Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrzymaj przez około 5 sekund przycisk od podświetlenia i powinno być ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wciśnij przycisk podświetlenia i trzymaj dotąd (około 3 sekundy), aż poniżej sekundnika pojawi się symbol A.EL.

 

qJAGT6w.jpg

 

Jeśli nosisz zegarek na lewej ręce to wyciągnij ją przed siebie w ten sposób, by zegarek leżał płasko, a następnie przekręć dłoń w prawo (lub odwrotnie jeśli nosisz na prawej), tak by zegarek przechylił się o co najmniej 45 stopni. To ten ruch inicjuje podświetlenie, a nie samo zbliżenie zegarka w kierunku twarzy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybką pomoc, wszystko śmiga. Jeszcze muszę dobrze skalibrować termometr, ciśnieniomierz i wysokościomierz ale z tym nie ma problemu. Mieszkam w Zawierciu i wskazanie wynosi 330 mnpm wiec myśle że jest okay, ale najlepiej chyba skalibruje na jurajskich górkach bo dużo w okolicy ma podaną dokładną wysokość, wtedy powinno być okay czy wysokość mocno zależy od dobrze skalibrowanego ciśnienia ?? Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybką pomoc, wszystko śmiga. Jeszcze muszę dobrze skalibrować termometr, ciśnieniomierz i wysokościomierz ale z tym nie ma problemu. Mieszkam w Zawierciu i wskazanie wynosi 330 mnpm wiec myśle że jest okay, ale najlepiej chyba skalibruje na jurajskich górkach bo dużo w okolicy ma podaną dokładną wysokość, wtedy powinno być okay czy wysokość mocno zależy od dobrze skalibrowanego ciśnienia ?? Pozdrawiam :)

 

Będąc w tym samym punkcie wysokościowym zegar może wskazywać różne wysokości w zależności od aktualnego ciśnienia atmosferycznego. Dlatego trzeba kalibrować altimetr (do znanej wysokosci) przed wyjściem w górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum, a także szczęśliwym posiadaczem (od tygodnia GW-9200). Podobnie jak wielu forumowiczów także i ja długo zastanawiałem się nad wyborem zegarka sportowego z "bajerami". Mój wybór padł na "Ryśka" i napiszę krótko... Jest SUPER!!! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanko... Biorąc pod uwagę miejsce składania GW-9200 tj. Japan, Thailand, China... Możemy podzielić Riseman-a na tego bardziej i mniej pożądanego? Czy ich jakość jest taka sama???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest zawsze taka sama bez względu na miejsce produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Swojego GW-9200 mam od lutego i ostatnio zaczyna parowac od srodka :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

niby taki twardziel a pół roku w kopalni i rozszczelniony ??

 

 

I jeszcze czytam ze macie jakies sybbole na tylnym dekielku a ja nic tam takiego nie mam gdzie tego szukac jestem ciekaw gdzie mój był składany :)

 

Pozdrawiam Łukasz :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie nie ma nic wspólnego z rozszczelnieniem, poszukaj na forum, wszystko już chyba zostało powiedziane w tej kwestii, niemniej jednoznacznego wyjaśnienia brak. ;)

 

Czasami numerek schowany jest pod tą plastikową osłoną, ale jeśli interesuje Cię tylko miejsce produkcji to taką informację znajdziesz w "literaturze" na obwodzie tego okręgu:

 

DSC_2928b.JPG

 

Na tym przykładzie mamy "MADE IN THAILAND", czyli Tajlandia. Na samym dole widać numer partii z którego można odczytać także datę produkcji, czasami jest on słabo widoczny i widać go tylko pod światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygłupie się wysyłając zegarek na gwarancje ???

 

u mnie napisali  "ST STEEL BACK JAPAN Y " Wiec chyba Japonia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę powalczyć ...Ale jestem zawiedziony tym zegarkiem  <_< <_< <_< <_< <_< <_< <_< <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój paruje, ale od zewnątrz. Wystarczy przetrzeć ;) ze swojego jestem jak na razie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz o co "walczyć" - Zibi za normalne uznaje parowanie, które po krótkiej chwili zanika (nie pamiętam niestety jaka według nich jest definicja tej krótkiej chwili), tak więc może nie będą stawiać oporu.

 

Gorzej jeśli kupowałeś od jednego z tzw. niezależnych dystrybutorów. Niektórzy z nich nie gwarantują szczelności zegarka, a parowanie będą właśnie przypisywać nieszczelności, mimo że tak naprawdę na ogół nie ma to ze szczelnością nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym spytać czy ktoś bawił się lub ma w swojej kolekcji ten zegarek :

CASIO - GW-A1000D-1AER

Chodzi za mną już od jakiegoś czasu, strasznie mi się podoba ale cena zupełnie nie idzie w parze z zachwytem...

Nie widziałem go na żywo ale w najbliższych dniach postaram się podejść do TT przymierzyć go.

Boję się, że może dojść do sytuacji w której nie będę chciał go ściągnąć z nadgarstka, więc jedynym rowiązaniem będzie kupno.

 

Czy może ktoś go porównać do GW-9200? Czy opłaca się kupić 1 zegarek w cenie 4 Ryśków? Co sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poczekał bym na Rangemana, który będzie w cenie pomiedzy tymi dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo jest tu co porównywać, to zupełnie różne zegarki pod niemal każdym względem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak Rangeman prezentuje się rewelacyjnie - polecam obejrzeć zwiastun z jego udziałem >TUTAJ<

Hmm ale z ceną to moim zdaniem przesadzili jak na ten zegarek...

 

Zacytuję swoją wypowiedź, którą zamieściłem na fb odnośnie tego zegarka:

 

Cena powala i jest nieadekwatna GW-9200 + kompas w cenie x2 Rysiek? Przecież to jest niedorzeczne, oczywiście nowość, hit, marketing - wszystko się zgadza ale cena jest mimo wszystko za wysoka. Chętnie bym się przymierzył do zakupu ale w cenie 900-1000 zł a nie 1300 zł :/ Mam cichą nadzieję na skorzystanie z opcji "zaproponuj cenę".

 

 

Sugerowana cena w dniu premiery (czyt. jesień 2013) to 1290 zł / 300 USD / 300 EUR / 280 GBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też kwestia własnych upodobań. Mam GW-A1000 i nie kupiłbym żadnego innego G bo po prostu mi się nie podobają i tyle. Używam go w pracy i na rowerze, żyje i ma się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten rangeman, jakbym nosił tego typu zegarki na codzień to bym się nad nim zastanawiał. Do okazjonalnego tyrania w ciężkich warunkach jak dla mnie za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.