Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu tak samo. Lipa. Chciałem opisać na Forum moje ostatnie doświadczenia, takie to, że ręce naprawdę opadają,

ale pewnie nie wypada (albo wypada - przemilczeć   :ph34r: ) ze względu na Szanowne monitorujące nas Kierownictwo...

 

 

Łyski, jeśli możesz, to chętnie cię wysłucham na PW :) Jako Poznaniaka z krwi i kości ciekawi mnie ten temat. Ja na szczęście narzekać nie mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja też chętnie poczytam, 

bo o ile naprawić da się dużo to takiej higieny jak w pokazanym filmiku jeszcze nie uświadczyłem:

https://www.facebook.com/164061230373444/videos/vb.164061230373444/768125906633637/?type=1&theater

 

wal śmiało, jak czytają to może wezmą się za siebie !!!

 

jeszcze nie pójdą na zaplecze, a już potrafią do łapy pozbierać po pięć zegarków i obijać jeden o drugi łażąc z kąta w kąt i ciągnąć kilka srok za ogon...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma jakieś spostrzeżenia nt. pana Andrzeja Dzierwy? Jego zakład znajduje się przy Placu Inwalidów w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio ciekawą "przygodę" z zegarmistrzem z Wrocławia któremu oddałem kirowskiego. Według niego zegarek był złomem z zepsutym balansem i chce za naprawę 100zł . Zegarek odzyskałem po miesiącu albo dwóch. Oczywiście nie zrobiony. Pełen złości oddałem go do mojego miejscowego zegarmistrza z namysłowa, który stwierdził krzywy włos i czyszczenie. Zrobił mi go przy okazji wymieniając koronkę i teleskopy za... 45zł. Teraz zegarek aż pięknie cyka :-) Dzisiaj może też odbiorę slave kwadratową i zobaczę czy dał radę zrobić by data przeskakiwała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazzualdo jeśli jestes z okolic krakowa to polecam p.Marcina Łukowskiego z krzeszowic prawdziwy zegarmistrz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio ciekawą "przygodę" z zegarmistrzem z Wrocławia któremu oddałem kirowskiego. Według niego zegarek był złomem z zepsutym balansem i chce za naprawę 100zł . Zegarek odzyskałem po miesiącu albo dwóch. Oczywiście nie zrobiony. Pełen złości oddałem go do mojego miejscowego zegarmistrza z namysłowa, który stwierdził krzywy włos i czyszczenie. Zrobił mi go przy okazji wymieniając koronkę i teleskopy za... 45zł. Teraz zegarek aż pięknie cyka :-) Dzisiaj może też odbiorę slave kwadratową i zobaczę czy dał radę zrobić by data przeskakiwała.

Ja korzystam z uprzejmości kolegów którzy maja fantastycznego zegarmistrza w Kowarach. We Wrocku jeszcze nie dawałem do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pyza1 Ja teraz daje u siebie na miejscu ;) blisko mam akurat do niego. Jedyny minus że pracuje do 16 a Ja do 17stej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazzualdo jeśli jestes z okolic krakowa to polecam p.Marcina Łukowskiego z krzeszowic prawdziwy zegarmistrz

Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój zegarmistrz pracuje tak jakby strajkował to szukam kogoś kto naprawiałby moje zegarki. Może ktoś z forum podjąłby się? Wysyłałbym pocztą, płatność do uzgodnienia. Ceny również, docenię fachową robotę ;)

PONAWIAM PYTANIE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio ciekawą "przygodę" z zegarmistrzem z Wrocławia któremu oddałem kirowskiego. Według niego zegarek był złomem z zepsutym balansem i chce za naprawę 100zł . Zegarek odzyskałem po miesiącu albo dwóch. Oczywiście nie zrobiony. Pełen złości oddałem go do mojego miejscowego zegarmistrza z namysłowa, który stwierdził krzywy włos i czyszczenie. Zrobił mi go przy okazji wymieniając koronkę i teleskopy za... 45zł. Teraz zegarek aż pięknie cyka :-) Dzisiaj może też odbiorę slave kwadratową i zobaczę czy dał radę zrobić by data przeskakiwała.

Daj namiary na tego "fachowca" żeby się wystrzegać :D

Ja ostatnio dałem Poljota do wyczyszczenia tarczy i szkiełka z kurzu na Kościuszki 13 - polecany zakład (Dariusz Latajka).

Po robocie okazało się, że jest porysowana wskazówka nożykiem i szkło od środka. Skończyło się na tym, że oddałem do innego zegarmistrza na wymianę szkiełka.

