Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość poter

Omega Speedmaster Day-Date czy Omega Planet ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poter

Witam wszystkich pasjonatów zegarków jako nowy członek klubu :D Ogólnie w temacie jestem dość zielony , skąd moja prośba do was o pomoc. Zastanawiam się nad zakupem Omegi Day-Date albo Planet Ocean. Byłem kilka dni temu w sklepie na mierzeniu i oba przedmioty bardzo przypadły mi do gustu. Cena mniej więcej ta sama między 11-12 tys. Chciałbym się dowiedzieć , który jest lepszy oraz coś o mechanizimie, sprzedawca radził ,że ważny jest jakiś certyfikat dokładność. Z góry dziekuje i Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Speedmaster i Seamaster Planet Ocean to zupełnie dwie rożne linie , to jak porównywać jabłka do gruszek . Musisz sie zdecydowac do czego ci tak naprawde zegarek potrzebny.

 

 

Tutaj masz o Speedmasterze.

http://history.nasa.gov/alsj/omega.html

 

http://www.speedmaster-mission.net/

 

 

Tutaj o Planet Ocean

 

http://www.chronomaddox.com/omega/articles...SeMP/review.htm

 

http://www.watchlife.com/DesktopDefault.aspx?tabid=268

 

 

Osobiście nie wybrał bym żaden z tych dwóch zegarków , są one b.dobre ale zbyt popularne jak na mój gust , wydawać się może ze prawie każdy ma PO ( wliczając podróbki). Za 11 -12 tys złotych można coś ciekawszego moim zdaniem wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - poczytaj sobie na forum osobno o jednym, osobno o drugim (watkow duzo) to samo nt. certyfikatu C.O.S.C (np. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr) a potem zadaj konkretne pytanie czego nie rozumiesz badz jakie masz obawy lub czego jeszcze nie wiesz.

 

ps

Omegi, to oklepane na forum zegarki i nie trzeba zbyt wiele wysilku zeby dowiedzies sie czegos w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poter

Przejrzałem troche forum i mam więcej informacji. Który mechanizm po przeróbkach uważacie za lepszy. A druga rzecz widze ,że polecacie inne zegarki w tym przedziale cenowym, jakie? Szukam czegoś raczej sportowego na branzoletce co pasuje do każego stroju z uwagi na to ,że będzie to mój jedyny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejrzałem troche forum i mam więcej informacji. Który mechanizm po przeróbkach uważacie za lepszy. A druga rzecz widze ,że polecacie inne zegarki w tym przedziale cenowym, jakie? Szukam czegoś raczej sportowego na branzoletce co pasuje do każego stroju z uwagi na to ,że będzie to mój jedyny zegarek.

 

Ty wykluczasz pewne rzeczy i same sie wykluczają.

Moim zdaniem sportowy nie jest do wszystkiego. Sportowy nie jest do stroju eleganckiego, na bransolecie również nie pasuje do stroju eleganckiego. Jeśli jednak chcesz coś o szerszym spektrum zastosowania to zdecydowanie bardziej uniwersalny będzie Speedmaster. Jednak zamiast day-date - poszukałbym na Lemanii z naciągiem ręcznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Jednak zamiast day-date - poszukałbym na Lemanii z naciągiem ręcznym.

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być coś tak oblatanego jak Omega i tak rozpoznawalnego (czymkolwiek się tu kierujesz)

to z tych dwóch wybrał bym PO, choć w tej cenie jest już naprawde sporo ciekawych rzeczy.

"Sportowe na bransolecie do każdego stroju" to dla mnie właśnie PO.

 

Speedy daydate to z wyglądu chyba mechanizm VJ 775x.

Stary dobry i sprawdzony.

PO to przerobiony o coaxial mechanizm ety 2892.

I jeśli kierować bym się miał mechanizmem to wybrał bym ten.

 

Zastanawiałeś się nad jakimś Officine Panerai? (jeśli masz rękę a nia jak ja patyk) :D

Breitling Superocean?

Dołożyć odrobine i Rolex Submariner z czarną tarczą?

