Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

coś cicho o statnio o Stowie ,to może tak dla rozruszania..

 

post-12251-0-30951100-1331026195.jpg

 

pzdr..

Ojej:D jak mój własny;D


Stowa Seatime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej:D jak mój własny;D

 

no,wreszcie ktoś się odezwał ,może rozruszamy nieco ten wątek, jest paru koneserów tej marki zdaję się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dear Customer,

 

all 100 limited Flieger watches where sold out in 51 minutes to members in 22 contries worldwide!

 

Thanks to all.

 

But the project also have had small problems. Our statement you can read below.

 

Your STOWA Team

 

Lieber Kunde ,

 

[/size][/font]alle 100 limitierten Fliegeruhren wurden innerhalb von 51 Minuten in 22 Länder weltweit verkauft!

 

Vielen dank für diesen Vertrauensbeweis.

 

Da die Aktion nicht ganz ohne Probleme ablief hier noch eine Erklärung die sicher einige offene Fragen beantwortet.

 

Ihr STOWA Team

 

wszystkie 100 sztuk sprzedane w 51 minut.

 

nic tylko pogratulować

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe normalnie jak w GSie jak cukier przywieźli a ja byłem mały;)))


Stowa Seatime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojej:D jak mój własny;D

 

no,wreszcie ktoś się odezwał ,może rozruszamy nieco ten wątek, jest paru koneserów tej marki zdaję się. :(

 

Owszem :P moja Stowa podoba mi się od pierwszego wejrzenia:) i ani trochę nie straciłem do Niej uczuć.


Stowa Seatime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Panowie niesamowita ta Stowa.

Niedawno nabyłem Airmana ze stajni Glycine i myślałem, że to już mój zegarek na lata będzie, aż tu niechcący zajrzałem do was... i... i... cholera tak nie może być. Kategorycznie protestuję, Stowa nie powinna produkować zegarka idealnego! Co ja mam teraz zrobić? Cholerny Flieger! Prześladuje mnie. Przecież to cudo jest.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaiste jest kapitalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat <<STOWA>> od deski do deski i zaczynam zbierac na Pilota :P


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

czy ktoś orientuje się jaki z czterech rodzajów mechanizmów ETA 2824-2 jest montowany w Stowach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stowach z certyfikatem COSC najwyższy. W reszcie drugi od dołu. Właściciel firmy jednak czasami dodatkowo modyfikuje mechanizm np. zmienia wahnik.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b
W Stowach z certyfikatem COSC najwyższy. W reszcie drugi od dołu. Właściciel firmy jednak czasami dodatkowo modyfikuje mechanizm np. zmienia wahnik.

 

 

dziękuję bardzo za odpowieź :P , a jak nazywa się ten "drugi od dołu" i czym różni się od "tego na samym dole" i "drugiego od góry" :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA movements are available in four grades which are "Standard", "Elaboré", "Top" and "Chronométre".

 

Standard and Elaboré have precisely the same components.

Elaboré is regulated in three positions to tighter tolerance than the standard version which is regulated in two positions.

 

Components of the Chronométre version are different to Standard and Elaboré: Balance, balance spring, regulator, shock mounting are different.

 

If you´ve got time enough: Make use of our search function. You´ll find a lot of threads dealing with the grades of the ETA 2824-2 and COSC certification.

 

For example:

My experience with modified Eta movements is with my Midos. I looked into the whole Eta "Grades" of movements because my Mido Chrono really looked vastly different (given that it was the same # movement) from my Victorinox when I compared them side-by-side.

 

This comes from my review over on Affordables:

 

"The material differences are listed below.

 

Standard and Elabore:

Mainspring - Nivaflex NO Shock protection - Etachocs Pallet stones - Polyrubies, Epilame-coated Balance - Nickel gilt Balance staff - Epilame coated Collet - Nivatronic Hairspring - Nivarox 2 Hairspring heat treatment - Etastable

 

Top and Chronometre:

Mainspring - NivaflexNM Shock protection - Incabloc Pallet stones - Red rubies, Epilame-coated Balance - Glucydur gilt Balance staff - Epilame coated Collet - Nivatronic Hairspring - Anachron Hairspring heat treatment - Etastable The performance differences are the big differences between the various grades: ("The limit values are subject to interpretation: 95% of the pieces delivered in a lot must be within the specified limits.")

