Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Tissot z chińskiej bajki.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Byłem wczoraj odwiedzić w moim mieście nasz drugi salon firmowy. Wchodzę sobie do środka i widzę, że koleżanki i koledzy mają nowego Tissota w gablocie. Duży, okrągły, chrono, automat, bardzo gruby (VJ myślę). Nagle patrzę na cenę 2410zł. Dziwne ? Poprosiłem koleżankę, żeby mi go pokazała. To ponoć nowy Tissot PRC200 (T0144271603100), ale tak nowy, że nie ma ani na stronie, ani w katalogu. Dalej zaciekawiony niską ceną obracam zegarek w stronę dekla..........i normalnie spadły mi spodnie. Moim oczom okazał się obrzydliwie brzydki mechanizm, który wygląda jak w tadetnych podróbach Omegi. Na wahniku jednak dumny napis Swiss Made 15 Jewels. Trochę mało jak na automat z chrono, ale co tam. Na werku nie dopatrzyłem się żadnej sygnatury. Jednak dookoła widzę wielkie czarne 888 - CLARO myślę. Z drugiej jednak strony - skoro zwykły werk od Claro ma 18 kamieni to dlaczego ten z chrono ma ich tylko 15 ? Poza tym widziałem mechanizmy Claro w np. Adriaticach i one w porównaniu z tym w Tissocie wyglądały na arcydzieła zegarmistrzostwa. Próbowałem wyszperać coś o tym werku w sieci, ale słabo mi poszło i nic nie znalazłem. Wiecie co tam siedzi i czy to na pewno Claro, jak wydedukowałem ?

Zegarek wygląda tak:

tissot_41242.jpg

Zdjęć werku nie mam, ale i tak nie chcielibyście tego oglądać. Temat napisałem z ciekawości, bo zastanawiam się co skłoniło Tissota, żeby włożyć to "coś" do środka. W sumie wykonanie koperty i tarczy jest super, cena też, a w środku taka niespodzanka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=234189

 

Autoquartz?

 

"This movement combines the advantages of the automatic movement with those of the quartz movement. The energy is generated mechanically by movements of the arm and wrist. No battery is needed. The movement can be recharged by turning the crown."

 

W sumie zawsze coś nowego w kolekcji, zapewniam że z tą ceną swoich amatorów znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.Lacroix

Jak ta "8" w okienku tego zegara ledwo co się mieści, to co dopiero będzie z "25" na przykład :) To takie na pierwszy rzut oka moje spostrzeżenie, że nawet z tarczą już chyba jest coś nie teges :)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=234189

 

Autoquartz?

 

"This movement combines the advantages of the automatic movement with those of the quartz movement. The energy is generated mechanically by movements of the arm and wrist. No battery is needed. The movement can be recharged by turning the crown."

 

W sumie zawsze coś nowego w kolekcji, zapewniam że z tą ceną swoich amatorów znajdzie :)

 

Niestety nic z stronki watchuseek nie rozumiem, ale myślisz Michał, że to Eta 205.711 ? Tylko skąd w takim razie napis 888 ? I dlaczego ten werk tak fatalnie wygląda? Zauważyłem, że werki które są autokwarcami mają takie oznaczenie na wahniku, w tym nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślisz Michał, że to Eta 205.711 ? Tylko skąd w takim razie napis 888 ?

 

Myślałbym tak gdybyś nie wspomniał o tym 888 :) ...

Teraz to nie wiem, poczekajmy...

 

Jedno wiadomo - konkurencja Spring drive'om rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chyba jednak to nie autokwarc. Wnioskuje tak z pierwszego postu z linka, którego podałeś.

Autokwarc jest w tej wersji:

PRC200AUTOQUARTZSPORT.jpg

Natomiast przy zegarku, o który pytam jest napisane PRC200 AUTOMATIC CHRONOGRAPH (EXCLUSIVE MOVEMENT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak to nie autokwarc.

 

Możesz mieć rację... Nie wniknąłem tak dokładnie a teraz widzę - sorry za zmyłkę wszystkich.

 

Czyli skończy się na tym pewnie,że to jakiś nowy ubogi Claro - exclusive :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c01_211.jpg

ETA C01.211

średnica 31mm

wysokość 8,44mm

rezerwa chodu 46h

184 części

system Nivachoc B1

___

Mechanizm zbudowany na podstawie werków 2250 z Tissota Astrolon oraz Lemanii 5100,

wykorzystujący plastikowe elementy znane z zegarka Swatch Automatic z 1991 roku.

tis_couturier1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

TomASH - dzięki za info, zdążyłem już trochę poczytać na WUSie, a nie zauważyłem, że coś się dzieje w wątku. Cały czas zastanawia mnie skąd na deklu te 888 ? Poza tym przyznać trzeba, że jak na Etę wygląd mocno surowy.

PS

Ten zegarek z twojej fotki wygląda o niebo lepiej, tym bardziej, że mechanizmu nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Producenci powinni sobie czasem darować te przeszklone dekle (szczególnie w zegarkach budżetowych, gdzie jakiekolwiek zdobienia to luksus).

