Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartheck

Cóż to za zegar

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy drodzy, znajomi poprosili mnie o dowiedzenie się co to za zegar stoi u nich w domu, i ile orientacyjnie może być warty. Poniżej zdjęcia jakie mi podesłali. Z góry dzięki za pomoc :P

 

post-2245-0-42878700-1331220905.jpg

post-2245-0-81952500-1331220907.jpg

post-2245-0-14539700-1331220909.jpg

post-2245-0-85075800-1331220910.jpg

dscf1977.jpg

post-2245-0-05031100-1331220914.jpg

post-2245-0-49148200-1331220915.jpg


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zegar klubowy - czyż nie widać podobieństwa sygnatury ?

4_KMZIZ-banerwerk2.png

 

A serio - w pierwszej chwili skojarzył mi się z Kieningerem- ale poszukałem - i nie znalazłem takiej sygnatury - niemniej jakieś deja vu mi się kołacze....

 

Jedno jest pewne: typowy zegar z lat 20/30-tych, niemiecki. Skrzynia nieco zaniedbana, cześć aplikacji poodpadała... circa about dwa kafle...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schwarzwald... lub do niego upodabniany.

Okres międzywojenny lub później ( jeżeli był "na wzór" )

 

Ogólnie - coś za nowo mi ten mechanizm i cyferbalt wygląda - może to takie zdjęcia + dobra konserwacja ?

Trzeba by wziąć do ręki. O i;e mechanizm powiedzmy, że można utrzymać w dobrym stanie, o tyle resztę "mosiądzów" ciężko ( była renowacja ? )

Zdjęcia były z lampą błyskową ?

 

Motyw na cyferblacie, wagach, i wahadle z fabryk w St Georgen ( wg mnie to jeden z ładniejszych wzorów - zrównoważony, nie agresywny - w przeciwieństwie do różyczek Beckera :P )

Jeżeli jest to rzeczywiście mechanizm z St Georgen z "dobrego okresu" to pewnie jest "nie do zarąbania" .

Niestety sygnatura nic mi nie mówi, a na szukanie brak czasu. :P

 

Przy dobrych zdjęciach mechanizmu można zrobić porównanie


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar nie był odnawiany ale należał do babci mojej koleżanki, która to Pani bardzo dbała o swoje rzeczy, podobno pucowała elementy dość często, natomiast skrzynia jest w dużo mniej ciekawym stanie, część zdjęć była robiona z lampą.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno pucowała elementy dość często

 

Tym bardziej stan cyferblatu jest zastanawiający :P

Trochę bezsensowna zgadywanka ze zdjęć się robi. Jest na cyferblacie werniks/lakier ?

Jeżeli nie to cyfry chyba w zbyt dobrym stanie... zresztą nie ma co gdybać - gołym okiem to widać IRL.

Sprawdź - będziesz wiedział.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się dowiem i dam znać, ja niestety tego zegara jeszcze nie widziałem, zdjęcia też nie moje :P


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zabieram głos na forum pierwszy raz i ciesze się, że bedą mógł odrobinę pomóc. Mechanizm posiada sygnaturę niemieckiej firmy "Kohler". Sam do niedawna posiadałem zegar kominkowy z taką sygnaturą na mechanizmie. Mój zegar pochodził z lat dwudziestych i budową zblizony był do form "art-deco". W necie nic nie ma na temat budowy zegarów przez firme Kohler, natomiast ten kominkowiec był częścią zestawu meblowego, być może ten stojący pochodzi również z zestawu umeblowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanizm posiada sygnaturę niemieckiej firmy "Kohler".

 

Być może, ale wtedy miejsce produkcji to raczej Drezno i wskazuje na ... zapożyczenie pewnych elementów. A moze tylko składali ? :P.

 

"Koller signed "C. Ko."; Drouot signed "C.K."; probably Christoph Köhler. "


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj też nie wiedzą co to za jeden, zwraca uwagę pewne podobieństwo do URGOS-a zamieszczonego tuż powyżej...pewnie z tym mi się kojarzyło (w select a keyword -> dial) :

http://www.antique-horology.org/Trademarks/default.asp

 

Pod symbolem URGOS'a jest taki jak na tym zegarze ale bez opisu niestety

 

 

Witam,

zabieram głos na forum pierwszy raz i ciesze się, że bedą mógł odrobinę pomóc. Mechanizm posiada sygnaturę niemieckiej firmy "Kohler". Sam do niedawna posiadałem zegar kominkowy z taką sygnaturą na mechanizmie. Mój zegar pochodził z lat dwudziestych i budową zblizony był do form "art-deco". W necie nic nie ma na temat budowy zegarów przez firme Kohler, natomiast ten kominkowiec był częścią zestawu meblowego, być może ten stojący pochodzi również z zestawu umeblowania.

 

 

Być może, ale wtedy miejsce produkcji to raczej Drezno i wskazuje na ... zapożyczenie pewnych elementów. A moze tylko składali ? :P.

 

"Koller signed "C. Ko."; Drouot signed "C.K."; probably Christoph Köhler. "

 

Szukam, szukam i nigdzie nie mogą znaleźć nic o tej firmie...


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prawdopodobne, że tylko składali. Może fotki mojego kominkowego zegara pomogą coś ustalić.

 

1. Foto sygnatury na obudowie : Kohler - kominkowy

2. Foto sygnatury na mechanizmie :Kohler - kominkowy

3. Foto zegara : Kohler - kominkowy

Pozdrawiam

 

No to jasne już, że to Kohler, teraz tylko googlanie pozostaje :P

 

Dzięki ATO :P


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zmobilizowałem i zrobiłem ( co prawda komórką ) zdjęcia w 100% oryginał z fabryki Bauerle ( Perles lub Embee - ten akurat Embee rok 1935...38 )

Widać różnicę w cyfrach - reszta wzoru bardzo podobna :)

W tym sygnatury nawet na "blaszkach" przy końcach łańcuchów - nie ma wątpliwości gdzie mechanizm robiony.

 

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

Może warto by porównać mechanizmy, ale to raczej przy okazji jakiegoś czyszczenia mogę zrobić :)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pozwolę się podpiąć pod ten temat gdyż już od dłuższego czasu szukałem czegoś na temat Swojego zegara i widzę że nie jestem osamotniony ... mam coś podobnego ale co to już nie wiem :) Wiem że ze znalezieniem Swojego Beckera nie miałem problemu a tu .... taki rodzynek

http://imageshack.us/g/1/10139285/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.