Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie udała mi się synchonizacja w nocy przciskałem ten przycisk i nic. Jak ustawić strefę czsową aby synchronizacja była automatycznie. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie udała mi się synchonizacja w nocy przciskałem ten przycisk i nic. Jak ustawić strefę czsową aby synchronizacja była automatycznie. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

 

Najpierw ustaw strefę czasową na BER (Berlin) -nacisnij długo przycisk ADJ, a później START lub RESET aż znajdziesz. Wychodzisz naciskając ADJ. Póżniej naciskasz START i znowu długo ADJ. Na górze powinieneś mieć R/C a na dole ustaw ON (START). Później ADJ, START i gotowe. Jeśli jesteś w zasięgu nadajnika (a w Polsce powinieneś być) to w nocy zegar powinien złapać sygnał.

Mi od 3 lat nie złapał sygnału tylko kilka razy - najcześciej w górach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z synchronizacją automatyczną .Łapie sygnał praktycznie co noc i to bez zdejmowania zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie. Ale ktoś mieszkający np. w Bieszczadach może mieć.

=====

A mój Ryś dzisiaj mi zaparował, pierwszy raz od 3 lat (albo pierwszy raz to zauważyłem  ;) ). Wrzuciłem go, dość nagrzanego, do basenu  z chłodną wodą. Różnica temp. nie była jakaś ogromna. Trochę to dziwne.

To by potwierdzało, ze nie tylko Mudy mają ten problem.

Z fizycznego punktu widzenia to właściwie nieuniknione z powodu zawartości zwykłego powietrza atmosferycznego wewnątrz zegarków. Jedynym wyjściem byłoby zastąpienie go np. azotem (jak w lornetkach) lub czymkolwiek, co niezawiera pary wodnej.

Po wystawieniu na słońce i powrocie do poprzedniej temp. mgiełka zniknęła. Wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas biegania w mrozie, jeśli zegarek jest odsłonięty to też zaparuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ale podczas jazdy na rowerze, nawet w mocnym deszczu raczej nie.

To świadczyłoby o jego szczelności raczej źle. 

Większośc tanich WR tak właśnie się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można np. latem jak jest mocne słońce 30 stopni przeładować akumulatorek będąc cały dzień na takim słońcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można np. latem jak jest mocne słońce 30 stopni przeładować akumulatorek będąc cały dzień na takim słońcu?

Przeładować nie, bo zegarek ma czujnik ładowania i przy pełnej pojemności po prostu nie ładuje.

Natomiast można go stopić zostawiając nieruchomo cały dzień na pełnym słońcu :P

Uzytkowując normalnie nic się nie powinno stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopić? Wydaje mi się że jest wykonany z dobrego plastiku i jeżeli auto stoi na słońcu i na elementy plastikowe się nie topią to i tu wydaje mi się nie mozliwe. Zadałem pytanie gdyż noszę go na co dzień i pamiętam jak nie dawno było duże słońce a ja opalałem się na plaży i miałem na ręku zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, nic nie powinno się wydarzyć ;) Nie takie ,,imprezy'' Rysiek przerabiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans.

Gdzieś czytałem o czerniejących wyświetlaczach podczas zbyt długiego opalania ale sam tego nigdy nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prędzej akumulator szlak trafi od zbyt wysokiej temperatury, niż się stopi plastyk :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 10 dni jestem posiadaczem Risemana, ktoś w poprzednim wpisie

podał, że zegarek na noc trrzeba ustawiać " w kieruku wschód", wydaje mi się

że  tarczą z godz 12 w kierunku zachód( proszę o poprawę)

Czy ktoś wie gdzie był produkowany riseman z oznacz 201D078C

Wiem że 078C to 78-y dzień 2013 a 201D to.....

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

201D to Japonia, oznaczenia produkcji wyglądają mniej więcej tak:

 

Japonia: 001A, 001B, 001C, 001D, 201A, 201B, 201C, 201D, 201E, 211B, 221B, 221C...
Tajlandia: 002A, 202A, 212A, 222A;
Chiny: 004A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o czerniejących wyświetlaczach podczas zbyt długiego opalania ale sam tego nigdy nie doświadczyłem.

Czernienie po ostygnięciu ekranu zniknie, ale na przykład w modelach z kolorowym wyświetlaczem filtr polaryzacyjny od nadmiaru słońca może wyblaknąć i stracić swoją barwę:

 

973348P1020867.jpg

 

 

Dla porównania jak to powinno wyglądać w tym modelu:

 

G-9200MS-8_Riseman_21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czernienie po ostygnięciu ekranu zniknie, ale na przykład w modelach z kolorowym wyświetlaczem filtr polaryzacyjny od nadmiaru słońca może wyblaknąć i stracić swoją barwę:973348P1020867.jpgDla porównania jak to powinno wyglądać w tym modelu:G-9200MS-8_Riseman_21.jpg

 

A ten "zepsuty" o nieeeeebo ładniejszy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie, czy korektę czasu wywołaną ręcznie(odbiór sygnału z zegara atomowego)

można wykonać w dowolnej porze dnia np o 14 popołudniu

wiem że zegarek wykonuje to automatycznie o godz  2, 3, 4, 5 i północ następ dnia, i 1 (wg instrukcji)

innymi słowy czy sygnał z zegara atomowego w Mainfligen jest wysyłany non stop.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest nadawany non-stop, ale w dzień odbiór jest słabszy ze względu na większą ilość zakłóceń. Dlatego lepiej zostawić go w spokoju, niech sam robi co do niego należy. Synchronizacja ma sens tylko wtedy, gdy wykonywana jest automatycznie - jeśli chcesz wywoływać ją ręcznie, to po prostu sam ustaw ten czas, będzie szybciej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak wczoraj na górce szczęśliwickiej

miałem 3-y krechy L3 i get  17.32

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytania: do czego służy ciśnienie atmosferyczne zredukowane do poziomu morza

tzw ciśnienie względne,przecież barometr w zegarku wskazuje nam ciś bezwzględne,

wyruszając w trasę kiedy kalibruje się wysokościomierz a kiedy barometr 

 

Na jakie watości ustawiony jest barometr i wysokościomierz w casio riseman

(gdy mamy wskazania off)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ten zegarek, wszystko spoko ogarniam kalibracje itp. ale nie moge ogarnać tego automatycznego podświetlenia ;/ Mam baterie na H wiec jest naladowana wchodze do zupełnie ciemnych pomieszczeń, inicjuje ruch w kierunku twarzy i nic ;/... Nie wiem co robier źle.. myslałem czy ta funkcja jest wyłaczona i ze musze ja właczyć ale nie pisze nic na ten temat więc prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.