Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy DW-6600 lub DW-6900 są używane?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc w całej rozwiązłości:

 

Czy na misjach bojowych takie zegarki jak Casio G -Shock DW-6600 lub DW-6900 jako będące swego czasu na wyposażeniu armii USA są nadal w użyciu przez żołnierzy, czy zastąpiły je jakieś inne modele?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jakie G i czy wogóle były na wyposażeniu US Army. Kiedyś w PX była masa G-Shocków, ale od pewnego czasu był tylko 5600 i to bardzo popularny tu zegarek choc mam wrażenie, że wiecej widuję poczciwych Mudmanów :)

Z tego co teraz obserwuję to jedyny zegarek z oficjalną "historyjką rządową" to Marathon, którego sobie chyba wreszcie załatwię mimo ceny - 500$ za kwarca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mudmana mam :) Risemana z kolei mialem już tu ale w zimie, teraz zweryfikowalo go lato. Generalnie jak G to:

- najlepiej metalowe przyciski

- prosty nie osłonięty plastikiem dekiel od spodu

- wyświetlacz bez zbędnych bajerów mogących zaslaniać cyfry rzucanym cieniem

Niestety Riseman to zabawka i zaczynam spogladać na Rangemana, ktory zdaje się być dobrze przemyślanym G-Shockiem. Poza tym mam wrażenie, że G-Shocki najlepsze czasy mają za sobą, kiedyś były pancerne, niezajebliwe i zgrabne :) Teraz zaczynają to być tylko gadżeciki.

 

Jak to mówią nie ma rzeczy niezniszczalnych... A z tego co się orientuję to dla potrzeb wojskowych produkowano specjalną serię Risemanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tego co się orientuję to dla potrzeb wojskowych produkowano specjalną serię Risemanów.

Były modele w tzw. "militarnych" czy "taktycznych" wersjach kolorystycznych, ale te określenia to tylko wytwór marketingu (nieraz bardziej ze strony sprzedawców niż producenta) i z wojskiem nie miały one nic wspólnego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak pracuje mój riseman woda z pumeksem takie błotko do polerowania e3ypa5an.jpg

 

Wysłane z mojego LG-P710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny, biedny. Ale w końcu do takich warunków został stworzony.

Zawsze można dokupić mu nowego brata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do militarnych zegarków to widziałem kilka razy G9000 na militaryphotos.

 

Mam problem z GW9200, kupiłem używkę (i mam nadzieję, że nie z tym są związane problemy).

Nie mogę ustawić temperatury i ciśnienia, wchodzę w tryb pomiaru (czyli pierwszy po data/godzina), i ciągle pokazuje mi się --.--, w instrukcji jest napisane, że dzieje się tak dlatego, że ciśnienie i temperatura są zbyt wysokie i są poza skalą, ale jakoś nie mogę w to uwierzyć. 

 

Edzia: 

Dokładniej to wchodzę w tryb pomiaru, przytrzymuję adj. (aż zacznie migać to miejsce gdzie powinna być temp.), mogę przełączać się przyciskiem "mode" pomiędzy barometrem, a termometrem, ale nie mogę ustawić wartości ;(

Edytowane przez Sanctim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku sekundach od momentu wejścia w tryb barometru/termometru powinieneś mieć wskazane pomiary. Spróbuj w tym trybie przytrzymać guziczek adjust w celu kalibracji wskazań, być może są ustawione na skali maksymalnie lub minimalnie co może powodować wyjściem pomiarów poza ich zakres, najlepiej ustaw fabryczne, musi być na off.

Jeśli to nie pomoże to oznacza że masz wadliwy łocz :mellow: lub masz fejka (wrzuć zdjęcie) :ph34r: 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na pewno oryginał, a więc tak, czerwony guzik od wysokościomierza na razie zostaw w spokoju, jeśli pokazuje wysokość, a jest to wysokościomierz baryczny to barometr też powinien działać.

