Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam takie może trywialne pytanie: ile przeciętnie kosztuje przegląd (czyszczenie i smarowanie) przeciętnego radzieckiego zegarka ? Da się wyrobić w kilku dychach, czy raczej tak stówa lub więcej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam takie może trywialne pytanie: ile przeciętnie kosztuje przegląd (czyszczenie i smarowanie) przeciętnego radzieckiego zegarka ? Da się wyrobić w kilku dychach, czy raczej tak stówa lub więcej ??

Optymistycznie 40 zł, realistycznie 60 zł za w miarę prosty mechanizm. Zależy czy to Kozia Wólka czy Warszawa :) Za automat drożej, no i na pewno za 40-60 zł nikt nie zrobi 3133 ;) Ogólnie rzecz biorąc reguły nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymistycznie 40 zł, realistycznie 60 zł za w miarę prosty mechanizm. Zależy czy to Kozia Wólka czy Warszawa :) Za automat drożej, no i na pewno za 40-60 zł nikt nie zrobi 3133 ;) Ogólnie rzecz biorąc reguły nie ma :)

 

Dzięki :) kupiłem dużego Starta z lat 50-ych, lubi stawać co kilka godzin..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec zatrzymał się na 20 zł za prosty bez kalendarza, a automaty z nawet podwójną datą czyścił za 60 zł jeżeli mówimy o ruskach. No ale ceny poszły mocno w górę, kiedyś pytałem z ciekawości to za Poljota automata z pojedynczym kalendarzem usłyszałem u siebie w mieście 100-120 zł. Cena za prosty to jak piszę Krzysztof 30-40zł na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym miasteczku niedaleko Warszawy.. zaszedłem jakiś czas temu do mojego zegarmistrza, pytając za ile przejrzy moją Mołnię, usłyszałem: 100zł. Odpuściłem. Z ciekawości zapytałem gdzieś w Warszawie, usłyszałem: 200zł. Zdębiałem  :blink: 

Sądzicie, że jest różnica cenowa w przeglądzie zegarka kieszonkowego a naręcznego ? Oraz czy ma znaczenie czy to rusek czy szwajcar ? Czy raczej to bez znaczenia? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym miasteczku niedaleko Warszawy.. zaszedłem jakiś czas temu do mojego zegarmistrza, pytając za ile przejrzy moją Mołnię, usłyszałem: 100zł. Odpuściłem. Z ciekawości zapytałem gdzieś w Warszawie, usłyszałem: 200zł. Zdębiałem  :blink:

Sądzicie, że jest różnica cenowa w przeglądzie zegarka kieszonkowego a naręcznego ? Oraz czy ma znaczenie czy to rusek czy szwajcar ? Czy raczej to bez znaczenia? B)

Bez znaczenia to znaczy prestiżowy bo za szwajcara zapłacisz zapewne drożej bo to "Szwajcar". a Mołnia to prosty duży mechanizm więc łatwy, już dużo trudniej żeby ktoś się zajął mechanizmem z damskiego ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dzisiaj pytalem we Wroclawiu w Gaju i powiedzial 70-150 za nie automatyczny! To juz lepiej kupic nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że mam majstra pod ręką i za free :) Zegarmistrz ponownie wyrasta na całkiem ciekawy zawód na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w niewielkim miasteczku, gdzie mamy jednego (jeszcze) zegarmistrza ceny raczej przyzwoite. zwykły mechanizm bez daty 20-30 zł automaty około 50, nieraz w tych pieniądzach zrobi drobne naprawy, coś tam wymieni i zawsze wyreguluje chód. Za kieszonkowe mołnie  bierze 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba znaleźć swojego majstra. Ja na początku płaciłem po 100, ale za zegarki które w ogóle nie chciały ruszyć, teraz znalazłem Panią zegarmistrz u której zostawiam zegarki średnio co dwa tygodnie, mowię ze sie nie spieszę i zeby w wolnej chwili zrobiła i na przykład dzisiaj odebrałem dwa zegarki z przed tygodnia - koszt serwisu 30 złotych za oba :). Jak ktoś potrzebuje namiar w Zielonej Gorze to niech napisze pw i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w niewielkim miasteczku, gdzie mamy jednego (jeszcze) zegarmistrza ceny raczej przyzwoite. zwykły mechanizm bez daty 20-30 zł automaty około 50, nieraz w tych pieniądzach zrobi drobne naprawy, coś tam wymieni i zawsze wyreguluje chód. Za kieszonkowe mołnie  bierze 50 zł.

