Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, piękne!

Ciekawe czy też w pudełku Piotrek "maczał palce" :roll: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Brązowy pasek, niebieskie wskazówki. Słabo mi. Boskie!

Niebieskie śrubki w mechaniźmie.

390 Euro.

 

Ale cena za przesyłkę 24 albo 39 Euro to lekka przesada. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem na ten zegarek, ale w portfelu bida. :)

:)

 

Trochę dziwna ta firma.

Sprzedają tylko przez net. Dlaczego nie mają salonów? Na pewno chodzi o koszty, ale przecież to umniejsza tzw. prestiż. :)

 

Poza tym w sklepie on-line na niektóre zegarki trzeba czekać kilka tygodni.

Czy to znaczy, że oni produkują tylko na zamówienie? Trochę tak, jakby to była jakaś malutka, rodzinna firma zatrudniająca kilka osób, mieszcząca się w jednym pokoju. Fajnie. :twisted:

Nawet kartą się płacić nie da. :D

 

michalop, rozumiem, że Ty masz w tej firmie jakieś dobre "plecy" i załatwiasz zniżki? :) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stowie podoba mi się właśnie ta niszowość: to że tych zagarków nie można kupić w sklepie; że często robią małe serie; że można na forum przeczytać post właścieciela Stowy typu: "Hej, właśnie wypuściłem nowy model, jak Wam się podoba ?". To wszystko oraz oczywiście design tworzy sympatyczny klimat, który możliwy jest tylko w takich małych firmach.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma chyba jest niszowa bo pracuje tam koło 4 osób. Co do przesyłki to jest za darmo nie wiem czy na cały świat bo mój zegarek był kupiuony w Niemczech. Stowa KS będzie moim następnym zakupem.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkwpk A jaką teraz masz Stowę?

A propos KS, na stronie piszą, że wyczerpały się werki i trzeba czekać do kwietnia, chyba że zamówisz z innym werkiem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fliegera. Z zakupem poczekam dłużej niż do kwietnia bo nim zbiorę pieniądze to dużo wody w Wiśle upłynie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę dziwna ta firma.

Sprzedają tylko przez net. Dlaczego nie mają salonów? Na pewno chodzi o koszty, ale przecież to umniejsza tzw. prestiż. :)

 

Ja bym to traktował jako wielką zaletę, byle jaki zegarkowy ignorant z wypchanym portfelem nie będzie psuł tym zegarkom ich przyjemnego niszowego wizerunku.

 

Nawet kartą się płacić nie da. :D

 

Wprawdzie sam nie kupowałem, ale chyba jednak się da, akceptują PayPal.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli trzeba mieć konto w PayPal.

 

Sam już nie wiem, która Stowa ładniejsza:

 

Duża sekunda:

-kremowa tarcza (musi wyglądać cudnie z niebieskimi wskazówkami i brązowym paskiem)

-data

-automat

-350 euro (z niebieskimi śrubkami 400)

-i najważniejsze: 39 mm

 

Mała sekunda:

-srebrna tarcza

-brak daty

-ręczny naciąg

-390 euro

-niestety TYLKO 35 mm :D

-ale za to mała sekunda wymiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, czyli trzeba mieć konto w PayPal.

 

No właśnie, czyli de facto można płacić kartą, gdyż o ile mi wiadomo, jedynym warunkiem koniecznym do założenia tego konta jest posiadanie karty umożliwiającej płatności internetowe. Zatem w praktyce akceptacja przez sklep płatności PayPal jest równoznaczna z akceptacją płatności kartą (od kupujących z krajów obsługiwanych przez PayPal, do których szczęśliwie od paru miesięcy zalicza się też Polska). Założenie konta trwa minutę czy dwie, potem parę dni trzeba poczekać, aż na rachunku karty pojawi się drobne testowe obciążenie (bodajże $5, które potem zwracają) wraz z kodem, który następnie wprowadza się w celu weryfikacji konta.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam już nie wiem, która Stowa ładniejsza:

Sam się dzisiaj mocno nad tym zastanawiałem, i jednak mimo 35.5mm średnicy stawiam na kleine sekunde.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Antea jest cudna. Pozostałe modele też są ładne. Dzięki zakupom przez net odpada koszt pośredników. Poza tym na forum watchuseek można zapytać o wiele rzeczy właściela.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcichosz, konto w PayPal zasila się kartą w złotówkach czy w innej walucie?

 

Bo jeśli w dolarach to znaczy, że każde zasilenie będzie równoznaczne z prowizją dla banku za przewalutowanie, a jeśli potem będę płacił w euro, to PayPal będzie ponownie zmieniał walutę i także pobierze prowizję?

