Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość MichaelD

Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE001 v.s Rolex GMT Master IIc

  

169 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko.

Rolka można znaleźć na plaży w Tunezji.

 

Jeszcze dziś lecę do Tunezji :)


Kupię Omega Geneve Automatic 166.0197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo czucia mięty do GS, brałbym Rolexa.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tunezji albo w każdym lombardzie na łapie kasjera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko i nie przejmować się ludźmi którzy się nie znają.

 

Rolex i nie przejmować się ludźmi, którzy się nie znają.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście temat odkopali :unsure: Powiem tak - w ten weekend byłem na szkoleniu m.in. z prezesem mojej firmy i on miał na łapie cały czas Rolka GMT Mastara II. Jak ten zegarek świetnie wygląda na żywo, to szok. O ile do tej pory byłem fanem Sub-a, tak chyba mi się odmieniło laugh.gif Jak dla mnie idealny EDC, oczywiście zaraz za Milgaussem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygrywa GS.Jesli tarcza jest choc w 50% wykonana tak starannie i pieknie jak w moim sea horsie z wyzszej polki z lat 60,to klekam przed tym zegarkiem ; )

Dodatkowy plus za naprawde pomyslowy mechanizm.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rolex, to przy całym szacunku do ciekawych dokonań tej firmy, to taki standard dla każdego. Napis na tarczy tworzy główną wartość zegarka.

Mój głos dla Spring Drive'a, bo docenienie tego zegarka wymaga inteligencji. No i poza Seiko nikt się do tej pory do podobnej technologii nie dochrapał. A jest ona niewątpliwie uwieńczeniem dokonań Seiko (i łączy te dokonania w jednym) na dwóch różnych obszarach - zegarmistrzostwa tradycyjnego i "kwarcowego" (sprężyna hamowana przez silniczek E-M).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz poważnie? Oczywiście Rolex z oczywistych względów. Rozumiem,że to pojedynek czysto teoretyczny? Więc tym bardziej Rolex. I żaden buc z podróbą mnie do tego zegarka nie zniechęci.


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma sie kase to Rolex

Jezeli ma sie kase i jaja to Seiko(tylko nie SD a GMT Automatic SBGM001)

Prestiz zegarkow nie porownywalny to fakt,Rolex w tej materii o lata swetlne wyprzedza Seiko,ale technologicznie?...coz Seiko gorą

Jako zegarek na dluuuuuugie lata? I Seiko i Rolex z powodzeniem spelniają wymogi:)

Dobrze ze nie staje przed takim wyborem :unsure: Pewnie wybralbym hmhm Rolexa.Dlaczego? Odpowiedz jest jedna,SERWIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj odsmazyles kotleta fakt ale skoro juz to Rolexa bez watpliwosci. Jest cos takiego co powoduje, ze nie wydalbym za Seiko wiecej niz 2500 pln. Prawda, ze to glupie? Ale skoro firma pozycjonuje sie w zegarkach za 200pln to nie wiedze jej absolutnie na polce za 20tys mimo, ze calkiem mily ten GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Ponieważ nie posiadam żadnego zegarka z wyżej wymienionych, to specjalnie je sobie przymierzyłem na rękę... zarówno rolexa jak i gs-a. GS do mnie kompletnie nie przemówił (może za jakiś czas to się zmieni), natomiast Rolex to i owszem. Jeszcze niedawno miałem go za wieśniacki zegar, ale coś mi się chyba gusta zmieniają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, GSy to zupełnie coś innego na żywo, w normalnym świetle niż na obrazkach, czy na wystawie sklepowej przy halogenach. :) Osobiście, brak blichtru wokół marki to spora zaleta. GSy jak dla mnie to świetne połączenie przemyślanego designu i świetnej inżynierii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, GSy to zupełnie coś innego na żywo, w normalnym świetle niż na obrazkach, czy na wystawie sklepowej przy halogenach. :) Osobiście, brak blichtru wokół marki to spora zaleta. GSy jak dla mnie to świetne połączenie przemyślanego designu i świetnej inżynierii.

Bardzo możliwe, niestety widziałem tylko na wystawie sklepowej i na swoim ręku (przy sklepowych halogenach)...

To na pewno za mało, żeby być pewnym, ale jak na razie podtrzymuję swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym pelno kasy i spelnione wszystkie swoje zachcianki zegarkowe, to chetnie przygarnalbym tego Seiko. W innym wypadku nie kupilbym go nigdy, tak jak Fiata Punto w wersji high turbo za 120tys czy Skody Octavii RS za 150tyspln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ponieważ bardziej mi się podoba, co nie oznacza,że gdyby był inny model Seiko to bym wybrał również Rolexa.

