Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać miedzy innymi o trwałość, wytrzymałość kopert w zegarkach Stowa, gdzieś w wątku czytałem o kimś kto narzekał, że łatwo się rysuje etc..

Na bazarku jest Flieger który nie wygląda zbyt zachęcająco..

https://photos.google.com/share/AF1QipOL_OIlLwa2rHsB-1SJ66KDSOv7EzlgippElfEjpwZVcO0f-3sO3wsiyj3_8gplhQ?key=NVZxbWdjeHMxaFh1RjExM1I5YzUxc2RGbnJEZGJn

 

Powiem szczerze, że słabo to wygląda, ktoś ten zegarek tak zaniedbał, używał zamiast G-Shocka czy to "zupełnie" normalne po kilku latach używania??

 

Drugie pytanie dotyczy lini Marine, już całkiem pogubiłem się w tarczach jakie występują/występowały w tych zegarkach.. mam na myśli wklęsłą tarcze przy małej sekundzie, czy nadal tak jest, czy też nie? Odcień i wykończenie gdzies tu obiło mi się o oczy zdjęcie, jak by tarcza była z porcelany.. na innych zaś tarcza jest biała jakby z papieru widziałem tez chyba lekko kremowe..

 

Wskazówki też są widzę co model to inne... w 36mm i małej sekundzie są takie fajne "okręcone" wzdłuż własnej osi, a w modelu 40mm który mnie interesuje, są takie zwykłe mniej fajne...

 

Ktoś coś wyjaśni? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wejdź na stronę Stowy i poczytaj opisy wybranych modeli - z tego co pamiętam podawano tam kolor tarczy. Komunikacja z producentem jest bardzo sprawna, można więc o wiele rzeczy zapytać.

Na przykładzie mojej Antei mogę powiedzieć, że tarcza jest ,,dynamiczna" tzn. zmienia barwę w zależności od oświetlenia - raz jest biała, innym razem ecru, bądź nawet szara. To mocna strona Stowy, tarcza zmienia kolor a zegarek nie jest nudny. Koperta polerowana na gładko, moim zdaniem wcale jakoś nadmiernie rys nie łapie, no ale to jest już kwestia indywidualna, jak kto używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałem naprzemiennie dwie Stowy, miej więcej przez dwa lata. Nie musiałem przygotowywać ich do sprzedaży.

Innymi słowy koperty są OK. Dodam, że noszę zegarki z poszanowaniem ale bez nadmiernej uwagi na codzienne

zagrożenia. W końcu są to przedmioty użytkowe. Jeśli porównać kopertę Stowa Marine z kopertą Longines Conquest,

to nie zauważyłem żadnych przewag dużo wyżej lokowanego Longinesa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz adwentowy od dzisiaj:

 

https://www.stowa.de/Adventskalender/

O super. Ale ten czas szybko leci. Znowu okazja do upolowania czegoś ciekawego. Może się uda... Co w tym roku Stowa przygotowała?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Pamiętam jednak, że generalnie szału nie było :(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei wpadłem na to w momencie jak już wszystkie interesujące mnie modele były po promocji. Mam nadzieję, że uda mi się coś kupić po "realnej" cenie. Bo to co się stało z cenami przez ostatnie lata woła o pomstę do nieba.

Edytowane przez Mariusz Kowalczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Z przyjemnością chciałbym dopisać się do klubu.

Od lipca jestem szczęśliwym posiadaczem Fliegera 40 logo date. Jako pierwszy w życiu automat sprawuje się wyśmienicie.

Niestety przez to zauroczenie już szukam nowych nabytków...

post-107198-0-74691600-1543750565_thumb.png

post-107198-0-68342000-1543750658_thumb.png

post-107198-0-87082100-1543751017_thumb.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei wpadłem na to w momencie jak już wszystkie interesujące mnie modele były po promocji. Mam nadzieję, że uda mi się coś kupić po "realnej" cenie. Bo to co się stało z cenami przez ostatnie lata woła o pomstę do nieba.

To już nie te czasy.

Póki co to Kalendarz nie powala. Przynajmniej mnie :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie mam co prawda jeszcze Stowy, ale już dłuższy czas poszukuję jakiegoś garniturowca. Brałem jeszcze pod uwagę Nomosa, ale ostatecznie padło na Stowę Klassik KS (idealna na moją małą łapę). Jako że na tynku wtórnym rzadko je można trafić, a teraz jest promocja na stronie Stowy chyba się skuszę. Mógłby ktoś powiedzieć tylko jak wyglądają te świąteczne promocje. One są tylko jakieś jednodniowe, czy można liczyć, że np. dojdzie coś dodatkowego i promocje się jakoś łączą. Teraz ta cena 867 E jest przeze mnie akceptowalna, ale jak np. opłaca się poczekać, żeby coś jeszcze ugryźć,  to bym poczekał. A jak nie to chyba zamówię i dołączę do Waszego grona:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej nie będzie, jeśli polujesz na konkretny model to można brać. Specjalne ceny obowiązują do wyczerpana zapasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam moja Stowę, wczoraj zegar dotarł. Dziś go odebrałem. Zrobię zdjęcia i się pochwalę. Dla mnie elegancja i prostota w czystej postaci:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, Antea KS Silver. Będę miał chwilę to zrobię zdjęcia i się pochwalę:-

Dzięki za info. Czekamy zatem na foto;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w klubie! Mogę wreszcie to powiedzieć:-). I oto moja Stowa. Zdjęcia średniej jakości, robione na szybko telefonem. Jest też zdjęcie w gronie wszystkich pozostałych towarzyszy (jest tam też stary Timemaster z racji dużej wartości sentymentalnej, to stary prezent na 18. urodziny). 

 

Zegarek piękny, jeszcze go żonie nie pokazałem, muszę przygotować odpowiedni grunt, a promocja adwentowa nagliła i musiałem kupić;-). Rozważałem jeszcze Nomosa. Za Nomosem przemawiał własny mechanizm. Za Stową (oprócz jednak niższej ceny) tarcza, która mi się bardziej podobała, długa historia marki i sam mechanizm mimo że nie in-house, to też jest bardzoooo ładny:-), no i te śrubeczki na dekielku też wyglądają super. Z zegarka jestem zadowolony w 100%, na mój nieduży nadgarstek jest idealny.

post-71813-0-15690500-1544707218_thumb.jpg

post-71813-0-97075500-1544707224_thumb.jpg

post-71813-0-77742400-1544707234_thumb.jpg

post-71813-0-30117500-1544707241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratki! Zakładam, że przez te wydłużone uszka nosi się go jednak jak większy zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z takim to nie pogadasz... Rewelacyjny zegarek. Zazdroszczę...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem szczerze, że póki co to Kalendarz Bożonarodzeniowy STOWY prezentuje się o niebo lepiej niż rok temu. Oczywiście ceny, które były kiedyś to już przeszłość, ale "codzienne nagrody" są ok A i ceny zawsze o co najmniej 10% niższe od tych katalogowych :)

Powiem szczerze, że póki co to Kalendarz Bożonarodzeniowy STOWY prezentuje się o niebo lepiej niż rok temu. Oczywiście ceny, które były kiedyś to już przeszłość, ale "codzienne nagrody" są ok. A i ceny zawsze o co najmniej 10% niższe od tych katalogowych :)

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.