Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym sądzicie?

Wg mnie nowa niewiele odbiega cenowo od tej wystawionej...

Jasne, to jakieś 100zł taniej. Lepiej zamówić nową, i mieć pewność, gwarancję itd..

 

edit: chyba że się spieszysz, bo zamawiając nową, to się czeka, czasem nawet parę miesięcy.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post na tym forum i nie jest przypadkowe, to że piszę w tym dziale.

Zakochałem się w tych zegarkach Stowy.

Jednak żeby nie było, że mało piszę na temat...

Zauważyłem, że na Alle... wystawiona została STOWA ANTEA KLEINE SEKUNDE Z 2008 za 1750 zł.

Co o tym sądzicie?

Wg mnie nowa niewiele odbiega cenowo od tej wystawionej...

Po pierwsze Witaj w klubie i Witaj wśród Stowomaniaków.

Co do zegarka - nie traci na wartości jak samochód + sprzedający chce za niego ile chce co nie oznacza, że nie warty jest swojej ceny - tak jak Tak tik napisał tyle, że bez gwarancji.

Cenowo zależy - gdybym miał wolną gotówkę kupiłbym ją nawet trochę przepłacając, a jak szukasz taniej to ebay.

ostatnio poszła lekko ponad 400E (nawet sam licytowałem do pewnego momentu), kilkanaście dni wcześniej trochę ponad 300E więc wszystko zależy "od dnia".

na nową się chwile czeka ale też to nie wieczność. ;-) i warta tego

 

p.s ta jest z metalową bransoleta a ze sklepu cena to 600E co tłumaczy "75% nowej" - tak to rozumiem

Edytowane przez john2bbob

do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie euro zegarek bezpośrednio ze sklepu on-line kosztuje ok. 2200 zł, więc jeśli bym znalazł aukcję z tym zegarkiem na ebay za nieco ponad 300 euro to bym się nawet nie zastanawiał ;)

Bardzo podobają mi się również Marine Automatic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie euro zegarek bezpośrednio ze sklepu on-line kosztuje ok. 2200 zł

A jaki jest obecny kurs euro?

Zegarek stoi po 480

2200/480=4.60 ~

 

Czy obecny kurs Euro to 4.60 ??? ;) To się porobiło :) :)

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się również Marine Automatic.

Haha ;) tak to już jest - Marinka taaa.. (na razie przymierzam się też do Antei KS).

co do używek sprawdzaj ebay, na allegro Stowy (zwłaszcza nowe) pojawiają się sporadycznie,

tutaj w bazarze chyba baaaardzo rzadko i zaraz znajdują chętnych.

aha no i jeszcze forum dedykowane watchuseek.com jak i tamtejszy "bazarek"

janek

Edytowane przez john2bbob

do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecny kurs Euro to 4.60 ??? :) To się porobiło :) :)

Taktik ;), aż tak źle to nie jest - tylko, że ta jest z metalowa bransoleta

Edytowane przez john2bbob

do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john2bbob może źle spojrzałem ale wydawało mi się że z bransoletą stoi za 600 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wydawało mi się że z bransoletą stoi za 600 euro.

Aha rozumiem.

Ale swoją drogą, to strasznie drogo sobie tą bransoletkę cenią, prawie 500zł.. Ona z jakiegoś cennego kruszcu jest? ;)

Za tą cenę, to porządnego japończyka, na solidnej bransolecie można łyknąć.

Ja osobiście to bym KS tylko na pasku nosił. Ale jakbym juz miał kupować, to bym raczej jakiegoś niefirmowego mesha osobno dokupił za 20-30$

No ale kto bogatemu zabroni :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john2bbob może źle spojrzałem ale wydawało mi się że z bransoletą stoi za 600 euro.

jak na moje oko dobrze spojrzałeś ;) mi ta bransoleta też nie siedzi jakoś, ale to bardziej dlatego, że wole paski w zegarkach

 

janek

Edytowane przez john2bbob

do you feel lucky ?

janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 euro za bransoletę to dla mnie też za dużo, a ten sprzedający na alle... nie negocjuje i nie sprzeda bez bransolety (tzn bez bransolety i bez kosztów za nią).

