Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się ma zamówienie do poniższej strony

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=144115

tzn jak np. zamówię sobie stowe marine automatic w połowie lutego a Jorg podaje że będą dostępne na koniec przedmiotowego miesiąca, to czekam tylko 2 tygodnie, czy wpisuje mnie na następną listę, którą pożniej będzie aktualizował?

Edytowane przez S-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe czy jest możliwość zakupienia samych wskazówek niebieskich do Stowy Antea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe czy jest możliwość zakupienia samych wskazówek niebieskich do Stowy Antea?

Mejluj do Jorga. Takie manufaktury są elastyczne, pewnie Ci wyślą.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jorg jest na wakacjach do 7 stycznia. Ponowię prośbę po tym terminie, chcę dokupić ze dwa paski brązowe do Antei no i te genialne niebieskie wskazówki - tylko czy się zgodzi... i za jaką forsę :) hmm

 

Ciekawie kiedy będą znów jakieś fajne limitowane serie Antei bo chyba jestem zainteresowany :-) Na zegarek klubowy z wyglądem lansowanym przez Kloda pewnie już się nie załapię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie kiedy będą znów jakieś fajne limitowane serie Antei bo chyba jestem zainteresowany :-) Na zegarek klubowy z wyglądem lansowanym przez Kloda pewnie już się nie załapię...

Zegarek "lansowany przez Kloda" (ten z tarczą chronometryczną) nie jest zegarkiem klubowym. Nie nazywaj go tak, bo już była o to awantura. Po prostu jest to zegarek na prywatne zamówienie Kloda, i już..

Po drugie, zdaje się że jest jeszcze kilka wolnych miejsc w przewidywanych 25 miejscach.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że się taka awantura rozegrała na forum szok :)

 

Zegarek klubowy w moim rozumieniu(pewnie błędnym) będzie każdym który wyjdzie za pośrednictwem członka klubu dla ludzi z klubu. To by było uczciwsze.

Są przecież ludzie których zwyczajnie nie stać na zakup "zegarka klubowego"...za cenę większą niż załóżmy 500zł, lub nie są w stanie "wydębić" kasy w tym czasie - i to wprowadza podział na "lepszych" i "gorszych" członków klubu...

 

Patrząc z drugiej strony -każda "rebelia" estetyczna na forum może dobrze wpływa na jego rozwój, bo to znaczy że mamy różne gusta :) i nie stanowimy monolitu partyjno-państwowego ;-) :)

 

Wszyscy i tak jesteśmy z jednego klubu.

 

Dzięki za info. Klaudiusz już się odezwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowianie na to - zajrzyj: www.wróżka.pl ;)

 

Wstawiaj zdjęcia.

 

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dołączyłem wreszcie do klubu właścicieli Stow i od razu prezentuję moją pierwszą (i mam nadzieję, że nie ostatnią) Stowę.

Antea Kleine Sekunde urzekła mnie właśnie swoim subsekundnikiem, nakręcanym, a nie automatycznym mechanizmem oraz brakiem daty.

No i te niebieskie wskazówki, lśnią tak przepięknie, że mógłbym patrzeć na nie godzinami.

Zegarek dotarł do mnie wczoraj wieczorem. Kupiony przez Ebay z pudełkiem i papierami. Stan oceniam na idealny (zgodnie zresztą z zapewnieniami sprzedawcy - tego samego od którego Sapek kupił Fliegera LE).

Przed zakupem najbardziej obawiałem się rozmiaru. Przy dzisiejszych kanonach mody 35,5 mm to mało. Dzięki swojej budowie (cienki bezel) zegarek wygląda na większy, powiedzmy na 37 mm, ale oczywiście rozmiar pozostaje rozmiarem. Akurat ja potrzebowalem eleganckiego zegarka do garnituru, więc taka wielkość nie przeszkadza mi jakoś bardzo.

Mój nadgarstek ma niecałe 16,5 cm obwodu. Przy większych nadgarstkach myślę jednak, że lepsza byłaby Antea 365 lub 390 (choć te z kolei nie mają Kleine Sekunde, na czym mi bardzo zależało).

Poniżej kilka zrobionych na szybko zdjęć:

IMG_0685Medium_0.jpg

IMG_0687Medium_0.jpg

IMG_0688Medium_0.jpg

IMG_0691Medium_0.jpg

Edytowane przez Obłomow

Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ,bardzo sensowny elegant.Niech się nosi :)

 

edit: właśnia wypatrzyłem -fajny limitowany Flieger ,może ktoś ma ochotę..

