Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Rychu, gratuluję.

 

Zegar świetnie się prezentuje. Tak, jak piszesz - dość płaskie profilowanie uszu może stanowić problem raczej tylko przy małych nadgarstkach.

 

Trzy pytania... ;) Jak pracuje bezel? Czuć wagę zegarka? No i jak świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegareczek ale kup srebrny bezel na zmiany ;) ....no i ja go widzę na jakimś grubym strapie :)

Bransoleta z zewnątrz przypomina mi bransoletę od Amfibii :) ..tyle że ta w amfibii była z blaszek wydmuszek a tutaj kuta stal ;)

Edytowane przez marcomartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rychu gratulacje! Kawał fajnego żelastwa. Mam przeczucie, że w maju kroi się spotkanie celem obmacania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Chłopaki, spotkanie zawsze mile widziane, może nawet jeszcze w ten piątek :D

O grubym pachu myślałem od początku jeszcze przed zakupem, ale najpierw muszę trochę

na branzie go ponosić i pomyśleć czy na pewno chcę na pach wrzucać, bo ta bransoleta jest

naprawdę fajna :) Co do trzech pytań- bezel 60 klików, idealnie równo trafia w indeksy,

pracuje lekko ale chropowato??? Nie wiem jak to opisać, ale nie jest to miękki, płynny ruch

tylko skokowy. Wagę zegarka czuć, ale bałem się, że będzie gorzej, po chwili noszenia przyzwyczaiłem się

i czuję tylko jak sobie o nim przypomnę. Ale jest trochę żelastwa :)

Co do świecenia, to sam oceń. Jak dla mnie, to świetnie, naświetliłem go przez jakieś pół minuty

około 11 wieczorem i budziłem się (ach te emocje :) ) koło piątej, później koło szóstej i wciąż spokojnie można było po ciemku sprawdzić godzinę. A przy okazji naświetlania zauważyłem jedyną jak na razie lekką niedoróbkę,

tzn na wskazówce sekundowej nie jest idealnie rozłożona luminowa- widać na zdjęciu, choć na żywo najpierw tego nie widziałem- więc nie jest tak źle, ale do ideału ciut brakuje.

A dalszych wad szukam, ale na razie słabo mi to idzie :blink:

post-27284-0-52170700-1331836210.jpg

post-27284-0-53559500-1331836211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, przepraszam z góry, że odbiegam od tematu ale proszę o pomoc. Stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem klubowej Stowy Antea - jako, że to mój pierwszy automat to sprawdzam, porównuję no i wyszło mi, że zegarek robi ponad 120 sekund na dobę do przodu. Nie wiem czy mam pisać do Stowy w sprawie reklamacji czy oddać go do zegarmistrza u siebie w mieście. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle nie powinien robić. Pogadaj ze sprzedającym a do lokalnego zegarmistrza nie pewno nie oddawaj.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do posiadaczy Stowy Fliegera(czy jakos tak).jak dlugo swieci i czy jasno?wiem ze uzywaja Luminovy C3.ale jak sie to sprawdza w praktyce :P aha i czy szklo posiada AR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci lepiej i dłużej niż laco z C3. Antyrefleks z wewnętrznej strony jest na obydwu szafirach, od dołu też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli jest AR.bo na ich stronie nie podaja tego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podają tego, bo Flieger nie ma AR :P


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie omawiam ze Stową edycję limitowaną dla rosyjskiego forum. Viveca Hafner napisała: "Please be informed that for the Marine Original both on the top and on the back our sapphire crystal already are inside anti-reflective coated." Nie sądzę żeby flieger był z tego względu upośledzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Jorga Schauera na amerykańskim forum zegarkowym sprzed 2 tygodni:

 

Hello everybody,

 

here are a list with our ar-coatings:

 

Flieger and Marine Automatic, no ar-coating

Marine Original - inner ar-coating of both sapphire crystals (caseback and front)

 

Antea serie - no ar-coating

 

Chronographs - inner ar-coating both crystals (caseback and front)

 

Seatime and Prodiver - inner ar-coating

 

Maybe we will change in the future all models to maximum inner ar-coating, but till today we have had no problems with reflections.

If more people ask and we feel the market needs this feature realy, we will change maybe - but this is a long term planing.

It i always possible with a new serie we order.

 

I will think about it more and more.

 

But till today we tested some models with or without inner ar-coating and the "feeled difference" was not seen or so minimal that we did not decide to do it, it will rice up the prices a bit , not so much but still the prices has to increase for this models.

 

The existing models with ar-coating has been changed in the past always when we ordered a new serie, so maybe in the future we decide to change all models to stop the discussions about this .-)

 

But if you are under the decision to order a watch with or without ar-coating don´t think to much about this.

 

I wear watches with and without inner ar-coating and i am able to read the time with all this models , no matter if the crystal is coated or not.

 

Inner and outside in combination i will not do in the near future because the coating is always not as heavy as the basic sapphire material, so it scratches easier.

 

 

Best regards

 

Jörg Schauer

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Flieger z obrazka powyżej to jest ostatnia limitka Stowy na 2801?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to regularny model na 2824-2 z certyfikatem chronometru.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Flieger z obrazka powyżej to jest ostatnia limitka Stowy na 2801?

