Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Eeee tam, czemu stan beznadziejny? Bardzo ładny zegarek. Wystarczy oddać go do czyszczenia (kompleksowy przegląd to ok. 70-80 zł), wymienić pasek i ewentualnie szkiełko (można je przepolerować). Będzie cacucho!


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dramatu o ile mechanizm jest OK, ale tego nie widać na zdjęciach, ale tarcza, koronka, koperta, wskazówki wyglądają bardzo dobrze, więc mechanizm również powinien być w podobnym stanie. Pasek psuje wygląd i trzeba się do pozbyć, a szkiełko to rzecz nabyta. Pamiątka jak najbardziej będzie mogła cieszyć oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Poznania. Faktycznie, może nie jest aż tak źle jak mi się wydawało:) Szkiełko na pewno do wymiany - na zdjęciu tego dobrze nie widać, ale jest pęknięte w jednym miejscu. Jakieś polecenia osób, które mogłyby się tym zająć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był specjalny temat o zegarmistrzach ale nie mogę go namierzyć, a zegarek nie ma żadnej tragedii


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

był specjalny temat o zegarmistrzach ale nie mogę go namierzyć, a zegarek nie ma żadnej tragedii

 

Tak zbierając do kupy - bo też tym się troszkę interesowałem 

 

Kolejnością proszę się nie sugerować :

 

Polus Zbigniew - Święty Marcin 36 , Marek Piszczek - Półpiętro kamienicy nr 8 przy ul. Gwarnej, Janusz Bilicki - Sienkiewicza 9a, Bronisław Komasa - 28 Czerwca 1956 r. 174 , Jacek Nowicki - Sułowska pawilon nr 4, Smochowice Krzyżowniki, Stanisław Palacz Mielżyńskiego 31/AB , Madajczyk&Waraczewski Półwiejska 31 - jeszcze po drodze kilku odwiedziłem ale bez urazy - raczej cep , maszynę do makaronu im dać niż zegarek więc o nich nie wspominam .  

 

Aa zegareczek b ładny - wcale nie wymaga radykalnych kroków - czyszczenie , szkiełko , pasek - i na łapkę zakładać aby przypominał miniony a wskazywał bieżący czas. 

Edytowane przez Joanna Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zbierając do kupy - bo też tym się troszkę interesowałem

 

Kolejnością proszę się nie sugerować :

 

Polus Zbigniew - Święty Marcin 36 , Marek Piszczek - Półpiętro kamienicy nr 8 przy ul. Gwarnej, Janusz Bilicki - Sienkiewicza 9a, Bronisław Komasa - 28 Czerwca 1956 r. 174 , Jacek Nowicki - Sułowska pawilon nr 4, Smochowice Krzyżowniki, Stanisław Palacz Mielżyńskiego 31/AB , Madajczyk&Waraczewski Półwiejska 31 - jeszcze po drodze kilku odwiedziłem ale bez urazy - raczej cep , maszynę do makaronu im dać niż zegarek więc o nich nie wspominam .

 

Aa zegareczek b ładny - wcale nie wymaga radykalnych kroków - czyszczenie , szkiełko , pasek - i na łapkę zakładać aby przypominał miniony a wskazywał bieżący czas.

Taką złą opinię masz O Madajczyku&Warczewskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Taką złą opinię masz O Madajczyku&Warczewskim?

 

Napisałem dość wyraźnie : "Kolejnością proszę się nie sugerować" - czyli wymienieni Zegarmistrze są absolutnie "losowo" - proszę też kształtem czcionki niczego nie wskazywać czy też sugerować i przy okazji wkładać/przekręcać mój post   :rolleyes:

 

U każdego z wymienionych coś robiłem/rozmawiałem/konsultowałem. 

 

Innych u których byłem nie wspominam z przyczyn jakie opisałem w mojej wcześniejszej odpowiedzi.    

 

 

Mam nadzieję, że kolega się nie obraził moją "ciętą" ripostą :) bo mój szalony piesek gryzł mi nogawkę jak pisałem :D  ? 

Edytowane przez Joanna Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dość wyraźnie : "Kolejnością proszę się nie sugerować" - czyli wymienieni Zegarmistrze są absolutnie "losowo" - proszę też kształtem czcionki niczego nie wskazywać czy też sugerować i przy okazji wkładać/przekręcać mój post   :rolleyes:

 

U każdego z wymienionych coś robiłem/rozmawiałem/konsultowałem. 

 

Innych u których byłem nie wspominam z przyczyn jakie opisałem w mojej wcześniejszej odpowiedzi.    

 

 

Mam nadzieję, że kolega się nie obraził moją "ciętą" ripostą :) bo mój szalony piesek gryzł mi nogawkę jak pisałem :D  ? 

 

Oczywiście że nie, zwłaszcza że po prostu źle przeczytałem, zrozumiałem twój wpis :) Mój błąd, pokręciłem. 