 

Jesli mialbym pelno kasy i spelnione wszystkie swoje zachcianki zegarkowe, to chetnie przygarnalbym tego Seiko. W innym wypadku nie kupilbym go nigdy, tak jak Fiata Punto w wersji high turbo za 120tys czy Skody Octavii RS za 150tyspln...

 

Ja bym się tam nad Skodą zastanawiał, czasem lubię mieć coś innego, coś co może zaskoczyć innych.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym pelno kasy i spelnione wszystkie swoje zachcianki zegarkowe, to chetnie przygarnalbym tego Seiko. W innym wypadku nie kupilbym go nigdy, tak jak Fiata Punto w wersji high turbo za 120tys czy Skody Octavii RS za 150tyspln...

i wszystko na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex - bo nie mam i nie miałem, a następne moze być seiko, tak na marginesie ten Rolex jest naprawdę fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się tam nad Skodą zastanawiał, czasem lubię mieć coś innego, coś co może zaskoczyć innych.

Ja tez lubie ale to nie oznacza, ze lubie az tak "topic" zainwestowane pieniadze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko górą. Bardzo często konsumując Holywoodską produkcję widzę, że na wyposażeniu kolorowych handlarzy dragów (czyt. przestępców) są Rolki - a nie Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko górą. Bardzo często konsumując Holywoodską produkcję widzę, że na wyposażeniu kolorowych handlarzy dragów (czyt. przestępców) są Rolki - a nie Seiko

Widocznie wiedzą co nosić! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Rolex wymyśli tak idealnie płynący sekundnik jak w SD. To może bym się zastanowił nad nim. ;)


"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wiedzą co nosić! :D

 

Pewnie wiedzą :)

Każdy średnio ogarnięty gruby kark w dresie słyszał o Rolexie i pierwszym co kupi za ciężko wydilowane na ulicy pieniądze to będzie właśnie TO, koniecznie złote, wysadzane brylancikami i walące po oczach jemu podobnych osobników.

Ludzie o bardziej wyrafinowanych gustach już niekoniecznie ;)

 

A co do "analogii" z Fiatem i Skodą to IMO fajniejsza nowa Alfa Romeo niż piętnastoletnie BMW.

Ale co ja tam wiem...

W każdym bądź razie widziałem już co najmniej dwóch miłośników niemieckiej motoryzacji którzy spod świateł dostali w d*pę od "makarona" ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo często konsumując Holywoodską produkcję widzę, że na wyposażeniu kolorowych handlarzy dragów (czyt. przestępców) są Rolki - a nie Seiko
Każdy średnio ogarnięty gruby kark w dresie słyszał o Rolexie i pierwszym co kupi za ciężko wydilowane na ulicy pieniądze to będzie właśnie TO, koniecznie złote, wysadzane brylancikami i walące po oczach jemu podobnych osobników. Ludzie o bardziej wyrafinowanych gustach już niekoniecznie

Gratuluje obserwacji swiata i wyciagania z nich wnioskow - bez komentarza... :mellow:

 

Tak sie czasem zastanawiam czy faktycznie jestem na forum milosnikow zegarow i zegarkow czy jednak coraz wiecej trafia tu lansiarzy i gadzeciarzy, ktorzy zegarki postrzegaja przez pryzmat "co ludzie pomyślą" lub "ta firma kojarzy mi sie z dresem a tamta liczy sobie tylko za logo takich pieniedzy". :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tak wygląda :)

 

Zobacz chociażby post na górze tej strony

 

 

...Jest cos takiego co powoduje, ze nie wydalbym za Seiko wiecej niz 2500 pln. Prawda, ze to glupie? Ale skoro firma pozycjonuje sie w zegarkach za 200pln to nie wiedze jej absolutnie na polce za 20tys mimo, ze calkiem mily ten GS

 

No to o co tu chodzi?

O zamiłowanie do zegarków czy jakąś "pozycję"?

Rolex produkuje zegarki drogie. Wyłącznie. Nie ma mocno zróżnicowanej oferty ale produkuje zegarki dobre i solidne

Koncern Seiko ma w swojej ofercie zegarki za $100 ale ma także mechanizmy z najwyższej półki, z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, zarówno kwarcowe, jak mechaniczne czy hybrydowe typu "Spring Drive".

To o co tu w końcu chodzi, o wszechstronność, nowoczesność wyrafinowanie techniczne czy całkiem zwyczajną solidność plus dobry lans?

 

Jeśli mówimy o zegarkach to mówmy o nich, o ich rozwiązaniach i rzeczywistej wartości a nie nie o markach, "pozycji" czy innym "prestiżu".


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.