Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

....plus inne ciekawostki zapowiedziane na następny tydzień - chodzi o newsletter Stowy:

 

(approximate next week )

 

 

news from our airman automatic limited edition ( being released soon) and from our airman original with hand-winding movement.

 

 

presentation of our limited antea with dial in massive silver and "strichindex" ( available next week)

 

presentation of our new "Icarus" with rhodium plated dial and 40 mm case ( also available next week)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na Marynkę czekam już od lutego. Miała być w kwietniu a tu ciągle ani widu ani słychu.

Raz napisali, pod koniec kwietnia, że niestety są opóźnienia i będzie w maju. Ale i maj też minął.

:cry:


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie dostali kopert od wykonawcy, bądź dostali tylko część i nie udało im się zrealizować wszystkich zamówień. Bo wiem, że jednak wysyłali Marynki w terminie kwietniowym, ale Viveca napisała, że to jeszcze zamówienia z zeszłego roku.

 

Taka sytuacja ma jednak tę zaletę, że nieco rozciąga w czasie moje zakupy zegarkowe i po pierwsze jednak je nieco ograniczna, po drugie, jest szansa, że jednak zdążę przygotować Żonę na tę przesyłkę albo nawet straci zupełnie rachubę, ile zegarków naprawdę kupiłem.

 

A Icarus rzeczywiście mnie nie zachwyca, ten "oryginalny" był jednak spójniejszy stylistycznie, taki "negatyw" Fliegera po prostu:

post-6305-0-11120000-1330660040.jpg


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maestro

Korektorem raczył "wykończyć" tarczę? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedyne co zostało oryginalne z tarczy to napis Stowa. To jest chyba jakiś przedwojenny model bo w czasie wojny Stowa robiła zegarki z centralna sekundą.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie maila od Stowy.

Marynki idą :D:D:):):):D:D

 

A raczej się robią, bo werki dotarły. Mają być za dwa tygodnie.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem z moją ANTEĄ: kupiłem ją z 5 miesięcy temu, przez pierwsze misiące spóźniała mi od 2 :lol: do 6 :? sekund na dobę. Ten drugi wynik osiągała gdy leżała przez jeden dzień (czyli była zapewne niedokręcona). Obecnie przy codziennym użytkowaniu jej dokładność spadła do 7-8 sekund na dobę - a więc tygodniowo gubi prawie minutę.

 

Oczywiście to dla mnie nie dramat :D ale chciałbym wiedzieć jaka może być przyczyna tak radykalnej zmiany dokładności. Myślałem, że po jakimś czasie zegarek się "dotrze" i będzie chodził przy w miarę stałych odchyłkach (albo, że te odchyłki nie będą przynajmniej drastycznie rosły).

 

Czy to wina jakiejś wady mechanizmu (poczciwej i podobno solidnej ETY 2824-2) :?:

Czy też może nadszedł czas na "doregulowanie" zegarka przez zegarmistrza :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja Antea KS najwyraźniej postanowiła dorosnąć i spieszy już tylko niespełna 25sek/dobę :lol:

Od dawna jej nie mierzyłem i kiedy po zakupe samuraja zrobiłem pomiary wszystkich mechaników byłem mile zaskoczony poprawą chodu.Choć w porównaniu z samurajem -2sek/doba wychodzi blado to już mi przeszło ciśnienie na regulację.Jak przyjdzie czas na czyszczenie to przy okazji zrobie regulację :D

Powiem jedno-przez moje ręce przeszło w międzyczasie wiele czasomierzy,ale KS zostaje i jedyny zegarek,którym mógłby to zmienić to ... Antea 365 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Antea KS, świetny zegarek jestem z niego bardzo zadowolony.

Między innymi dzięki Twoim zdjęciom adiblue podjąłem decyzję jej kupna, dzięki :)

Mimo, że mam ją kilka miesięcy jakoś nie mierzyłem jej odchyłek, ale nie są duże. Mnie w każdym razie zegarek bardzo cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeit

Właśnie wczoraj przyszła do mnie niespodziewanie długo oczekiwana paczka z limitowanym lotnikiem. Ucieszyłem się niezmiernie. Jak na Stowę tradycyjnie w metalowym kuferku znajdował się zegarek i tu miła niespodzianka – dodatkowy czarny pasek! Flieger naprawdę prezentuje się lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach, jestem pod wrażeniem. No i to uczucie bycia jednym z 80... To tyle tak na gorąco. :wink:

 

post-0-0-53218300-1330662643.jpg

post-0-0-18449200-1330662645.jpg

35002799qi7.jpg

55036386ld3.jpg

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Stowa bez logo to jest to.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna! Gratulacje.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję - mogłbyś pyknąć fotkę dekla :?:


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeit

Dzięki, - fotki jeszcze jakieś wstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

 

Lotnik Stowy w każdym układzie jest na mojej liście marzeń. Wyżej albo niżej, ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Flieger naprawdę prezentuje się lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach, jestem pod wrażeniem. :wink:

 

55036386ld3.jpg

[/img]

 

To fakt.

 

Chociaż np...

post-459-0-64625100-1330662769.jpg

 

Ci Niemcy jednak nie bywają zbyt oryginalni.


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.