Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Obłomow

Laco Flieger B-Uhr

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo dobry przykład :

 

Równie dobrze nie powinieneś jeździć po niemieckich autostradach bo wybudował je Hitler i w ten sposób składasz mu hołd.

 

Chciałbym zapytać czy gdzieś widziałeś pomnik lub tablicę upamiętniającą ten fakt ? Ja nie - a po Niemczech jeżdżę sporo. Nie o autostradę czy zegarek chodzi ale o ten właśnie pomnik lub tablicę. Co było to było, nie ma sensu burzyć autostrad ale pewne fakty lepiej przemilczeć ( nie znaczy "zapomnieć"). Wszystko.

 

ps.

 

niestety są również opinie i dokumenty świadczące o tym, że Hitler tak do końca* wojny z Polską nie chciał, ale nasza dyplomacja popełniła strategiczne błędy...

 

* - nie, "do końca" wojny nie chciał - chciał jej tylko "do połowy" - nie obraź się ale przekroczyłeś granicę absurdu. Idę i nie zaglądam tu więcej - szkoda mich nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym zapytać czy gdzieś widziałeś pomnik lub tablicę upamiętniającą ten fakt ? Ja nie - a po Niemczech jeżdżę sporo. Nie o autostradę czy zegarek chodzi ale o ten właśnie pomnik lub tablicę. Co było to było, nie ma sensu burzyć autostrad ale pewne fakty lepiej przemilczeć ( nie znaczy "zapomnieć"). Wszystko.

 

 

* - nie, "do końca" wojny nie chciał - chciał jej tylko "do połowy" - nie obraź się ale przekroczyłeś granicę absurdu. Idę i nie zaglądam tu więcej - szkoda mich nerwów.

 

A czy na zegarku masz napisane, że Ministerstwo Wojny III Rzeszy opracowało specyfikację dla zegarka dla nawigatorów?

Teraz wiesz, bo napisane było na tym forum, ale założę się, że zanim tutaj przeczytałeś co to znaczy, napis FL 23883 mówił

ci tyle co Autostrada A4.

 

 

Zanim napisałeś o przekraczaniu absurdów, powinieneś darować sobie wzmiankę o Cyklonie B w poprzednim poście.

 

 

W ogóle to bez sensu, że dyskusja o pięknym zegarku zeszła na zupełnie inne tory, bo komuś przeszkadza jakiś

już właściwie nic nie znaczący grawer na kopercie.


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na temat niemieckich zegarków wojskowych, to tutaj już różne były.

Ale dyskusja na temat wygrawerowanego numeru specyfikacji, to już jest kompletna paranoja.

Bez numeru jest ok, a z numerem jest be... kompletnie tego nie kumam :lol: Numer to jest tylko numer, nigdy nie stanowił jakiegoś głębszego symbolu.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer to numer powiadasz. Wtedy, w czasie wojny numer miał sens. Służył identyfikacji. Dzisiaj ten numer nie ma sensu, bo niczemu nie służy. To mniej więcej tak, jakbyś dodatkowo spatynował tarczę, podniszczył kopertę, i dał pasek z epoki preparując zabytek... Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy w ten sposób tworzą sztuczne antyki.

O jakiej prawdzie historycznej mówisz? Zegarek nawiązuje do historycznego modelu, a numer do czego będzie nazywał? Idąc dalej. Jeśli będzie miał numer taki jakie faktycznie się kiedyś nadawało, to będzie to marny falsyfikat. Jeśli będzie miał numer wyższy od nadawanych w czasie wojny będzie śmiechu wartym wzorowaniem się na czymś.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer to numer powiadasz. Wtedy, w czasie wojny numer miał sens. Służył identyfikacji. Dzisiaj ten numer nie ma sensu, bo niczemu nie służy.

Ja nie zagłębiam się w sens grawerowania tego numeru. To jest prywatna sprawa kolekcjonera, czy widzi w tym sens, czy nie widzi... ja nawet nie mam ochoty się wtrącać w te rozważania.

Jedyne co wzbudziło moją konsternację, to jakieś sztuczne moralizowanie tej dyskusji. Czy zegarek z numerem jest bardziej nazistowski niż zegarek bez numeru? To jest, moim zdaniem, bez sensu... A porównanie "FL 23883" do "Cyklon B" jest dość kuriozalne.

 

O jakiej prawdzie historycznej mówisz?

