Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

@ nav - po co kopiujesz post, pod którym piszesz? faul...Wyedytuj proszę.

 

Chrono niestety bez wyrazu - 2 zegarki sklejone w osi 12-6...

Szkoda, liczyłem na ładny bicompax w stylu Hanharta.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już temat na WUS.

Dla mnie bomba, jeśli cena będzie przystępna to będzie mój.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajny (ma w sobie coś co wyróżnia go z tłumu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ciekawy.

Coś bliżej? Werk, wielkość, cena?


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ciekawy.

Coś bliżej? Werk, wielkość, cena?

 

Jest to jedynie przedsmak jutra. Dane dotyczące tego chrono pojawią się jutro. Znana jest jedynie wielkość 41 mm i werk Valjoux 7753 , dekiel przeszklony.

 

Mnie osobiście się on nie podoba. Tarcza chronografu za duża , dużo za duża , jakoś dziwnie patrzy mi się na jej lewostronne ułożenie. Poza tym nie za bardzo pasuje mi tu cebulkowata koronka. Ehh średnio na jeża to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucia w stosunku do tego nowego chrono. Niby wsztsko ok a jednak coś ni nie gra.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba. Ale ja mam ogólną skłonność do purystycznych b-uhr-ów, bez tarczek, subtarczek, chronografów, małych sekundników i innych pierdół ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdobione Durowe jest tylko w zegarkach Schauer'a . Durowe Stowy wygląda troszkę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to Durowe ,szczególnie w tym Schauerze. Szkoda , że od razu cen nie podali , ale pewnie niskie nie będą :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26131-0-19573300-1331829839.jpg Edytowane przez elvvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten pilot podoba ze względu na właśnie pozycje tej tarczy - jest inny co cieszy. Chrono na zdjęciach super, ciekawe jak w realu...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenia:

- Stowa MO Durowe, pierwsze co się rzuca w oczy to dużo większa cena, stylistycznie ten zegarek jest jak dla mnie perfekcyjny, więc dobrze, że nic nie zmienili w wyglądzie, biorąc pod uwagę cenę zdecydowanie wolę swoją MO na Unitasie.

- Chronograph 1938, w porównaniu z jasną wersją chrono nie podoba mi się, datownik szpeci całość.

- Flieger chrono, jestem na tak. Fajne proste, bardzo czytelne chrono. Ten styl lubię. Mógłby być 1-2mm większy.

- Antea day-date, wg mnie porażka. Przez wskazanie dnia zegarek stracił minimalistyczny styl, czyli swoją największą zaletę.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Stowa MO Durowe : stylistycznie oczytwiście ok, choć odkąd Marine Automatic dostępna jest w wersji ze srebrną tarczą zdecydowanie bardziej wole właśnie ją. ... a mam oba.

Stosując nowy werk Joerg próbuje (jak zresztą wiele firm ostatnio) uplasować Stowę nieco wyżej. ... może to i dobrze. choć IMHO powinien zostawić przynajmniej jeden model dla pasjonatów marki którzy na swoją pierwszą stowę chcą wydać nieco mniej. Stara Antea spełniała tu dość dobrze swoją rolę. niestety tanie modele zniknęły z oferty. szkoda.

BTW - niedługo zwykłe ETY będą rzadsze niż in-house`y . czas pokaże czy to dobrze.

 

-Chrono 1938 - jak już czarny, to wolałbym bez daty i może ze strebrnymi a nie złotymi indeksami. Jasna wersja to dla mnie naprawdę bardzo ładny zegarek.

 

- Fliegerchrono - długo zastanawiałem się co o nim myśleć . na zdjęciu trochę traci przez ustawienie wskazówek - optycznie trochę się wali bo ciężkie , dwucyfrowe liczby po lewej zostały skontrastowane z bardzo delikatnym tatalizatorem , dodatkowo po prawej jest jeszcze najlżejsza optcznie z całej tarczy jedynka. ... ale generalnie fajny, nietuzinkowy pomysł.

 

- Antea day-date -...i tu mnie Joerg zaskoczył, tego sie po nim nie spodziewałem - absolutny gniot.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Antea day-date -...i tu mnie Joerg zaskoczył, tego sie po nim nie spodziewałem - absolutny gniot.

Z tym "day" to jest tak, że jakby go tam nie wstawił, to i tak zaburzy bauhausowską tarczę.

Ja bym się tam nad tą Antea day-date tak strasznie nie znęcał, dopóki istnieje tylko jako opcja, i masz wybór między tą a zwykłą. Jak ktoś strasznie potrzebuje tego "day", do biznesu czy coś.. to jego wybór.

Inna sprawa, że szkoda trochę tych tańszych wersji Antei, co to znikły chyba już na zawsze.. Kiedyś to była konkurencja dla jakichś tańszych Hamiltonów, Tissota lelocle, jakichś Certin ds.. a teraz co? Dwa i pół kafla to minimum..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- Antea day-date -...i tu mnie Joerg zaskoczył, tego sie po nim nie spodziewałem - absolutny gniot.

 

 

Zgadzam się - strzał w kolano :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STOWA Flieger Chrono: pomysł super, współczesne spojrzenie na chrono Fliegera. Do pełnego Reduced to the max winno się odjąć jeden przycisk do obsługi chrono :)

 

Antea 390 Day-Date: sam pomysł fajny, niemniej zdecydowanie bardziej by mi się podobała gdyby zamieniono kolejność wskazań, czyli zaraz nad indeksem "szóstym" nazwa dnia tygodnia a nad nim data.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flieger chrono powinien mieć napis na walizce - "kiedy urosnę zostanę IWC Big Pilot".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...niemniej zdecydowanie bardziej by mi się podobała gdyby zamieniono kolejność wskazań, czyli zaraz nad indeksem "szóstym" nazwa dnia tygodnia a nad nim data.

 

ale to już nie na tym werku.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, nie wiem wogóle czy jest taki który by to umożliwiał.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flieger chrono powinien mieć napis na walizce - "kiedy urosnę zostanę IWC Big Pilot".

 

Nie zgadzam się! Stowa to nie IWC i niech tak zostanie. :rolleyes:

Jak dla mnie- takie chrono jest świetne. Brawo, Jorguś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.