Zerknij może do galerii. Możliwe że wpadnie Ci coś w oko.

Chętnie pomożemy przekroczyć budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Ja za te pieniądze poszukał i kupił bym jednak zegarek z własnym mechanizmem.

np

- JAEGER LECOULTRE Master Control

- Nomos Club Automatic Date 41.5 mm

- Dornblueth & Sohn Calibre 99.0

- Girard Perregaux Seahawk II

- Zenith Class Elite Grande Automatic

- ZENITH CHRONOMASTER STAR PRIMERO

- ZENITH GRANDE CLASS POWER RESERVE

- Grand Seiko Automatic GMT

Pasek czy bransoleta do zegarka "uniwersalnego" moim zdaniem zdecydowanie pasek, bo dobierzesz go w zależności od sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11k PLN to kwota na Paneraia ,Rolexa , Jaegera z linii Master, Zenitha , Ciekawą Omegę , IWC , UN , Blancpaina, GO i wiele innych w tej kwocie da się upolować ale trzeba polowac i szukać a to wbrew pozorom nie jest proste , natomiast to Ty wybierasz , gusta , guściki itp, na początek przejrzyj galerię klubową .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poter

Dzięki. Za wszystkie propozycje ;) Z zegarków których proponujecie najbardziej odpowiada mi rolex submariner. Bardzo prosiłbym jeszcze o podanie ceny i ewntualnych ofert jeżeli takie będą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby to były propozycje - to są raczej porady , sam zakup to sprawa osobista - gdzie to zrobisz za ile i jak to juz bardzo indywidualne podejście . Sklepy , serwisy aukcyjne , forumowi sprzedawcy , inne - możliwości jest bardzo dużo. Na tym forum są Osoby - firmy które zyją ze sprzedazy i obrotu zegarkami , są inni którzy sledzą serwisy aukcyjne po kilka godzin dziennie i tez świetnie się bawią , jeszcze inni wyszukują na bazarach, targach itp., wybierz żródło zakupu i przystępuj do dzieła - w razie wątpliwości , zapewne ktoś Ci pomoże , są polecane sklepy , sprzedawcy itp. Temat rzeka , to wszystko juz jest na forum , jest też wyszukiwarka - warto skorzystać.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zegarek w miarę uniwersalny i podoba Ci się Omega Speedmaster to polecam tą nowość Seiko:

03312009116.jpg

 

A resztę pieniędzy przeznacz na rejs dookoła świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

1.) Kto powiedział ze musisz kupować w salonie w Polsce przy takiej kwocie można się pokusić o zakup zegarka gdzieś w Europie

2.) Rolex Submariner i Sea-Dweller to zegarki wręcz ikoniczne z b.dobrymi mechanizmami, to jednak moim zdaniem przewartościowane. Za cene 1,200 USD mniej od GMT III kupisz np Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE001 , które więcej ma do zaoferowania niż Rolex ( to nie zmienia faktu ze, i zegarek tej marki chciałbym mieć w swojej kolekcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model seiko co wstawil marcomartin?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewałem do zakupu Omegi Seamaster Planet Ocean od roku. Pierwotnie myślałem o TagHeuere, bo ojciec ma Seamastera z lat 90-tych w rozmiarze 38 mm i chciałem poszerzyć rodzinną kolekcję o inną markę. Jednakże PO wygląda super i zmobilizowałem się do zakupu bo akurat siostra na kilka tygodni wyjechała w delegację do Genewy, a potem przez Chiny do Japonii i Nowego Jorku. Spora część forumowiczów poleca zakupy zegarków właśnie w Genevie, więc pomyślałem, że nie ma już na co czekać i trzeba złożyć zamówienie.

 

Szukając na forum wskazówek gdzie w Genewie można kupić niedrogo zegarek, znalazłem ten topic no i zamieszał mi w głowie.

