Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co się stało, że dwa razy, to samo dodało...

Edytowane przez dziadyga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę teraz G-Shocka Frogmana - jeżeli chodzi o jakość wykonania to moim zdaniem jeden z najlepszych g-shocków.

Riseman jest fajny, jednak znudził mi się :)

 

Miałem dwa takie:

 

dsc0031zm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Riseman Ci się znudził, to trzeba było sprzedać jednego, a jednego zostawić do czasu aż za nim zatęsknisz ;) Frogman moim zdaniem jest za wielki, to typowy zegarek dla nurków do zakładania na kombinezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że miałem oba risemany i nie żałuję, że je sprzedałem.

Nie ciągnie mnie też do tego zegarka.

Człowiek szybko przyzwyczaja się do jakości - tutaj Frogman bije ryśka o kilka głów.

 

Teraz postrzegam Risemana jako nieduży, poprawnie wykonany zegarek.

Brakuje mi w nim zakręcanego dekla, trochę większej wagi, nie rozumiem też, po co jest ten plastik na wyświetlaczu oddzielający wskazanie godzinny od daty. Moim zdaniem bez tej poprzeczki wyświetlacz nabrałby przejrzystości. Jakość paska też mogłaby by być zbliżona do Froga.

 

To prawda Frogman jest duży, gdy go pierwszy raz zobaczyłem przestraszyłem się tej wielkości.

Jednak dobrze się go nosi i teraz nie czuję jego rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spytać w jaki sposób wyświetla się w zegarku funkcji stopera godzina. Owszem minuty są, sekundy i setne sekundy również, ale w jaki sposób wyświetlane są minione godziny.

 

Przepraszam za tak banalne pytanie ale chyba jestem niewidomy...

 

SGS II z pomocą Tapatalk v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze mówiłem... Jestem ślepy. Dziękuję.

 

SGS II z pomocą Tapatalk v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna recenzja.

Poluje od jakiegos czasu na Ryska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo przypadła do gustu jego uniwersalność, mianowicie... Wiadomo zegarek z charakterem wyróżniający się z tłumów, pasujący do ludzi aktywnych fizycznie, uzależnionych od sportów, jednak mimo wszystko przy założeniu koszyki i jeans-ów nic nur stoi na przeszkodzie by został na nadgarstku. Owszem do garnituru ni w ząb nie będzie pasować ale do eleganckiej koszuli..., poprostu jestem nim bardzo zachwycony i po mimo tego, że zegarek nabyłem w listopadzie ubiegłego roku, zupełnie mi się nie znudził, ba jeszcze bardziej mi się zaczyna podobać niż przy zakupie!! :D

 

SGS II z pomocą Tapatalk v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem sobie Risemana w pobliskim sklepie, 100zł drożej niż allegro, ale zawsze się przyda 6 lat gwarancji od zibiusa. Zegarek jest świetny, już na zdjęciach wygląda super, a w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej. Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem Ryśka, to nie mad czym się zastanawiać - kupować Pany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padawany666 z ciekawości spytam w jakiej cenie zakupiłeś, chodzi mi o to czy ten zegarek tanieje czy trzyma się swojej ceny. :rolleyes:

 

SGS II z pomocą Tapatalk v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zegarek Casio G-SHOCK GW 9200. Ustawiłem alarm w zegarku i teraz nie wiem, jak go wyłączyć (instrukcja się zgubiła).

Pomoże ktoś ? A może ktoś ma instrukcję w wersji elektronicznej ? Będę wdzięczny za każdą formę pomocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zegarek Casio G-SHOCK GW 9200. Ustawiłem alarm w zegarku i teraz nie wiem, jak go wyłączyć (instrukcja się zgubiła).

Pomoże ktoś ? A może ktoś ma instrukcję w wersji elektronicznej ? Będę wdzięczny za każdą formę pomocy ;)

 

Wchodzisz w dany alarm i aby włączyć/wyłączyć naciskasz czerwony przycisk od alitmetra (prawa strona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przerwała mi się szlufka w Risemanie. Wytrzymała trzy lata, więc wynik raczej mieści się normie, chociaż od G-Shocka chciałoby się czegoś więcej... no cóż, nic nie jest niezniszczalne. Pójdę do zegarmajstra, może dobierze mi coś podobnego do oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to jakaś wymówka do wymiany paska, jeśli nie uda się dobrać nic sensownego. Do tego bezel i Rysiek będzie jak nowo narodzony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zegarku nic nie będę pisał.

