Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
broncio

DEBATA O ZEGARMISTRZACH

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego zwyczaj flamastrów mi się nie podoba. Natomiast, jak trafisz na ładne pismo zegarmistrza, to jest to fajny dodatek do historii zegarka.

 

post-106813-0-64980900-1549920329_thumb.jpeg

 

post-106813-0-40161300-1549920730.png

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zgodzę się, że może to nieść w sobie jakąś wartość historyczną i sentymentalną jak odnajdzie się taki napis sprzed kilkudziesięiu lat i jeszcze wiadomo kto go zrobił. No,  ale jakbym oddał do naprawy zegarek za kilka tysięcy, nowy i nienaruszany to już bym polemizował z takim oznaczaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam nietypowe pytanie. Czy wasi zaprzyjaźnieni majstrowie to specjaliści od polityki tak jak mój (a w zasadzie 2 do których nosiłem zegarki byli mocno zorientowani) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Używam rysika traserskiego do dokonywania oznaczeń po wewnętrznej, niewidocznej stronie dekla. Zdarza się dosyć często, że zleżałe zegarki z szuflad i strychów mają "aktualną" adnotację przeglądu. Nie ma znaczenia, że było to np. dwa razy robione bo zegarek był noszony w niedzielę a ostatni przegląd był 30 lat temu.

W przypadku przeszklonych dekielków w automacikach też jest sposób, po wewnętrznej stronie wahnika :) . Użytkownik żeby to zobaczyć bez rozbierania musiałby się wykazać iście lisim sprytem i pomysłowością :) .

 

Heh, mam nietypowe pytanie. Czy wasi zaprzyjaźnieni majstrowie to specjaliści od polityki tak jak mój (a w zasadzie 2 do których nosiłem zegarki byli mocno zorientowani) :D

Zegarmistrze jak fryzjerzy dawnej daty. Wiadomo co robią ale nie wiadomo dla kogo na boku pracują ;) . Cały dzień grzebania w skupieniu to muszą odreagować :) . Martw się lepiej by za dużo nie pili a tym samym nie złapali drżączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie znakowania napraw - to zwyczaj ten też mi się podoba. Patrzysz na dekiel i widzisz co się działo, jak często. Czasami są jakieś wskazówki. Na jednym z dekli mam zaznaczone daty przeglądów, jednak daty te są tak maluśkie, że nawet przy kilkukrotnym powiększeniu ledwo co je widać. Jestem pełen podziwu dla takich znakujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Jak zegarmistrz nie wygraweruje to sam to robie, dodatkowo każdy zegarek z mojej kolekcji ma wygrawerowane moje imię i nazwisko i rok w którym zegarek zakupiłem. Oczywiście dyskretnie i od wewnętrznej strony dekla. To samo tyczy się zegarów które noszę na co dzień. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy 60-dych za rozebranie na części pierwsze, wyczyszczenie, nasmarowanie jest dobrą kwotą?

Tyle chce zegarmistrz w rodzinnym mieście, zakład prowadzony z pokolenia na pokolenie.

Coś mi w Poljocie datę zmienia ok godz 23.30, 23.35 ...

A ze kilka bym dał do przeglądu to ...;) się uzbiera kwota;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zegarek śmiga i jego jedynym mankamentem jest datownik to daj se spokój z serwisem, po prostu wcześniej kładź się spać :) Cena jaką podałeś jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy 60-dych za rozebranie na części pierwsze, wyczyszczenie, nasmarowanie jest dobrą kwotą?

Tyle chce zegarmistrz w rodzinnym mieście, zakład prowadzony z pokolenia na pokolenie.

Coś mi w Poljocie datę zmienia ok godz 23.30, 23.35 ...

A ze kilka bym dał do przeglądu to ...;) się uzbiera kwota;)

A nie wystarczy tylko wskazowki zdjąć i założyć wtedy kiedy zmienia na godz 12 tą...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy tylko wskazowki zdjąć i założyć wtedy kiedy zmienia na godz 12 tą...;-)

 

Raczej wystarczy, ale trzeba wiedzieć jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że gdzieś na forum była opinia, że wystarczyłoby samo przesunięcie, ale lepiej niech to robi ktoś, kto się zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat aby nie zaśmiecać kolejnym.

 

Poszukuję sprawdzonego zegarmistrza, który zrobi pełny serwis wojskowego Poljota Chrono na 3133. Miasto obojętne - wyślę pocztą. Potrzebuję jedynie nr telefonu.

Ważne tylko aby to nie było 600-700 zł bo tyle ostatnio usłyszałem u kilku specjalistów a aż tak mi nie zależy aby połowę wartości zegarka inwestować w serwis ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też się podłączę. Zmarł mój zegarmistrz, a prywatnie dobry kolega, z którym zawsze mogłem pogadać o zegarkach i nie tylko. Był to najlepszy zegarmistrz w regionie. W tej chwili  nie mam kompletnie pomysłu gdzie mógłbym naprawić zegarek. Ciężko mi zaufać komuś nowego, zwłaszcza, że ostatnio przy prostej robocie jeden spec spieprzył mi zegarek. Koledzy z Podkarpacia, polecicie kogoś w regionie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rysqut napisał:

Jakie miasto?

 

Dla mnie dowolne jeżeli zegarmistrz spełni dwa podstawowe warunki:

- taniej niż 400 zł

- dobry i sprawdzony i zrobi to zgodnie ze sztuką (pełny serwis z pełnym rozebraniem werku)

Najchętniej Warszawa (ale tu wątpię, że da się tanio), może być Łódź lub cokolwiek w promieniu 1,5h jazdy od Warszawy


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w W-wie zegarmistrz wolska 109 - strona i kontakt dostępne w sieci,

Ja robilem tam swoje chromo - fakt 3 lata temu -cena była znośna,

Pozdrawiam 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Remi124 napisał:

Zobacz w W-wie zegarmistrz wolska 109 - strona i kontakt dostępne w sieci,

Ja robilem tam swoje chromo - fakt 3 lata temu -cena była znośna,

Pozdrawiam 

 

 

 

Byłem u tego Pana w tamtym tygodniu. Może być zamknięte, podobno zamknięte już ze trzy miesiące,  jak masz to podrzuć koledze numer tel.

Ja gdzie zgubiłem wizytówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remi124: dziękuję za namiar. Co prawda nie oddałem jeszcze swojego chrono ale za to pan zegarmistrz zajął się moją Slavą. 

Dziś odebrana po gruntownym serwisie. ,

 

 

IMG_9707.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. nówka funkiel, nieśmigana! ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.