Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie, logo Stowy zawsze kojarzyło się z łodzią wikingów widzianą z przodu,choć...sensu w tym niewiele..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kombinowałem w kierunku rakiety tudzież cyrkla a tu proszę zegar słoneczny. W swej prostocie genialne.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu stowa.de - pojawia sie strona startowa - na gorze sa zegarki "historyczne" - na dole ich obecne odpowiedniki - jaki zegarek prezentuje sie jako ostatni, po prawej stronie w dolnym wierszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wpisaniu stowa.de - pojawia sie strona startowa - na gorze sa zegarki "historyczne" - na dole ich obecne odpowiedniki - jaki zegarek prezentuje sie jako ostatni, po prawej stronie w dolnym wierszu?

Stowa Exima

 

I cokolwiek to znaczy, gdzieś tam na stronie jest informacja że "In Germany, the STOWA Exima is available at Manufactum department stores (Munich, Berlin, Düsseldorf, Hamburg, Stuttgart and Waltrop)"

Znaczy sie chyba, że nie kupisz tego przez sieć, tylko musisz się wybrać do Niemiec...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jakos ostatnio wzielo na ogladanie stowy, znalazlem taka aukcje:

 

A tu zegarek z aukcji:

 

I moje pytania:

-jak sadzicie do jakiej kwoty moze dojsc licytacja

-czy widzieliscie taka stowe tylko bez krzyza?

 

I jeszcze jedna watpliwosc:

Zdjecie dolaczone do aukcji:

 

a w opisie aukcji:

Measures:

 

40 mm - Diameter of original mineral glass

47 mm - Case wide

52 mm - Case wide with crown

54 mm - Case tall from lug to lug

22 mm - Band size

 

Czyzby niemieccy piloci mieli tak grube nadgarstki??

 

 

 

1. Ten zegarek to na 100% pasówka. Niekoniecznie "nowa" lub postarzana, ale jednak pasówka. Dziwna koperta, sekunda na 9 itp.

Stowa produkowała B-Uhry wg specyfikacji Luftwaffe, ale ona była całkiem inna. Polecam opracowania K.Knirima.

 

2. Pilot to jedno, a nawigator to drugie. Piloci nie nosili tak dużych zegarków, bo nie mieli takiej potrzeby. Dokładny zegar znajdował się na tablicy przyrządów. B-Uhry to zegarki nawigatorów (trochę mylnie w jęz. polskim zwanych oberwatorami).

W tej aukcji zdjęcie ma budować klimat, a nie pokazać TEN zegarek na ręce oficera.

 

3. Rozmiar - duży rozmiar ułatwiał nawigatorowi odczyt, to oczywiste, poza tym zegarek można było nosić zapięty na rękawie kurtki lotniczej, co czyniło rozmiar całkiem dopasowanym. Stąd też duża długość oryginalnych pasków.

Pozdrawiam

Iko

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnietak. Ten zegarek nie ma wiele wspólnego ze Stową.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Exima

 

I cokolwiek to znaczy, gdzieś tam na stronie jest informacja że "In Germany, the STOWA Exima is available at Manufactum department stores (Munich, Berlin, Düsseldorf, Hamburg, Stuttgart and Waltrop)"

Znaczy sie chyba, że nie kupisz tego przez sieć, tylko musisz się wybrać do Niemiec...

 

Taki fajny zegarek - szkoda ze tak ciezko go dostac - a moze to jego zaleta :)

Znalazlem tez wersje z mechanizmem omegi -fantastyczny!

 

 

Stowa produkowała B-Uhry wg specyfikacji Luftwaffe, ale ona była całkiem inna. Polecam opracowania K.Knirima.

 

2. Pilot to jedno, a nawigator to drugie. Piloci nie nosili tak dużych zegarków, bo nie mieli takiej potrzeby. Dokładny zegar znajdował się na tablicy przyrządów. B-Uhry to zegarki nawigatorów (trochę mylnie w jęz. polskim zwanych oberwatorami).

W tej aukcji zdjęcie ma budować klimat, a nie pokazać TEN zegarek na ręce oficera.

 

3. Rozmiar - duży rozmiar ułatwiał nawigatorowi odczyt, to oczywiste, poza tym zegarek można było nosić zapięty na rękawie kurtki lotniczej, co czyniło rozmiar całkiem dopasowanym. Stąd też duża długość oryginalnych pasków.

Pozdrawiam

Iko

 

Poszukam tych opracowan:)

I masz racje - co innego pilot, a co innego nawigator... i jak to w zyciu bywa - w tym przypadku akurat pilot jest "gwiazda" dlatego jego zdjecie , a nie nawigatora :)

 

Dokładnietak. Ten zegarek nie ma wiele wspólnego ze Stową.

Szkoda - jakos tak mi malo tych modeli Stowy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki fajny zegarek - szkoda ze tak ciezko go dostac - a moze to jego zaleta :)

Znalazlem tez wersje z mechanizmem omegi -fantastyczny!