Kilka osób napisało, że w tej cenie proponuje inne zegarki... tylko, że z tego co poczytałem to chyba żaden z nich nie jest w tej cenie co PO: JLG, IWC, Officine Pannerai, Rolex Submariner itp to wszystko droższe sikory. Może ja źle intencje odczytuje i chodzi o to, że Omega nie jest warta swojej ceny? Warto rozejrzeć się za innym zegarkiem do 10 tys zł (chodzi o cenę w Polsce - zakładam, że PO za granicą wyjdzie sporo taniej)

 

Inne pytanie to gdzie polecacie zrobić zakupy w Genewie? Ile może w Szwajcarii kosztować PO 41mm na branzolecie?

Może jednak taniej w NY albo w Tokio?

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosy na forum przeciwko zakupowi PO nie są raczej spowodowane awaryjnością, złym wykonaniem itd. tej Omegi, a raczej jej popularnością. Większość osób, które piszą, że w tej cenie kupiłoby inny zegarek chce mieć po prostu rzadziej spotykany czasomierz :) Ja osobiście w tej cenie kupiłbym PO.

Co do drugiej części pytania niestety nie znam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj,dopiero teraz spojrzałem na datę tematu i to,że jest odgrzanym kotletem a odniosłem się do pierwotnego pytani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inne pytanie to gdzie polecacie zrobić zakupy w Genewie? Ile może w Szwajcarii kosztować PO 41mm na branzolecie?

Może jednak taniej w NY albo w Tokio?

 

Na lotnisku w Genewie jest sklep. Namiary znajdziesz w sieci jak poszukasz lotniska a potem sklepów.

Mam bardzo dobre doświadczenia - świetny kontakt telefoniczny i mailowy; ściągneli dla mojej żony zegarek, który sobie wymarzyła, a którego nigdzie nie było. Byli w stanie ściągnąć z fabryki, dali bardzo dobrą cenę, przyjęli przelew :), a żonie pozostało jedynie odebrać zegarek jak gdzieś leciała z międzylądowaniem w Genewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.) Kto powiedział ze musisz kupować w salonie w Polsce przy takiej kwocie można się pokusić o zakup zegarka gdzieś w Europie

2.) Rolex Submariner i Sea-Dweller to zegarki wręcz ikoniczne z b.dobrymi mechanizmami, to jednak moim zdaniem przewartościowane. Za cene 1,200 USD mniej od GMT III kupisz np Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE001 , które więcej ma do zaoferowania niż Rolex ( to nie zmienia faktu ze, i zegarek tej marki chciałbym mieć w swojej kolekcji)

 

No tak, tylko ze Spring Drive ma mechanizm hybrydowy i nie "cyka" - to tak dla porzadku, zeby kolega nie byl zaskoczony. Z watku wynika raczej, ze chodzi o zegarek mechaniczny, chyba, ze sie myle.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym IMO czego by Seiko nie oferowaŁ i jak nie byŁ zaawansowany technologicznie

..nigdy nie będzie Rolexem i nie zblizy sie do tych emocji, prestiżu i czegoś niewytumaczalnego co oferuje Rolex ;-)

Czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu
No tak, tylko ze Spring Drive ma mechanizm hybrydowy i nie "cyka" - to tak dla porzadku, zeby kolega nie byl zaskoczony. Z watku wynika raczej, ze chodzi o zegarek mechaniczny, chyba, ze sie myle.

Spring Drive jest jak najbardziej mechaniczny, jedyne czym się różni od standardowych werków to zastąpienie balansu regulatorem elektromagnetycznym. Nawet zasilanie jest klasyczne, za pomocą sprężyny. SD nie ma nic wspólnego z kinetikami i innymi tego typu wynalazkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spring Drive jest jak najbardziej mechaniczny, jedyne czym się różni od standardowych werków to zastąpienie balansu regulatorem elektromagnetycznym. Nawet zasilanie jest klasyczne, za pomocą sprężyny. SD nie ma nic wspólnego z kinetikami i innymi tego typu wynalazkami.

 

Jak mechaniczny, to czemu nie "cyka" ;)

 

Hybryda, a ze bardziej zaawansowana technicznie od Kinetica, to inna sprawa.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.