Zegarek był po serwisie mechanicznym, a mechanizm to podobno wg Pana Darka był tak brudny, że tylko za drobne 160 zł mógł go wyczyścić, no bo to mechanizm z datą :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to na ulicy więckowskiego jest ten zakład. Zegarek oddałem mu w namysłowie gdzie mieszka na weekendy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z Wrocławia ,Namysłowa i okolic polecam nawiązać kontakt z p.Mariuszem Graczykiem w Olesnicy ul.Św.Jadwigi.Poznałem go przy okazji ratowania starej francuskiej kieszonki po dziadku.Szukałem w Warszawie,zwodzili mnie we Wrocławiu że włos i się nie da.Poszedłem do p. Mariusza poprostu zapytać czy się da.Dwa miesiące leżał zegarek we Wrocławiu a p.Mariusz zrobił w dwa dni,włos naprostowany i ułożony i takie tam inne a o konkurencyjnej cenie nie wspomnę.Od tej pory będąc w moich rodzinnych stronach korzystam z jego chęci i umiejętności bez kaprysów warszawskich mistrzów.Przy kontakcie z p. Mariuszem proszę powołać się na Jacka z Warszawy.Można pewnie też do niego wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój zegarmistrz pracuje tak jakby strajkował to szukam kogoś kto naprawiałby moje zegarki. Może ktoś z forum podjąłby się? Wysyłałbym pocztą, płatność do uzgodnienia. Ceny również, docenię fachową robotę ;)

Mój też stosuje.... Strajk włoski Ale za to robi dobrze i tanio. Zresztą dla mnie i żony ma nieco inny cennik więc nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Skłodowskiej jest drogi niezależnie od zegarków.

W Astrze widziałem warsztat który wyglądał kapitalnie (pełno rusków paskowych, budzików), zakład taki klimatyczny. Niestety gdy go oglądałem było późno i był zamknięty. Czy ktoś wie jakie podejście ma mistrz zegarków z Astry? Sam niestety nie mam jak sprawdzić - zamieszkanie przeciwny kraniec miasta, ale może ktoś korzystał, wie, zna.

z astry odradzam

z 2-3 czasem zmontuje jednego ale ja mam kiepskie doswiadczenia dlugo nie skutecznie ale tanio to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś bywał w namysłowie u zegarmistrzów bądź znał osobiście, ale przyszło mi poinformować, że jeden z nich zmarł 30.06.2015 mianowicie Pan Bogdan Maryniak w wieku 57lat. Dzisiaj dopiero się dowiedziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał zakład na krakowskiej? Chodziłem do niego ale z 10-15 lat temu. Szkoda :(

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał zakład na krakowskiej? Chodziłem do niego ale z 10-15 lat temu. Szkoda :(

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Tak, dokładnie na krakowskiej. Na przeciwko jest jeszcze jeden zegarmistrz do którego Ja chodzę, mianowicie pan Andrzej Wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PONAWIAM PYTANIE ;)

Wiem że masz jeden zegarek z czarną tarczą  :D o którym wiem że wymaga remontu  :rolleyes:  chętnie bym się nim zaopiekował :)

 

Jeżeli chodzi o zegarmistrza to chętnie bym pomógł ale sam woże zegarki 50 km a w trudnym przypadku  kiedy zegramistrz rozłożył ręce poprosiłem o pomoc kolegę z forum. 

Ed

Niestety- trafić na solidnego zegarmistrza w dodatku pasjonata który zrozumie i jeszcze policzy przyzwoicie- takie cuda to tylko w znanej sieci komórkowej  :P

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie to niektórzy liczą. Dla samego siebie :-). Ja na szczęście znam dobrego chłopinę, który zna się na rzeczy i nie zdziera.


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nosi swoje ruski do fachowców w Łodzi?

 

Ten temat przejrzałem 5 stron wstecz, nic o moim "pięknym" mieście nie było ;)

 

Zależy mi żeby wyczyścić zegarek za uczciwe pieniądze i bez partactwa.

Na oku mam zegarmistrza na Zarzewskiej, jest też jakiś przy Kruczkowskiego + będę szedł z wymianą szkiełka na Narutowicza 34 - może tam warto zostawić zegarek na czyszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nosi swoje ruski do fachowców w Łodzi?

 

Ten temat przejrzałem 5 stron wstecz, nic o moim "pięknym" mieście nie było ;)

 

Zależy mi żeby wyczyścić zegarek za uczciwe pieniądze i bez partactwa.

Na oku mam zegarmistrza na Zarzewskiej, jest też jakiś przy Kruczkowskiego + będę szedł z wymianą szkiełka na Narutowicza 34 - może tam warto zostawić zegarek na czyszczenie?

Jest dwóch na ulicy Andrzeja (może i dobrzy, ale drodzy), i Retkinia, Wyszyńskiego na końcu, przy pętli tramwajowej w pawilonie - tam ceny są rozsądne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z Siennej w Warszawie za przesmarowanie i wyczyszczenie poljota 55g zaśpiewał 200 zł hahaha.

Ehh coraz gorsze te ceny....i niestety wydaje mi się, że wraz z "kurczącym" się rynkiem zegarmistrzów ceny te będą systematycznie rosły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ha, odwiedziłem drugiego w Pruszkowie zegarmistrz i za czyszczenie i smarowanie powiedział mi 40 płn. Jak się sprawdzi to będę mieć zegar majstra takiego jak szukam. Dla zainteresowanych zakład mieści się na Kościuszki tuż przed dworcem PKP. Wejście po schodach w narożniku kamienicy.

Czynny od prawie 8 di 17. Napisane ze w soboty tez tyle ze do 12.

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.