Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mapet

Moje omegi na razie leza sobie spokojnie w pudelkach... i chyba nie predko zobacza swiatlo dzienne. ...

 

Po trzech dobach Stowa zyskała jedynie 2 sekundy... To znacznie lepiej niz sie spodziewalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mapet

Super zegarek... miałem obawy co do niebieskich wskazówek. Ale są świetne. Pod jednym kontem są czarne pod innym jaskrawo niebieskie. Super. No i tak jak w oryginale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Nie będziesz żałował zakupu a wskazówki zmieniające kolor są świetne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mapet ;) gratuluje znakomitego nabytku.Mi tez sie sni po nocach fliger.A co to jest tam obok sebenzy? ;) obstawiam e2e lub L4 sf i jakiegos stridera :D bylemblisko?Co wygralem :D

Prosimy o sesje w galerii!Dobrych zdjec nigdy za wiele.

 

adi blue, musisz jeszcze chwilke poczekać na zdjęcie nadgarstkowe fliegera. Jak jesteś niecierpliwy to gdzieś na początku tego tematu jest moje pierwsze zdjęcie na łapce. W przyszłym roku wychodzi rocznicowy lotnik moze o nim pomyślisz? Ja myślę.

 

znalazlem juz ,dziekuje :D przeczytalem raz jeszcze caly watek :D i test fligera tez i wszystkie zdjecia i posty jakie wyrzucila z siebie wyszukiwarka :)

Co do tej wersji rocznicowej to pewnie odpadne z powodu ceny zegarka.Rocznica,Unitas z recznym naciagiem to nie wrozy dobrze cenie.Dla mnie 2KPLN to juz i tak mocno powyzej granicy, przy ktorej udaje sie uspic wyrzuty sumienia, ze za ta kase nie kupilem czegos dziecku czy zonie...poza tym moj przegub chyba lepiej przyjmie wersje 40mm niz wieksza.Wiec raczej zostane przy standardowej wersji.Tylko musze poczekac az sprzeda sie LeLocle i nurek seiko bo poki co kasy u mnie malo.

A czy ktos w najblizszych dniach zamierza zamawiac cos ze sklepu stowy?Chetnie skorzytalbym z okazji by nabyc gruby brazowy pasek do antei ks.

Na stronie napisali,ze jest to pasek o rozmiarze 18mm do "lotnika" lub kazdego innego zegarka w rozmiarze 20mm :roll:

nie kumam o co biega.To w koncu 18 czy 20?No i czy ktos juz mial w rekach ten model paska?Jakz gruboscia.Nie chce by zegarek wygladal na pasku karykaturalnie wiec moze darowac sobie wersje fat i wziac standardowy braz?Sek w tym ze kolor wersji standardowej nie do konca mi odpowiada,za to kolor brazowego lotnika to strzal w 10

http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?act...howrub--ab.18mm

no i 20mm do kolekcji:

http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?act...howrub--ab.20mm

 

 

Wiec jakby ktos zamawial to bede wdzieczny za pomoc w sprowadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mapet

to SF A2 z zielono żółtymi diodami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zarnik plus diody 5mm?

Mam pytanie.Czy w modelu fliger niebieskie srubki w mechanizmie sa standardem podobnie jak w antei ks czy trzeba za to dodatkowo placic?Wydaje mi sie ze standardowo bo nie znalazlem opcji doplaty za barwienie srubek , ale wole sie upewnic.I jeszcze jedno pytanie do wlascicieli tego modelu.Na jednym ze zdjec wskazowki swieca nieco innym odcieniem zieleni(prawie blekit)niz indeksy.Na wiekszosci zdjec "swiecacych " kolory maja ta sama temperature.Czy ta roznica w kolorze na jednym ze zdjec to zludzenie czy tez jest to zalezne od danego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubki we fliegerze są za dopłatą.

Z tymi paskami to rzeczywiście dziwne, w opcjach do Fliegera jest ten pasek w wersji 20 i 18mm, flieger ma 20mm, więc nie rozumiem za bardzo.

W każdym razie po niemiecku jest napisane - 18mm do fliegera lub każdego innego zegarka z 18mm na pasek.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykluczone wiec ze to zwykla literowka w wersji anglojezycznej...a skoro srubki sa za doplata a nie ma w rozwijanym pasku takiej opcji do wyboru nalezy przypuszczac,ze w tej chwili nie oferuja takiej modyfikacji tego modelu? ;) no i jesli oferuja to musze wytrzepac z kiesy kolejne 50euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykluczone wiec ze to zwykla literowka w wersji anglojezycznej...a skoro srubki sa za doplata a nie ma w rozwijanym pasku takiej opcji do wyboru nalezy przypuszczac,ze w tej chwili nie oferuja takiej modyfikacji tego modelu? ;) no i jesli oferuja to musialbym wytrzepac z kiesy kolejne 50euro

