Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MichaelD

Kupujesz teraz( zapisujesz się ) i gdy zegarek będzie gotowy to ściągają ci pieniądze z karty , albo przelewasz im kasę na konto ( PayPal tez jest możliwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
... a terminy dostaw są tu:

 

STOWA terminy

 

Pozdrawiam

Iko

 

Już widziałem. Niestety zbyt odległe i niebezpieczne biorąc pod uwagę zachowanie Euro. Stowa odpada :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już widziałem. Niestety zbyt odległe i niebezpieczne biorąc pod uwagę zachowanie Euro. Stowa odpada :blink:

 

Koniec lutego 2009 to znakomity termin. Sam się zastanawiam bo z nowym rokiem nowy budżet na zegarki:))).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Koniec lutego 2009 to znakomity termin. Sam się zastanawiam bo z nowym rokiem nowy budżet na zegarki:))).

 

Dla mnie nie. Obawiam się skoku Euro i faktu, że złotówek na zakup może zabraknąć :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś taka cisza na Stowie...

 

 

To może wkleję link do nowego katalogu PDF (wersja niemiecka)

Katalog 2008/2009

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewolucji nie ma raczej. Mój faworyt to czarna antea no i ew marina z rzymskimi indeksami ;)


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moze by sie cos ruszylo gdyby ... mieli te zegarki??? strone miec to i ja moge

 

--- end of march 2009

 

a wczesniej bylo

 

--- end of january 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Zastój u Stowy jest spowodowany dwoma czynnikami 1. Przygotowania to targów w Bazylei 2. Urządzanie i przeprowadzka( która ma nastąpić 27 grudnia) do nowej siedziby firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pokażą coś specjalnego, bo to co teraz... Antea fajna, ale w porównaniu do Nomosa (chyba najbardziej adekwatne porównanie) raczej przegrywa. Fliegery są genialne w swojej...prostocie, no własnie, podobne robi i Steinhart i sama prostota formy może nie wystarczyć (choć te fliegery z datą niezłe). Marina podoba mi się tylko z rzymskimi indeksami. Sportowce Stowy mogą się komuś podobać, mnie nie kręcą. Jedyne za co zwróciłem uwagę na tę markę była właśnie Antea za ułamek ceny Nomosa...

Może OT, ale w nawet kategorii genialnie prostych garniturowców IMHO Stowa przegrywa z Junghansem MaxBillem. Potrzebna jest rewolucja.


Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Z tego co czytałem ma być na targach wypuszczony Seatime z nowymi kolorami tarczy, można tez się spodziewać nowego werku Durowe. Jorg pewnie chce przejść jak najszybciej na Durowe , ze względu na ograniczenia w dostawach przez SG. Były także projekty wypuszczenia Maryny w Chronografie czy w złotej kopercie.

 

Ja rewolucji bym się nie spodziewał( i tez bym ich nie chciał),prędzej czekam na reedycje nowego zegarka ,bo tyle Stowa zrobiła pięknych zegarków za czasów Werner'a Storz'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichaelD - WA to Walter, a nie Werner.\

 

Klapouch - Stowa przynajmniej na razie produkuje tylko zegarki mające swoje bezpośrednie odpowiedniki w historii. Tak było do tej pory, bardziej awangardowe wzory produkowane są pod marką Schauer.

To oczywiście naturalnie zawęża asortyment, jednakże stanowi to nieodłączną siłę marki - tego niestety nie ma i nie będzie miał Steinhart, Archimede itp.

 

POzdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Werner przejął od ojca fabrykę.

Niestety nie do końca udało mu się pod koniec swojego okresu zarządzania firmą odnosić rynkowe sukcesy - wejście w kategorię zegarków kwarcowych i współpraca pod auspicjami Pallasa nie jest na pewno sukcesem Stowy.

Dość enigmatycznie wygląda przy tym historia przejęcia firmy przez Schauera.

 

A co do wzornictwa - mam nadzieję, że Stowa nigdy nie nawiąże do stylistyki swoich kwarców, na których obecnie wzoruje się Bisset i Q&Q ;).

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Flieger Original na modyfikowanym Unitasie 6497-1 z definicji jest chronometrem certyfikowanym przez COSC? Pytam, bo ani w katalogu, ani na stronie Stowy przy FO nie znalazłem takiej informacji i trochę mnie to dziwi w zestawieniu z COSC dla standardowego modelu... Czyżby dla podstawowego Fliegera Auto z ETA 2428-2 istniała możliwość kupna wersji z certyfikatem, a dla Originala nie? Dlaczego? Chyba nie z powodu modyfikacji bazowego mechanizmu?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest chronometrem. Z tego co słyszałem Unitas w wersji Cosc nie występuje. Jednak większość zegarków Stowy bez certyfikatu nie odbiega za dużo od jego wymogów.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka "chronometryczna dyskryminacja" Unitasów? Ciekawe, co dokładniejsze: Flieger Auto z certyfikatem czy Fleger Original bez, ale za to z mechanizmem wyższej klasy...?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Flieger Auto bez logo i Flieger Original mają takie same tarcze i wskazówki? Różnica 1 mm w średnicy dotyczy chyba tylko koperty, ale z tarczami nie wiem jak jest, bo na niektórych zdjęciach indeksy FO wydają mi się grubsze...


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tarcze i wskazówki są tylko podobne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, by taka Marysia przeleżała 70 lat i była w takim stanie?

 

Foto z aukcji w ebay.

 

post-3910-0-19393000-1331123944.jpg

 

POzdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gato
Czy to możliwe, by taka Marysia przeleżała 70 lat i była w takim stanie?

 

Foto z aukcji w ebay.

 

post-0-0-13554700-1331127089.jpg

 

POzdrawiam

Iko

 

Bardzo wątpię żeby po 70 latach wyglądała tak jak na przedstawionym zdjęciu. Ani jednego pyłku na tarczy. Koperta zbyt idealnie zachowana. Ktoś musiałby kupić stówkę włożyć ja do pudełka owinąć aksamitem, odizolować od działania czynników zewnętrznych typu temperatura i wilgoć potem chuchać na nią i dmuchać żeby tak wyglądała. Moim zdaniem jest po renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie się coraz częściej marzy stowa marine, gdyby ktoś ze szczesliwych posiadaczy wystarczająco nacieszył sie swoja, to ja chetnie przygarne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tej chwili na ebay.de, na razie cena 600E

 

POzdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.