Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem STOWA Marine z dobrze znanym mechanizmem ETA 2824-2 w wersji Top. Zegarek jest wart każdej wydanej złotówki. Moje zauroczenie Stową, do niedawna tylko platoniczne,  teraz zapewne zaowocuje zakupem Fliegera w pierwszej wolnej od trosk finansowych chwili. Szkoda, że złotówka traci i nadal będzie tracić dystans do euro... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie popieram przedmówcę - fotki obowiązkowo poprosimy :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na zdjęcia kolegi Korbowod, zrobiłem zdjęcie swojej jedynej Stówki:

 

i5od55.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od tego się moje skrzywienie zaczęło.

Co prawda posiadłem prodivera, ale Aneta dalej kusi i kusi.

Do tego stopnia, ze właśnie czekam na dwie staruszki z lat 50tych i 70tych.

Jak tylko dojdą wrzucę foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowa o zdjęciach a ja widzę ino jedno foto. smaczek jest zatem poprosimy uprzejmie o następne. dużo:-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam kilka fotek mojej Stowa Marine. Skoncentrowałem się na uchwyceniu

niebieskiego koloru wskazówek i śrubek. Zdjęcia niestety nie wyszły nadzwyczajnie,

ale nie mam teraz dość czasu na popracowanie nad nimi...

post-91005-0-81245800-1481449403_thumb.jpg

post-91005-0-75809600-1481449404_thumb.jpg

post-91005-0-27654400-1481449716_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam kilka fotek mojej Stowa Marine. Skoncentrowałem się na uchwyceniu

niebieskiego koloru wskazówek i śrubek. Zdjęcia niestety nie wyszły nadzwyczajnie,

ale nie mam teraz dość czasu na popracowanie nad nimi...

Piekny jest ten ponadczasowy, design tarczy. Nie bylem jakos do tej pory wielkim fanem tej marki ale te zdjecia spowodowaly dalsze zainteresowanie Stowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna!

Szkoda tylko "S" w logu.

Ale i tak przy Stowce inne pokładowce, jak Laco czy inne niemce miękną.

Gratulsy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że zegarkom Stowa urody nie brakuje. Ale też trzeba powiedzieć, że stylistyka Stowa trafia tylko do zwolenników minimalizmu formy. Kto szuka ozdobników, to w Stowa ich nie znajdzie. Natomiast co do logo, to stare ma wielu zwolenników, a mnie akurat bardziej podoba się to nowe:) 

Co mnie zastanawia - może ktoś z PT Koleżanek bądź Kolegów wie dlaczego - że z kilku modeli

Stowa zniknął napis Made In Germany. Osobiście nie przypuszczam, aby niszowe i raczej niedrogie

zegarki były produkowane gdzieś indziej niż w Niemczech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brakuje urody, a przy tym skromności i klasy , a jakość wykonania bardzo dobra... Moja Antea na początku średnio mi się podobała. Minęły dwa lata odkąd ją mam, a ona coraz bardziej w moich oczach zyskuje ...

Co do logo - mam nowe, ale chyba wolałbym stare...  :huh:  Jeśli znika napis 'made in Germany' to szkoda ... zaskoczyło mnie to ...uważam, że niemieckie zegarki powinny się jednak tym napisem nadal wyróżniać, tak jak szwajcarskie swoim Swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że zegarkom Stowa urody nie brakuje. Ale też trzeba powiedzieć, że stylistyka Stowa trafia tylko do zwolenników minimalizmu formy. Kto szuka ozdobników, to w Stowa ich nie znajdzie. Natomiast co do logo, to stare ma wielu zwolenników, a mnie akurat bardziej podoba się to nowe:) 

Co mnie zastanawia - może ktoś z PT Koleżanek bądź Kolegów wie dlaczego - że z kilku modeli

Stowa zniknął napis Made In Germany. Osobiście nie przypuszczam, aby niszowe i raczej niedrogie

zegarki były produkowane gdzieś indziej niż w Niemczech...

Globalizacja Panie .

Na Wus tez o tym dyskutują http://forums.watchuseek.com/f36/stowa-cases-made-germany-they-asia-2452929-7.html


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z kilku modeli Stowa zniknął napis Made In Germany. Osobiście nie przypuszczam, aby niszowe i raczej niedrogie

zegarki były produkowane gdzieś indziej niż w Niemczech...

Z jakich konkretnych modeli zniknął napis? Wydaje mi się, że na niektórych modelach nigdy go nie było hm

Jeśli jest tak jak piszesz, to raczej bym upatrywał przyczyny w przepisach prawnych -- spełnianie kryteriów bycia "made in"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki do Pawelb29 i expoisure, a w międzyczasie też trochę poczytałem. Pytanie można przeformułować i spytać: dlaczego na niektórych zegarkach STOWA pojawił się napis Made In Germany? Nie było ich przed wojną, to nawet jest zrozumiałe, no i na pewno nie były produkowane w Chinach. Z drugiej znów strony, to te przedwojenne były bardziej niemieckie niż współczesne Stowa,  które teraz mają werki szwajcarskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to chwilowe...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem w Niemczech taka Stowe

Mam nadzieje ze za 300 płn w przeliczeniu nie przesadziłem

post-89114-0-32801400-1481487322_thumb.jpg

post-89114-0-50688500-1481487352_thumb.jpg

post-89114-0-52890900-1481487373_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. trafiłeś, jeśli tylko w miare chodzi, to cena dobra. Dobierz jakies fajne paski i zrób sesję (sugeruję coś prostego bez przeszyć lub nato).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dotarła, trochę mała bo średnica 32 mm

I nawet chodzi, w poniedziałek oddaje ja do przeglądu do zegarmistrza

post-89114-0-10596200-1481916103_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw efektu po... po powrocie od zegarmistrza :) jakiś większy przegląd, czyszczenie, etc? czy co tam w planach?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przegląd ewentualnie czyszczenie,

Niestety może się nie udać przed świetami

Ale jak będzie gotowa to się pochwale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info,

proponuję jak cos to może wymienić jeszcze szkiełko i przepolerować kopertę.

 

Egzemplarz z fotek wart takiej zmiany. SUPER :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wymiany szkiełka, to badałem temat pisząc do serwisu Stowa . Odpowiadają natychmiast i do tego bardzo uprzejmie. Zamówione szkło wysyłają natychmiast po otrzymaniu należności. Cena wraz z uszczelką w okolicach 60 euro z przesyłką. Można też wymienić szkło wysyłając zegarek do Niemiec. Przed rozpoczęciem pracy podają przewidywany koszt, jeśli wydaje się za drogo, to odsyłają zegarek do nadawcy. Koszt przesyłki ok 5 euro. Oczywiście to co napisałem dotyczy zegarków współczesnych. Nie wiem jak jest z serwisem zegarków sprzed 

10 czy więcej lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście bym zaryzykował 5 euro


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.