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 80 za czyszczenie 55g to rozsądna cena? Taką cenę mi powiedział zegarmistrz we Wrocławiu i nie jestem pewny czy się opłaca...

Edytowane przez 25kamil25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 80 za czyszczenie 55g to rozsądna cena? Taką cenę mi powiedział zegarmistrz we Wrocławiu i nie jestem pewny czy się opłaca...

Myślę że 40-50 byłoby sensowniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie we Wrocławiu, bo ja dawałem 3133 do czyszczenia na Curie Skłodowskiej i nie jestem zadowolony, wskazówka sekundnika nie dokładnie się zeruje. Płaciłem coś koło 180zł. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas we Wrocławiu 40-50 zł płaci się za czyszczenie zwykłego werku bez daty. Niestety duże miasto - duże ceny, a 70-80 za automat z datą, myślę, że to dobra cena. Na Szewskiej można zapłacić i 250 zł za to samo :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy już jestem zmęczony wojną z Majstrami... Nie wiem czy to ja wciąż źle trafiam czy to coś innego...

 

Miałem nie mówić o tych problemach, ale w końcu zmieniłem zdanie…

 

Dziwnych przypadków mam już 7 ale opiszę tylko kilka z nich. Część to moje doświadczenia, reszta to przygody osoby

którą poprosiłem o przysługę:

 

1. Miejsce akcji: Poznań, Stare Miasto; okolice Okrąglaka; Pracownia jednego z najstarszych zegarmistrzów w Wielkopolsce.

Fant: Garniturowy złocony Poljot na popularnym werku.

 Robota: Czyszczenie, smarowanie, nie wiem zegarek może zastany, bo ‘raz tika a raz nie.’

Werdykt: Robimy, koszt około 35-45 zł.

Confusion: Przy zapisywaniu adresu zleceniodawcy, czyli mojego, Sz. P. Majster zapytał bardzo zadziwiony:

‘A co, to wy tam na tym Świerczewie zegarmistrza nie macie?’ (Świerczewo to nazwa osiedla na obrzeżach Poznania.)

Zdębiałem. Normalnie to chyba każda firma powinna się cieszyć że robotę przyniosłem do niej a nie poszedłem

do konkurencji, prawda?

Ale może coś nie czaję. Może ten Pan siedzi tam, bo lubi… Nie wiem.

Finał: Pan kazał poczekać, otworzył Poljota, na poczekaniu piknął olejkiem w 3 miejscach i powiedział że będzie oki

i mogę wziąć go ze sobą… Nie chciał go zostawić by pochodził sobie u niego i by sprawdzić np. poprawność chodu,

choć nalegałem. Nie chciał też żadnych pieniążków. To taka drobnostka, powiedział. Machnął też ręką.

Poczułem się jak natrętna mucha i zdezerterowałem.

P.S.: Po 1.5h Poljotek oczywiście przestał chodzić i stoi sobie do dzisiaj…

 

2. Miejsce akcji: Poznań, Stare Miasto; narożnik przy wejściu na Stary Rynek; Pracownia zegarmistrzowska przy znanym

i szanowanym salonie z biżuterią. Pani i Pan Majster.

Fant: Wostok ‘beczka’ niebieska tarcza.

Robota: Smarowanie, regulacja. Może sklejony włos. Zegarek spieszy 1.2h na dobę.

Werdykt: Proszę wrócić za 1h, zobaczymy jak to wygląda i podamy  orientacyjny koszt.

Confusion: Po powrocie okazało się że nie udało się otworzyć koperty, zdjąć dekielka z tyłu. [sic!]

Poza tym przy tej całej operacji spadł sekundnik. Na moje pytanie to dlaczego go nie założono ponownie,

przecież oddawałem zegarek ze sprawnymi wskazówkami otrzymałem wzruszenie ramionami.

Na moje pytanie co takie potrząsanie ramieniem ma niby oznaczać powiedziano mi że zadaję dziwne pytania…

Finał: Zwrócono mi zegarek mówiąc że ‘Właściwie to takich Wostoków to oni nie robią’.

P.S.: Znów poczułem się jak jakiś natręt…

 

 

Pytanie: Czy to już tak jest wszędzie? Ze dzielimy Majstrów na tych co to im się robić nie chce i tych co robią, owszem,

ale są kosmicznie drodzy??

 

Sto lat temu do zegarmistrza Adaś przynosił swój jedyny ukochany zegarek…

Dzisiejszy Adam przywleka ich 20 – 30 bo jest kolekcjonerem...

No to chyba dobrze, bo Majster ma pracę, prawda?

 

Na koniec: Żeby nie było: W każdym opisanym miejscu były dwie osoby razem. Nie wszędzie te same, ale jest ktoś kto może poświadczyć że powyższe to nie wybujała wyobraźnia ale same fakty.

