Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

Sprawdziliśmy z kolegą, tej jednej strefy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio mi, że ciągle wznawiam ten temat. Tyle, że chciałem zapytać CZY WARTO KUPIĆ EDYCJĘ LIMITOWANĄ TEGO ZEGARKA, ILE KOSZTUJE I JAK WYGLĄDA Z JEJ DOSTĘPNOSCIĄ? Pozdrawiam.

EDIT: No proszę pomóżcie. :-D

EDIT2: To może chociaż napiszcie czy warto kupić tą nową wersję Risemana (GW-9200-1ER)... :(

Edytowane przez EasyPlayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Kupiłem Risemana. Jest zacny, jednak nie wyświetlają mi się te 3 kreski od sygnału (obok wskaźnika ciśnienia). Jak sprawdzam połączenie (przez wciśnięcie Start) wyświetla się, że jest połączony od nocy dzisiejszego dnia od godziny 2:03. Co o tym myśleć? Mam dobrą strefę czasową ustawioną, więc dlaczego nie wyświetla się moc sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sygnał w danym miejscu jest zbyt słaby. Wyjdź na otwarty teren, przy dobrej pogodzie i wtedy sprawdź.

Pod warunkiem, że wszystko zrobisz zgodnie z instrukcją obsługi.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak trzech kresek świadczy o tym, że się nie zsynchronizował podczas ostatniej próby. Może godzina która się wyświetla dotyczy, poprzedniego dnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Byłem poza domem i udało się połączyć. Teraz skalibrowałem już termometr i barometr. Tyle, że zegarek nadal wskazuje złą wysokość n.p.m. Jeśli dobrze rozumiem instrukcję powinienem ustawić wysokość odniesienia? Czy też się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Twoim zdaniem ten zegarek, albo jakiekolwiek inne urządzenie mogłoby być w stanie ustalić wysokość nad poziomem morza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Twoim zdaniem ten zegarek, albo jakiekolwiek inne urządzenie mogłoby być w stanie ustalić wysokość nad poziomem morza?

Wolałem się upewnić. :) Nie spinajcie się, ale dzięki za taką szybką odpowiedź. ;)

EDIT: Teraz to mam problem, żeby ustalić na jakiej jestem wysokości n.p.m. W internecie można znaleźć wysokość podaną typu 21 m n.p.m. do 91 m n.p.m. Ciężko ustalić dokładnie w tym miejscu w którym jestem. Znacie jakieś strony z takimi informacjami?

Edytowane przez EasyPlayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzam połączenie (przez wciśnięcie Start) wyświetla się, że jest połączony od nocy dzisiejszego dnia od godziny 2:03.

O tej godzinie zegarek wykonał ostatnią udaną synchronizację, to nie jest żaden początek połączenia. :) Jak już tu słusznie zostało zauważone, trzy kreski to nie jest wskaźnik siły sygnału, tylko rezultat ostatniej próby synchronizacji, a dokładniej mówiąc - ostatniej serii prób. W Twoim przypadku dlatego się nie świeci, że zegarek w aktualnej sesji (która rozpoczyna się o godzinie 3:00) nie połączył się. 2:03 to poprzednia sesja. Zegarek łączy się z nadajnikiem tylko podczas próby synchronizacji i siła sygnału wyświetlana jest tylko wtedy (na wyświetlaczu powinno pojawić się L1, L2 lub L3 w zależności od jakości odbieranego sygnału).

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi napisać jak włączyć automatyczną zmianę czasową w zegarku?? Dotychczas myślałem, że musi być DST włączony, jednak nie zmienił mi czasu, musiałem zrobić to ręcznie. Czy inaczej się to ustawia?! Jeśli tak, to jak?