 

Standard:

2 positions (CH, 6H) daily rate: +/-12 sec/day Maximum positional variation: 30 sec Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 20 sec

 

Elabore:

3 positions (CH, 6H, 9H) daily rate: +/-7 sec/day Maximum positional variation: 20 sec Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 15 sec

 

Top:

5 positions (CH, FH, 6H, 9H, 3H) daily rate: +/-4 sec/day Maximum positional variation: 15 sec Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 10 sec

 

Chronometre:

As per COSC specifications, which as far as most owners will notice, isn't much different from Top grade. There are variations in the finish that will come with the movement, the Top and Chronometre come with snailed rotors, and elabore is a little better decorated that standard. But, even standard grades can be gold plated or even decorated."

 

And Mike Stuffler (Mod here at WUS) was kind enough to help educate me further on my Eta (Valjoux) 7750 but these apply to their movements generally as I understand it:

 

?The "ingredients" you mentioned for sure are what I?d call the "key components" of a "high grade" movement. I sum it up: Balance wheel: Glucydur vs Ni Hairspring: Nivarox 1 versus Nivarox 2 or Anachron (ETA) Mainspring and barrel material: Nivaflex NO vs NivaflexNM Shock protection: Etachron vs Incabloc vs KIF. Incabloc is more expensive than the Etachron shock protection and belongs to the "top" and "chronometre" grades of ETA. NIVACOURBE is a patented spring treatment by ETA. The open spring end is treated with heat in order to prevent deformation of the spring in case of a shock. This treatment is named: ETA SA: "ETASTABLE" NIVAROX-FAR: 'NIVACOURBE" Most of the mechanical-ETA-movements can be ordered with ETASTABLE if you are willing to add some $$. Certainly a "high end module". Nivarox 1 is the best quality of Nivarox (1-5 is available). 0...0,5 sec deviation within 24 h on a change of temperature of 1?. I?ve to admit: very technical thing.?

 

WERSJA Z TŁUMACZA AUTOMATYCZNEGO :

ETA ruchy są dostępne w czterech klas, które są "Standard", "Elaboré", "Top" i "Chronométre".

 

Standard and Elaboré have precisely the same components. Standard i Elaboré mają dokładnie te same składniki.

Elaboré is regulated in three positions to tighter tolerance than the standard version which is regulated in two positions. Elaboré jest regulowany w trzech miejscach do tolerancji mocniej niż w wersji standardowej, która jest regulowana w dwóch pozycjach.

 

Components of the Chronométre version are different to Standard and Elaboré: Balance, balance spring, regulator, shock mounting are different. Składniki w Chronométre różnych wersji Standard i Elaboré: Bilans, bilans wiosną, regulatora, wstrząs montażu są różne.

 

If you´ve got time enough: Make use of our search function. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu: Sprawdź, korzystanie z funkcji wyszukiwania. You´ll find a lot of threads dealing with the grades of the ETA 2824-2 and COSC certification. Znajdziesz wiele wątków związanych z klas ETA 2824-2 i COSC certyfikacji.

 

For example: Na przykład:

My experience with modified Eta movements is with my Midos. Moje doświadczenia z zmodyfikowano Eta przemieszczania się z moim Midos. I looked into the whole Eta "Grades" of movements because my Mido Chrono really looked vastly different (given that it was the same # movement) from my Victorinox when I compared them side-by-side. Spojrzałem na cały Eta "Gatunki" ruchów, ponieważ moje Mido Chrono naprawdę wyglądała znacznie różnić (biorąc pod uwagę, że on był taki sam ruch #) z mojego Victorinox kiedy porównać je side-by-side.

 

This comes from my review over on Affordables: Ten pochodzi z mojego przeglądu ponad Affordables na:

 

"The material differences are listed below. "Materiał różnice są wymienione poniżej.

 

Standard and Elabore: Standard i Elabore:

Mainspring - Nivaflex NO Shock protection - Etachocs Pallet stones - Polyrubies, Epilame-coated Balance - Nickel gilt Balance staff - Epilame coated Collet - Nivatronic Hairspring - Nivarox 2 Hairspring heat treatment - Etastable Zasadniczy - Nivaflex NIE ochrony Shock - Etachocs palet kamienie - Polyrubies, Epilame powlekane Balance - Bilans Nikiel loszka pracowników - Epilame pokryte Collet - Nivatronic włosową - Nivarox 2 włosową obróbki cieplnej - Etastable

 

Top and Chronometre: Górę i Chronometre:

Mainspring - NivaflexNM Shock protection - Incabloc Pallet stones - Red rubies, Epilame-coated Balance - Glucydur gilt Balance staff - Epilame coated Collet - Nivatronic Hairspring - Anachron Hairspring heat treatment - Etastable The performance differences are the big differences between the various grades: ("The limit values are subject to interpretation: 95% of the pieces delivered in a lot must be within the specified limits.") Zasadniczy - NivaflexNM ochrony Shock - Incabloc palet kamienie - Red rubinami, Epilame powlekane Balance - Bilans Glucydur loszka pracowników - Epilame pokryte Collet - Nivatronic włosową - Anachron włosową obróbki cieplnej - Etastable Spektakl różnice są spore różnice pomiędzy poszczególnymi klasami: ( " Wartości graniczne są przedmiotem interpretacji: 95% części wydana w partii musi znajdować się w obrębie określonych granic. ")

 

Standard:

2 positions (CH, 6H) daily rate: +/-12 sec/day Maximum positional variation: 30 sec Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 20 sec 2 miejsca (CH, 6H) stawki dziennej: + / -12 sek / dzień Maksymalna zmianę pozycji: 30 sek Isochronism (od 0 do 24 godzin): + / - 20 sekund

 

Elabore:

3 positions (CH, 6H, 9H) daily rate: +/-7 sec/day Maximum positional variation: 20 sec Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 15 sec 3 miejsca (CH, 6H, 9H) stawki dziennej: + / -7 sek / dzień Maksymalna zmianę pozycji: 20 sek Isochronism (od 0 do 24 godzin): + / - 15 sekund

 

Top:

5 positions (CH, FH, 6H, 9H, 3H) daily rate: +/-4 sec/day Maximum positional variation: 15 sec Isochronism (between 0 and 24 hours): +/- 10 sec 5 miejsc (CH, FH, 6H, 9H, 3H) stawki dziennej: + / -4 sek / dzień Maksymalna zmianę pozycji: 15 sek Isochronism (od 0 do 24 godzin): + / - 10 sekund

 

Chronometre:

As per COSC specifications, which as far as most owners will notice, isn't much different from Top grade. Jak na COSC specyfikacje, które tak dalece jak najbardziej będzie zawiadomieniu właścicieli, nie jest znacznie różni się od góry stopnia. There are variations in the finish that will come with the movement, the Top and Chronometre come with snailed rotors, and elabore is a little better decorated that standard. Istnieją różnice w wykończenie, które będą pochodzić z przepływem, w góry i Chronometre pochodzą z snailed wirników, a elabore jest trochę lepiej, że zdobione standardowym. But, even standard grades can be gold plated or even decorated." Ale nawet standardowych klas może być pozłacana lub nawet zdobione. "

 

And Mike Stuffler (Mod here at WUS) was kind enough to help educate me further on my Eta (Valjoux) 7750 but these apply to their movements generally as I understand it: Mike i Stuffler (Mod tutaj w WUS) był wystarczająco rodzaju pomocy edukacyjnych do mnie na moje dalsze Eta (Valjoux) 7750, ale te stosuje się do ich przemieszczania generalnie jak rozumiem:

 

?The "ingredients" you mentioned for sure are what I?d call the "key components" of a "high grade" movement. "W" składniki "wspomniał pan na pewno to, co będę zadzwonić do" zasadniczych elementów "o" wysokiej klasy "ruch. I sum it up: Balance wheel: Glucydur vs Ni Hairspring: Nivarox 1 versus Nivarox 2 or Anachron (ETA) Mainspring and barrel material: Nivaflex NO vs NivaflexNM Shock protection: Etachron vs Incabloc vs KIF. I to suma: Bilans koła: Glucydur vs Ni włosową: Nivarox 1 porównaniu Nivarox 2 lub Anachron (ETA) i zasadniczy baryłkę materiału: Nivaflex NIE vs NivaflexNM Shock ochrony: Etachron vs Incabloc KIF vs. Incabloc is more expensive than the Etachron shock protection and belongs to the "top" and "chronometre" grades of ETA. Incabloc jest droższe niż Etachron szoku ochrony i należy do "góry" i "chronometre" klasy ETA. NIVACOURBE is a patented spring treatment by ETA. NIVACOURBE jest opatentowany wiosną traktowania przez ETA. The open spring end is treated with heat in order to prevent deformation of the spring in case of a shock. W otwórz koniec wiosny jest traktowane z ciepła w celu zapobiegania deformacji wiosną w przypadku wystąpienia wstrząsu. This treatment is named: ETA SA: "ETASTABLE" NIVAROX-FAR: 'NIVACOURBE" Most of the mechanical-ETA-movements can be ordered with ETASTABLE if you are willing to add some $$. Certainly a "high end module". Nivarox 1 is the best quality of Nivarox (1-5 is available). 0...0,5 sec deviation within 24 h on a change of temperature of 1?. I?ve to admit: very technical thing.? Takie traktowanie jest o nazwie: ETA SA: "ETASTABLE" NIVAROX FAR: "NIVACOURBE" Większość z mechaniczno-ETA-ruchy można zamówić z ETASTABLE jeśli są chętni, aby dodać kilka $ $. Pewnością "wysokiej klasy modułu". Nivarox 1 jest najlepszą jakość Nivarox (1-5 jest dostępna). 0 ... 0,5 sek odchylenie w ciągu 24 h na zmiany temperatury o 1 °. Mam przyznać: bardzo techniczne rzeczy. "