U mnie tak samo tylko że trwa to pół roku i szlag mnie trafia. I tylko dlatego tak jest że już chyba nikt nie ma mechanicznych zegarków a już na pewno jest ich coraz mniej więc i napraw jest mniej ale chęci do nich proporcjonalnie. Przecież łatwiej w 3 minuty wymienić baterię na której ma kosmiczną marżę +usługa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo tylko że trwa to pół roku i szlag mnie trafia. I tylko dlatego tak jest że już chyba nikt nie ma mechanicznych zegarków a już na pewno jest ich coraz mniej więc i napraw jest mniej ale chęci do nich proporcjonalnie. Przecież łatwiej w 3 minuty wymienić baterię na której ma kosmiczną marżę +usługa :D

to mój jak dostanie hurtem 5-6 zegarków to najdalej po miesiącu mam do odbioru. Nieraz nawet mówi, że nie może się doczekać kolejnych. Tylko części coraz mniej u niego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike S to masz farta ze tak mało bierze . Zdziski sie wycwaniły jak ten do którego ja zanosze i chyba tez bede sie musiał rozgladac gdzie indziej 

tak z innej beczki wie ktos może ile w przyblizeniu zostało wyprodukowanych Drużb narecznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Nasz majster też zawsze ma czas... Raz zrobi w tydzień, innym razem miesiąc. Ale za 25zł innego nie znajdę, więc cierpliwie czekam i co sobotę go nawiedzam ;) często w tej cenie nie tylko wyczyści, ale i coś wymieni, więc nie ma co narzekać tylko mu zdrowia życzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze nie bemowo ale prawie masz na gorczewskiej kolo Wola Park.

 

Serwisuję obok na Żoliborzu w Mercurym na Słowackiego. Dałem tam Omegę i Poljota i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój majster za przegląd/czyszczenie prostego mechanizmu bierze 40 zł. Roboty ma tyle, że trzeba czekać około 3 tygodnie, ale w Gdańsku nikt taniej i lepiej mi nie zrobi więc zawsze czekam cierpliwie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MAJSTER nie wziął ode mnie, za czyszczenie i przegląd nigdy ani grosza... bo nigdy nic mi nie naprawiał, najwyżej ocenił co jest nie tak ;)

 

Dał mi garść werków, pokazał kilka schematów i udzielił kilku lekcji,  A; i dał mi swój nr. telefonu, gdy czegoś nie wiedziałem to dzwoniłem i pytałem  :)

Płacę mu gdy kupuję od niego zegarki lub części, często fabrycznie nowe rzeczy, z czasów ZSRR jak np. tarcza do rakiety kieszonki, lub stalowa amfa ośmiokątna w 100% oryginał (łącznie z wewnętrznym deklem i szkiełkiem), za 30 zł. Nauczył mnie bardzo dużo.

Ed.

chociaż mam świadomość, że wciąż g. wiem :lol:

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuję pomocy :) czyli informacji :) byłem dziś u mojego zegarmistrza ws. przeglądu Starta, zaśpiewał mi: 90zł. Tłumaczył to tak, że "to trzeba rozebrać na części, każdą przeczyścić, ble ble ble".. a tymczasem Start chodzi, tylko czasem na chwilę stanie i chodzi dalej. Oczywiście mu podziękowałem. Kto z was może polecić taniego zegarmistrza, rejony: Góra Kalwaria- Piaseczno- Warszawa (okolice Metro Wilanowska- Galeria Mokotów) ???? Będę wdzięczny za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Pruszkow moze byc? wpisz zaklad zegaristrzowski i kolo dwprca pkp go znajdziesz. mysle ze za 30 do 40 dych przeczysci.

 

Dzięki, ale dojazd by mnie wyniósł sporo kasy i czasu, raz jechać zawieźć, drugi raz jechać po odbiór.. może ktoś ma jakiś jeszcze pomysł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Pruszkow moze byc? wpisz zaklad zegaristrzowski i kolo dwprca pkp go znajdziesz. mysle ze za 30 do 40 dych przeczysci.

Ja sobie usługi tego zegarmistrza już dawno odpuściłem. Robiłem u niego kilka zegarków i każdy trzeba było potem poprawiać. Co ztego, że poprawki już były za darmo, nie powinno ich być w ogóle. Może i oszczędność kasy, ale strata czasu.

Edytowane przez M_alice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlitto84 - a Piaseczno może być?


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuję pomocy :) czyli informacji :) byłem dziś u mojego zegarmistrza ws. przeglądu Starta, zaśpiewał mi: 90zł. Tłumaczył to tak, że "to trzeba rozebrać na części, każdą przeczyścić, ble ble ble".. a tymczasem Start chodzi, tylko czasem na chwilę stanie i chodzi dalej. Oczywiście mu podziękowałem. Kto z was może polecić taniego zegarmistrza, rejony: Góra Kalwaria- Piaseczno- Warszawa (okolice Metro Wilanowska- Galeria Mokotów) ???? Będę wdzięczny za info :)

Na Pięknej 47 jest spec w W-wie. Nie korzystałem z jego usług, ale koledzy mówią, że solidny. Nie wiem też jak z cenami. Dojedziesz tam metrem z Wilanowskiej na Polibudę i już dalej z kilka kroków.

 

P.S. a może ktoś z forumowiczów zrobiłby przegląd - wielu wiele potrafi ;)

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.