Za to recenzja - nic tylko pogratulować i podpisać się pod chyba każdym stwierdzeniem.

Gratulacje :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze g-shocki mi się podobały i pomyślałem,że kupię jakiegoś dużego fajnego G tak by czas wyczekiwania na zamówiony zupełnie z innej bajki zegarek tak mi się nie ciągnął. Przeczytałem recenzje która została napisana bardzo rzetelnie i fajnie się ja czytało do tego stopnia,że postanowiłem kupić Reismana. Wynegocjowałem cenę w TT i nawet pojechałem go odebrać osobiście w BC w Warszawie. Gdy go zobaczyłem na wystawie wsród innych to stwierdziłem,że wygląda jak Baby-G ze względu na rozmiar. Dla pewności przymierzyłem i już byłem pewien,że nie o to mi chodziło. Dla porównania założyłem jeszcze Protreka ...1500(dokładnej nazwy modelu nie pamiętam) i ten rozmiarowo mnie nie rozczarował. Ryśka oczywiście nie kupiłem bo w stosunku do G wymagania mam takie: potężny fajny wygląd,WC,TS a reszta funkcji to w zasadzie co będzie to będzie. Ideałem byłby dla mnie oczywiście nasz bohater recenzji gdyby nie te małe jak dla mnie wymiary.

ps. Jesteście w stanie mi coś polecić ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Frogmana.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myśle o Frogu tyle,że w Pl kiepsko z dostępnością. Nasz forumowy kolega ma na Allegro tyle że bez WC.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Frogach zastanawia mnie jedynie sensowność płacenia ponad 2000zł za Casio. Ja łupie w G-Shockach zewnętrzną gumową warstwę, wytrzymuje mi ona kilka lat i zegarek do wymiany :D Frog ma pancerną, długowieczną kopertę i gumę na wierzchu która posypie się w kilka lat. Może gdyby Casio zagwarantowało dostępność tych gum na powiedzmy 10-15 lat to może... a tak kupisz Froga i po 3-5 latach będzie jak każdy inny Casio. I idąc tym tokiem rozumowania G to jednorazówka - jak najtańsza którą wymienisz na nowy po kilku latach w cenie gumy do Froga B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post, więc bądźcie przygotowani na liczne braki w wiedzy. :) Na wstępie powiem, że teraz mam Casio MTD-1058. Kupiłem go dwa lata temu i nosiłem cały czas, więc trochę mi się znudził. A Riseman już wtedy rzucił mi się w oko, lecz teraz postanowiłem go kupić. Przeczytałem wszystkie 23 strony w tym temacie, oraz zobaczyłem recenzję Mudmana tego samego autora recenzji, co tu (gratuluję- obie recenzje rzetelne). Ostatecznie podjąłem decyzję zakupu Risemana, tym bardziej, że jest tu polecany. I chociaż nie jeżdżę w góry i jestem ostrożny w stosunku do zegarków nawet w codziennym użytkowaniu, to raz po raz uderzy się w coś kopertą zegarka itd., więc G-Shock to dla mnie fajna sprawa. I teraz pytanie. Mianowicie: zegarek wyposażony w funkcję Wave Ceptor pobiera godzinę z anteny. Czy jest możliwość "odłączenia się" od tego i ustawienia godziny lokalnie, w zegarku? Po zakupie jestem świadom, że potrzebne będą kalibracje, ale dla mnie to nie kłopot. Jeśli chcecie, to napiszcie mi coś co powiedziane jeszcze tutaj nie zostało, a powinienem wiedzieć.Pozdrawiam. :)

Edytowane przez EasyPlayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Możesz ustawić strefę czasową korzystając z listy miast w każdej ze stref. Chyba w każdej, bo nie wiem, czy jest np Nepal, który ma specyficzną strefę +5:45 UMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić strefę czasową korzystając z listy miast w każdej ze stref. Chyba w każdej, bo nie wiem, czy jest np Nepal, który ma specyficzną strefę +5:45 UMT

Dzięki. Teraz już wiem co chciałem. Jak wspomniałem jeśli chcecie napiszcie coś, co przed zakupem powinienem wiedzieć, a nie zostało wspomniane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.