Musisz zdać sobie sprawę, że Stowa to maleńka manufaktura jest. Mimo że marka jest znana (i uznana), to pracuje tam bodajże kilku zegarmistrzów.

Z jednej strony jest to zaleta, z drugiej dostęp jest trudny. Nawet na zegarek zamówiony przez sieć możesz dostać np termin dostawy za pół roku. A zapłacić musisz z góry :) :)

 

Znalazlem tez wersje z mechanizmem omegi -fantastyczny!

No i tak mi się wydaje, że ta sprzedaż tylko w wybranych punktach jest spowodowana jakąś tajemniczą umową z firmą Omega. Ale głowy sobie nie dam uciąć...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdać sobie sprawę, że Stowa to maleńka manufaktura jest. Mimo że marka jest znana (i uznana), to pracuje tam bodajże kilku zegarmistrzów.

Z jednej strony jest to zaleta, z drugiej dostęp jest trudny. Nawet na zegarek zamówiony przez sieć możesz dostać np termin dostawy za pół roku. A zapłacić musisz z góry :lol: :lol:

 

 

Dokladnie, cos za cos - gdyby mieli zegarki w klasycznej dystrybucji, to podejrzewam, ze cena by byla x2!

 

No i tak mi się wydaje, że ta sprzedaż tylko w wybranych punktach jest spowodowana jakąś tajemniczą umową z firmą Omega. Ale głowy sobie nie dam uciąć...

 

Z tego co sie doczytalem na exime z jasna tarcza, z mechanizmem omegi byla limitacja - chyba do 25 szt. -wiec szanse zdobycia tego zegarka - znikome:), na watchuseek - ktos o swojsko brzmiacym nicku Andrzej pisal, ze ma numer 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam tą Eximę. Wspaniała była. Model na ecie był wyprodukowany dla jakiejś sieci handlowej. Chyba podobna sytuacja ma obecnie miejsce z modelem Partitio.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT Pamiętam tą Eximę. Wspaniała była. Model na ecie był wyprodukowany dla jakiejś sieci handlowej. Chyba podobna sytuacja ma obecnie miejsce z modelem Partitio.

 

Partitio widziałem dziś na manufactum.de za 495 euro, do odbioru w końcu października 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym któregoś z Was zapytać jak można pozyskać klasyczną Stowę (nie myślę w tej chwili o zegarku klubowym ).Jak technicznie ta sprawa wygląda . Pytam na razie z czystej ciekawości. Czy mógłby ktoś ewentualnie pomóc w załatwieniu tej sprawy, gdyby zaszła taka potrzeba? Jak wygląda sprawa zamówienia, zapłaty za zegarek? Czy któryś z szanownych forumowiczów ma w tym temacie doświadczenie? Być może pytania mogą być odebrane jako naiwne, lecz powiem szczerze , na forum jako aktywny , to moje dopiero początki )). Byłbym Wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na stronie Stowy byles? czy tylko pytasz? tam jest sklep, kupujesz, placisz itd


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym któregoś z Was zapytać jak można pozyskać klasyczną Stowę (nie myślę w tej chwili o zegarku klubowym ).Jak technicznie ta sprawa wygląda . Pytam na razie z czystej ciekawości. Czy mógłby ktoś ewentualnie pomóc w załatwieniu tej sprawy, gdyby zaszła taka potrzeba? Jak wygląda sprawa zamówienia, zapłaty za zegarek? Czy któryś z szanownych forumowiczów ma w tym temacie doświadczenie? Być może pytania mogą być odebrane jako naiwne, lecz powiem szczerze , na forum jako aktywny , to moje dopiero początki )). Byłbym Wdzięczny za odpowiedź.

 

Możesz też wejść na stronę www.manufactum.de gdzie znajduje się zakładka "Manufactum Marktplatz". Znajdziesz tam niektóre modele STOWY. Procedura kupowania podobna jak na większości tego typu zakupowych portalach. Strona co prawda tylko po niemiecku, ale nie powinna to być chyba jakaś bariera nie do pokonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homer, nie denerwuj się, oczywiście że byłem na stronie STOWY . Chodzi mi o to jak to technicznie zrobić , jak zapłacić mając normalne,polskie, internetowe konto. Przecież P.Jorg nie przyjmie złotówek.


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego ale tym razem to ja nie rozumiem, przeciez na stronie producenta jest wszystko opisane w zakladce PAYMENT, akceptuje Paypal lub zwykly przelew na konto

Edytowane przez Homer

jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne Dzięki ;) !Teraz już wszystko jasne ) Trochę wstyd że takie rzeczy przeoczyłem. No cóż, człowiek się uczy całe życie))

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co widzicie w tych zegarkach że tak je zachwalacie???

 

Dlaczego mi się podoba? Historia, niszowość, design, jakość wykonania. Tyle z mojej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z Klasą, Prostota i Elegancja, to je wyróżnia...

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.