Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Voli

Seiko 5 orginał ??? (+ inne pytania)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto zegarek (mój pierwszy i narazie jedyny mechaniczny japoniec:)

(Zdjęcia przed i w trakcie czyszczenia)

 

http://img4.imageshack.us/gal.php?g=dsc06984d.jpg

 

Proszę o ocenę orginalności, wycenę (nie jest na sprzedaż, raczej z ciekawości pytam). Chcę także zapytać z jakich jest lat, jaki to dokładnie model i czy można go nakręcać koronką (i jak to robić jeśli się da) czy tylko automat. Jakie to jest szkiełko i czy uda mi się je wypolerować.

 

Koronka ma 3 pozycje: schowana-nic się nie dzieje, wysunięta raz-ustawianie daty, wysunięta bardziej ustawianie wskazówek i dnia.

Ustawiając dzień mam tak: najpierw (orientacyjnie)22h30-23h30 zmienia się data(cyfra), do 2h00 zmienia się dzień tygodnia a następnie do 4h00 dzień zmienia się ponownie datownik dni ma 14 pozycji - po angielsku i chyba po francusku.

 

Na branzolecie w obu punktach mocowania do koperty napis Z1357-E (lub 21357-E - nie jestem pewien), dodatkowo wytłoczone oznaczenia że wykonana ze stali nierdzewnej i logo SEIKO na zapięciu.

 

Na werku napis Seiko 17J 7009A. (rozumiem: marka kamyki model werku)

 

Na deklu:

Seiko

175445

Stainless steel

water resistant es

7009-3130 i w ramce A2

 

Zegarek w pełni sprawny i punktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, jeśli sprawny i dość punktualny jak piszesz to warty 50-100 zł w zależności od kupca. Pewnie i powyżej 100 zł ktoś by dał, tyle, że ja 120 zł dałem za 5ke nówke. Wiec 50-100 zł to taka realna cena dla tych co wiedzą co kupują. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.