Limitka 100 egz. na 2801 różni się tylko deklem, który wygląda tak

 

f55bd351269d4c12m.jpg

 

no i tym, że 2801 to "handaufzug".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitka 100 egz. na 2801 różni się tylko deklem, który wygląda tak

 

f55bd351269d4c12m.jpg

 

no i tym, że 2801 to "handaufzug".

 

No i jeszcze tym że LE 100 egz. ma na kopercie grawerkę FL23883. W kompecie dostawało się rózwnież 2 skórzane paski, jasnobrązowy i czarny... więc tych różnic jednak trochę jest :-)

Edytowane przez Flieger

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of breath and one day closer to death.

 

Pink Floyd, Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze tym że LE 100 egz. ma na kopercie grawerkę FL23883. W kompecie dostawało się rózwnież 2 skórzane paski, jasnobrązowy i czarny... więc tych różnic jednak trochę jest :-)

Prawda, prawda...

Wszystko się zgadza: i paski, i grawerka. Pasek brązowy przebiera nogami, by go zmienić na czarny, ale wciąż czeka.

 

ffc0b6a4e6c9e956m.jpg

 

Do poniedziałku. Będziemy mieli wtedy, a na pewno we wtorek większą jasność (nie mylić z pomrocznością jasną).

PS. Ale kolega czujny. Tylko gratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoby cześć i czołem

 

Jestem nowy na forum więc po pierwsze witam wszystkich :)

 

Dosyć nieprzpadkowo zdecydowałem się na napisanie pierwszego posta w tym właśnie temacie.

Otóż zdecydowałem się zakupić swój pierwszy zegarek, no i decyzja już prawie prawie zapadła. Chciałbym żeby była to Antea, niebieskie wskazówki, kremowa tarcza brązowy pasek i tak dalej, mam jednak pare pytań. Próbowałem przejżeć większość tego tematu (uff 80 pare stron) no ale odpowiedzi nie znalazłem.

Więc tak.

 

Po pierwsze wielkość.

Czy są dostępne jakieś zdjęcia porównawcze wersji KS 365 i 390 ? Ani tu ani na forum Stowy nie udało mi się znaleźć. Jeśli nie, to czy moglibyście powiedzieć mi, jakie zegarki dostępne w przeciętnym sklepie są porównywalne wielkościowo? Jakoś nie wątpię że będe zamawiał wszystkie trzy wersje, a potem je odsyłał ;)

 

Po drugie miechanizm

Czy dla człowiek który o zegarkach wie tylko, który mu się podoba czy dużą różnicą jest Peseux 7001 a ETA 2824-2? Poza tym że ETA jest automatyczny.

Idąc dalej tropem mechanizmów, czy myślicie że jest możliwe, aby w wersji KS dało się zamontować mechanizm automatyczny (chociażby rzeczoną ETA?) Wersja KS podoba mi się chyba najbardziej jednak brak automatu troche mnie boli.

 

Po trzecie czas dostawy

Na dzisiaj, strona mówi mi że na dostawe musze czekać do "Ende Februar 2012" nie znam nie-mieckiecgo, ale zgaduje że to ja khoniec luthego :rolleyes: Czy waszym zdaniem zamawiać teraz czy czekać do końca lutego, może w między czasie pojawi się np Antea 365 bez daty? Albo jakie jeszcze bardziej limitowane zegarki?

 

Pozdrawiam, z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamówisz pod koniec lutego, to Twój termin dostawy pewnie będzie na maj-czerwiec. Oczekiwanie wynika z liczby chętnych, którzy już złożyli zamówienia, a nie z powodu czekania na jakąś datę, np. dostawę zegarków czy części...

Co do wymiaru musisz udać się do sklepu i poprzymierzać, choć trzeba pamiętać, że z uwagi chociażby na kształt uszu np. 39 mm Stowa nie zawsze wizualnie prezentuje się tak samo jak 39 mm Tissot czy Seiko. Natomiast różnica między 36,5 i 39 jest z pewnością dostrzegalna na pierwszy rzut oka.

Co do takiej przekładki mechanizmów, to jest to w praktyce nierealne a na pewno nieopłacalne.

W każdym razie,gratuluję wyboru! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na kształt koperty Antea wygląda na większą niż jest w rzeczywistości. Mam antee auto 39 mm i miałem okazję mierzyć KS. Różnica jest spora. Zalezy jaki masz obwód nadgarstka. Jeśli mały to wybór pada na KS.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Mam mały obwód nadgarstka, ale wybór cały czas pozostaje między KS a mniejszą "zwykłą" (milimetr różnicy w średnicy)

 

Co do zamówień. Serio jest tak, że jak zamówie w lutym to oczekiwanie będzie maj-czerwiec? Na stronę stowy trafiłem jakieś 3 tyg temu i tak jak teraz oczekiwanie na wszystkie, dosłownie wszystkie ich produkty było do końca lutego 2012 (no dobra, poza paskami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym bazarku Antea 39 mm czeka na chętnego. Może warto popytać, jeśli to możliwe, też i przymierzyć.

 

Może Jorg na wszelki wypadek dał taki termin realizacji zamówień, bo lepiej wysłać zegarek przed czasem niż narażać się na sarkania niezadowolonych z opóźnień, co w przeszłości się zdarzało?..Z pewnością czas oczekiwania na zamówienie z końca lutego będzie odpowiednio dłuższy, nie ma co liczyć na realizację od ręki.

Tym bardziej zyskuje oferta używki, zwłaszcza, że cena ostatnio spadła, w przeciwieństwie do kursu euro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.