 

Czyli mimo darmowego PayPal dojdą dodatkowe koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos PayPala. Może ktoś obeznany napisze dokładnie jak ten system funkcjonuje?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Payment

Concerning Payment

 

NEW: PayPal payment is accepted !!!

Please register under www.paypal.com if you want to use this new and perfect system.

With PayPal you can transfer money from e-mail to e-mail.

Our e-mailadress for payments through PayPal is: [email protected]

 

To transfer the amount to our bank account you will need following data:

 

Jy2nśrg Schauer

Salmbacher Weg 52

75331 Engelsbrand

Germany

 

Volksbank Pforzheim

 

SWIFT:VBPFDE66

 

IBAN DE24 6669 0000 0002 2511 12

 

 

Czyli można płacić przelewem, a tej firmie bym zaufał (uf, uf) robiąc przedpłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pcichosz, konto w PayPal zasila się kartą w złotówkach czy w innej walucie?

 

Bo jeśli w dolarach to znaczy, że każde zasilenie będzie równoznaczne z prowizją dla banku za przewalutowanie, a jeśli potem będę płacił w euro, to PayPal będzie ponownie zmieniał walutę i także pobierze prowizję?

 

Czyli mimo darmowego PayPal dojdą dodatkowe koszty?

 

Waluta, w której rozliczana jest płatność, zalezy od odbiorcy. Zasady, według jakich to działa, są opisane tutaj:

 

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_..._home&flow=

 

Prawdę mówiąc nie wniknąłem w to zbyt dokładnie. Z własnego doświadczenia wiem tylko, że przy zakupach w EUR miałem na karcie obciążenie w EUR, przeliczone na polską walutę według zwykłych zasad stosowanych przez bank-wystawcę karty. Ostatnio kupowałem coś bodajże 17 stycznia i wyszedł mi kurs EUR/PLN ok. 3.89. To była karta kredytowa VISA Classic z mBanku, która ma to do siebie, że płatności zagraniczne rozlicza w EUR a nie USD, przy innych kartach VISA mogłoby się okazać, że wyjdzie drożej ze względu na przeliczanie z EUR na USD i potem z USD na PLN. Tak czy inaczej, wydaje mi się, że w przypadku głównych walut obsługiwanych przez PayPal transakcje rozliczane są tak samo, jak zwykłe zakupy (tj. nie ma znaczenia, czy sklep sam akceptuje karty, czy korzysta z PayPala). Może ktoś, kto wniknął w tę materię dokładniej, skoryguje to, jeśli jestem w błędzie.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się gubię, ale jak na moje oko, to w przypadku płacenia kartą przez PayPal, nie będzie doładowywania mojego konta w tym serwisie, tylko bezpośrednie przekazanie pieniędzy odbiorcy w jego walucie.

 

Czyli to nie odbywa się dwuetapowo (najpierw doładowuję PayPal kartą, potem z konta PayPal płacę) tylko jednoetapowo (od razu płacę kartą).

Prowizję pobierze tylko raz mój bank za przewalutowanie, czyli wyniesie ona dokładnie tyle samo, co gdybym bezpośrednio płacił kartą, a nie poprzez PayPal.

 

Tak to rozumiem, może się mylę.

 

O rejestracji jest tu:

http://e-platnosci.23.pl/paypal_signup.htm

 

Czyli można płacić przelewem,

 

Chyba że masz konto w mBanku albo Inteligo, to przelewu zagranicznego nie zrobisz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę się gubię, ale jak na moje oko, to w przypadku płacenia kartą przez PayPal, nie będzie doładowywania mojego konta w tym serwisie, tylko bezpośrednie przekazanie pieniędzy odbiorcy w jego walucie.

 

Tak, w podstawowym przypadku jest dokładnie tak jak myślisz. Wydaje mi się, że przy użyciu karty płatniczej jest to jedyna możliwość (tj. nie można "doładować" konta za pomocą karty, a potem płacić komuś -- zresztą nie bardzo widzę, jaki to miałoby sens). Można "doładować" konto PayPal z rachunku bankowego, ale tylko w krajach, w których PayPal współpracuje z systemem bankowym (Polska do nich nie należy). Gdyby ktoś sam otrzymywał płatności w systemie PayPal (co jednak dla użytkowników z Polski też wciąż nie jest dostępne), to pewnie mógłby użyć środków z konta PayPal do dokonania własnych płatności.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest ok, ale to jednak dziwne, że sklep Stowy nie akceptuje bezpośredniej zapłaty kartą, a jedynie przez PayPal.

 

Trudno, jak będzie kasa na Stowę, to się i w PayPal'u zarejestruję. :twisted:

Ale to jeszcze dłuuugo potrwa. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra szybko reagująca: w piątek wysłałem mejla do Herr Jorga, a w poniedziałek miałem katalog Shauera i broszurkę Stowy w domu :( .


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.