Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałem moją Anteę.! Zegarek piękny (mój pierwszy automat a nawet pierwszy mechaniczny)

Mam mały problem. Data mi przeskakuje o 12:00 w południe... W instrukcji jest napisane żeby nie kręcić nią między dziewiątą a trzecią więc narazie nie ruszam... Może mi ktoś z Was powiedzieć co zrobić?

 

W nagrodę wrzucę zdjęcia :razz: :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz? Przestaw zegarek o 12 godzin do przodu.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh proste :( poprzednio tez próbowałem ale przestawiałem o 12 do tyłu... a to nie poskutkowało o dziwo. Dzięki.

A co do tego przestawiania daty tej połówce dnia to rzeczywiste zagrożnie dla mechanizmu? co się może stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawiaj do tyłu. Nie używaj szybkiej zmiany daty w nocy. Możesz dokręcać ręcznie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum :grin: to mój pierwszy post tutaj

 

Chcę sobie wybrać zegarek, na 18. urodziny. Zainteresowałem się między innymi Stową, głównie dzięki temu forum :wink:

Chciałem się zapytać czy i jak mozna zakupić Stowę Exima? W ofercie manufactum niestety nie ma tego modelu, a na stronie producenta piszą, żeby zamawiać właśnie przez manufactum.

 

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Na to wygląda ze dostępny jest tylko u nich w siedzibie, ale najlepiej w takim wypadku wysłać mail z zapytaniem do Stowy ( musisz sie liczyć z pewnymi opóźnieniami, pracownicy Stowy są na urlopie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to jest na stanie chronometr (z ciemną tarczą), kosztuje niestety 690€

To już niemało, jak za zegarek z 2824.

Zwykła Exima (ta za 390€ - z jasną tarczą) ma być dostępna w listopadzie znowu. Jak to zwykle u Stowy bywa - niewielkie serie produkcyjne wykupywane są na pniu (często na zapisy) a potem miesiącami trzeba czekać na dostawy części od podwykonawców.

 

Całkowicie niedostępna jest tylko wersja limitowana - ta z werkiem Durowe.


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

attachment.jpg

 

Stowa and manufactum will lauch a new Stowa watch, only available onwww.manufactum.de - the Stowa Partitio. The Partitio is based on a Stowa watch dating back to the 30ties. The Partitio features a clear and functional black dial with luminous numerals from 1 to 12. It also features a nicely done minutes and seconds scale (that´s why the name Partitio ) Diameter is 37 mm, height 9,5 mm, price for the watch fitted with an ETA 2824-2 is 490 Euro.

 

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=180269

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa. Unitas. Pierwszy raz przeczytałem o nich na tym forum i ... dałem się namówić :mrgreen: . Zegarek zgodnie z oczekiwaniami piękny. Jak się będzie nosił - zobaczymy. Jestem pod wrażeniem szybkiej dostawy. Nastawilem się na 4-6 tygodniowe czekanie. Tymczasem : 20.08 - zamówienie , 22.08 - przelew , 01.09 - wysylka , 02.09 - dostawa ( zegarek na moim nadgarstku) :grin: . Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/054179162a07883f.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny model firmy. Stowa ma jeszcze masę starych zegarków których reedycje mogą zrobić zawrotna karierę.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo już mijają dwa lata jak mam swojego Fliegera. Jestem bardzo bardzo zadowolony. Doszło parę rysek na spodzie, ale tak prezentuje się nadal ślicznie. Był pasek brązowy a teraz czarny - też ladny choć nity jednak ładnie wyglądały :lol: Niestety po roku zaczął troszkę dziwnie pachnieć więc na razie poszedł w odstawkę choć nie wiem czy to pomoże :) Moja choroba zegarkowa na razie się nie rozwija choć może kupię jeszcze coś starszego z forum lub allegro. Coś ręcznego i ze wskaźnikiem rezerwy chodu...

Ale ja nie o tym...

 

Zastanawiam się nad próbnym przejściem na niebieskie wskazówki. Na zdjęciach na ogół wygładały pastelowo, ale jeśli to taki metalik... Czy można u Stowy zamówić same wskazówki i je wymienić u zegarmistrza? I ile taki interes by kosztował? Bo nie daruję - muszę zobaczyć jak to bedzie wyglądało! Mogę jedynie nieco ponarzekać na słabą widoczność w nocy po dłuższym braku oświetlenia a takie wskazówki troszkę mogły by poprawić sytuacje. Matowa czerń wskazówek jest mniej widoczna no i jednak troszkę zlewa się z tarczą. Szkoda też że wskazówka sekundowa nie jest w innym kolorze nieco... Ale nie ma ideałów. Zakupu nie żałuję :)

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. Rzadko zaglądam na forum jako takie, ale często zaglądam do ofert klubowych. Może za rok coś bym dokupił... Aż miło popatrzeć.


