylko ze względu na krótkoseryjną produkcję i właściwie nic więcej. Bo jeśli o piękno idzie to do 2 kafli znajdzie się sporo, dużo ładniejszych zegarków, od uznanych producentów. No chyba że kupującemu zależy na przekazie emocjonalnym jaki niesie ze sobą Polpora(choć w pełni polska to ona nie jest)...ale czy jest on warty 5 tysia...wolę klasycznego Błonie, powiedzmy z krótkiej serii z polskim, sygnowanym mostkiem- koszt to jakieś 400-500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet
Ależ zgadzam się w pełni, to swoisty consensus i każdy powinien poddać Polporę osobistej ocenie. Ja bym nie kupił, mamy wolny rynek, nikt mnie nie zmusza. Ktoś inny by kupił, nic mi do tego, choć gdyby mi się zakupem pochwalił to z pewnością bym skrytykował, mam do tego prawo. Ale Perrelet, jeszcze kwestia ceny- czy zegarek jest warty takiej sumy, czy byś go kupił, mając do wyboru, jak to na wolnym rynku, jeszcze powiedzmy jakiegoś klasycznego Speedmastera(wg mnie kult, przez duże "K"), którego powiedzmy nie masz na dzień dzisiejszy?

Ja kupiłbym Polporę chętnie, jako któryś tam z rzędu zegarek, robiłaby za swoistą ozdobę kolekcji. Ale musiałaby być nieco tańsza, powiedzmy 1000-1500, jest ceną do łyknięcia w przypadku zegarka tej klasy. Nie wydaje mi się być rozsądne ustalanie ceny zegarka na tak wysokim poziomie tylko ze względu na krótkoseryjną produkcję i właściwie nic więcej. Bo jeśli o piękno idzie to do 2 kafli znajdzie się sporo, dużo ładniejszych zegarków, od uznanych producentów. No chyba że kupującemu zależy na przekazie emocjonalnym jaki niesie ze sobą Polpora(choć w pełni polska to ona nie jest)...ale czy jest on warty 5 tysia...wolę klasycznego Błonie, powiedzmy z krótkiej serii z polskim, sygnowanym mostkiem- koszt to jakieś 400-500 zł.

 

 

Wiesz to bardzo trudne powiedziec jednoznacznie czy Polpora jest warta swojej ceny, wogóle okreslenie prawdziwej wartości zegarków jest niezwykle trudne, zauważ zegarki z niemalże tymi samymi werkami potrafi dzielic różnica kilkunastu tysięcy pln i więcej i twierdzę że nie mozna powiedziec iż te z górnego pułapu nie sa warte swojej ceny. Ja wogóle mam nieco ekscentryczny gust zegarkowy i mam pełną świadomośc ze posiadane przeze mnie zegarki są mocno przeszacowane jeśli idzie o cenę, ale mam też świadmośc ze za innośc się płaci, niestety w głownym nurcie moich zainteresowań znajdują się takie dziwactwa jak Cvstos, Concord, Golay Spierer, AK Geneve czy Azimuth i tym podobne i mimo ze ich ceny są z reguły mocno przesadzone to biorąc pod uwagę moje preferencje dostarczają mi niebywałego przekazu emocjonalnego. W moim wypadku jeśli rozważam zakup zegarka to nigdy nie robię analizy w stylu....ale przecież za te pieniądze mogę miec inny z lepszym mechanizmem u innego producenta.....jesli trafia w moje gusta a do tego mieści się w kwocie którą mogę/chcę wydac to jest mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, dotarliśmy właściwie do sedna sprawy, po prostu są różne pola semantyczne słowa "kolekcjoner". Każdy z nas inaczej podchodzi do sprawy- dla Ciebie bardzo istotna jest unikalność, nawet jeśli jest ona jednym z niewielu atutów zegarka, podchodzisz do zegarków emocjonalnie. Ja również, jednak w moim emocjonalnym podejściu wiele jest pragmatyzmu i właśnie przez jego pryzmat oceniam zegarek. Mamy skrajne podejścia do tematu, inną zasobność portfela "zegarkowego", inne upodobania estetyczne, ale widzę że po kolejnych wypowiedziach, coraz łatwiej mi zrozumieć Twój tok rozumowania. Mimo wszystko jednak pozostanę pragmatykiem i o Polporze marzył nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widze jakiej krytyce bedzie poddane to cos mojego lecz tak dla informacji koperta stalowa dekiel zakrecany raczej przeszklony nie z innej marki uprosilem dzis znajomego by poswiecil sie dla moich marzen, cyferblat co do koloru jeszcze mam dylemat, nazwa jest podana na jednym z postow nie Bielik i Tatry sugestia jednej osoby przeciesz robie to dla siebie. Mechanizm tylko Ety jak juz kupilem z ta mysla to zmieniac nie bede. Prosze tylko przestancie ta wojne o Polpore. Zrobili wycenili zarobili jest ich wiec robia co chcą. Ten co ma kupic to i tak kupi jego wola.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Kiedy zaprezentujesz nam swój concept watch? Bardzo jestem ciekawy co ujrzę na oczy ... :) Możesz zdradzić jeszcze czy cyferblat gładki, jakie cyfry, jakie wskazówki?