 

I pytanie raz jeszcze: Czy ktoś na Forum posiada dobrego Majstra? Takiego sprawdzonego i działającego w rozsądnych widełkach cenowych?  I czy ktoś chciałby wejść ze mną w w pełni komercyjny, odpłatny układ typu: –  ja podsyłam zegar(ki) do zrobienia – Ty dajesz go(je) swemu Majstrowi – ten wykonuje całe zadanie –  Ty odbierasz zegar(ki) i odsyłasz do mnie – ja płacę za całą robotę i Twoją usługę?

 

Jeśli ktoś może mi pomóc, proszę o PW.

 

 

Ja również rozłożyłem ręce, nie chce mi się opowiadać historii jakie mnie spotkały a jeszcze bardziej bajek jakie potrafię usłyszeć.

 

Wycena - zarobek równy wartości nowej sztuki ze sklepu, ale oczywiście mają na to wylane !!!

 

Podsumowanie jakie mi się nasuwa, to że zakup zegarka mechanicznego i to nawet współczesnej produkcji można porównać do zakupu samochodu firmy, która wyprodukowała 100szt i ogłosiła upadłość.

Wcześniej naprawiłbym i odrestaurował ten samochód niż zegarek Japoński:

de-tomaso-mangusta-10.jpg?w=358&h=165&cr

 

 

Czy zna ktoś w Poznaniu zegarmistrza, który potrafi wypolerować szkło mineralne czy mam zainwestować w wiertarkę precyzyjną ?

Nikt nie potrafi uporać się ze z wypukłym szkłem z kostki powiedzmy, że w tym typie:

CUNDR003W.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiar na dobrego fachowca w Bydgoszczy, ewentualnie w województwie Kujawsko-Pomorskim.

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan z Siennej w Warszawie za przesmarowanie i wyczyszczenie poljota 55g zaśpiewał 200 zł hahaha.

Mi pan z Wołoskiej niedaleko raclawickiej (czasodoktor) powiedział za przesmarowanie 55g 300zl...

Edytowane przez kbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi zegarmistrz robi małe naprawy i serwis w bardzo sprzyjającej cenie :)to nie jest kwestia "za ile" To jest kwestia tego że zostawiam cały czas po kilka zegarków do naprawy lub konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój majster za przywrócenie mojego komandira do życia, założenie nowej koronki wziął 75 zł.

Zegarek był u niego 3 dni. No i dostałem jeszcze półroczna gwarancję.

 

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam zegarmistrza w Łodzi, do naprawy poljota... ,

może kilku,

a dopiero zaczynam zabawę w zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie towarzysze zegarkowi!
Poszukuję dobrego zegarmistrza w Olsztynie do czyszczenia mechanizmów w kilku ruskach (różnica w chodzie 10-15min na 24h a niektóre całkiem się zatrzymały).

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - Prim Sport II (zegarek NOS, sprawny) cena serwisu jaką rzucił mi polecony przez znajomego majster - 190 zł... Jak żyć...

Macie kogoś znającego się na rzeczy w Wwie i nie aż tak drogiego? No chyba, że to rynkowa cena :/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój majster za przywrócenie mojego komandira do życia, założenie nowej koronki wziął 75 zł.

Zegarek był u niego 3 dni. No i dostałem jeszcze półroczna gwarancję.

 

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

Zależy co rozumieć przez "przywrócenie do życia"? Zwykle gwarancja trwa rok...

 

 

Warszawa - Prim Sport II (zegarek NOS, sprawny) cena serwisu jaką rzucił mi polecony przez znajomego majster - 190 zł... Jak żyć...

Macie kogoś znającego się na rzeczy w Wwie i nie aż tak drogiego? No chyba, że to rynkowa cena :/...

A możesz powiedzieć który w W-wie tyle powiedział? 

Ja serwisuję zegarki u zegarmistrza w DH Mercury na Żoliborzu. Myślę, że za Twojego Prima mógłby wziąć mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już kilkanaście zegarków u p. Sowińskiego na Synów Pułku (Wawa). Cena za serwis zegarka bez daty to 60zl, z datą 80. Mnie wychodziło średnio 70zł za serwis z drobnymi naprawami. Dziś miałem telefon, że 3 zegarki (w tym 24h) odbieram za stówkę. Polecam. Zaznaczajcie jednak, żeby p. Ryszard zostawiał zajechane ale oryginalne koronki i nie zamieniał samodzielnie na nowe :)

Terminy 1-1,5 tygodnia.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki peregrinus. Trochę mam tam daleko ale spróbuję. To co napisałeś brzmi dobrze, wydaje mi się, że gość z Wilanowskiej trochę przesadził co do ceny, tym bardziej, że chodziło o serwis, bez napraw... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.