Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Spotkanie 2010 - Wstępnie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

 

Ponieważ jak wszyscy wiemy , czas nieubłaganie płynie naprzód , chciałbym juz przystąpić do określania kształtu spotkania 2010.

Na wstępie chciałbym jeszcze raz bardzo gorąco podziękować Klubowiczom i nie tylko za przybycie oraz serwis foto-video, Sponsorom za wkład, Prelegentom za prezentacje i Współorganizatorom ( Joanna , Władek ) za pomoc !

 

Bardzo dziękuję też za wszystkie ciepłe słowa oraz wpisy dotyczące organizacji spotkania , niezmiernie pomagają i dopingują do dalszych starań .

 

Ad rem

 

a) wiem ,że miejsce co do organizacji spotkania nieoficjalnego było delikatnie rzecz ujmując nienajlepsze , proszę o propozycje na przyszły rok

;) wszelkie propozycje na temat co i jak zmienić , ulepszyć , wprowadzić etc mile widziane

c) jesli macie możliwość zachęcenia i zdobycia potencjalnych sponsorów bardzo proszę o kontakt ze mną

d) Miejsce spotkania - chyba jednak Hilton jest ok , będę się ostro targował o cenę i zobaczymy

e) termin - czerwiec jak w tym roku

f) tłumaczenie - uważam ,że tłumacz się sprawdził

g) zdjęcia - Wasze wyszły świetnie , nie zmieniajmy

h) proszę Was o zgłaszanie się do prezentacji - najciekawszy pomysł będzie realizowany ( jak widać prezentacja Czesława spotkała się z żywym zainteresowaniem )

g) firmy wstępnie to

- JLC

-Panerai

- może Chronoswiss , może Frederique Constant

jesli macie jakieś pomysły /mozliwości - bardzo proszę o wpisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek - bo tylko w tej sprawie na dzisiaj widzę możliwości pomocy z mojej strony - jeśli jakość jest odpowiednia - to myślę, że na następny rok mogę się polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

W tym roku tempo było odpowiednie (także dzięki nieobecności prelegenta) - w przeciwieństwie do spotkania zeszłorocznego był czas na pogadanie - tak trzymać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Swoje podsumowanie zamieściłem w innym wątku, uwagi techniczne to pikuś

Teraz jednak propozycje merytoryczne:

 

1. Prezentacja klubowicza/-ów

- jak najbardziej tak, sami się zgłoszą mam nadzieję

- moje typy - prezentacje na temat: Gustaw Becker, Atlantic, Błonie (polskie)

 

2. Równoległa wystawa kolekcji klubowicza/-ów w foyer lub na sali

- albo ilustrująca prezentację (patrz pkt 1), lub z nią niezwiązana

- przykład - "polskie z Błonia" - wystawa zebrana w PKiN pozostawia kolosalny niedosyt jeśli o to chodzi, a klubowicze mają już dziesiątki zegarków w swoich kolekcjach

 

3. Polpora - może warto pokusić się o "aktualizację" postępów po roku? Zakładam, że w ciągu roku pojawią się nowe kolekcje, a i lKub i p. Janczak być może wygenerują jakiś pomysł "klubowy"?

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak tym razem zrobić spotkanie w jakimś ośrodku konferencyjnym?

Takie weekendowe - Piątkowo sobotnie.

 

Przecież i tak bardzo wielu z nas ponowi koszty noclegów w hotelu i dojazdów. Myślę, że w jakimś centrum konferencyjnym było by taniej i równie sympatycznie.

 

Można by zrobić kilka sesji wykładowych i jakieś sesje z pokazami praktycznymi ( grawerowanie, wykład, warsztaty )

No mnóstwo czasu na gadanie.

 

Tak sobie głośno myślę.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle głośno, że dotarło do mnie ;)

Jachranka, Konstancin?

A może w pieknych okolicznościahc Kazimierza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Kloda rewelacyjny !!!Miejsc pięknych ci u nas dostatek i ze świecą szukać takich,gdzie brak jakiegokolwiek ośrodka konferencyjnego.

Większość ograniczeń czasowych po prostu zniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także myślę że to dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
f) tłumaczenie - uważam ,że tłumacz się sprawdził

 

Tłumacz był rewelacyjny tak wiernego tłumaczenia na żywo ze świecą szukać.

 

 

Może by tak wybrać miejsce spotkania gdzieś na środku Polski aby było bliżej dla wszystkich z kresów?

 

Albo może gdzieś blisko Świebodzic można by zwiedzić "miejsca zegarowe" oraz zwiedzić Kłodzkie muzeum z wielką kolekcją zegarów?

 

Pozdrawiam

Adam


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rolek

Konferencja 2 dniowa? Może to i dobry pomysł (jeśli kosztowo wyjdzie podobnie lub korzystniej). Minusem jest to, że na miejscu organizatorzy mają możliwość wszystko dopiąć na ostatni guzik, na odległość zawsze gorzej się organizuje takie imprezy, ale na pewno nie jest to niemożliwe.