 

Przepraszam za wtrącenie o mido i 7750 ale nie chcialo mi sie wycinac.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b
Przepraszam za wtrącenie o mido i 7750 ale nie chcialo mi sie wycinac.

 

 

dziękuję bardzo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

Standard and Elabore:

Mainspring - Nivaflex NO Shock protection - Etachocs Pallet stones - Polyrubies, Epilame-coated Balance - Nickel gilt Balance staff - Epilame coated Collet - Nivatronic Hairspring - Nivarox 2 Hairspring heat treatment - Etastable

 

Top and Chronometre:

Mainspring - NivaflexNM Shock protection - Incabloc Pallet stones - Red rubies, Epilame-coated Balance - Glucydur gilt Balance staff - Epilame coated Collet - Nivatronic Hairspring - Anachron Hairspring heat treatment

 

 

czyli w Stowach nie ma żadnego "shock protection"? nawet w sportowych Seatime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ,"NO" to oznaczenie tak samo jak "NM" dotyczące sprężyny

Shock protection - Etachocs

Shock protection - Incabloc

Dziala to identycznie roznice widać golym okiem - jak by to określic :lol: kształt zabezpieczenia lozyska kamieniowego w gornym mocowaniu osi balansu - zupelnie nie wiem czy są roznice jakościowe zabezpieczenia antywstrząsowego w tych dwoch rodzajach :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko natury kupna,czy jest możliwość zakupu STOWA Pilot-a automatycznego z logo firmy z koronką,,ala cebulka,,?

Widziałem takiego typu koronki u Ikarusa i w opcji Pilota z datomierzem.

Najlepiej trzeba by bylo zapytać o to właściciela firmy ,ale nie znam niemieckiego :):lol: :lol:


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cebulą to teraz tylko FO.

Tylko, że nie ma logo, ani daty (no ale właśnie dlatego nazywa się Original), merchanizm nakręcany ręcznie i...cena.

Ikarus nie ma cebulki, a kiedyś miał? Nie wydaje mi się.

 

Pozdrawiam

Iko

 

PS Termin dostawy FO - czerwiec 2009 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wkradł sie tu moj błąd ,Ikarus nie ma cebulki tylko datomierz :lol: .

Wieć została mi opcja cebulkowa tylko z datomierzem :lol: (do 464 ojro)


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj mailem o interesującą Cię konfigurację. Jest szanas że specjalnie dla ciebie taki model zostanie złożony.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeszcze parę dni i będę mógł oficjalnie używać tytułu "szczęśliwy posiadacz Stowy".

Wczoraj dostałem informację od Frau Regine, że mój Flieger jest już gotowy i jak tylko dostaną potwierdzenie z banku to wysyłają. Jezu, nie mogę się doczekać. Tyle się naoglądałem zdjęć waszych zegarków a teraz sam będę miał takiego, niesamowite.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychoks- Gratuluje ! Jaki to będzie model?

 

Jak dobrze przeczytałem temat,to wskazówki i śruby na werku sa za dopłatą po 50 EURO np:do Pilota bez logo firmy?

Obecnie ten Pilot kosztuje 590 Eur. +50 Eur. (wskazówki) + 50 Eur. (śruby) = 690 Eur.

Czy tak mam liczyc tą opcje?

A na stronie w/w modelu jest tylko wybór ceny odnośnie rodzaju paska i bransolety.

Jak mam to zrozumieć ? :rolleyes:

 

Pilot bez logo


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle liczysz. Teraz wszystkie modele mają niebieskie śruby w cenie. Wskazówki zawsze były niebieskie a nieliczni prosili o czarne. Stowa robi to bez dopłat.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie jedzie pilot bez logo :rolleyes: . Wczoraj wysłali Fedexem. Szybka akcja i zegarek jest już w drodze. Nie mogę się doczekać a każdy dzień jest jak tortura.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.