Ale i bez niebieskich srubek fliger bedzie mi sie snil po nocach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku nie ma, są niżej razem z chronometrem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gapcio :oops:

zawsze moge zwalic na wade wzroku ;)

dziekuje ;)

A co sadzicie o tak grubasnym pasku do antei?Czy uszy nie zgubia sie w tej skorze?Korci mnie bo lubie grube paski i chetnie dobralbym jakis maksymalnie gruby dla antei - maksymalnie ale w granicach okreslonych przez grubosc koperty i uszu antei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgubi się, szczególnie, że to ks, tak myślę.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troche pojadę OT, ale nie mogę sobie odmówić. Wprawdzie nie nówka i nie Flieger, i nie Antea, i nie Antea KS, i nie ....... , ale zawsze to jednak STOOOOWAAAAAAAAAA :D:D :

stowa2malyiq2.th.jpg

Właśnie przyjszła, jeszcze taka cieplutka :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ładna..., ale czemu nie można powiększyć miniaturki???

:D


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo coś k......... nie mogę tego zrobić i wychodzi coś takiego

stowa2malyyj4.jpg

jak pragnę zdrowia jak "to" się robi? :oops: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tak. :wink:

Piękna jest, coraz bardziej zaczyna mnie cisnąć na Stowę :D

I to również jakąś starą :roll:

A Antei też nie popuszczę 8)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kkwpk :D po tej focie to nie dosc,ze jestem gotowy wyprzedac wszystko by kupic lotnika to jeszcze upewnilem sie co do rodzaju paska-koniecznie brazowy z nitami.A drugi bez nitow tez sobie sprawie bo fajny :D

No i mi po glowie chodzi bardzo jakas starsza stowa - najbardziej podoba mi sie ze znanych mi modeli taka jaka wrzucal kkwpk z mala sekunda.Czy to nie jest czasem stara antea ks?Za ile mozna taka dorwac w dobrym stanie coby nie trzeba bylo robic transfuzji i innych przeszczepow tudziez reanimacji?

 

Bo coś k......... nie mogę tego zrobić i wychodzi coś takiego

stowa2malyyj4.jpg

jak pragnę zdrowia jak "to" się robi? :oops: :wink:

 

 

Jesli chodzi o to co robisz zle...to albo zmniejsz rozdzielczosc do 800x600 i Wtedy uzywasz kodu [ img ] tu wklejasz link do zdjecia z imageshack - Direct link to image [ /img ] - tyle ze z calosci wywalasz wszystkie spacje.

Wtedy uzyskasz cos takiego

post-3393-0-98024300-1330628501.jpg

 

Te widelki mozesz zrobic prosciej-wklejasz lnk,zaznaczasz go i w edytorze html klikasz ikone img i edytor sam podczepi odpowiedni kod.

 

...albo mozesz wkleic sam link i tez bedzie ok :D

 

lub jesli chcesz koniecznie miniaturke to uzyj opcji:

Thumbnail for forums (1)

 

i uzyskasz:

 

post-3393-0-81693900-1330628506.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiesz jak się cieszę, że Stowa to Stowa, ostatnio też, mnie to nurtowało.

 

Mam spozniony refleks, no ale starszy czlowiek ze mnie. Pozwole sobie zauwazyc, ze nazwa Stowa pochodzi od Storz (nazwisko) i Walter (imie) i dam sobie uciac reke, ze Niemcy wymawiaja Storz jako "sztorc" (ciekawe...), wiec jednak Stowa to po polsku .... Sztowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

mam pytanie do stowomaniaków, dlaczego pomiędzy modelami STOWY: Anteą, Airmanem, Seatimem czy Providerem jest tak duża rozpiętość cenowa - od 300 do 1000 Euro? Przecież we wszystkich tych zegarkach montowany jest ten sam mechanizm ETA 2824-2, Dwa ostatnie mają co prawda grubsze szkiełka szafirowe od dwóch pierwszych, ale czy to usprawiedliwia fakt, że Provider jest ponad 3 razy droższy od Antei? Przypuszczam, że jakość obu zegarków pozostaje na tym samym poziomie? Więc może to kwestia robocizny? Przy jednych modelach pracuje się więcej, przy innych mniej?

 

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na podane pytania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z grubsza:

 

- Antea to prosty zegarek z 30 M WR

- Flieger to już zegarek nieco usportowiony - z luminescencją, 50 M WR

- Seatime to już rasowy zegarek nurkowy z masywną kopertą i 300 m WR

- Prodiver (nie provider :( ) To jeszcze bardziej rasowa, profesjonalna maszyna mająca 1000 M WR i zawór helowy.

 

i trochę marketingu ma się rozumieć - choć w porównaniu z innymi firmami szczypta maleńka.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

dzięki neuro :( informacje, które podaleś znam (choć wydawało mi się, że Antea ma 50WR), chodziło mi raczej o to, dlaczego pomimo tego samego mechanizmu różnice w wykonaniu, nakładzie pracy, użytych materiałch itp. powodują tak duże różnice cenowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.