Należy się zastanowić, czy wybór miejsca spotkania np w Jachrance nie byłby zbyt uciążliwy ze względu na dojazd dla osób przygotowywujących prezentacje, albo dla takich osób, któe nie mogą mimo wszytsko przeznaczyć 2 dni na spotkanie. Jakie są relacje uczestnictwa w spotkaniu nieformalnym w stosunku do oficjalnego? Wydaje mi się, że na spotkaniu nieformalnym było ok. 40 osób, a na spotkaniu oficjalnym ok 100. Wynika z tego, że wiele osób przyjeżdza jednak bez noclegu i tego samego dnia wyjeżdżają. Dojazd do centrum miasta jest dla osób, które przyjechały pociągiem dużo łatwiejszy niż do Jachranki czy Konstancina...

Trzeba się mocno zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Osobiście optowałabym przy kontynuacji spotkań w stolicy.

Zostawmy sobie zwiedzanie Świebodzic, muzeów itd jako program indywidualnych wycieczek. Nie wyobrażam sobie w 100 osób pchać się na hurra do eksponatów. A jeśli miałaby w tym uczestniczyć tylko garstka osób, to po w ogóle brać taką atrakcję (?) pod uwagę, przecież chodzi o czas spędzony wspólnie, a nie w podgrupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moja prezentacja spotkała się z zainteresowaniem proponuję temat (oczywiście mocno roboczy):

"Zasada działania zegara wieżowego ..." na konkretnym przykładzie (nie wiem jeszcze jaki zegar wybrać). Może przy okazji uda mnie się omówić problemy konserwatorskie, ale bez zbędnego przynudzania.

Strona techniczna:

pokaz rysunków, zdjęć i animacji (już pracuję nad tym) poprzez rzutnik komputerowy. Mam nakręcony film z pracy zegara wieżowego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Jeżeli temat odpowiada szanownym forumowiczom, to proszę o głosy akceptacji lub propozycje innych tematów związanych z zegarami wieżowymi - zabytkowymi. Może trochę historii?

Temat przebogaty i ogromny jak rzeka.

Przy okazji postaram się przemycić trochę ciekawostek zegarowych.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moja prezentacja spotkała się z zainteresowaniem proponuję temat (oczywiście mocno roboczy): "Zasada działania zegara wieżowego ..." na konkretnym przykładzie

...

Jeżeli temat odpowiada szanownym forumowiczom, to proszę o głosy akceptacji

...

 

Dla mnie temat jest super - zwłaszcza biorąc pod uwagę tegoroczne doświadczenia (prezentacja była naprawdę dobra). W tym roku po Twoim wykładzie postanowiłem zobaczyć jak to wygląda na żywo, miałem okazję spokojnie pooglądać sobie pracę mechanizmu zegara wieżowego w Brugii i za cholerę nie wiedziałem o co chodzi :).

 

Co do propozycji wykładów (wystawy) to na pewno podałaby mi się prezentacja/ porównanie zegarków vintage (vintage i współczesne jednej firmy ?). Ciekawe byłoby przedstawienie ewolucji mechanizmów. Wielu kolegów ma fantastyczną wiedzę - inna sprawa czy mają czas i ochotę na takie prezentacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Brałam udział w dwóch pierwszych spotkaniach ,z których wróciłam bardzo zadowolona.Ubolewałam bardzo,że nie mogłam przyjechać na kolejne,a to tylko dlatego,że terminy mi nie pasowały.Mam prośbę-czy termin spotkania w czerwcu mógłby być w pierwszy weekend lub w ostatni :P Niestety dwa środkowe mam już zajęte :P a bardzo chciałabym brać udział w kolejnym spotkaniu.Proszę jeśli to nie problem dla organizatorów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest juz blizej lub dalej okreslony termin spotkania? który miesiac i ktora jego połowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja głosuję za Warszawą, a jak nie to przynajmniej pod - np. proponowana Jachranka. Na dwudniową konferencję niestety nie mam czasu. No chyba, że w Jachrance, ale to dlatego, że jestem z Warszawy i mogę sobie podjechać i wrócić.

Podejrzewam, że na taki weekendowy wypad z powodu ograniczeń czasowych będzie miało czas znacznie mniej osób niż na spotkanie w dotychczasowej formule. Pewnie, że byłoby fajnie, ale sądzę, że frekwencja by była znacznie słabsza.

Nie wiem, może ja jednak się mylę, może zrobić jakieś głosowanie?

pzdr

j

P.S. Czy ja dobrze widziałem??!! Będzie PANERAI??!! YEAH!!! :lol:;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weszliśmy dziarskim krokiem w Nowy 2010 rok! /co prawda bez życzeń ze strony Zarządu ?/ , ale chyba pora na to, aby zacząć poważnie myśleć o spotkaniu klubowym.

