Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to prawda.

Ja myślałem o jednym z pospolitych automatów szwajcarskich.

Ciekawe jakie będzie wrażenie obdarowanego? Ale to się nie prędko dowiemy.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pomoże mi ktoś i powie coś o tym zegarku więcej został mi po babci i nic nie mogę nic znaleźć na jego temat model rok itp. Za pomoc z góry bardzo dziękuję. 40140f8928eb471aa9b2d5b7aa54f2e7.jpg63cb874f905cd620fa8388660600069e.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo A806 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie załączonych zdjęć trudno powiedzieć. Spróbowałbym napisać bezpośrednio do Stowy maila na [email protected]  Odpowiadają bardzo sprawnie, można pisać po angielsku i niemiecku. Jeśli nie czujesz się na siłach to służę pomocą. Postaraj się tylko zrobić trochę wyraźniejsze zdjęcia, żeby można do Stowy je przekierować  z zapytaniem o Twój zegarek.

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-6116-15213027639901_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to były zegarki klubowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to były zegarki klubowe :)

Przede wszystkim oba zrealizowane ze Stową projekty były bardzo dobre estetycznie. Niestety były głosy o niedociągnięciach technologicznych (nie miałem, ale jeden właściciel dość dobitnie oceniał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim oba zrealizowane ze Stową projekty były bardzo dobre estetycznie. Niestety były głosy o niedociągnięciach technologicznych (nie miałem, ale jeden właściciel dość dobitnie oceniał).

Mój jak widać na załączonym obrazku dotarł do mnie w stanie idealnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jak widać na załączonym obrazku dotarł do mnie w stanie idealnym.

Z tego co pamiętam to chodziło o twardość, a raczej miękkość użytej stali. Koperty łatwo się uszkadzały. Więcej to z kolegą na M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam problemy? Zegarek z taką polerką momentalnie łapie rysy. Mój noszony może kilkanaście razy przez te lata też złapał rysy.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chodziło o twardość, a raczej miękkość użytej stali. Koperty łatwo się uszkadzały. Więcej to z kolegą na M.

Myślałem że chodzi o daszki na "55", wiem że z nimi było spory przypał. Potem jakieś zawirowania z dostarczaniem, certyfikatami, których nigdy nie dostaliśmy itp.

Edytowane przez S-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam problemy? Zegarek z taką polerką momentalnie łapie rysy. Mój noszony może kilkanaście razy przez te lata też złapał rysy.

Stowa była zegarkiem klubowym, w którym to roku?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano była w 2010

Tu możesz poczytać

forum/topic/38144-zegarek-klubowy-2010-stowa-antea-kmziz-limited-edition/

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekne dzięku za info.

 

faktycznie kiedyś o tym czytałem - dzięki za linka :)

 

piekny projekt.

 

ciekawe ile jeszcze tych limitek jest u pierwszych właścicieli? :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antealmt_zps5ac26582.jpg

Po latach uważam, że projekt byłby fajniejszy gdybym zrobił cyfrowe indeksiki sekundowe w kolorze wskazówki. Jak wygrzebię stare pliki to może kiedyś wrzucę dzisiejszą wizję.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Czy składa się może tak, że jakiś Szczęsliwy Posiadacz Stowy Fliegera A 40 mieszka w Warszawie i bywa w Złotych Tarasach na przykład oraz dałby przymierzyć swoje cudo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Jestem świadom że zegarek za 10 czy 15 lat będzie wymagał przeglądu, z tym się akurat liczę ale z drugiej strony za te 15 lat, ta stowa powinna być niezłą perełką, nie do zdobycia.

Dlatego ja kupiłem swojemu razem z pełnym setem serwisowym (uszczelki, korona, pushery, tubus, wskazowki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o usłudze serwisowej pamiętałeś ? ;););)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Zapewniona :) Dostal juz nawet od mojego zegarmistrza duzego, sciennego Junghansa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kupiłem swojemu razem z pełnym setem serwisowym (uszczelki, korona, pushery, tubus, wskazowki).

To już na grubo!  Myślisz że za za 15 czy 20 lat do NOS będą potrzebne takie elementy jak koronka czy wskazówki??? Nie wpadł bym na taki pomysł.

Rozumiem uszczelki ale reszta co najmniej dziwny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Dlaczego dziwny? Zawsze przy rozbieraniu mech. Moze dojść do uszkodzenia wskazówek. W szczególności dotyczy to 7750. A SET serwisowy zawsze zawiera koronkę i tubus. Jeżeli jest chrono to dochodzą pushery. Nie widzę w tym nic zadziwiajacego... Jeżeli będzie nosił to na pewno sie przyda.

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyć można powyżej, rozpatrywałem zegarek w stanie N O S (nienoszony) po 15,20 latach, więc dziwnym wydawało mi się kupowanie setów serwisowych. Może gdybym miał zamiar go nosić to i owszem. 

Idąc Twoją drogą myślenia (nie twierdzę że jest zła) to wszystko, w każdym sprzęcie użytku codziennego może się zepsuć za rok, dwa czy 10 lat, gdybym miał do tego  wszystkiego kupować zestawy serwisowe to musiałbym sobie magazyn wybudować.

Ale to tylko moje zdanie i wcale nie neguję Twojego postępowania.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Masz racje, ja zazwyczaj jak cos mam to gromadze do tego zapasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle czy by mojej marinki na bazarek nie wrzucic. Tak zeby poszla w dobre rece.3 latek, papiery, box. Kosztwala mnie 650 ojro.. Podpoiwie ktos po ile teraz tu chodza takie z data i duza sekunda? Tylko nie mowcie ze po 300 plnow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniona :) Dostal juz nawet od mojego zegarmistrza duzego, sciennego Junghansa:)

 

hehehe - ciekawe podejście :)

 

Podaj namiary do taaakiego zegarmistrza :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.