Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie możliwości skonfigurowania zegarka Stowa. Konkretnie mam na myśli Flieger z tarczą A. Czy jest możliwość dogadania się z Jorgiem aby w miejsce Ety 2824 wsadził tam 2801?

Śmiało pytaj przez email, z tym że szansa jest marna bo w ostatnim czasie stowa miała wykorzystane wszystkie manuale na inne projekty (black forest).

 

moim zdaniem pilot od Stowy to najbardziej przewartościowany zegarek w ich kolekcji. Miałem i zachodziłem w głowę za co ludzie tyle płacą. Naprawdę dużo sensowniejszym zakupem jest jakieś Laco jeśli już koniecznie chcemy mieć zegarek marki która faktycznie pierwotnie produkowała fliegery.

I jeszcze ta zmiana logo ostatnia...

Jeśli porównamy laco no logo vs stowa no logo to się okazuje, że przewartościowane są oba(850e vs 840e+79e grawer FL , niestety laco podniosło ładnych parę miesiecy temu ceny na automaty 42mm o 200e, ponad 30%. Jak dobrze pamietam 45mm podrożały o 140e). Porównanie stowy logo i laco logo troche nie ma sensu ze względu na mechanizm. Myślę , że stowa wyjechała niestety cenami do wyższej półki, czy to dobry ruch się okaże. Kolejki na zegarki znacznie spadły ,a limitacja BF wciąż do kupienia.

edit

sprawdziłem czasy oczekiwania i najpopularniejsze modele to 3 tygodnie, a kiedyś to i 3 miesięcy nie starczało.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle rynek wszystko zweryfikuje . Z jednej strony tracili pewnie cześć klientów przez teoretycznie długi czas oczekiwania , z drugiej obecne 3 tygodnie nie jest długim juz okresem i potencjalny klient poczeka na zegarek " na zamowienie " . Sytuacja moze być jednak także taka ze ten czas oczekiwania 3 tygodnie to " ściema " aby nadal podtrzymać "elitarność " zegarkow na zamowienie na które trzeba czekać .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się dzisiaj mocno nad tym zastanawiałem, i jednak mimo 35.5mm średnicy stawiam na kleine sekunde.

 

+1

 

Ja dwa lata się zastanawiałem, czekałem 5 miesięcy i od 3 lat nie zmieniam zdania j.w.!

35,5 w tej bezbezelowej kopercie to prawie 38 wizualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i tu te, znane wszystkim  "38mm wizualnie":

 

post-55434-0-93888800-1423041613_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na co bardziej patrzeć - krawat teź ciekawy ;):] zapodaj lepiej fotę nadgarstkową :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na co bardziej patrzeć - krawat teź ciekawy ;):] zapodaj lepiej fotę nadgarstkową :]

... zawsze mi się od Ciebie oberwie :wacko: Choć nie powiem, że niezasłużenie :) bo zdjęcie bardziej krawatu...

Miss Anteii brakuje dobrych nadgarstkowych zdjęć u mnie...ale jak chcesz to masz na granatowym pasku:

 

post-55434-0-23170700-1423083843_thumb.jpg

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zawsze mi się od Ciebie oberwie :wacko: Choć nie powiem, że niezasłużenie :) bo zdjęcie bardziej krawatu...

(...)

nie bierz tego do siebie.

 

Dzięki za zdjęcia. Tarcza świetna, ale model dla mnie byłby zdeczka za mały, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia się.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego do siebie.

 

Dzięki za zdjęcia. Tarcza świetna, ale model dla mnie byłby zdeczka za mały, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia się.

 

nie biorę :)

 

..rzeczywiście nie jest największy - ale właśnie do garnituru jest idealny. Ja się już przyzwyczaiłem. A i tendencje zaczynają się odwracać od zegarków 44+ do raczej 38+. sam się przekonuję do tych mniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko :]

 

hm... po czym wnosisz, że tendencja jest spowrotem na wybór mniejszych zegarków? Bo mnie takowa by cieszyła :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam noszę zegarki od 36,5mm do 43mm i to współczesne , tak że moda modą, a wybór jest dla każdego większy.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie biorę :)

 

..rzeczywiście nie jest największy - ale właśnie do garnituru jest idealny. Ja się już przyzwyczaiłem. A i tendencje zaczynają się odwracać od zegarków 44+ do raczej 38+. sam się przekonuję do tych mniejszych.

Tendencja to jest w drugą stronę .

Chyba że chodzi tylko o Twoje podejście do tematu .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tendencja to jest w drugą stronę .

Chyba że chodzi tylko o Twoje podejście do tematu .

 

hm... po czym wnosisz, że tendencja jest spowrotem na wybór mniejszych zegarków? Bo mnie takowa by cieszyła :)

 

Tendencja, może nie u producentów, ale u fanów i miłośników. Wystarczy poczytać posty pod artykułami o nowych modelach na Hodinkee, Worn&Wound czy WUS. Praktycznie każda premiera powyżej 42mm jest krytycznie odbierana w stylu: "Przestałem czytać przy 42mm". Bardzo podobnie z kolekcjonerami np. na "Talking Watches" na Hodinkee. Jedynie akceptowany rozmiar 42+ jest zarezerwowany dla pilotów.