 

Miejsce moim zdaniem to Warszawa i hotel ?Hilton?, było dobrze, wszyscy byli zadowoleni, więc, po co to zmieniać?

Termin, chyba czerwiec byłby odpowiedni.

 

Tematyka, oczywiście prezentacje firm/manufaktur zaproponowanych przez Darka, ale może też Polpora pod katem tego, o czym wcześniej wspomniał Iko ? coś klubowego!

 

Nie wiem na ile realny i do zaakceptowania byłby pomysł, aby zrobić prezentację pt ?zegarmistrzostwo od kuchni?. Mam na myśli coś takiego ? prosty zegarek, a raczej jego mechanizm /taki trupek/ zostaje pod obiektywem kamery rozebrany lub częściowo rozebrany, a następnie złożony przez zegarmistrza /oby się znalazł taki!/ obraz z kamery jest rzucany na ekran. Wszystkie poczynania zegarmistrza są omawiane przez ?komentatora?. Od strony technicznej chyba jest to możliwe?

Podczas poprzedniego spotkania prezentacja Cześka dot. zegarów wieżowych była bardzo wartościowa, może w tym roku ktoś z klubowiczów byłby w stanie pokazać na żywo, co w zegarku tak naprawdę się waha lub inaczej oscyluje.

 

To taki pomysł, myślę, że warty przemyślenia chociażby z uwagi na fakty, że zawód zegarmistrza zaczyna zanikać ? nie ma już szkół z klasami o takim profilu, a i wyższe uczelnie też przestały kształcić inżynierów mikromechaników. Może to ostatnia chwila żeby pokazać trochę więcej zegarka niż to, co widzimy w gablotach sklepów.

 

Co do spotkania nieformalnego mam cichą nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, aby zrobić to w ?koszmarnym młynie? nad Wisłą. Może w Konstancji w Konstancinie obok parku i tężni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc

 

Wstępna data spotkania - 12 czerwiec 2010

 

miejsce - Hyatt ( jeśli nie to zostanie Hilton ) ,ze wzgledu na partnera , który mam nadzieję się zgodzi i też pokaże przepiekne "zabawki"

 

spotkanie nieformalne , na pewno nie Stary Młyn , to była pomyłka . Prawdopodobnie Cesarski Pałac ( będzie też niespodzianka dla Członków Stowarzyszenia )

 

Plan 3/4 prezentacje firm ( wstępnie jest TH i UN , reszta ..tajemnica) , oraz prezentacja Klubowicza pt roboczym " Świebodzice -mała Szwajcaria" . Prelegenta nie muszę przedstawiać :lol:

 

to tak bardzo wstępnie , aczkolwiek intensywne rozmowy toczą się już od trzech miesięcy , ale jeszcze musimy poczekać po targach w Basel , wtedy się wszystko wyjasni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku,

 

Gdybyście szukali jeszcze jakiegoś miejsca na spotkanie nieformalne służę pomocą. Holding w którym pracuje jest właścicielem sieci restauracji. Możemy wymyślić coś fajnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ,ale ja szukam takiej restauracji ( miejsca) co zasponsoruje ( choćby w czesci) koszt kolacji na spotkaniu nieformalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę na PW ile osób, o jakim sponsoringu mówimy. Być może będę w stanie coś zaproponować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin jak dla mnie OK. Służę w razie potrzeby obiektywem ;) Hyatt o dobry wybór.

Prelekcja Adama bedzie zapewne conajmniej tak samao ciekawa jak Czesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie słucha na tym forum ;) Nie mogę przyjechać na spotkanie 12.06.2010 gdziekolwiek się odbędzie!WESELE na którym muszę być-no chyba ,że młodzi się rozmyślą.Czy to już ostateczny termin??Będę płakać- płaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie słucha na tym forum ;) Nie mogę przyjechać na spotkanie 12.06.2010 gdziekolwiek się odbędzie!WESELE na którym muszę być-no chyba ,że młodzi się rozmyślą.Czy to już ostateczny termin??Będę płakać- płaczę.

 

Coz...zawsze tak jest , ze wszystkim się nie dogodzi..Nie ma takiej możliwości.Jedynym wyjściem - w miarę rozsądnym jest zasada demokratyczna - "większość ma racje"..niestety mniejszość bywa pokrzywdzona czasami..

Dla mnie żaden termin nie jest dobry, bo i tak się z UKeja nie wyrwę w środku sezonu budowlanego.Nawet na weekend.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety najprawdopodobniej 12 czerwca też nie będę mógł przyjechać ;)((((


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin 12 czerwca jest dobrym terminem. Nie ma sensu zmieniać terminu dla kilku osób.Miejsce spotkania HOTEL HILTON świetnie sprawdził się w ubiegłym roku i dobrze byłoby aby był miejscem spotkania w tym roku. Będę co najmniej z czterema osobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.