Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w tej chwili na ebay.de, na razie cena 600E

 

POzdrawiam

Iko

 

jutro kupuję skarbonkę i zaczynam zbiórkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Marysia - murzynek!

 

Kolegów przebywających w Bazylei uprasza się o zrobienie zdjęć Marysi - murzynka.

Tylko błagam - balans bieli na sztuczne oświetlenie , patrzeć nie można na te zażółcone zdjęcia z targów.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to Stowa jakieś nowości szykuje ? Jeżeli tak to też z niecierpliwością czekam na fotki :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch miesięcy cisza, a Stowa wypuściła trzy nowe modele Marine

 

post-3072-0-75778200-1331218646.jpg

w złocie

 

post-3072-0-69981200-1331218647.jpg

po łacinie :)

(piękny, choć moim zdaniem cyfry rzymskie i arabskie nie pasują razem na jednej tarczy, bardziej chyba podobała by mi się mała sekunda bez oznaceń cyfrowych)

 

post-3072-0-65611900-1331218648.jpg

klasyka w czerni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postowałem już zdjęcia tych Maryś w innym wątku - Nowości... w Aktualnościach.

Ale zawsze warto przypomnieć :)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam pytanie do bardziej zorientowanych znawców:

 

czy te dwa zegarki są w porządku, czy coś jest z nimi nie tak. Zastanawia mnie koronka w kolorze złotym w pierwszym.

 

1.

 

post-6157-0-96136000-1331221857.jpg

 

6480613484.jpg

 

 

2.

 

651810184.jpg

 

6518101843.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka ok, tylko prawdopodobnie ma starty chrom, spod którego przeziera mosiądz...

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko dorabiana, oryginalna raczej nie jest. ale sam zegarek bardzo fajny.


panerai 000112, omega planet ocean, zenith class elite 680,

oris miles rectangular day date, glashuette (vintage), skx007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu, bo tez zainteresowal mnie ten pierwszy model - czy mechanizm nie powinien byc sygnowany - nie jest to jakis skladak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podlacze sie do tematu, bo tez zainteresowal mnie ten pierwszy model - czy mechanizm nie powinien byc sygnowany - nie jest to jakis skladak?

Raczej powinien być sygnowany. Jednak mam Stowe z okresu zaraz powojennego bez sygnatur.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna ja gdzies zobaczyc na forum? - chetnie bym ja obejrzal :lol:

 

Może to nie ta ale też nie ma sygnatur z dyskusji na forum jest datowana na zaraz po wojnie,

co by potwierdzało tezę, że po wojnie stowy nie musiały być sygnowane.

Watchuseek forum -My new (old) Stowa Armee Francaise


do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowalem sie tym watkiem i rozebralem jedyna Stowe jaka posiadam - tez nie ma sygnowanego werku:(,wiec moze tak niektore Stowy po prostu maja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIezły cyrk z FO - całość do przeczytania jest TUTAJ

 

Z powodu problemu z nabyciem odpowiednich mechanizmów (Unitas 6497), wstrzymane jest przyjmowanie zamówień na te zegarki.

Niestety zaakceptowane zamówienia będą skasowane, o ile nie mieszczą się w pierwszych 200 szt.

Do wyboru 3 wersje wykończenia.

Najciekawsze jest to, że przyszło ponad 1300 rezerwacji na ten zegarek...

Schauer ma 200 zegarków, ale jako nagrodę pocieszenia rozlosuje 1 FO wśród tych, którzy nie będą na liście do wysyłki.

 

Niby wszystko OK, ale jak w dowcipie - niesmak pozostaje, głównie dlatego, że o problemach było od dawna wiadomo.

 

POzdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schauer musi szybko ruszyć z produkcja werków Durowe. Może uniezależni się od Ety.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarzy przeginają pałkę! Niech robią tak dalej z mechanizmami to chiński smok podniesie łeb i zionie na Europę takim ogniem, że unitas na unitasie nie zostanie. A Durowe to świetny pomysł...zegarki takie jak Stowa czy Laco powiny mieć niemieckie werki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, czy Durowe ma odpowiednik Unitasa? Wymiarowo, żeby można było go zastąpić?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie odpowiednik Unitasa! Jeszcze nie teraz!!!


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zaplanowane działanie.

 

Czyli wstrzymujemy produkcję na UT (przecież kilkaset - 1000 sztuk to nie jest problem dla Schauera, może kupić od poddostawcy) , a w międzyczasie ruszamy z Durowe, montujemy do FO i premium chowamy do kieszeni.

 

(czy ktoś słyszał, że któryś producent zegarków na UT spoza Swatcha wstrzymał sprzedaż z powodu blokady na 6497/8 ? ... no właśnie... dziwne...)

 

Przeciez od jakiegoś już czasu wisiała informacja, że FO na UT będzie dostępne dopiero w 2010 roku.

Po co kupować zatem np. jakieś 1000 szt UT, skoro za chwilę można będzie ruszyć z montowaniem własnych werków.

Proste i genialne, a potencjalni nabywcy i tak skuszą się na FO z ozdabianym ręcznie Durowe.

 

Podrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIezły cyrk z FO. (...) Niby wszystko OK, ale jak w dowcipie - niesmak pozostaje, głównie dlatego, że o problemach było od dawna wiadomo.

 

POzdrawiam

Iko

 

Właśnie wczoraj rano dostałem od nich maila... :P Czyli moja Stowa FO zamówiona 9 marca 2009 poszszszszszszszła w cholerę! :D Odpisałem na podany adres, że nadal chcę i jaki model wybrałbym, gdybym mógł, choć zdaję sobie sprawę, że guzik z tego wyjdzie... :)

 

Czyli chyba poszukwania innego pilota czas zacząć... ;)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem ze mną (dwa dni później) Stowę FO zamówił kolega z pracy. Kiedy w ub. tygodniu dostał od nich tego maila z "radosną wieścią" - nie odezwał się. I dziś przyszedł do niego kolejny mail: że to nie spam, że list ten otrzymuje ponad 1000 potencjalnych klientów, którzy nie odezwali się do wczorajszego południa (dead line) - przypominaja się i przedłużają termin decyzji w sprawie wyboru konfiguracji FO do jutrzejszego południa. Ciekawe - czyżby przeholowali i ludzie się na tyle wkurzyli, że ich olali i nagle się okazało, że nawet 200 klientów nie uzbierają? :rolleyes:


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem mieliby się wycofać? W tej sytuacji ci, którzy są w pierwszej 200-ce będą mieli białe kruki, o których tak niskiej limitacji nie marzyli...

 

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Wszystko fajnie tylko za długo trzeba czekać ;) Ile STOWA robi zegarków rocznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa pewnie parę tysięcy rocznie - ale może ktoś ma bardziej dokładne dane.

Schauer około 500 rocznie.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.