Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ta niszowość podoba mi się,ile jest właścicieli Lotników ?

Może 10,maksymalnie 15 sztuk wszystkich do kupy licząc opcji Flieger-a w Polsce :P.

 

A na temat wyglądu,historii,wykonania jak na razie jest tu nie całe 70 stron ;);):P

 

Daje do myślenia.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co widzicie w tych zegarkach że tak je zachwalacie???

 

Weź do ręki np. Marine Original, dokładnie obejrzyj, dotknij to zrozumiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa ma nie tylko wg mnie najlepszy stosunek jakości do ceny (lub odwrotnie jak kto woli). Dorównuje jej Seiko, ale oczywiście Stowa bije Seiko na głowę ekskluzywnością.

Różne dostępne na polskim rynku zegarki w handlu tradycyjnym w tej klasie cenowej (a nie ma zbyt wielu mechaników w tej cenie - może Louis Erard lub Epos na przykład), a także internetowym (Davosa na przykład), przegrywają w przedbiegach. Wystarczy spojrzeć, jak wykończony jest mechanizm Marysi Oryginalnej i ...tyle w tym temacie.

 

Każdy obecnie produkowany zegarek S ma swojego poprzednika w historii - ergo S nie ulega modom, jest w dobrym sensie tradycyjna, co nie oznacza, że nudna.

 

Który z producentów oferuje wersję w złocie z przysłanego przez siebie złota (z innego zegarka lub złomu)?

 

Dodatkowo - z CEO którego producenta zegarków można sobie pokorespondować?

 

Paskudne jest tylko dla mnie pudełko jak z Praktikera, ale to chyba jedyna skaza IMO.

 

Pozdrawiam

Iko

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Szczególnie Iko. Po takich wyjaśnieniach chyba zaczne zbierać pieniążki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie dla fanów firmy Stowa - Jorg Schaure będzie naszym gościem podczas corocznego spotkania KMZiZ w Warszawie ( najprawdopodobniej koniec czerwca 2010). Będzie miał prezentację, przywiezie zegarki.

 

Myślę, że to będzie okazja do poznania Jorga i uzyskania odpowiedzi na wiele pytań stawianych w tym wątku.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy była: Pierwsza edycja limitowana Stowy - 75 szt Seatime:

 

stowaonmedusa3.jpg

 

Piękna.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie dla fanów firmy Stowa - Jorg Schaure będzie naszym gościem podczas corocznego spotkania KMZiZ w Warszawie ( najprawdopodobniej koniec czerwca 2010). Będzie miał prezentację, przywiezie zegarki.

 

Myślę, że to będzie okazja do poznania Jorga i uzyskania odpowiedzi na wiele pytań stawianych w tym wątku.

 

 

O to fajna wiadomość i nareszcie odejście od zapraszania gości raczących nas najwyższej próby co prawda, ale jednak corporate bullshitem, jak w przypadku Hublota i ML w czerwcu.

 

Może poprosimy JS o podpisanie dekli zegarków? :D

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy na Seatime Stowy można wyrwać teraz za 2 tysiaki używany.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nazywam sie Miroslaw jestem zakochany. Zakochany w Stowie... Wiecie ze juz kupowalem Casio ?? model z TS i WV z tytanu az tu nagle nacialem sie watek "Zegarek klubowy". Oczywiscie zastanawialem sie co to ta Stowa^^ Wszedlem na strone i zobaczylem "Marine Original" z biala tarcza i przeszklonym deklem z widokiem na fenomenalny mechanizm Unitas 6498, to byl szok ! musze ja miec ! dziekuje ;] codzinnie na nia patrze^^


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia są podobne ale do Lotnika bez logo i czekam na koniec listopada ;)


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Seatime limitowany. Ciekawostka, że został zastosowany dokładnie ten sam "manewr" designerski co w klasycznej Stowie Antea limitowanej.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie zainteresowany? Czy masz taką limitowaną Marysię w swojej kolekcji, czy chcesz się pochwalić, że wiesz gdzie można ją kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie zainteresowany? Czy masz taką limitowaną Marysię w swojej kolekcji, czy chcesz się pochwalić, że wiesz gdzie można ją kupić?

 

Ani jej nie mam, ani nie chcę się "pochwalić". Chcę POMÓC potencjalnym nabywcom, którzy szukają tego zegarka, a który, o ile mi wiadomo, ciężko ostatnio kupić ad hoc.

Czujesz róźnicę?

 

Pozdr

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa pewnie parę tysięcy rocznie - ale może ktoś ma bardziej dokładne dane.

Schauer około 500 rocznie.

 

Pozdrawiam

Iko

 

 

No i w tym wywiadzie, którego linka wkleił kkwpk Schauer podał te liczby:

 

JS: We have 4 watchmakers plus myself. We produce annually today 2500-3000 STOWA watches. For Schauer brand, maximum 500 pieces (for Schauer brand, I have decided 3 years ago to limit this output to ensure that I can build every single watch by myself personally!)

 

Pozdrawiam

Iko

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube wiadomości odnośnie zmian właścicielskich w Stowie.

Otóż fundusz Vorwerk Direct Selling inwestuje w Stowę. Vorwerk specjalizuje się w inwestowaniu w firmy sprzedaży bezpośredniej.

 

Info Vorwerk

 

A na forum Stowy, Schauer tak tłumaczy po co to robi:

 

I think the most positive of the partnership is to have very proffesional people in the background.

 

With a lot of experience in direct selling.

 

Basicly the concept will keep like before.

 

Of course we will change things: W

e want to be much more effecitve in production and keeping promissed delivery times, beeing more proffesional in all the administrative matters and so on.

We also will work on the small details behind a watchproduction, marketing and human resources.

 

All small things which makes a small company much more proffesional.

 

I think the most important matter is that STOWA keep everxthing like it is with a few new watches designed and produced here in Engelsbrand by my TEAM and me !

 

I will present 2 or 3 new watches people are waiting a long time next year in Basel.

 

But this watches i have planed a long time before i discuss with Vorwerk .-)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 100 wy :)Mam do Was pytanie , szczerze powiem ,że już się pogubiłem w tych modelach Stowy ,chodzi mi oczywiśćie o pilota:) Zamówienia ,kolejki , czekanie , konkretny model , kurde, długa droga przede mną .:) Pomocy , szukam Pilota ,tylko tak , ; bez logo , bez daty , metalowy ,pełny dekiel , musi być nakręcany ręcznie , Mechanizm najlepiej made swiss lub germany . Czy w ogóle jest taki model pilota do dostania ? ps może Laco ma taki w swojej kolekcji? Ogólnie to mam szajbę na punkcie lotnictwa i wszystkim ,co z tym związane , zwłaszcza zegarki I tak wybór padł na Stowę lub Laco:) bo w 100tu procentach dziedziczą tradycję .

pomożecie w wyborze ?:blink: pozdrówka

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takiego lotnika bez logo czekam od 8 pażdziernika,dostałem informację że będzie gotowy do 10 dni zostało tydzień.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takiego lotnika bez logo czekam od 8 pażdziernika,dostałem informację że będzie gotowy do 10 dni zostało tydzień.

farciarz , automat czy ręczny naciąg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie jest produkowany przez Stowę taki pilot. Był w wersji limitowanej. Obecnie jest produkowana tylko w automacie.

 

Proszę czytać dokładnie,Kolega napisał wcześniej.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje od producenta,nie z drugiej ręki,dlatego też podałem datę zamówienia.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.