Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już było ale i tak zapytam.

 

Czy i ewentualnie jakiego rzędu upustu można się spodziewać przy zamawianiu Stowy Seatime? Czy może bardziej cena zostanie jaka jest na stronie sklepu a mozna ugrać transport gratis + extra pach? Coraz bardziej mi się podobają te zegarki i po Steinharcie to będzie mój następny zakup.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili minimum 2 miechy się czeka :D więc raczej na żadne gratisy bym nie liczył.

Jakiś czas temu Koledzy wysyłali zapytania o możliwe upusty przy większej ilości zamawianych zegarków i zostali bez odpowiedzi.

Dlatego ja się lekko zdrażniłem- uznałem, że nikt wielkiej łachy nie będzie mi robił i zamówiłem Seatime'a indywidualnie(jakoś na początku stycznia)- oficjalny termin dostawy mam koniec marca, a w międzyczasie zmienili grafikę swojej strony i przy okazji podnieśli ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo serdecznie proszę o PW jeśli ktoś coś będzie zamawiał (finalizacja) ze strony STOWY.

Chciałbym dorzucić pasek do zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodiver w domu. 218 gram niemieckiej stali - toż to czołg :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Ci ona :)

 

Oczywiście moje gratulacje.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając na durowe.de werk Durowe 7420 zamontowany do Antei, to nie wygląda on jakoś szczególnie wyjątkowo. Szczelina pomiędzy werkiem a kopertą jest niepotrzebnie widoczna, a i sam werk pozbawiony ładnych zdobień nie wywołuje szybszego bicia serca.

 

Nie wiem czy tylko u mnie takie odczucia się pojawiły oglądając Durowe czy może nie jestem odosobniony w postrzeganiu Durowe :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając na durowe.de werk Durowe 7420 zamontowany do Antei, to nie wygląda on jakoś szczególnie wyjątkowo. Szczelina pomiędzy werkiem a kopertą jest niepotrzebnie widoczna, a i sam werk pozbawiony ładnych zdobień nie wywołuje szybszego bicia serca.

Tiak, tylko że to co widzisz, to jakaś seria limitowana zrobiona chyba trochę na siłe. Stare mechanizmy z odzysku wciśnięte na siłę w kopertę dostosowaną do Ety. 7420 to nie jest chyba mechanizm, który ma być kiedykolwiek jeszcze produkowany... tak mnie się wydaje..

 

Natomiast w kalibrze 7440, nad którym pracują, to dopiero podjęli jakieś pierwsze przymiarki (mniej lub bardziej udane) do pasów genewskich -> http://forums.watchuseek.com/f36/durowe-update-460937.html


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 7420 to NOS z odzysku. Jednak widziałbym w takim przypadku raczej ładny pełny dekiel z logo Durowe i jakimś wygrawerowanym "rysem" histowycznym niż transparentny :unsure:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, coraz bardziej podoba mi sie Flieger Stowy, tylko ten rozmiar tj. 40 mm, troche wydaje sie malo na moj przegub. W zwiazku z tym mam pytanie. Czy jest ktos z 3miasta lub okolic w posiadaniu tego majstersztyku i dalby przymierzyc? Strasznie mi zalezy.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko ,Flieger, poznajecie? :) sory za OT, ale od czasu do czasu w temacie avioniki niezegarkowej nie zaszkodzi :D

post-28952-0-09792000-1299362251_thumb.jpg

post-28952-0-36164900-1299362302_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna skóra. Mam taką samą ale w gorszym stanie.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest już nas dwóch B) a ten jej zapach! coś wspaniałego,uwierz mi mam w domu wiele skór, żadna się nie umywa do tej,nie wiem co w niej jest, sentyment ,historia, przywiązanie..itp, chyba wszystko na raz :D (ma 4 kieszenie w tym 2 na zamek)to jest moja druga z tej serii, z pierwszej najzupełniej wyrosłem ,stała się za mała. A teraz jest ta B)

Stan magazynowy ,z podpinką , niestety kołnierza dopinanego brak i pagonów , ale to nic ,szczegół. W tamtych latach występowały jeszcze 3 modele tych skór ,1) taka tylko trochę dłuższa i ściągacze miała w innym miejscu ,2) z paskiem w pasie 3) płaszcz, za kolano. nota bene jest na alledrogo za 2,5k :)

Wszystko wykonane z końskiej skóry,szyte były w dawnej Yugosławi.