 

Również wiele uwag tutaj na Forum o tym wspomina. Kiedyś dziwiły mnie "marudzenia" uczestników Forum o rozmiar -42. Teraz zaczynam to rozumieć...

 

... czyli jakaś tendencja jest. Choć mainstream'owo - masz jednak rację [pawelb29] , że w drugą stronę. Pisząc to patrzyłem bardzo wąsko na pewną bardzo niszową grupę. Moim znajomym "niezegarkowym" też najbardziej podobają się modele 45+, a i wszystkie premiery to 42+ :(

 

... jednak "tendencja" to chyba było złe słowo - macie rację. Lepiej byłoby chyba użyć: "38+ jest w tej chwili w awangardzie"

 

Tak, chodzi też o moje aktualne podejście do tematu i wygodę. Po czasie i fascynacji większymi zacząłem doceniać, że małe jest piękne. :)

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam noszę zegarki od 36,5mm do 43mm i to współczesne , tak że moda modą, a wybór jest dla każdego większy.

 

Moda modą - ale to ona dyktuje podaż.

Sam częściej kupiłbym coś co ma 45+ w wersji 42+ - ale niestety nie ma. :angry:

Teraz nowości to głównie 42+

 

:) Sam też mam duży rozstrzał od 36,5-47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zakładana Stowa

Ale dziś Panerai nie wszedł pod mankiet koszuli :)

 

 

post-12273-0-62819400-1424851232_thumb.jpg

post-12273-0-73361600-1424851305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna

to prawda mialem chwile slabosci i chcialem sprzedac ale sie ciesze ze zostala 

 

bardzo przyjemny vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wersja kolorystyczna dzis była grana 982e2cde30d10abbe9ad06be2c96e6f2.jpg7120f07d23d5a8d8d951c993e0f5305c.jpg

 

 

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko jeszcze bardziej pogrąży tą markę. Stowa blednie kosztem np. NOMOSA, który na tegorocznychtargach pokazał wg mnie calkiem dobre propozycje - propozycje do rozważenia. choć to nadal wyższa półka cenowa od Stowy to... właśnie Stowa niepotrzebnie ciągnie w górę do niej!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica cenowa w stosunku do Nomosa robi się coraz mniejsza . Jak tak dalej pójdzie to cenowo Stowa wejdzie na półkę Nomosa a jednak to nie ten sam poziom na dzien dzisiejszy.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to dla mnie całkowicie zrozumiała strategia, z pewnością dobrze przemyślana przez Jorga Schauera. Pamiętajmy o tym, że Stowa kreuje się na małą "rodzinną" firmę, która produkuje niewielkie ilości zegarków, z założenia zegarek marki Stowa ma być niszowy. Od robienia masówki jest Steinhart. W związku z tym ceny Stowy w stosunku do cen Nomosa nie mogą być MEGA konkurencyjne, bo to spowodowałoby, że klienci masowo rzucą się na zegarki Stowa. Co spowoduje oczywiście albo drastyczne wydłużenie i tak już długich terminów realizacji albo rozbudowę firmy w celu produkcji na większą skalę. Podejrzewam, że Jorg Schauer nie chce ani tego pierwszego, ani tego drugiego. W związku z tym ceny Stowy do cen Nomosa muszą być niższe (bo to nie ten poziom co Nomos), ale nie mogą być dużo niższe (by "nisza" nie przerodziła się w masówkę).

Nic na to nie poradzimy.

Jedyne czego nie mogę wybaczyć Stowie, to nowe badziewiaste logo.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuję się określenia o ile konkretnie.

Ogólnie rzecz biorąc, posługując się przykładem podobnych stylistycznie zegarków, czyli np. Stowa Antea i Nomos Tangente, widzę to tak:

Stowa Antea nie może kosztować 10% ceny Tangente, bo wtedy prawie każdy potencjalny klient wybierze Stowę, mówiąc "po co mam tyle przepłacać za może i lepszego, ale w zasadzie podobnego Nomosa". Efekt - Stowa nie pozbiera się z realizacją zamówień.

Stowa Antea nie może też kosztować 90% ceny Nomosa Tangente, bo wtedy prawie każdy potencjalny klient wybierze Nomosa, mówiąc "minimalnie dopłacam i mam zegarek z wyższej półki". Efekt - brak zamówień na Stowę.

Oczywiście podałem bardzo przesadzone przykłady jeśli chodzi o te procenty, ale wiadomo w czym rzecz. Ta "właściwa" cena Stowy musi leżeć gdzieś pomiędzy 10%, a 90% ceny Nomosa ;)

Gdybym obecnie stał przed wyborem czy kupić Anteę, czy Tangente, może byłbym w stanie powiedzieć jaka konkretnie cena Antei byłaby dla mnie akceptowalna na tle ceny Tangente. Ale nie mam tego dylematu, zostawmy więc politykę cenową Jorgowi ;)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.