Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość MichaelD

Grand Seiko Spring Drive GMT SBGE001 v.s Rolex GMT Master IIc

  

169 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe od tego biegania w tym kolku moze sie jednak w glowie pokrecic.... Takze wybacz ale pozbede Cie zludzen i bylo to juz kilka razy walkowane na tym forum. W zegarkach z wartoscia powzyej powiedzmy 10 000 tys pln (i niech to bedzie plynna granica) pojecie marki, prestizu czy pozycji rosnie wprostproporcjonalnie do kazdego tysiaca zlotych (tudziez 10 tysiecy) wydanych wiecej. Mozna sie obrazac, foszyc, gniewac ale zegarki w takim segmencie to juz dobra luksusowe i jak kazde tego typu dobro wymagaja od wlasciciela odrobiny proznosci:)

Ps. I juz widze tlumy chetnych na zapisy na zegarek firmy Casio, z turbilonem i repetycja za 100tys pln ( z wykonaniem klasy Lange nawet niech bedzie..) nierealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. I juz widze tlumy chetnych na zapisy na zegarek firmy Casio, z turbilonem i repetycja za 100tys pln ( z wykonaniem klasy Lange nawet niech bedzie..) nierealne

Zamień Casio=>Seiko i realne :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe od tego biegania w tym kolku moze sie jednak w glowie pokrecic....

 

Kultury trochę proszę, bez osobistych wycieczek, dobrze?

Nie prowadzę takiego trybu życia jaki przedstawia ten awatarek, nigdy nie prowadziłem i nie zamierzam.

To się nazywa ironia, symbol dzisiejszych czasów, trybu życia i związanego z nim wyścigu szczurów.

Chociażby do tego, tak wymarzonego Rolexa ;)

 

Takze wybacz ale pozbede Cie zludzen i bylo to juz kilka razy walkowane na tym forum. W zegarkach z wartoscia powzyej powiedzmy 10 000 tys pln (i niech to bedzie plynna granica) pojecie marki, prestizu czy pozycji rosnie wprostproporcjonalnie do kazdego tysiaca zlotych (tudziez 10 tysiecy) wydanych wiecej. Mozna sie obrazac, foszyc, gniewac ale zegarki w takim segmencie to juz dobra luksusowe i jak kazde tego typu dobro wymagaja od wlasciciela odrobiny proznosci:)

Ps. I juz widze tlumy chetnych na zapisy na zegarek firmy Casio, z turbilonem i repetycja za 100tys pln ( z wykonaniem klasy Lange nawet niech bedzie..) nierealne

 

W nazwie tego forum widnieje wpis o "miłośnikach zegarków i zegarów" a nie o pozycji, prestiżu czy innych, snobistycznych zapędach tych zegarkow posiadaczy.

I tego się trzymajmy.

Piszmy o zegarkach a nie o "półkach cenowych", "pozycjonowaniu" itp przymiotach bo to temat na jakieś zupełnie inne forum, nie miłośników zegarków a rasowych snobów ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez forum China Watch jak to Ci sie nie podoba..bo rozumiem ze wg Ciebie ktos kto kupuje Rolka badz AP (bo odkladal rok i go stac) jest mniejszym milosnikiem niz wlasciciel Rakiety z bazarku... I tych pierwszych trzeba potepic bo wzieli udzial w wyscigu szczurow by sprawic sobie wymarzony zegarek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Woytec60 obruszasz się na osobiste wycieczki, a sam je robisz. Pewnie w swoim mniemaniu inteligentnie, ale tak na prawdę prymitywnie. Myślę, że jesteś zgorzkniały i dorabiasz sobie ideologie życiową w postaci "lepsze Seiko". Ciśniesz na wesołego staruszka, ale to jest żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tego ciagnac Pawel. Jak ktos nie rozumie co sie kryje pod marka Audemars Piguet, Lange and Sohne czy tez Rolex, IWC oprocz zacnych mechanizmow oczywisce to moze kupic solidnego Parniaka od naszych skosnych przyjaciol. Eot pls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu się dowartościowuje? ;) Snobizm w czystej postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna nosic szeroki zielony sweter, kimac w namiocie pod Big Benem z plakatem "nie dla zegarkow luksusowych i ich wlascicieli snobow". Ja napisalem ze nigdy nie kupie Seiko za 20tys pln i to do mnie skierowano osobiste wycieczki zarzucajac mi snobizm. Mam to w nosie szczerze mowiac, zdania nie zmieniam. Milego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie protestuje przeciwko drogim czy tanim, czy luksusowym zegarkom. Śmieszy mnie tylko, że dopisuje sie ideologie, prestiż, półki cenowe do zegarków powyżej ok. 10k i zamiast o samych zegarkach to rozmawia się na temat marek, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad założeniem klubu "cisnących na wesołego staruszka" i tak wolę Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez forum China Watch jak to Ci sie nie podoba..bo rozumiem ze wg Ciebie ktos kto kupuje Rolka badz AP (bo odkladal rok i go stac) jest mniejszym milosnikiem niz wlasciciel Rakiety z bazarku... I tych pierwszych trzeba potepic bo wzieli udzial w wyscigu szczurow by sprawic sobie wymarzony zegarek:)