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Razir

Witam,

 

To jest mój pierwszy post na tym forum ale ten temat spowodował, że zakochałem się i jestem szczęśliwym posiadaczem STOWY Marine Automatic ETA 2824-2.

 

Zegarek mam od początku roku i w weekendy nakręcałem go koronką ( robię wypady na rowerze i chronię zegar przed wstrząsami, dlatego leżakuje STOWKA 2 dni w tygodniu jak ja szaleję). Ostatnio miałem przymulenie i nakręciłem zegarek dwa razy!!! Nie pisałbym o tym gdyby nie fakt, że drugie nakręcanie wykonałem gdy zegarek był już maksymalnie nakręcony. Zanim zorientowałem się machnąłem z 2 obroty koronką jakby ciężej :lol: no i teraz jest taka sytuacja, że jak pomacham zegarkiem na ręku to zaczyna chodzić, lecz nadal jest nakręcony maksymalnie. Oczywiście mogę go jeszcze koronką dokręcić ale to wszystko przy znacznie większym oporze. Oczywiście nie robię tego, ale wiem że się nie "zapiekło" na sztywno ani nie zerwało.

 

I teraz pytanie, co diagnozujecie i ile to będzie kosztować?

Jestem z Łodzi i wpadłem do paru sklepów z drogimi zegarkami prosząc o polecenie dobrego zegarmistrza. Efekt był taki ,że mam parę adresów zegarmistrzów i żaden się nie powtórzył (znaczy co sklep to inny polecany zegarmistrz). Jeśli możecie kogoś w Łodzi polecić będę wdzięczny. Rozmawiałem już z jednym zegarmistrzem i powiedział, że wstępnie płacę 100,- ale to jest za otworzenie a nie za naprawę :) Po wyrażeniu zdumienia z mojej strony pan łaskawie określił że to są wstępnie określone koszty do jakich robimy naprawę aby mu się opłacało w ogóle otworzyć zegarek. Trochę mnie to zszokowało i postanowiłem zapytać się was najpierw o opinie zanim oddam zegarek w "dobre" ręce specjalisty.

 

Dalszy ciąg wydarzeń (miałem dopiero dziś chwilę czasu na wizytę u innego zegarmistrza). Od razu powiem, że ten zegarmistrz sprawił wrażenie większego profesjonalisty niż poprzednik. Po rozmowie dostałem krótką lekcję z której wniosek jest taki, że jeśli zegarek ma leżakować powiedzmy przez 2 dni bez noszenia to lepiej wyciągnąć koronkę i zablokować pracę mechanizmu na ten czas niż pozwolić mu wybiegać się na amen i potem nakręcać. czyli zdrowiej dla mechanizmu jest raz na tydzień ustawiać godzinę i datę niż go nakręcać by podtrzymać ciągłą pracę. Ciekawe czy się z tym zgadzacie dla mnie to brzmi sensownie.

Co do samej diagnozy nie jestem już do końca przekonany ale to może moje fanatyczne nastawienie do STOWY jako wykonawcy zegarka. Pan zegarmistrz zasugerował mi, że poprzez nakręcanie (częste) mogłem doprowadzić do zużycia smaru. Padło to stwierdzenie po tym jak powiedziałem, że zegarek ma zaledwie pół roku podczas gdy w papierach jest napisane że pranie i smarowanie powinno się robić tak gdzieś co 3 lata. No i teraz nie wiem czy moje postępowanie było faktycznie tak bardzo destrukcyjne, że skróciło życie smaru tak dramatycznie. Zegarmistrz jeszcze podkreślił że nie wiadomo ile ten werk leżał w paczce zanim został włożony do zegarka, lecz moja fanatyczna wiara w jakość STOWY nie pozwala mi dopuszczać myśli że zegarek mógł wyjść z firmy bez sprawdzenia i przesmarowanie. Może się mylę co o tym myślicie? Ogólnie finał na dziś jest taki, że zegarek musi poczekać z 1,5 miesiąca bo Pan zegarmistrz czeka na nową pralkę do zegarków. W tedy zafunduję pierwszą kąpiel mojej STOWce. Zegarek chodzi bez zarzutów tylko staje wcześniej bez machania ręką (jakiś wpływ ta nakręcona sprężyna w mojej opinii na pracę mechanizmu ma). No i tak się na koniec pytam czy jak zmierzę dokładność pracy zegarka to zużycie smaru będzie mieć (myślę że powinno) na znaczne spowolnienie pracy? A może będzie chodzić dokładnie a smar się zużył tylko w części nakręcającej? Poza tym dziwi mnie trochę fakt że Pan zegarmistrz nie chciał zrobić przeglądu i zluzować mi to napięcie na koronce, ale może faktycznie jak chodzi to zrobić od razu płukanie i weryfikacje stanu mechanizmu.

