Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waza

omega vs. IWC

ocena   

102 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

3 razy IWC!;)


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xOmega

1xIWC

 

Omega ma doskonałe wykonanie i lepszy, bardziej nowoczesny i pragtyczny ( szybka zmiana strefy czasowej ) werk.

 

Jednak, gdybyś pytał, to nowy Seamaster Acqua Terra bije na głowę Hour Vision.

 

IWC - odgrzewany w kółko obiad. Zacne korzenie, ale niestety to odcinanie kuponów od dawnej chwały.

 

Omega - w sumie w Polsce nie mniej prestiżowa.

 

W Omedze dostaniesz dużo więcej za te same pieniążki.

 

IWC jest za duży - znowu ślepe, bezsensowne podążanie za modą. Ale trochę przestrzelili. Nieproporcjonalny i zbyt wielki jak na ten typ zegarka. Choć to jedyny udany model z kolekcji vintage.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x IWC

1 x Omega

 

Coz - tak jak zaglosowalem, tak tez uwazam.

A z tym prestizem, to mialem na mysli tylko i wylacznie nasz kraj, bo ogolnie, to powinno byc dla mnie 3 x IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc koledzy mamy narazie 3 :1 dla IWC ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze wykonanie: dla mnie Omega zdecydowanie

wiecej prestiżu: IWC

prezencja na reku: trudno mi powiedziec, rzecz gustu... kazdy bedzie miał różne przemyslenia. Omega ma nowoczesniejszy wygląd, Iwc klasyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepsze wykonanie: dla mnie Omega zdecydowanie...
A miales kiedys IWC w reku? Np. takiego Portugalczyka? Przeciez to niebo a ziemia w porownaniu do Omegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Omega

1x IWC

 

Lepsza prezencja - Omega

Lepsze wykonanie - Omega

Prestiż - IWC (oddałem głos na IWC patrząc ogólnie, a nie na Polskę. Gdybym miał brać pod uwagę tylko nasz kraj to myślę, że Omega mogłaby wygrać z IWC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 * IWC - prestiż jasne a pozostałe to punkty wynikają z przymiarki.

Gdyby było pytanie o mechanizm, to zagłosowałbym na Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dam ... milion pięćset sto dziewięćset na Omegę ;) .

A tak poważnie, to w dwóch pierwszych kategoriach Omega, w trzeciej IWC.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A miales kiedys IWC w reku? Np. takiego Portugalczyka? Przeciez to niebo a ziemia w porownaniu do Omegi...

 

tak miałem. Jak juz wspomniałem MOIM zdaniem wykonanie TEJ Omegi do tego własnie modelu IWC jest dokładniejsze.

Uwazam ten mechanizm Omegi za bardzo dopracowany i dokładnie wykonany. Jest to zdecydowanie nowoczesniejszy i bardzie zaawansowany technicznie mechanizm nie ten w IWC czy nie tak?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kategoriach 1 i 2 wygrywa u mnie Omega. Pod każdym względem Omega HV podoba mi się bardziej od IWC. Koperta z szafirowymi przeszkleniami po bokach robi wrażenie.

Wygląd mechanizmu 8500 jest wspaniały (oryginalny szlif, barwione na czarno śrubki, bębny i koło balansu). Technicznie werk jest również bardzo interesujący.

Jakość wykonania Omegi uważam za lepszą; takie odniosłem wrażenie po dokładnych testach nadgarstkowych jakie przeprowadziłem z oboma czasomierzami.

Jeżeli chodzi o prestiż to pierwszeństwo wypada przyznać IWC, choć ten element nie stanowi dla mnie istotnego znaczenia.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A miales kiedys IWC w reku? Np. takiego Portugalczyka? Przeciez to niebo a ziemia w porownaniu do Omegi...

 

To dość karkołomne i nieprawdziwe stwierdzenie - Hour vision w niczym nie ustępuje Portugalczykowi, a w mojej opinii

pozostawia go w tyle. Jedyne zastrzeżenie to jakość paska.

Opinia na temat zegarków IWC jest IMHO mocno zawyżona.