 

Wysłane przez SGS II z pomocą Tapatalk v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DST przełączasz na "OFF" i po sprawie. Ewentualnie na "AUTO", ale po co ma co noc to sprawdzać, kiedy do następnej zmiany jeszcze pół roku? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rety. Byłem przekonany, że zegarki z multibandem same się regulują do odpowiedniego czasu zimowo/letniego :rolleyes:

 

edit:

Ano tak, bez sensu, skoro mam DST ON, to jak ma się regulować :P

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaję się na ten zegarek już jakiś czas i dziś byłem w Time Trend w celu przymiarki. Jest świetny!! Byłem zaskoczony jego wagą. Jest mega lekki. Na co dzień noszę MTG 1000 więc różnica wagi jest znaczna. Chyba niedługo będzie mój :) . Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy Riseman-a.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czaję się na ten zegarek już jakiś czas i dziś byłem w Time Trend w celu przymiarki. Jest świetny!! Byłem zaskoczony jego wagą. Jest mega lekki. Na co dzień noszę MTG 1000 więc różnica wagi jest znaczna. Chyba niedługo będzie mój :) . Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy Riseman-a.

 

Nie zastanawiaj się długo....warto Ryśka mieć na ręce ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już od dawna chodzi mi ten zegarek po głowie, tylko jestem ciekawy, czy nie paruje szkiełko od wewnątrz jak w niektórych G-SHOCK'ach?

Jak ma się sprawa z baterią, czy wytrzyma kilka lat użytkowania i nie straci znacząco na pojemności? Często Wam - użytkownikom spada na poziom LOW?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie paruje, a baterię od 4 lat ma na maxa i nie pamiętam żeby kiedykolwiek spadła poniżej tego. Risemana zakładam głównie do biegania, jazdy na rowerze i chodzenia po górach, więc był już narażony na ekstremalne zmiany wilgotności, ciśnienia i temperatury, kilka razy zdrowo przydzwoniłem nim o skałę, albo o ziemię. Po tych czterech latach jedynym śladem zużycia jest pęknięta szlufka od paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam znacznie krócej, ale test na zaparowanie robiłem, przeszedł pomyślnie, poziom naładowania od początku na max, do tego świetnie łapie sygnał radiowy, dużo lepiej niż mój wcześniejszy GW-9010. Lekki, wygodny, jakość tworzywa wydaje się być dużo lepsza niż w niektórych nowych modelach G. Same plusy.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten zegarek zaledwie rok czasu, jednak jest on moim jedynym i praktycznie zawsze jest ze mną. Czy wyjeżdżam gdzieś nad morze w wakacje, czy wypad w góry na święta/ferie, czy po prostu w codziennych czynnościach sprawuje się znakomicie! Co do parującego szkła - mimo, że biorąc kąpiel tudzież prysznic nie ściągam zegarka z ręki nigdy nie spotkałem się z zaparowanym wyświetlaczem. Bateria wskazuje maksymalne naładowanie, a wcale na słońce go nie wystawiam.

 

Niezastąpiony!! :rolleyes:

 

Wysłane przez SGS II z pomocą Tapatalk v2.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie akurat 2 dni temu spadł poziom naładowania na M ale chyba dlatego, że mam go od kilku dni dopiero.

Mam do Was pytanko. Czy wiecie może, dlaczego czasami wykres ciśnienia nie jest ciągły tyko zdarzają się przerwy między tymi kropkami?

 

swype'nięte z Nexusa


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam do Was pytanko. Czy wiecie może, dlaczego czasami wykres ciśnienia nie jest ciągły tyko zdarzają się przerwy między tymi kropkami?

 

Jedna kropka na wykresie to jeden hPa, a pomiary do wykresu robione są automatycznie raz na dwie godziny, więc jak w ciągu tych dwóch godzin ciśnienie spadnie o trzy hPa, to wykres przestaje być linią, bo kropka wyświetli się trzy pozycje niżej. Przeczytaj recenzję, tam o tym jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Recenzję czytałem ale jakoś musiałem to przeoczyć. :D

 

 

swype'nięte z Nexusa

Edytowane przez yogasek

MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Pomiary do wykresu są automatycznie dodawane raz na dwie godziny, tzn jedna kropka wewnątrz okręgu odpowiada ciśnieniu jakie panowało w jednym pomiarze na przestrzeni dwóch godzin. Mówiąc prosto, jeśli przy zmiennym ciśnieniu będzie się siedziało cały dzień na tej samej wysokości nad poziomem morza, to będzie się miało wieczorem śliczny wykres, ale jeśli jeździ się cały dzień po górzystym terenie, wykres szlak trafi, bo różnice ciśnień będą tak znaczne, że wykres będzie się jakby resetował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.