Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mattii

Ch St. co to za producent ??

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sygnatura należy do firmy "Chr. Stähle" niestety nic więcej nie wiem na jej temat. Musi to być jakaś bardzo mała firma.

pozdrawiam Adam Mroziuk


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta sygnatura należy do firmy "Chr. Stähle" niestety nic więcej nie wiem na jej temat. Musi to być jakaś bardzo mała firma.

pozdrawiam Adam Mroziuk

 

 

Czy może orientacyjne lata jej istnienia Pan zna??


mattii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem nie mam żadnych więcej informacji.

AM


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem nie mam żadnych więcej informacji.

AM

 

Dziekuje za pomoc i zycze zdrowych i spokojnych swiat :P


mattii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schmid wymienia niejakiego Christiana Stahle, firma działała w latach 1861- 1900 w Schwenningen, przy Harzerstrasse. Ale sygnaturę opisuje jako C.S. z "geflugeltem Fass" (uskrzydloną baryłką - antałkiem ??).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja go chciałem sprzedać ponieważ w mojej okolicy jest kilka des, które kupują antyki, ale jak to jakaś rzadkość to zaczynam mieć wątpliwości :/

może warto zostawić go w swojej kolekcji.


mattii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest do tego jakieś "opakowanie" ? Bo werk wygląda solidnie. Rzadkość to jest na pewno, ale ceny ten fakt nie podbije w tzw. "Desie"...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Schmid wymienia niejakiego Christiana Stahle, firma działała w latach 1861- 1900 w Schwenningen, przy Harzerstrasse. Ale sygnaturę opisuje jako C.S. z "geflugeltem Fass" (uskrzydloną baryłką - antałkiem ??).

W nowej wersji księgi Hansa-Heinricha będzie już ta sygnatura o której piszesz - wysłałem ją jemu już dawno :P

 

post-14-0-28032300-1331130264.jpg


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się Chrystian Stahle... taki 'ze skrzydełkami' :). Ma nawet ten patent Hubnera do odchylania werku... niestety nie mam do niego oryginalnego uchwytu, no ale może kiedyś się znajdzie. 

Pytanie jest takie:
Kto dla Stahle robił te werki ? Wygląda na CWernera, ale nie w 100% ... trochę mam wątpliwości... Nie znalazłem za dużo na temat Stahle w sieci. Numer mechanizmu wcale nie taki mały... Ktoś / coś wie więcej ? 

post-106495-0-51728100-1567182479_thumb.jpg

post-106495-0-24281100-1567182495_thumb.jpg

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w bazie danych 37 mechanizmów Stahle.
 
Przypuszczam, że robili mechanizmy samodzielnie.
Oto największy numer seryjny 89217.

post-90701-0-77842900-1567193238_thumb.jpgpost-90701-0-79360300-1567193244_thumb.jpgpost-90701-0-38819200-1567193251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi w tu uwierzyć, ale nie mogę powiedzieć, że to niemożliwe. Kolejny niemiecki producent z końca XIX wieku, który samodzielnie wyprodukował około 100 tysięcy zegarów?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też to dla mnie trochę zagadka. Ten mechanizm, który mam, wygląda jakby 'leżał' obok CWernera. Ale to nie jest taki 100% Werner. Nawet ja (przy całym moim niedoświadczeniu w zakresie....) dostrzegam drobne / subtelne różnice. Może Stahle go na licencji CW robił (?). W wolnej chwili zrobię zdjęcie 'pod tarczą', będzie materiał do ewentualnego porównywania.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.