Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Przerobiłem większość krakowskich zegarmistrzów. Na razie się powstrzymam od ich zrecenzowania, ale nie wiem jak długo dam radę... Dziś odebrałem od mojego ulubionego (z nikim się nie plotkuje tak dobrze, jak z nim...) wostoka precyzyjnego. Miał mieć sprawdzony gwint i założoną uszczelkę (na takiej jaką znalazłem się nie dokręcał),poza tym zegarek igła. Pomijam fakt, że czekałem dwa tygodnie... przychodzę dziś, a on mi mówi, że zrobione, tylko żebym go nie otwierał, bo nie miał uszczelki i zasilikonował... Koniec.

Hehe, to jest lepszy niż ten do którego ja poszedłem. Mój przykleił mi dekiel na grubą taśmę dwustronną  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmyślasz.. w to już nie uwierzę! :-)))

Niestety nie zmyślam.... Pisałem już o tym w tym (lub podobnym) wątku kilka lat temu. Oczywiście więcej do niego nie poszedłem...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mój" zegarmistrz, teoretycznie z tych dobrych, starszej daty i z doświadczeniem, dał radę w krótkim czasie (choć przetrzymując zegarki po parę miesięcy):

- przy składaniu chrono obkruszyć czerwoną farbę z oryginalnego sekundnika (i tak to zamknął, z farbą poniewierającą się po tarczy),

- w drugim zegarku, który miał przykaz tylko nasmarować, wydumał sobie wypolerować "przy okazji" szkiełko (oryginalne płaskie, w bardzo dobrym stanie) i je oczywiście pękł ("takie już było"),

- w trzecim dobrał koronkę która na tyle nie pasuje, że przy kręceniu drapie o korpus zegarka, i nie widzi z tym problemu bo jest "prawie taka sama".

 

Z takim podejściem nic dziwnego że zawód traci zaufanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chciałbym mieć podobne możliwości i dylematy "Którego zegarmistrza wybrać ? ". W mojej mieścinie jest 1, słownie: jeden, majster.

Młody chłopak ale kumaty. Naprawi wszystko od naręcznego do stojącego z wahadłem. No chyba, że coś jest tak zdezelowane, że się nie opłaca lub tak unikatowe, że znalezienie potrzebnych części będzie utrudnione. Ale rzetelnie o tych faktach informuje. Nie brzydzi się ruskim ani chińczykiem, nie pada na kolana przed qualitą. Baterie też wymienia, bo z czegoś trzeba żyć. Z jakości usług jestem bardzo zadowolony, a kiedy oddaję zegarki do serwisu sam informuję, że wpadnę kontrolnie za tydzień. Jeśli za tydzień okazuje się, że nie zrobione, to nie robię z tego tragedii, Przyjdę za kolejny tydzień albo i dwa. Mam co założyć na łapę.

Z racji ilości przeprowadzonych u niego napraw dorobiłem się sporych zniżek na usługi, części, paski, nawet na baterie ;)

 

Tak więc nie mogę narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarmistrz obiektywnie jest b. drogi, choć są i drożsi - mowa niestety o w-wce gdzie ceny usług wysokie. Ale jemu jednemu tylko ufam i swoich rusków nikomu poza nim bym nie powierzył. To skutek ekspiriensu i kilku zniszczonych przez brakorobów sikorów (wgnioty na tarczy atlantica, przycięty wałek, którym szybko się przestawiało datę w omedze + plama oliwy na jej tarczy i in.).

Niby ode mnie bierze mniej, ale i tak nieludzko. Dodatkowo mam tak, ze każdy (!) kupiony zegarek z marszu niosę do Mistrza. Lubię mieć czyste nogi, czystą bieliznę, czysty i naoliwiony werk. Stąd każdy zegarkowy zakup to pokaźny wydatek - sikor + serwis, przy czym to drugie to zwykle grubo ponad 50% kosztów. Warto / nie warto - kwestia osobnicza. Moje zegarki czyściutkie, dokładne, smigają jak ta lala. Ale odsprzedać bez straty nie idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto samemu zacząć wykonywać czyszczenie i oliwienie zegarków. W kieszeni zostanie i satysfakcja podwójna.

 

W moim miasteczku jest jeden zegarmistrz, człowiek już w podeszłym wieku. Niestety główne jego roboty to paski i baterie. Czopowania osi, prostowania włosa czy czyszczenia damki się nie podjął...


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w mojej mieścinie chyba jest jakiś urodzaj, czterech zegarmistrzów, najmłodszy nie bierze do naprawy mechanicznych. Trzech pozostałych bez problemu serwisuje radzieckie (inne również). Noszę do dwóch i jestem z nich zadowolony. Jeden z nich w średnim wieku solidny ale jego maksyma to szczęśliwi czasu nie mierzą i nigdy nie wiem kiedy w końcu zreperuje czy wyczyści.  Drugi w podeszłym wieku i jest solidny. Do czwartego nie noszę, bo nie, więc nic o nim nie napiszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ładna... może i więcej niż setke warta... mój majster takie rzeczy robi za 20 zł :P i muszę powiedzieć że nie oszukuje. No ale to prowincja a nie stolica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka zegarmistrzowska i pytanie do Was! Jaka jest największa cena za jeden teleskop jaką usłyszeliście? Skończyły mi się zapasy i powodowany nagłą potrzebą w drodze z pracy zaglądnąłem do pewnego miłego pana w okolicach Dietla. Cena 5 zł za sztukę!!! Kto da więcej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporo... Ja najwiecej uslyszalem 2 zl... A kupowalem chyba po 0,1 czy 0,2 zl hurtem

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

W Gdyni też chcieli ode mnie 5zł od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni też chcieli ode mnie 5zł od sztuki.

Też w Gdyni, w jakimś punkcie w Tesco pokroju "Master Mint" or smth, 15zł z wymianą (: O kaszt samego teleskopu już nie pytałem.

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam stara pozłacana Rakete. Jest nakręcona na full a nie chodzi. Chcę ją naprawić bo to pamiątka po Dziadku. Niestety zegarmistrz z mojego miasta do którego mam zaufanie to starszy Pan i już nie chce się tego podjąć. Czy możecie kogoś polecić do kogo mógłbym wysłać?

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka


Obecnie ORIENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Odkopię trochę temat... listy zegarmajstrów lokalnych w mojej okolicy przejrzałem i tu ściana  - na chronografy kręcą nosem.

Druga rzecz, że i z zegarmistrzem oswojonym doszliśmy do pewnej granicy współpracy: po prostu ma swoje lata już mistrz, zdrowie nie teges, poprawek coraz więcej, realizację po kilka miesięcy...

 

Mnie też czas szybciej leci i chciałbym się cieszyć zegarkami szybciej. Jako, że ćwierć wieku przed kompem zrobiły swoje z moim wzrokiem, to ja już tylko polerkę szkła robię ;-)

 

Szukam kogoś, kto mi ładnie wyszykuje szturmana: przegląd, precyzyjna regulacja uzupełnienie lumy. Wiem, że mamy tu zdolnych Kolegów w majstrowaniu i kiedyś nawet ktoś w ramach wolnych przebiegów robił serwisowania. Nie chodzi mi robotę za walutę watykańską (tzw. bukzapłacie) ale rzetelny serwis z sercem, za który zapłacę i doczekam jego realizacji ;-). ktoś by mnie poratował z tym szturmanem? Najlepiej woj. śląskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.