Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Voli

Seiko 5 orginał ??? (+ inne pytania)

Recommended Posts

Mam taki oto zegarek (mój pierwszy i narazie jedyny mechaniczny japoniec:)

(Zdjęcia przed i w trakcie czyszczenia)

http://img4.imageshack.us/gal.php?g=dsc06984d.jpg

Proszę o ocenę orginalności, wycenę (nie jest na sprzedaż, raczej z ciekawości pytam). Chcę także zapytać z jakich jest lat, jaki to dokładnie model i czy można go nakręcać koronką (i jak to robić jeśli się da) czy tylko automat. Jakie to jest szkiełko i czy uda mi się je wypolerować.

Koronka ma 3 pozycje: schowana-nic się nie dzieje, wysunięta raz-ustawianie daty, wysunięta bardziej ustawianie wskazówek i dnia.

Ustawiając dzień mam tak: najpierw (orientacyjnie)22h30-23h30 zmienia się data(cyfra), do 2h00 zmienia się dzień tygodnia a następnie do 4h00 dzień zmienia się ponownie datownik dni ma 14 pozycji - po angielsku i chyba po francusku.

Na branzolecie w obu punktach mocowania do koperty napis Z1357-E (lub 21357-E - nie jestem pewien), dodatkowo wytłoczone oznaczenia że wykonana ze stali nierdzewnej i logo SEIKO na zapięciu.

Na werku napis Seiko 17J 7009A. (rozumiem: marka kamyki model werku)

Na deklu:

Seiko

175445

Stainless steel

water resistant es

7009-3130 i w ramce A2

Zegarek w pełni sprawny i punktualny.

Oryginał, jeśli sprawny i dość punktualny jak piszesz to warty 50-100 zł w zależności od kupca. Pewnie i powyżej 100 zł ktoś by dał, tyle, że ja 120 zł dałem za 5ke nówke. Wiec 50-100 zł to taka realna cena dla tych co wiedzą co kupują. :unsure:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.