Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Sapek witaj w klubie ...

Piękny a ta pilotka to chyba z Top Gun-a !


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Sapek. Ja czekam na mój. Powinien najpóźniej dotrzeć jutro lub pojutrze :lol:

Napisz coś o nim, swoje wrażenia.

Ja nie mogę się wręcz doczekać. Oby tylko ta pieprzona poczta polska nie nawaliła i żeby dotarł mi przed świętami ;)

Edytowane przez Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homberger, Twój też piękny. Niedługo dołącze do Was ;)


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapek witaj w klubie ...

Piękny a ta pilotka to chyba z Top Gun-a !

eeeeeee gdzież tam top gun:)

to też coś z ..epoki" , a mianowicie RAF irvin jacket . od samego Garego Eastmana . szyje na zamówienie i też się długo czeka :lol:

Stowa dotarła z Francji w tydzień , zapakowana w oryginalne pudełko (to metalowe) z rezerwowym paskiem , Sprzedawca to widac fachowiec ,zapakował ja pięknie w tekturowe pudełko a do środka nasypał trocin styropianowych , metalowe (to oryginalne )było jeszcze w mniejszym pudełku a więc emocje przy rozpakowywaniu razy 3 ;) Wrażenia , hm jeszcze nie ochłonąłem i się tylko na nią patrzę, :lol: , wziąwszy do ręki , od razu czuć , tak tak ,czuć legendę , całą tą otoczkę historii , nie wiem jak inni jej użytkownicy mieli ,ale ja tak ją odebrałem ,odbieram ,natomiast jeśli chodzi od strony czysto technicznej , czyli wykonanie , to odjazd , po prostu jak ją założyłem , to miałem wrażenie jakbym się z nią urodził, a ona rosła razem ze mną :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeeee gdzież tam top gun:)

to też coś z ..epoki" , a mianowicie RAF irvin jacket . od samego Garego Eastmana . szyje na zamówienie i też się długo czeka :lol:

 

Ile taka kurtka kosztuje? i rękawice? Wzięło mnie zaje...cie na ten styl ;)

Daj jakieś namiary na kogoś kto to szyje.


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google ; Eastman Leather Clothing :lol:

tylko nie oszalej, bo to co zobaczysz daje po wyobrażni i trwale zostaje w psychice ;)

Gary Eastman robi najdoskonalsze repro na świecie , używa do tego oryginalnych maszyn z epoki(np maszyny do szycia , igły, nożyce itd) , (np klamry i niektóre sprzączki czy koniki od zamków robi poprzez odlewy z oryginalnych części (formy) .Skład chemiczny barwników do skóry , czy np nici muszą mieć taki sam skład i fakturę jak w latach 40 tych

Hm samą rekomendacją niech będzie fakt , że szył umundurowanie do filmu Pearl Harbor .To taki ktoś jak Jorg Schauer :lol: tylko inna dziedzina :lol:

sory za OT

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google ; Eastman Leather Clothing ;)

tylko nie oszalej, bo to co zobaczysz daje po wyobrażni i trwale zostaje w psychice :lol:

 

Coś Ty Sapek zrobił :lol: Spłukam się z kasy kompletnie :lol: te ubrania są niesamowite


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Zatkało mnie... Luftwaffe rządzi, że o kurtce Richthofena nie wspomnę... ;)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gary grubymi nićmi szyje :lol:

a na kolana powaliło mnie samo to , że szyjąc repro porównuje je zaraz z oryginałem , no i ni cholery nie wiem co jest co :lol:

Oblukajcie panowie Hanharty ;)Laco też się tam znajdzie ;)

Dodam że jesteśmy w uprzywilejowanej strefie cenowej ,że tak to nazwę , jest też strona Eastmana na rynek amerykański , niestety ,rozbieżności cenowe to masakra , z korzyścią oczywiście dla nas :lol:

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adminie za przywrócenie wszystkich postów tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33471b09bd85f0cbmed.jpg

 

:);):)

 

mam pytanie , czy wprawne ręce szp Jorga się omsknęły ? w tym miejscu gdzie kończy się mój kciuk (tam gdzie jest ten frez na kopercie zauważyłem bardzo cienką ok 1\10 mm i długości ok 5mm coś w rodzaju szparki , na pierwszy rzut oka tego nie widać (ale na foto jest takie ciemniejsze w tym miejscu) bo sam nie zauważyłem ,dopiero po jakimś czasie po wnikliwych oględzinach zegarka . czy to jest normalne?

zegarek oczywiscie nie nabiera wody , poza tym małym chyba defektem nic mu nie dolega ,hm dodam że w ogóle to nie wpływa na walory estetyczne i techniczne zegarka , a ja się odnoszę do tego szczegółu tak jakby go nie było , tylko przez swą dociekliwość chciałbym wiedzieć CO TO JEST :)

pzdrawiam i wesołych świąt

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą szparkę w swoim Filegerze i dokładnie w tym samym miejscu, ale po co i dlaczego, nie mam pojęcia.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A luneta czasem nie jest osobno na wcisk?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taką samą szparkę w swoim Filegerze i dokładnie w tym samym miejscu, ale po co i dlaczego, nie mam pojęcia.