 

Na ebay obecnie jest Ikar z białą tarczą i niebieskimi wskazówkami do kupienia.

Też wygląda nieprzeciętnie.

Aktualna cena 137,00 euro i pozostały niecałe 2 dni do końca licytacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem swojego Fliegera, zegarek jest bardzo ładny i starannie wykonany ALE

kiedy zamawialem swojego fliegera (pierwszy tydzien stycznia) powiedziano mi, ze bedzie w polowie lutego, ok, czekalem bo w koncu mala manufaktura, potem okazalo sie, ze to niemozliwe i bedzie jednak pod koniec lutego, niestety nic z tego nie wyszlo, nastepny email z przeprosinami pt "mamy przeprowadzke i sie nie wyrabiamy" coz.. zaczekam. W polowie marca okazało sie, ze realny termin to dopiero koniec marca. Dalej czekam. Kolejna obietnica, ze zegarek bedzie wyslany w 13 tygodniu przed naszymi Świętami. Zegarka ani widu ani słychu, dopiero po rozmowe telefonicznej w ten wtorek stwierdzili, ze juz na pewno w tym tygodniu wysla, no i fakt, dotarł wczoraj, z dwumiesięcznym opóźnieniem. Rozumiem, że niszowa firma etc ale bez przesady. Pomijam fakt,że zaznaczyłem wyraźnie w zamówieniu - CZARNE WSKAZÓWKI, dostałem niebiskie. Cóż, też są ładne ale chyba nie o to chodzi?

 

Zdjecia dodam jak zmienie pasek bo ten fabryczny to jest mocno sredniej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ray ktory pasek jest sredniej jakosci ten croco czy jakis z tych tanszych?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z manufakturami często tak bywa, i nie tylko z tymi produkującymi zegarki, że termin wiele razy się przesuwa.

 

Jeżeli firma informuje klientów na bieżąco o opóźnieniach a ponadto dopuszcza możliwość rezygnacji z zamówienia z racji niedotrzymania terminu, to moim zdaniem jest to uczciwy układ. Dla mnie niedopuszczalne są zaś pomyłki w zamówieniu i gdybym dostał zegarek z niebieskimi wskazówkami, zamiast czarnymi, które zamówiłem, to chyba odesłałbym zegarek to producenta z prośbą o ich wymianę i pokrycie wszystkich dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się . Zamówiłem.

 

No ja też zamówiłem, tylko deklarowany termin dostawy to miał być środek Kwietnia, i ostatnia wiadomość od Stowy jest taka, że dostawa się opóźni o co najmniej dwa tygodnie:( Tak więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, a z czego wynika taka duża różnica w cenie pomiędzy Antea 390 i Antea Creme - 620 u 350 EURO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, a z czego wynika taka duża różnica w cenie pomiędzy Antea 390 i Antea Creme - 620 u 350 EURO?

 

Różnic jest niewiele. Ten sam rozmiar, ten sam mechanizm.

 

- 390 posiada inny odcień tarczy (srebrzysty) Creme jak sama nazwa wskazuje ma kremowy cyferblat.

- 390 ma niebieskie, wypalane na gorąco wskazówki a obecna wersja Creme czarne malowane.

- Rotor w 390 jest ze srebra w Creme zwykły.

 

To wszystko.

 

Moim zdaniem, nie są to różnice na 270 EURO :-)


The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak uważam, prawie 80% więcej za - umówmy się - małe detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nakładane indeksy :angry: I fajny sekundnik.

Teraz to jest ładny zegarek :lol:


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maryna piękna!

A Twoje foty, Michale coraz lepsze!

Dasz Marynę pomacać jakby co?


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marysia bardzo ładna, nowa tarcza dodaje uroku.

Tylko ten sekundnik taki pofalowany?

 

POzdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.