Tak jak pisałem wejdź w tryb barometru (z głównego ekranu naciśnij mode) i spróbują tak jak pisałem, przytrzymaj adjust kilka sekund aż zacznie migać wskaźnik temperatury i ustaw na off. (reset, start zmieniasz wartości) tak samo z barometrem (jak będzie migał temp. to przechodzisz mode na barometr i też daj na off.)  :)

I jeszcze jedno, jak poziom baterii??? Na zdjęciu słabo widać, bo jeśli jest na L to najpierw podładuj ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu jest problem, wchodzę w termometr/barometr, przytrzymuję adjust, --.-- zaczyna migać, naciskam Start/reset i nic się nie zmienia. Tylko po naciśnięciu mode zaczyna migać --.--- od barometru. No nic, jak sobie nie poradzę to przejdę się do timetrendu w manufakturze i zobaczę co mi powiedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś edit mojego posta??? o baterii???

Tak, czytałem, jest na M, zaraz wyjdę z domu to go zostawię żeby się ładował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na M to wszystkie funkcje powinny pracować prawidłowo. Kupiłeś z ważną gwarancją???

A najlepiej jak masz możliwość zwróć sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio, że jakaś wilgoć dostała mi się do zegarka i ten paruje od środka. Wcześniej nie miałem tego problemu. Myślę, że to wina wciskania guzików pod wodą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio, że jakaś wilgoć dostała mi się do zegarka i ten paruje od środka. Wcześniej nie miałem tego problemu. Myślę, że to wina wciskania guzików pod wodą...

Prawdopodobnie tak się stało.

Z drugiej strony swojego Risemana masz dobre pięć latek i może pora wymienić uszczelkę i przy tym w środku porządnie wysuszyć :)

A jak będzie otwarty to może nowe aku??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akumulatorem akurat wszystko ok, a i parowanie nie jest aż tak mocne, żeby uniemożliwiało odczytanie godziny. Robię poza tym taki mały eksperyment polegający na sprawdzeniu ile lat ciągłego używania Riseman jest w stanie wytrzymać bez rozkręcania i napraw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się ustawić temperaturę i barometr, w drodze do TimeTrendu :D, na początku zaczęła działać sama temperatura (wskoczyła na -8,7, dzisiaj to raczej mało prawdopodbne), a później cisnienie. Nie wiem jak to zrobiłem, nie wiem dlaczego nie działało, ale już działa. Zobaczymy po kilku dniach czy się nie spsuje, chwilowo wykres z barometru dopiero się rysuje, z tego co pamiętam z instukcji to chyba co 2h dodawał kolejną kropeczkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam szybkie pytanie odnośnie Risemana. Czy posiada on funkcję alarmu przy nagle spadającym ciśnieniu (jak w 9400)? W instrukcji nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w tryb pomiaru wysokości są zdaje się dwie opcje.

1. Przytrzymanie przycisku do pomiaru -> zapis do pamięci PXX
2. Włączenie stopera -> zapis do tymczasowej pamięci

 

a)

Kiedy przy włączeniu stopera przytrzymam przycisk C zegarek zapisuje jednocześnie do pamięci tymczasowej i pamięci PXX.

Kiedy stoper jest cały czas włączony można przyciskiem D powrócić do "zwykłego zegarka" i później znów wrócić do pomiaru wysokości -> zegarek cały czas zapisuje do pamięci tymczasowej, ale nie można już przyciskiem C zapisać pamięci PXX. Jest tego jakiś konkretny powód czy kwestia decyzji producenta?

 

B)

przy odczycie zapisanych wysokości można przełączać się przyciskiem C między trzema rodzajami pomiarów. Zapisy PXX, pamięć tymczasowa z maksymalną minimalną wysokością i czasem oraz pamięć oznaczona na zegarku jako TTL. Co to jest TTL i jaka jest różnica między pamięcią tymczasową i TTL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.