 

Temat przeniosłem do działu majsterkowicza i tamteż dostałem wskazówki :) no może nie dosłownie, moje niebieskie bardzo mi pasują :)

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....p=323337#323337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad próbnym przejściem na niebieskie wskazówki. Na zdjęciach na ogół wygładały pastelowo, ale jeśli to taki metalik... Czy można u Stowy zamówić same wskazówki i je wymienić u zegarmistrza?

 

Drogi :lol: kolego :) !

 

Stowa odpisała - odkładaj 60 ojro na wskazówki... Plus przesyłka.

EECH.

To ja poczekam na zwyżkę na giełdzie :/


Zim, Poljot Signal, Tissot Seastar, Stowa Flieger, G-Shock, Seiko Orange Monster. Budziki Slava, zegary Majak i Mołnia, Poljot De Luxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie kopia postu z zapytań przed zakupem o Stowa Creme. Chodzi o to, że szukam kogoś kto ma Stowe Creme w Poznaniu i chiałby(mógłby) mi ją pokazać na żywo. Pytam , bo Stowa nie ma przedstawicieli, a zamawianie od nich zegarka i potem w razie czego zwrot mogą trwać 2-3 miesiące. A tak będę wiedział czy dobrze leży


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Twój dylemat, bo kilka dni temu zamówiłem Anteę Creme i nie wiem czy mi się spodoba. Ale ten zegarek chodzi za mną już od dobrych trzech lat, więc zakładam że jest mi pisany. No chyba że jednak doliczę się dodatkowych środków i zmienię zamówienie na MO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi Marina nie grozi;p Stowa jest ładna, stylowa, skromna i w ogole. Pytanie jest zasadniczo: czy kremowa tarcza nie jest zbyt kremowa, jak na niej wygladają niebieskie wskazówki, czy spodoba mi się bardziej od eposa :o ? Gdyby były normalne sklepy to ok, poszedłbym, przymierzył i już. A tak to w razie gdyby mi ta Stowa nie pasowała mam 3 miesiące stracone...


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie jest zasadniczo: czy kremowa tarcza nie jest zbyt kremowa, jak na niej wygladają niebieskie wskazówki

Mam Anteę, wersję "Creme". Ten odcień jest niestety bardzo delikatny. W świetle dziennym to jest w zasadzie biała tarcza. Dla mnie to wada, ale jeśli obawiasz się nazbyt kremowego koloru, to takiego ryzyka nie ma.

Dopiero w mniej intensywnym oświetleniu (np. lampki na biurku) da się zauważyć ten "krem" i wtedy wygląda g e n i a l n i e! :shock:

Jak dla mnie - wyłącznie z niebieskimi wskazówkami.

 

 

Na prawach ciekawostki: w ostatni piątek, w Rzeczpospolitej, ukazał się wywiad z Bogdanem Borusewiczem, opatrzony zdjęciem marszałka podpierającego głowę ręką. Nadgarstek odsłonięty, a na nim... Stowa Antea.

Tzn. najprawdopodobniej, bo od szkiełka odbija się światło i tarcza jest niewidoczna, ale kształt koperty (uszy! koronka!) jest niepowtarzalny. W grę wchodzi jeszcze NOMOS, ale zegarek wydaje się normalnych rozmiarów, tymczasem NOMOSY to maleństwa. A poza tym, to jest temat o Stowie, a nie chcemy przecież robić OT :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zmusić stowe d ozałożenia niebieskich wskazówek? mi odpisali , że nie montują, bo z niebieskimi mają inne modele... ;)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Razir

Ja bym zapytał czy wskazówki, o które Ci chodzi pasują do twojego zegarka, jeśli tak kup je (czyli zamów) a zegarmistrz przełoży je znacznie taniej niż by to był skłonny zrobić producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeremi

 

Dawaj zatem zdjęcia (zeskanuj) w wątku "Co noszą sławni..." w Off Topicu.

Tam fachowcy namierzą dobrze,co to jest.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Jeremi miał skaner...

Zachowałem tę Rzepę. Poproszę mojego, bez porównania lepiej "zdigitalizowanego" kolegę, może coś z tym zrobi.

 

Chyba nikt jeszcze o tym nie pisał: pojawiła się Marine z rzymskimi indeksami. moim zdaniem, teraz wygląda dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzony

 

 

Grupa: Members

Postów: 50

Dołączył: 15-May 08

Skąd: Warszawa

Użytkownik nr: 23 173

 

 

 

 

coś cicho o statnio o Stowie ,to może tak dla rozruszania..

 

Zmniejszono: 80% z oryginalnej wielkości [ 800 x 592 ] - Kliknij, aby zobaczyć cały obrazek

 

 

pzdr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.