 

Wiem dobrze o forum China Watches i często tam bywam :)

A Tobie radzę czytać ze zrozumieniem i naprawdę nie robić osobistych wycieczek bo to tylko dowodzi braku kultury.

 

Nikogo tu nie trzeba potępiać, każdy wydaje swoje pieniądze na to, na co mu pasuje. Byleby robił to zgodnie z prawem to nikomu nic do tego.

Odniosłem się w swoim poście (#75 jeśli to nie jest jasne) tylko do wypowiedzi stwierdzającej, że na zegarki Seiko z górnej półki wydawać pieniędzy nie warto tylko dlatego, że firma ta ma też w ofercie półki niższe i w zasadzie dla każdego.

I nieważne, że jest jedną z przodujących w rozwoju techniki zegarmistrzowskiej marek, ważne, że robi też tanie zegarki.

To nie jest wypowiedź miłośnika sztuki zegarmistrzowskiej tylko normalnego snoba, traktującego swój zegarek jako wyznacznik jego mniej lub więcej wyimaginowanego prestiżu.

To oczywiście też jest metoda na kupowanie zegarków i wydawanie własnych pieniędzy i nie jest to nielegalne ale z pewnością nie świadczy o zamiłowaniu do zegarków i zegarmistrzostwa jako takiego.

Jeszcze raz proszę, czytaj ze zrozumieniem :)

 

 

Nikt nie protestuje przeciwko drogim czy tanim, czy luksusowym zegarkom. Śmieszy mnie tylko, że dopisuje sie ideologie, prestiż, półki cenowe do zegarków powyżej ok. 10k i zamiast o samych zegarkach to rozmawia się na temat marek, itp.

 

Ktoś przynajmniej rozumie o co tu chodzi :)

 

 

 

@Woytec60 obruszasz się na osobiste wycieczki, a sam je robisz. Pewnie w swoim mniemaniu inteligentnie, ale tak na prawdę prymitywnie. Myślę, że jesteś zgorzkniały i dorabiasz sobie ideologie życiową w postaci "lepsze Seiko". Ciśniesz na wesołego staruszka, ale to jest żałosne.

 

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o kulturę i osobiste wycieczki.

EOT Panowie.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem dobrze o forum China Watches i często tam bywam :)

A Tobie radzę czytać ze zrozumieniem i naprawdę nie robić osobistych wycieczek bo to tylko dowodzi braku kultury.

 

Nikogo tu nie trzeba potępiać, każdy wydaje swoje pieniądze na to, na co mu pasuje. Byleby robił to zgodnie z prawem to nikomu nic do tego.

Odniosłem się w swoim poście (#75 jeśli to nie jest jasne) tylko do wypowiedzi stwierdzającej, że na zegarki Seiko z górnej półki wydawać pieniędzy nie warto tylko dlatego, że firma ta ma też w ofercie półki niższe i w zasadzie dla każdego.

I nieważne, że jest jedną z przodujących w rozwoju techniki zegarmistrzowskiej marek, ważne, że robi też tanie zegarki.

To nie jest wypowiedź miłośnika sztuki zegarmistrzowskiej tylko normalnego snoba, traktującego swój zegarek jako wyznacznik jego mniej lub więcej wyimaginowanego prestiżu.

To oczywiście też jest metoda na kupowanie zegarków i wydawanie własnych pieniędzy i nie jest to nielegalne ale z pewnością nie świadczy o zamiłowaniu do zegarków i zegarmistrzostwa jako takiego.

