Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RadG

Trzech Mistrzów Świata

Rekomendowane odpowiedzi

Marka Atlantic nie zawsze cieszy się na tym Forum uznaniem. Były już wystukane setki liter poświęcone informacjom, jaka to dziwna szwajcarska firma, o której sami Szawajcarzy wiedzą niewiele, a tak naprawdę tylko w Polsce marka ta jest synonimem porządnego zegarka. Tak czy inaczej żyjemy właśnie w Polsce, gdzie tenże Atlantic ma kawał historii, która z kolei wiąże się z innymi historiami, które pozycjonują go trochę sentymentalnie. Nie zmienia to faktu, że model Worldmaster jest po prostu pięknym zegarkiem...

 

post-1432-0-20365200-1331130613.jpg

 

post-1432-0-38330500-1331130616.jpg

 

post-1432-0-62386400-1331130618.jpg

 

post-1432-0-50008900-1331130621.jpg

 

post-1432-0-21100800-1331130623.jpg

 

post-1432-0-28260600-1331130625.jpg

 

post-1432-0-43736500-1331130627.jpg


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zestawienie :unsure:

 

Były już wystukane setki liter poświęcone informacjom, jaka to dziwna szwajcarska firma, o której sami Szawajcarzy wiedzą niewiele, a tak naprawdę tylko w Polsce marka ta jest synonimem porządnego zegarka.

Tylko, że jakoś np Niemcy nie mają z tym problemu, bo ciągle widzę Atlantiki w niemieckich katalogach obok innych marek na 'A', w cenach dokładnie takich samych, jak w Polsce :lol: A wielu innych niszowych marek tam nie ma. Deprecjonowanie zegarków tej marki uznaję za taki forumowy folklor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie forumowy folklor a fakt.

Jednak atlanticom - starym i tym na eta nic nie brakuje. Niechlubny wyłom to te na fhs.

 

Radek - ten jasny z małym a - świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nie forumowy folklor a fakt.

Zgadzam się, deprecjonowanie zegarków Atlantic na forum jest faktem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruję na takiego z czarną tarczą - chyba w końcu na niego zapoluję...


Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic cały czas cieszy moje serce.Mam takiego z jasną tarczą.

Trio naprawdę piękne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy w starszych Atlanticach to właśnie Fontainemelony. "Złote" ST 96N, nie takie najgorsze w sumie. W nowszym 2804-2.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Złotym tak średnio wygląda ten za duży pasek, wychodzi za uszka :P ale tak poza tym Trójca niczego sobie :)


Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniutkie, będziesz zakładał większą kolekcję Atlanticów? :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej były chyba jakieś na AS, póżniej dopiero fhf 96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te, ktore ja spotykam (wczesne Världmästarur z tarcza dwukolorowa) maja na ogol AS 1604. Widzialem tez na ETA 11xx, no i na Unitasie 6300.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych mechanizmów w Atlanticach było sporo. Oprócz Unitasa, ETY i Schilda były i Venus, Peseux, Felsy, Fleuriery, itd. Zatrzęsienie. Ja akurat trafiłem na ST 96N i ETĘ w nowszym. Tak naprawdę to chciałbym jeszcze jednego na 2824-2 i właśnie coś Unitaso-Schildowego :P

Osobiście trochę przeraża mnie ostatnia seria Art-Deco na Claro.888. To jakby krok w tył Atlantica, albo ja jestem jeszcze uprzedzony do Claro. Czemu nie Sellita? :)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Worldmaster bardzo podoba i myślę poważnie o takim na 2804. Właśnie niedawno przeglądałem oficjalną stronę i również zauważyłem Worldmastera na Claro. Szkoda i tyle bo na Claro to się kupuje Adriaticę za połowę ceny Atlantica. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RadG, kiepska sprawa z tym Claro, ja jakoś też się nie mogę przekonać. Może to ok mechanizm, ale krok pod względem "półki" w tył - jednak. Ale taki chyba los małych, niezależnych producentów - z tego, co słyszałem, nie tylko Atlantic ma z problemy z dostawą ETY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda i tyle bo na Claro to się kupuje Adriaticę za połowę ceny Atlantica. Pozdrawiam

Wiesz - wcześniej kupowało się Adriaticę na Ecie, też za połowę ceny. Ta różnica nie wynika z tego - Adriatica jest niżej pozycjonowana i też - z moich pobieżnych doświadczeń - nieco jednak bardziej budżetowo wykonana. ETA ogranicza i utrudnia dostawy dla niezależnych producentów - dotknęło to obie marki na 'A'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bEEf Ja to doskonale rozmumiem, ale Adriaticachyba jako jedna z pierwszych zaczęła wypuszczać na rynek wiele modeli na Claro. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.