 

Ja ze swojej strony temat Polpory uważam za zamknięty bo wszystko już zostało powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać ze koperta zrobiona stalówka zakręcany dekiel oczywiście przeszklony szkło szafir. Cyferblat będzie około piątku , jak wszystko poskładam to wkleję zdjęcia.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeeczytałem tę dyskusję i reasumując mogę stwierdzić, że towar jest tyle wart ile potencjalny nabywca będzie chciał za niego zapłacić :angry:

Z zainteresowaniem czekam na zdjęcia zegarka stworzonego przez Daniela. Pochwalisz się swoim cudem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszywiscie lecz sprawa sie troszke odwleka bo dokonalem kilka poprawek i cyferblat robimy od nowa oraz nastapila zmiana mechanizmu na 2842 automat. Koperta jutro do grawerowania i niebawem sie pochwale


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało się nie porobię z niecierpliwości...serio :D Ciekaw jestem jak to wyjdzie i od początku kibicuję, bo to szczytny cel i zacny pomysł! Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się zegarek jest gotowy calosc jak chcialem test szczelnosci potwierdzony jest wodoszczelny zdiecia wraz z opisem jak sie wyrobie to dzis wkleje do Galerii. Pozdrawiam


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sszwedo
Stało się zegarek jest gotowy calosc jak chcialem test szczelnosci potwierdzony jest wodoszczelny zdiecia wraz z opisem jak sie wyrobie to dzis wkleje do Galerii. Pozdrawiam

Dawkujesz nam napięcie, daj na szybkiego jakąś fotkę, nie męcz nas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera...nieźle potrafisz zbudować napięcie. Czuję, że to będzie coś na poziomie. Proszę żebyś jeszcze dorzucił kilka słów komentarza odnośnie całego procesu i podania przybliżonych kosztów wytworzenia(jeśli to nie tajemnica). Jestem tego bardzo ciekaw, zważając na stanowisko Polpory, która twierdzi że zegarka za 1000 zł zbudować się nie da, przynajmniej nie w Polsce, korzystając ze szwajcarskich podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy muszą korzystać ze szwajcarskich części??? Ruskie są również dobre!!!


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zadać to pytanie w odpowiednim wątku :) W sumie nie przeszkadzałoby mi to w ogóle, gdyby wsadzili coś przyzwoitego ruskiego. Choć sami ruscy korzystają już z mechanizmów Ety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces budowy koperty byl w miare prosty lecz nikt nie chcial tego robic lecz po ciezkich bojach i namowach znajomy zrobil srednica 40mm z koronka moze maly lecz ja mam szczupla reke i taki chcialem koszt 200.grawer na deklu przyjaciel gratis . Tarcza wykonanie to kolejny znajomy ja tylko powiedzialem co i jak 100. Mech Eta automat 290.szkla góra szklane 1.8 mm na dole 1.0 koszt 15. Pasek Vera Pelle z zapieciem motylkowym i tak to wszystko wyglada, przy produkcji seryjnej wiem ze bylo by taniej bo juz widzialem linki do firm ktore to robia od jednego z forumowiczow.


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wskazówek ? Bo to co opisałeś wygląda conajmniej zachęcająco i w rzeczywistości nie są to wysokie koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

No w końcu Ci się udało :( od samego początku w Ciebie wierzyłem (: Czekam z niecierpliwością na duuuużo zdjęć! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja zegarka w Galerii pod tytułem POLSKA MYŚL POLSKI PROJEKT POLSKI ZEGAREK czy to możliwe za 1000zł


Liszewski Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są one do kupienia ? W planach nowe ?

 

Wcześniej obserwowałem i pojedyncze egzemplarze były dostępne przez internet w kilku sklepach...dzisiaj już ich nie ma. Później kupowali mechanizmy chronometryczne, ale dzisiaj cisza.

 

Egzemplarz jeden z piekniejszych to: wm_duet_153177.jpg

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, zdaje się że firma zawiesiła produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam nieodparte wrażenie, że Polpora biznesowo nie wypaliła, więc dołączyła do kolejnych nieudanych projektów.

A szkoda bo tak mało polskich firm na rynku ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.