Nie rozumiem w czym piękny metalowy dekiel jest gorszy od widoku blaszanego maszkarona pokazanego powyżej ;)


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko się z lafertym zgodzić, zresztą z murderotic też - na zdjęciu TomASH'a wygląda dużo lepiej... No i jeszcze jedna uwaga "na minus" ten Tissot to zegarek "w stylu Michelin" mocny "grubas" - na nadgarstku wygląda jak mała opona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boski jest ten Tissot ;) Tomasz, można go zobaczyć w wiadomym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boski jest ten Tissot :P Tomasz, można go zobaczyć w wiadomym sklepie?

Jeszcze nie dotarł... :D Jest zamówione kilka sztuk więc w najbliższym czasie będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mój człowiek będzie kontrolował sytuację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło takie foto znalazłem,

słabo widoczne ale jest "888", może to limitacja :P:(

 

post-22292-0-31032500-1331225979.jpg


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Limitacja kto wie :( , Claro na pewno nie.

originis.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yanek, a ty masz może w kompie(?) działającą funkcję przewijania? :)

 

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yanek, a ty masz może w kompie(?) działającą funkcję przewijania? :)

 

Iko

 

Czepiasz sie :)

 

Wiem, że powtórzyłem większość informacji ale coś nowego też dodałem :)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak to nie autokwarc. Wnioskuje tak z pierwszego postu z linka, którego podałeś.

Autokwarc jest w tej wersji:

PRC200AUTOQUARTZSPORT.jpg

Natomiast przy zegarku, o który pytam jest napisane PRC200 AUTOMATIC CHRONOGRAPH (EXCLUSIVE MOVEMENT)

 

Kurde! Widzialem to wczoraj w sklepie - dokladnie to co na zdjeciu powyzej. Wzialem to do lapy bo powiedziano, ze to automat (mechanik) a zaciekawila mnie spora wodoszczelnosc - no i tarcza w miare przyzwoita. Odwracam a tu jakies Autoquartz - normalnie sie czulem poszkodowany...

 

Niby lubie "mysl techniczna" ale wole jak jest od razu jasno powiedziane co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcami, że pewnych mechanizmów pokazywać się nie powinno ;) - szczególnie gdy są tak ascetyczne jak nowy c01.211 (moje rozwiazanie tego problemu na koncu). Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten mechanizm - pomyślałem, że tissot wybrał "easy way". Natomiast mechanizmy z Chin tak nie wyglada... - zawsze są jakieś fikuśne wzorki na wachniku i ostre kaleczące wykończenie. Osignięte uproszczenie konstrukcji bez zmiany funkcjonalności mechanizmu z chronografem należy uznać za sukces - szczególnie biorąc pod uwagę 2000zl różnicy.

Sam zegarek wyposażony w c01.211 (myślę o modelu PRC 200 automatic z czarną tarcza) prezentuje sie naprawdę bardzo dobrze. Gdybym miał wybierać pomiędzy quartz, auto-quartz czy surowym ale jednak mechanicznym c01.211 zdecydowanie wybrałbym ten ostatni - na przeszkleniu zawsze można cos nakleić - np. zdjęcie ulubionej aktorki, numery kont, lub foto ?ładnego mechanizmu... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Minęło kilka lat od wcześniejszych wpisów. Jak na dzień dzisiejszy wygląda ocena tego mechanizmu? Czy są jakieś zastrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam couturiera na tym mechanizmie i wszystko z nim wporzadku. Mechanizm dokladny i bez problemowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam couturiera na tym mechanizmie, zegarek ma 4 lata i wszystko z nim wporzadku.

Właśnie tak mi się wydaje, że cisza w temacie jest na plus dla mechanizmu. I chętnie podpisałbym się pod tym, co napisał adrianperek:"Osignięte uproszczenie konstrukcji bez zmiany funkcjonalności mechanizmu z chronografem należy uznać za sukces - szczególnie biorąc pod uwagę 2000zl różnicy." - nie taki diabeł straszny..

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z ETA C01.211?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitacja kto wie sad.gif , Claro na pewno nie.

originis.JPG

Chciałem zmniejszyc obrazki ale nie da rady.  

Refleksje sa różne- fakt jest taki, że ta C01 ma dość ciekawą historie i koncepcję (księgową jak mniemam). Czy ja dobrze domniemywam że plastikowa to jest ta "nakładka" na dolną płytę zastepująca górną metalową płytę? Jesli tak; to czy górne czopy wałków kręcą sie w łożyskach plastikowych?! Jesli to teflon to jeszcze by uszło na jakiś czas- 10-15 lat?

Czy ktos z kolegów rozbierał to dokładniej? Bardzo mnie to ciekawi jak to jest wykonane.

Ponadto mam drugie pytanie: w jaki sposób otwiera się kopertę Coutourier'a jesli nie ma tam gniazd na klucz na dekielku? Czy jest wciskany dekiel czy też najpierw zdejmowana jest górna pokrywa ze szkiełkiem? Bądź co bądź ma szczelność 100m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.