:);):) no to nie jestem sam :) uffffffffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A luneta czasem nie jest osobno na wcisk?

TZN??? , no chyba że żart:) ale jak to dostrzegłem to do żartu mi nie było :)

ps skoro juz jest nas dwoje z czymś takowym ,to po coś ma to służyć

no chyba że pozostanie to słodką tajemnicą STOWY ;)

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest szczelina na nóż zegarmistrzowski, to znaczy że luneta jest na wcisk. Inaczej po co by była szczelina?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Panowie , człowiek całe życie się uczy ,jak to się mówi ; lepiej otworzyć buzię i rozwiać wątpliwości , aniżeli milczeć i stwarzać pozory ,że się wie ;)

pozdrawiam i wesołych świąt , bo białych to raczej już nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a tak byś nie spał po nocach i martwił się, że masz wadliwą sztukę :) A tak już wiesz że taka szczelina jest, bo ma być ;) Tylko lepiej nie próbuj otwierać tego samodzielnie. Bez wprawy i dopasowanego sprzętu można to uszkodzić.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33471b09bd85f0cbmed.jpg

 

:);):)

 

mam pytanie , czy wprawne ręce szp Jorga się omsknęły ? w tym miejscu gdzie kończy się mój kciuk (tam gdzie jest ten frez na kopercie zauważyłem bardzo cienką ok 1\10 mm i długości ok 5mm coś w rodzaju szparki , na pierwszy rzut oka tego nie widać (ale na foto jest takie ciemniejsze w tym miejscu) bo sam nie zauważyłem ,dopiero po jakimś czasie po wnikliwych oględzinach zegarka . czy to jest normalne?

zegarek oczywiscie nie nabiera wody , poza tym małym chyba defektem nic mu nie dolega ,hm dodam że w ogóle to nie wpływa na walory estetyczne i techniczne zegarka , a ja się odnoszę do tego szczegółu tak jakby go nie było , tylko przez swą dociekliwość chciałbym wiedzieć CO TO JEST :)

pzdrawiam i wesołych świąt

 

Sapek potwierdzam taki sam otwór na lunecie też posiadam wiec wszystko ok :D

Wesołych Świąt ! :)


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zaangażowanym w wyjaśnienie tajemniczej szparki w zegarku serdeczne dziękuję ,to była najwspanialsza informacja świąteczna , trzeba przyznac , że fachowcy od Stowy nawet szczeliny robią w iście tajemniczy i precyzyjny sposób ;) (i tak już nie spałem w nocy bo obmyślałem plan jak ją zalepić )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dotyczące czynności jakim jest złożenie zamówienia na zakup stowy flieger automatic na www.stowa.de. Rozumiem, ze wygląda to tak; na ich stronie robię zamówienie, od razu wpłacam należność za zegarek np. przez paypal i odpowiedni długi czas muszę odczekać ? Nie muszę martwić się tym, że mimo wpłacenia EUR zegarek może do mnie nie dotrzeć ? Osoby, które wiedzą jak wygląda to w praktyce bardzo proszę o wyjaśnienie tej kwestii, za co z góry dziękuję, życzę również wszystkim "fanatykom" zegarka jakim jest stowa zdrowych i spokojnych Świąt

pozdrawiam

Ireneusz


"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Na pewno nie musisz się obawiać jakiegokolwiek przekrętu ze strony firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emeryten,

 

Zamawiasz na stronie Stowy zegarek jaki Cię interesuje.

W trakcie zamówienia podajesz swój email .

Po zakończeniu zamówienia,po paru minutach(lub kilkunastu)wchodzisz na swój podany w zamówieniu email i dostajesz od Stowy ich potwierdzenie zgłoszenia na Twój zegarek.

Sprawdzasz w tym potwierdzeniu swoje zamówienie i adres jaki podałeś na wysyłkę.

W potwierdzeniu jest NUMER ZAMÓWIENIA np: Order confirmation No.: 6065 (Przydaje się do komunikowania co do Twojego zamówienia jak Ci nerwy puszczą ;):) )

 

Następnie czekasz ok.7-8 tygodni i otrzymujesz informację - email iż Stowa zaczyna składać Twój zegarek ,to idealny momencik aby zrobić przelew PayPal-em na ich konto [email protected]

Następna informacja jaką ja dostałem to z firmy kurierskiej w moim przypadku do był FedEx który mnie informował że przyjął na stan paczkę wartościową od Pana Joerg Schauer na mój adres.

Zostaną teraz 3,4 nieprzespane noce po których odbierzesz swój diamencik.


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, pełną kwotę zapłacisz po potwierdzeniu od Stowy. Nie zdarzyło się jeszcze, by zdefraudowali pieniądze ;).

Wszystko możliwe, ale jednak nieprawdopodobne...

 

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką szczelinhę subtelną widać też w mojej stowie antea. już kiedys na ten temat dyskusja była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.