Coś Ci się pomyliło. Nic, ale to zupełnie nic, nie mówiłem o żadnej prawdzie...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie nr FL 23883 i zamówienie na Cyklon B to dwa punkty tego samego planu mającego na celu min. pozyskanie 'Przestrzeni Życiowej na Wschodzie'. Zgodzisz się ?

 

Jaśniej już nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie nr FL 23883 i zamówienie na Cyklon B to dwa punkty tego samego planu mającego na celu min. pozyskanie 'Przestrzeni Życiowej na Wschodzie'. Zgodzisz się ?

Ja rozumiem, że możesz czuć niechęć do jakiegoś produktu, który był "punktem" niecnego planu, w niechlubnej historii pewnego państwa. Ja rozumiem że można mieć wątpliwości, rozterki, czy kolekcjonowanie takich przedmiotów jest celowe. Ja tego nie oceniam, ani nie rozstrzygam, ani na tak, ani na nie... To jest Twoja sprawa, i nie mnie to osądzać...

Ja tylko się dziwię awanturze o "numer". Co za różnica czy on tam jest wygrawerowany, czy nie jest? Niezależnie czy ten numer tam jest, czy go nie ma, to jest nadal zegarek, który nawiązuje do historii Luftwaffe. Jeśli ktoś czuje z tego powodu niechęć, to powinien ją czuć niezależnie od tego, czy ten grawer tam jest, czy go nie ma. Żadna różnica. Stwierdzenie, że zegarek jest OK, pod warunkiem że nie będzie na nim wygrawerowane "FL 23883" to jest tylko taka mała hipokryzja. To nadal jest zegarek niemieckiego pilota. Albo go chcesz mieć, albo nie chcesz.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TakTic ja mówiłem ogólnie do zwolenników preparowania sztucznych antyków, nie tylko do Ciebie osobiście :lol:


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Taktic - przeczytaj mój post #53 - jest tam zwrot 'od biedy' w nawiasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja przybrała już naprawdę formę groteski. I tak nikt nikogo nie przekona.

Proponuję zakończyć temat.


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja bardzo grzecznie poproszę o dyskusje na tematy zegarkowe w tym dziale i tym temacie , z góry bardzo dziękuję :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Flieger '

"Wg. mnie niepotrzebnie wstydzą się użyć słowa Luftwaffe".

 

 

No widzisz. Oni wstydzą się słowa Luftwaffe, a wy chcecie grawerować na zegarku nazistowskie oznaczenia. Trzeba było kupić Archimede Pilot model H i za 20 ojro miałbyś "FL cośtam" na burcie.


Omnia mea mecum porto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego, czy to etyczne, poprawne moralnie, czy nie...

 

Orientuje się ktoś, co to u nich znaczy, że zegarek jest 'sold out'?

Tj, dosłowne znaczenie rozumiem, ale interesuje mnie jaki to ma wpływ na zamówienie (czy jest rzeczywiście niedostępny, czy po prostu nie zmieniają informacji na aktualną).

 

A jeśli ich teraz nie ma i taka sytuacja zdarzyła się wcześniej, to po jakim czasie pojawiły się na nowo?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie nr FL 23883 i zamówienie na Cyklon B to dwa punkty tego samego planu mającego na celu min. pozyskanie 'Przestrzeni Życiowej na Wschodzie'. Zgodzisz się ?

 

Jaśniej już nie potrafię.

 

 

Człowieku lecz się. Przez 40 lat byliśmy pod okupacją radziecką i to znaczy że mając zegarek rosyjski utożsamiam sie z NKWD? To mamy zrezygnowac z nimieckich opli, VW,audi, Mercedesów,pralek,i innych sprzętów włącznie z zegarkami bo jakis debil łączy to z wojną bez przerwy?

A jak czytam literaturę niemiecką albo rosyjską to też?

 

gościu miły masz tę samą przypadlość co niejaki Jarosław. Na szczeście ta epoka minęła wraz z takimi jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas pojawia się informacja o tym, że jest dostępny, ale zawsze jest to kilkadziesiąt sztuk i szybko schodzą, możesz napisać do nich maila(po angielsku również można) odpowiadają zazwyczaj w ten sam dzień i zapytać kiedy ewentualnie będzie dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Atylla <_<

 

Do reszty apel - jeśli komuś się zbierze, na kontynuację poprzedniego wątku prosiłbym zamiast tego o wypowiedzi na temat samego zegarka, bo wydaje się ciekawy. O polityce i pochodnych można rozmawiać w innych miejscach. Tutaj to nie ma sensu większego - się raczej i tak nie przekonacie wzajemnie.

 

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.