Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=29235]Mirosuaw[/mention] gdybyś chciał zrealizować swój plan to jestem gotów w tym Ci pomóc :)
Masz Marine 36? Czy tylko chcesz przejąć moją 41?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

Masz Marine 36? Czy tylko chcesz przejąć moją 41? emoji6.png

Przejąć Twoją:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witaj @Exuberant zatem w Klubie:)

Faktycznie do twarzy mu w niebieskim;)

Świetny model:)

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, chcę kupić swoją pierwszą Stowe, Marine albo Fliegera, do tej pory byłem zdecydowany na rozmiar 40, ale zastanawiam się czy 36mm nie będzie lepszy, wygodniejszy na moją łapkę, całe 17,5cm w nadgarstku. Jak padnie na Marine, fajnie jakby pod mankietem koszuli się mieścił.

 

Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie 40mm. Rozmiar 36mm to nadgarstki poniżej 16cm w obwodzie. Oczywiście zaznaczam, ze to tylko moje zdanie i osobiste preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok. 18cm w obwodzie, ale nietypowy kształt nadgarstka, Marine 36 leży świetnie i mimo obaw nie wygląda na zbyt małą.

 

Padło na 36 ze względu na grubość koperty i kształt wskazówek, te w 40 jakoś mi po prostu nie odpowiadały.

 

Warto przymierzyć coś o zbliżonym rozmiarze jako odnośnik, ale od siebie zdecydowanie polecam 36.

Edytowane przez Exuberant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej jest na zdjęciu mój flieger 40mm na podobnym nadgarstku. Możesz sobie zobaczyć jak to mniej więcej wygląda. Nosi się wygodnie i jest OK. Rozmiar 36 to już spora różnica. Też się nad takim zastanawiałem, ale stanęło na 40mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, chcę kupić swoją pierwszą Stowe, Marine albo Fliegera, do tej pory byłem zdecydowany na rozmiar 40, ale zastanawiam się czy 36mm nie będzie lepszy, wygodniejszy na moją łapkę, całe 17,5cm w nadgarstku. Jak padnie na Marine, fajnie jakby pod mankietem koszuli się mieścił.
 
Jak uważacie?
Jeśli flieger, to raczej większy. Jeśli marine, to nie wiem, bo sam się zastanawiam nad 36. Jak zamówisz coś bezpośrednio od Stowy, to zawsze możesz zwrócić, gdyby nie podpasował. Stracisz najwyżej na kosztach przesyłki.
Oglądanie zdjęć nadgarstkowych, a osobista przymiarka to jednak nie to samo.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli traktujesz zegarek wyłącznie jako rzecz użytkową, to wybierasz taki rozmiar jaki jest dla Ciebie wygodny i jaki Ci się bardziej podoba, obojętnie czy jest to pilot, czy marine.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę względy "historyczne", to pilot jest tym typem zegarka, który ma prawo, a wręcz powinien być duży. Wiele oryginalnych przedwojennych pilotów było jak na tamte czasy wielkich, niektóre są wielkie nawet jak na dzisiejsze czasy, np. oryginalny flieger od Laco miał 55mm średnicy. Pilot ma być czytelny, a lepszą czytelność zapewnia m.in. większy rozmiar.

Poza tym trzeba uznać, że pilot w stosunku do marine jest bardziej sportowo-casualowy, a marine raczej casualowo-garniturowa. I tutaj dochodzi niepisana zasada: duży zegarek sportowy jest jak najbardziej ok, a z kolei zegarek elegancki nie powinien być zbyt duży, bo wtedy traci elegancję.

To wszystko teoria, praktyka zawiera się w pierwszym zdaniu.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Jeśli traktujesz zegarek wyłącznie jako rzecz użytkową, to wybierasz taki rozmiar jaki jest dla Ciebie wygodny i jaki Ci się bardziej podoba, obojętnie czy jest to pilot, czy marine.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę względy "historyczne", to pilot jest tym typem zegarka, który ma prawo, a wręcz powinien być duży. Wiele oryginalnych przedwojennych pilotów było jak na tamte czasy wielkich, niektóre są wielkie nawet jak na dzisiejsze czasy, np. oryginalny flieger od Laco miał 55mm średnicy. Pilot ma być czytelny, a lepszą czytelność zapewnia m.in. większy rozmiar.

Poza tym trzeba uznać, że pilot w stosunku do marine jest bardziej sportowo-casualowy, a marine raczej casualowo-garniturowa. I tutaj dochodzi niepisana zasada: duży zegarek sportowy jest jak najbardziej ok, a z kolei zegarek elegancki nie powinien być zbyt duży, bo wtedy traci elegancję.

To wszystko teoria, praktyka zawiera się w pierwszym zdaniu.

Przekonałeś mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu Floegera brałbym 40mm, przy 36 straci cały urok, tym bardziej że obwód nadgarstka to 18

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Stowę Partitio 37 mm.  Dla mnie jest trochę przymała mimo, że mam nadgarstek 16,5 cm.  Z tego powodu rzadko ją noszę, choć zegarek jest rewelacyjny.

IMO 40-stka byłaby lepsza, szczególnie że Twój nadgarstek większy.

 

patrycjo.thumb.jpg.85cc46a1c0118b21eaa8e4cdfdc5381e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.... Poldi Chronograph.  Czy pomyliłem wątki? No nie wiem, to przecież Tempus Arte... a nie, czekaj....

Super przykład, jak można nie rozumieć tożsamości marki.

 

image.thumb.png.d8d26edfdd497c6136f66abce4f9ddf2.png

image.thumb.png.134e0646fd7ef6622ac4e379d305f9e8.png

 

Z innej beczki, dla zainteresowanych przekształceniami własnościowymi Stowy - jest wątek, w którym wypowiada się też Joerg Schauer.

https://www.watchuseek.com/threads/the-history-of-the-stowa-trademark-and-the-different-companies-that-used-it-how-stowa-ended-up-being-100-us-owned-🇺🇸.5429256/page-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jako Stowa 🥺

Tragedia. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna zgrabna Marinka 36mm. Zostawić mniejszą czy większą 41mm, oto jest pytanie.
88e62f9a673163ee596f1060e08fe2d4.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, clusca napisał(-a):

A jaki masz nadgarstek? Dla mnie 36mm to taka damka trochę ;)

 

Nadgarstek 17cm. Ludzie tu na forum zachwycają się Rolexami 36mm (np. Datejust i nowy Explorer), które mają szerszy bezel, a przez to mniejszy cyferblat, więc optycznie są jeszcze mniejsze. Ta Marinka jest jednak bardziej elegancka, co uprawnia ją do małego rozmiaru. Wąski bezel i biały cyferblat optycznie ją powiększa. Miałem przez chwilę Nomosa Club 36, który też miał szerszy bezel. Ten to dopiero wydawał się mały.

Wydaje mi się też, że mniejsza Marina i większy Flieger (post wcześniej) dobrze się uzupełniają.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to kwestia indywidualnych preferencji - dla mnie minimum to takie 38mm, ale mam nadgarstek w okolicach 18,5cm, przy 17cm może to zupełnie inaczej wyglądać. W każdym razie 36mm dla mnie, nawet z koroną na cyferblacie, to stanowczo za mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.