 

http://cgi.ebay.pl/HAU-Stowa-limitierte-Auflage-Bremen-D-1167_W0QQitemZ150402938281QQcmdZViewItemQQptZDE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren?hash=item2304b6b5a9

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również gratuluję zakupu, bardzo dobrze wygląda na Twoim nadgarstku.


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garniturku rewelacja ,gratuluje wyboru,niech się nosi !


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś może mnie oświecić (jeśli jest gdzieś już to napisane to przepraszam) co słychać ostatnio w Stowie o werkach Durowe?

 

Pytam w kontekście Fliegera, z ręcznym naciągiem i centralną wskazówką. Z mojej ostatniej wiedzy, część zamówień na FO została anulowana w związku z problemami z dostępnością Unitasa.

 

Czy w ogóle planowane są jakieś wersje FO w edycji limitowanej czy też nie, czy Durowe będzie czy jednak nie?

 

Edit: znalazłem info, że ma coś pojawić się na Baselworld 2010: http://forums.watchuseek.com/showthread.php?p=2488703#post2488703

Edytowane przez Hakan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk wygląda świetnie, oby tylko nie rzucili kosmicznej ceny ;)

Basel2009050.jpg


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby tylko nie rzucili kosmicznej ceny ;)

Obawiam się, że cena będzie mniej zachęcająca. Stowa/Durowe może się zbliżyć bardziej do Nomosa.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejone tu zdjęcia Durowe z Bazylei 2009 to wersja przedprodukcyjna (Vision 1), w tym, co zobaczymy w Bazylei w tym roku, mogą one wyglądać ciut inaczej.

 

Drugą nowością MOŻE być chrono, na które wielu fanów Stowy czeka z utęsknieniem.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku - Flieger bez logo zamówiony! Czekanie mnie zabije. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Trafiłem na forum zapewne jak wielu podczas poszukiwania pomysłu na zegarek. Dzięki Wam poznałem firmę Stowa i jej wyroby. Po długich przemyśleniach zdecyduję się na model Antea Creme. Moje pytanie dotyczy awaryjności zegarków brandu Stowa, czy mieliście jakieś problemy techniczne a jeżeli tak to co z serwisem - u producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Trafiłem na forum zapewne jak wielu podczas poszukiwania pomysłu na zegarek. Dzięki Wam poznałem firmę Stowa i jej wyroby. Po długich przemyśleniach zdecyduję się na model Antea Creme. Moje pytanie dotyczy awaryjności zegarków brandu Stowa, czy mieliście jakieś problemy techniczne a jeżeli tak to co z serwisem - u producenta?

 

miałem tylko jeden model Stowy...Seatime..,żadnych problemów ,wykonanie na b.dobrym poziomie..

 

serwis ? Schauer ,włościciel Stowy wykonuje dla nas właśnie zegarek Klubowy,myślę,że kontakt z nim nie będzie problemem...

 

Drobne wpadki zdarzają się każdej firmie ,ale z tego co wiem Jorg sprawy reklamacji załatwia z klasą i sprawnie..i raczej nieczęsto ,bo nie ma takiej potrzeby ..

 

wejdź sobie na forum Stowy i poczytaj ,jest link na stronie www.stowa.de..

 

aha,nie wahaj się ,bierz..:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Czy jest wersja Seatime z litym deklem? Nie ma takiej na stronie...

 

I czy ten zegarek ma WR >= 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wersja Seatime z litym deklem? Nie ma takiej na stronie...

 

I czy ten zegarek ma WR >= 200?

Kiedyś była na 100%.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23173-0-08524400-1331334824.jpg

 

jak najbardziej..:)

 

edit :

 

Stowa Seatime

 

wr 30 atm

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Dlaczego ich już nie robią? Szklany dekiel w diverze to jakieś absurdalne połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ich już nie robią? Szklany dekiel w diverze to jakieś absurdalne połączenie.

[/quote

 

Pisz do Schauera...myślę ,że dyby miał nawet kilka zamówień ,albo chociaż sugestii na forum Stowy ,to pewnie by się lite dekle pojawiły..

 

Ja też uważam ,że w diverze ,a zwłaszcza ze standardowym mech.Ety przeszklony dekiel jest zbędny..natomiast fajny lity dodaje klimatu..

 

trochę żałuję tego Seatima.... :lol: no ale musi być jakiś płodozmian.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.