Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Długo uruchamiali produkcję. Pierwszy anons Antei 365 A10 widziałem przed Basel 2010.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapek potwierdzam taki sam otwór na lunecie też posiadam wiec wszystko ok biggrin.gif

Wesołych Świąt ! smile.gif

Od tygodnia noszę Zeppelina 100 Jahre model 7664-2 również z wciskaną lunetą, tyle że owa nie dająca spać po nocach szparka znajduje się na dziewiątej, a nie pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, który odleciał ode mnie rok temu.

Mam jednak pytanie: czy wprawny zegarmistrz, z użyciem odpowiednich narzędzi, mógłby zdjąć lunetę i spowodować, by szparka znalazła się pomiędzy dolnymi uszami jak w Airmanie, czyli w miejscu mniej widocznym. Chodzi głównie o względy natury estetycznej.

Edytowane przez Zdroker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można to zrobić, bo wciskany ring/lunetkę można wcisnąć w dowolnej pozycji.

Pytanie czy ring nie zostanie lekko haratnięty przy takiej operacji. Ha, dobre pytanie... bo teoretycznie jak zegarmistrz dobierze odpowiedni nożyk zegarmistrzowski, który idealnie wpasuje się w tą szczelinkę, to nie powinien go uszkodzić. Ale jak będzie w praktyce to nie wiem... Bo taki system został opracowany do szybkiej zmiany szkiełka (bez rozbierania całego zegarka), i jest to swego rodzaju "jednorazowy" system. Czyli serwis w jakimś profesjonalnym wydaniu, powinien to wymieniać jako cały moduł: szkiełko wraz z ringiem. Czyli dopóki szkiełko jest w porządku, to się tego nie rusza. A jeśli szkiełko wymaga wymiany, to się zdejmuje ring i nieważne czy zostanie uszkodzony, bo i tak zakłada się nowy ring zintegrowany ze szkiełkiem.

 

.

Edytowane przez Taktic

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ciężko będzie pewnie znaleźć takiego zegarmajstra, który Ci byłby wstanie pomóc :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ciężko będzie pewnie znaleźć takiego zegarmajstra, który Ci byłby wstanie pomóc :]

Dzięki Panowie za informacje. Zatem decyzja: ring/lunetka pozostają na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podjąłeś moim zdaniem jedyną słuszna decyzję w tej sprawie :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj właśnie ile masz w nadgarstku :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy !!! :D

Podobny problem jak u Nicon'a - biję się z myślami co do wyboru Stowy: Antea KS, KS 41 i Marine (to ma być ta pierwsza, najlepsza :) )

Przejrzałem fotki i opinie na forum, a przymierzyc nie ma jak - nadgarstek mam 17-17,5, ale dość szeroki - noszę bez problemu KMU 48.

Mówiąc szczerze, chyba jestem najbliżej KS 41, ale trochę odstrasza mnie L-t-L.

Jakie jest wizualne i praktyczne noszenie KS 41 i Marine?

Zegarek będzie głównie garniturowy...


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć rewelacja na ręku sprawuje Marine, w połączeniu z garniaczkiem - miodzio:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Prawdę mówiąc Marine była pierwszym zegarkiem Stowy, który widziałem i od tego się zaczęło. Tylko jeszcze go nie mam :blink: Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Prawdę mówiąc Marine była pierwszym zegarkiem Stowy, który widziałem i od tego się zaczęło. Tylko jeszcze go nie mam :blink:

to może czas najwyższy go nabyć :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko głęboki oddech i wybór - klasyka, czy rzymianka :D


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko głęboki oddech i wybór - klasyka, czy rzymianka :D

 

bardziej oldsculowy jest z cyframi rzymskimi, ja jednak wybrałbym dla siebie z arabskimi indeksami - jakoś osobiście uważam, że tylko one w pełni się zawsze prezentują i pasują :]

niemniej jednak... weź głęboki oddech i... zamawiaj ;) :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru pasują obie wersje, do nieformalnego stroju moim zdaniem rzymianka nie zawsze będzie pasować. Ja mam z arabskimi i taką doradzam.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnituru pasują obie wersje, do nieformalnego stroju moim zdaniem rzymianka nie zawsze będzie pasować. Ja mam z arabskimi i taką doradzam.

 

dokładnie :] chciałoby się tymi słowami uzupełnić własny pościk ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cyfry zdecydowanie. Zresztą, m.in. z tego powodu przyglądam się też KS41 - prostota i cyfry. W KS 41 trochę przeszkadza mi "kanciastość" uszu, ale może to złudzenie na fotografii? Z kolei Marina jest wyższa o ponad 2 mm. L-t-L taki sam, pozostaje kwestia, który z tych dwóch zegraków układa się lepiej na ręce i pod mankietem? :D

No ale to takie dywagacje...

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak: z zamieszczanych postów oraz biorąc pod uwagę zamieszczane na forum posty to TAKŻE zdecydowanie polecam MARINE :] moim zdaniem JEDYNY model, z którego będziesz najbardziej zadowolony :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynamy odliczanie w oczekiwaniu na Marinę ;) Dziękuję za pomoc :)


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynamy odliczanie w oczekiwaniu na Marinę ;) Dziękuję za pomoc :)

 

Czyli co? ... rozumiemy, że dokonałeś jedynego słusznego wyboru? ;) pytanko zatem jeszcze: w polerce wziąłeś czy w macie ? ;):]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sam jestem ciekawy...;)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sam jestem ciekawy... ;)

 

Sebastian - to już jest nas 2 :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W macie. Zawsze chcialem w macie. Oczywiscie bez datownika, z mala sekunda, Marine Original. Ma byc w czerwcu.

Edytowane przez Kebayoran

"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W macie. Zawsze chcialem w macie. Oczywiscie bez datownika, z mala sekunda, Marine Original. Ma byc w czerwcu.

 

wow :] moje gratulacje zatem - za zamówienie. Pochwal się obowiązkowo jak już będzie u Ciebie :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.