 

W tym pojedynku 3X Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC jest oldskulowy i dlatego zagłosowałem na design.

 

Prestiż; raczej IWC.

 

Natomiast w kategorii "jakość"... hmm, nie słyszałem o felernej Omedze, a o IWC tak, i to z pewnego źródła ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W ankiecie nie zagłosuję, bo ciężko podać mi odpowiedzi. Co do prezencji - to chyba kolega musi sobie sam odpowiedzieć, przymierzyć i ocenić. Wizualnie bardziej podoba mi się IWC. Tu jednak muszę powiedzieć, że co do wyglądu Klod100 ma rację. Zobacz sobie nową AT. Hour Vison jest ładny, ale stylistycznie szybko się nudzi. Jak pierwszy raz widziałem HV byłem oczarowany, teraz nie mogę już patrzeć, nuda. Co do wykonania - Omedze nic nie można zarzucić. Wspominanego IWuCa nie widziałem na żywo, ale widziałem Pilota u jednego z klientów i odnoszę wrażenie, że ten zegarek pod względem jakości był daleko i to bardzo za Omegą. Co do prestiżu, teoretycznie IWC.

Co do tego z kolei co napisał Marcin L cytuję "Natomiast w kategorii "jakość"... hmm, nie słyszałem o felernej Omedze, a o IWC tak, i to z pewnego źródła". Powiem tak - że niestety felernych Omeg jest sporo, a wiem to, bo zajmuję się reklamacjami zegarków w naszej firmie. Co do IWC też wiemy z pewnego źródła jak sprawy się mają, ale nie generalizujmy. Mercedesy S Klasy też się psują. Reasumując - gdybym to ja wybierał - za design IWC, za werk Omega, ale wolałbym właśnie zdecydowanie AT niż HV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksylo1 i kulfon - pytanie bylo o "wykonanie" a nie "wykonanie mechanizmu" ;) Rozumiem wiec, ze trzeba brac pod uwage zarowno wykonanie calego zegarka jak i mechanizmu - a tu IMHO IWC wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Klaudiusz pisze. Omega w nowej wersji Acqua Terra jest rewelacyjnym zegarkiem. Cena do przełknięcia i takiego odgrzewanego kotleta jak Ingeniuer zjadłaby na śniadanie. :P Hour Vision jest wspaniałym, oryginalnym zegarkiem i jak dla mnie wygrywa w tym pojedynku 3:0. Prestiż? Dla mnie puste słowo.

 

EDIT:

artme, zegarek składa się nie tylko z koperty i szkiełka. Mechanizmu niestety nie da się obejść i jest nierozerwalną częścią zegarka. ;)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artme, zegarek składa się nie tylko z koperty i szkiełka. Mechanizmu niestety nie da się obejść i jest nierozerwalną częścią zegarka. ;)
I na odwrot :P

 

Smiem nawet twierdzic, ze 99% ludzi kupuje zegarki ze wzgledu na wyglad/marke i na mechanizm a nie na mechanizm i na wyglad/marke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym gronie różnie bywa ;)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W naszym gronie różnie bywa :P

Dlatego napisalem 99% a nie 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M.Lacroix
A miales kiedys IWC w reku? Np. takiego Portugalczyka? Przeciez to niebo a ziemia w porownaniu do Omegi...

 

A Hour Vision albo nową Aqua Terra na żywo widziałeś, że takie bzdury piszesz ?? Niebo a ziemia - jakie porównanie - coś ty brał chłopie ;)

 

Jak dla mnie 2:1 dla Omegi :P

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 3:0 dla IWC......

 

Choc gdyby pytac o mechanizm, to tu OMEGA wypada moze nawet o stopien ciekawiej niz IWC...

 

A tak, wykonanie, prezencja, pozycja marki - dla mnie niema porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Hour Vision albo nową Aqua Terra na żywo widziałeś, że takie bzdury piszesz ?? Niebo a ziemia - jakie porównanie - coś ty brał chłopie
Patrzac na inne posty, to chyba wszystko zalezy od tego, kto pisze i czego oczekuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaż jestem wielkim fanem IWC to w tym wypadku Omesia wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.