Drugie foto to oryginał z 1944 , RAF war service dress , potocznie zwany battledress.

Edytowane przez sapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś może wie, co obejmuje gwarancja Stowy, bo wg mnie to świstek, który może komuś polepsza samopoczucie, ale niczemu więcej nie służy. Wiem już, że czyszczenie mechanizmu jest odpłatne. Prawdopodobnie mocno naiwnie sądziłem, że wyczyszczą mi mechanizm gratis przed upływem terminu gwarancji. Odpowiedź na list, który wysłałem do p. Viveci Hafner, pozbawiła mnie jednak wszelkich złudzeń:

 

we thank you for your mail. We are glad to hear that you like your Airman LE 2801.

Kindly be informed that our warranty does not include the cleaning of our movement.

please be informed that for watches - every time to time ( usually after 3 - 5 years ) a servicing and check-up is needed.

After this time your watch should be lubricated and all seals and gaskets should be checked.

If you want you can send us your watch and we will send you an estimate before we should make some works on your watch.

Of course you can as well let the check done by a local watchmaker. Our ETA 2801 is a well known movement and can be made by any experienced and high qualified watchmaker.

The shipping cost to return your watch to Russia would be EUR 59.

best regards

 

Viveca Hafner

 

I jeszcze ogólna uwaga: firma STOWA mocno ostatnio straciła reputację nie tylko w moich oczach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/38362-zapisy-na-zegarek-stowa-antea-z-tarcza-chronometryczna/page__st__380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mocno naiwnie sądziłem, że wyczyszczą mi mechanizm gratis przed upływem terminu gwarancji.

Tak z ciekawości. Znasz jakieś firmy/marki które czyszczą/smarują mechanizm za darmo przed upływem terminu gwarancji?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sądziłeś że gwarancja obejmuje czyszczenie mechanizmu ?

 

piotrek

Nie sądziłem, mogłem tylko przypuszczać. wiem, że robi to IWC. Teraz po korespondencji z p. Vivecą wiem, że gwarancja nie obejmuje czyszczenia mechanizmu, ale dalej nie wiem, co gwarancja w ogóle obejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku stycznia złożyłem zamówienie na Seatime-a, miał być termin koniec marca.

Wczoraj napisałem do pani Reginy Schauer, to odpisała, że przeprasza, ale mają lekkie opóźnienie, około tygodniowe

i będzie to nie koniec marca, ale początek kwietnia, więc na razie jeszcze nie ma tragedii,

zobaczymy jak będzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Znasz jakieś firmy/marki które czyszczą/smarują mechanizm za darmo przed upływem terminu gwarancji?

 

Ja znam.

Obecnie Frederique Constant przy zakupie zegarka mechanicznego daje voucher na przegląd zegarka ważny przez pięć lat :)

Nie zmienia to faktu, że jest to ewenement.

To tak, jakby mieć pretensje, że trzeba zapłacić za wymianę oleju, lub klocków w samochodzie na gwarancji...

:)


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...daje voucher na przegląd zegarka ważny przez pięć lat ;)

Hmm... "przegląd" to określenie dość niejednoznaczne ;)

Przegląd może polegać na zbadaniu zegarka na wibrografie, sporządzeniu wydruku i stwierdzeniu "Ok, wszystko w porządku proszę pana. Proszę za 2,3 lata oddać zegarek do czyszczenia i smarowania" [już nie za darmo] :P


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oczywiście o kompletny przegląd mechanizmu zegarka.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o nowym chrono Stowy ? Jak dla mnie to jakaś lekka pomyłka ://

 

 

Podoba mi się wizualnie, natomiast nie jako zegarek.

Edytowane przez Yargoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.