Jeszcze raz proszę, czytaj ze zrozumieniem :)

 

 

 

 

Ktoś przynajmniej rozumie o co tu chodzi :)

 

 

 

 

 

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o kulturę i osobiste wycieczki.

EOT Panowie.

 

Ty czytaj ze zrozumieniem. Napisalem ze ja bym nie wydal. Ja, a nie, ze nie warto generalnie. Tak samo jakbym nie wydal 100tys na Skode Fabie RS jak juz ktos tu wyzej napisal.

A CIebie milosnika zegarkow Kolego drogi nie raza i nie zniechecaja ochydne podroby Parniaka tak uwielbianego na China Watch? Drogie marki sa luksusowe i drogie bo to sa marki rozumiesz? Zyjesz w kapitalistycznym swiecie czy Ci sie podoba czy nie, gdzie marketing, naklady na PR, budowanie tozsamosci marki, kreowanie jej wizerunku jest czescia kazdej luksusowej marki i ma swoje odzwierciedlenie w cenie. FInito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty czytaj ze zrozumieniem. Napisalem ze ja bym nie wydal. Ja, a nie, ze nie warto generalnie. Tak samo jakbym nie wydal 100tys na Skode Fabie RS jak juz ktos tu wyzej napisal.

A CIebie milosnika zegarkow Kolego drogi nie raza i nie zniechecaja ochydne podroby Parniaka tak uwielbianego na China Watch? Drogie marki sa luksusowe i drogie bo to sa marki rozumiesz? Zyjesz w kapitalistycznym swiecie czy Ci sie podoba czy nie, gdzie marketing, naklady na PR, budowanie tozsamosci marki, kreowanie jej wizerunku jest czescia kazdej luksusowej marki i ma swoje odzwierciedlenie w cenie. FInito

 

Goń króliczka, goń...

W końcu w Twoim świecie o to chodzi :)

 

PS

A tak w ogóle, to warto czasem poczytać co to jest ten cały snobizm :rolleyes:


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiocik, bieszczady, uprawiaj marchewke, nie neguje tego, sam kiedys to rozwaze.

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej na forum miłośników zegarków. Albo coraz więcej takich, którzy wszystkich, kupujących zegarki poza Szwajcarią, ew. Niemcami, pogoniliby na CW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Miał być pojedynek zegarków a skończyło się osobistymi przytykami...

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy rolek tylko nie ten z tematu. Wiem, ze ma tu sporo posiadaczy i zero powiedzmy proporcji. Zapytajcie kobiety co o nim sadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna nosic szeroki zielony sweter, kimac w namiocie pod Big Benem z plakatem "nie dla zegarkow luksusowych i ich wlascicieli snobow". Ja napisalem ze nigdy nie kupie Seiko za 20tys pln i to do mnie skierowano osobiste wycieczki zarzucajac mi snobizm. Mam to w nosie szczerze mowiac, zdania nie zmieniam. Milego dnia

Nie chodzi o snobizm, tylko o to, że dziwacznie wybierasz zegarki. Ten Rolex jest dokładny, stylowy i świetnie wykonany, ale nie ma podejścia do tego Seiko, Jedyną jego przewagą jest koronka na tarczy. Zegarek jest niewielki i wygląda trochę staroświecko. Taki też jest w istocie. Seiko nie ustępuje w kwestii wykonania, a treść (mechanizm) i forma to inna epoka. No i Bieszczady piszemy z dużej litery. :) . Nie chodzi tu o osobiste wycieczki, ale o to, że sprowadziłeś ten temat, świadomie lub nie, do poziomu, który nazwałbym "Teraz Polska".Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, niestety widziałem tylko na wystawie sklepowej i na swoim ręku (przy sklepowych halogenach)...

To na pewno za mało, żeby być pewnym, ale jak na razie podtrzymuję swoje zdanie.

 

Sorki, że odkopię troszkę. Gdzie można go obejrzeć? Gdzieś w PL są dostępne? Mówię o GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g ostatnich naszych rozmów z innego tematu podobno w Warszawie - pisałeś, że pójdziesz i sprawdzisz, łącznie z cenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w/g ostatnich naszych rozmów z innego tematu podobno w Warszawie - pisałeś, że pójdziesz i sprawdzisz, łącznie z cenami

 

No właśnie byłem, ale tego GMT nie było i nigdy go nie mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex dlatego że to lepsza inwestycja.


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.