Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma to być zegar nie tylko do garniaka, to bierz Marine Arabkę..:).

Są koledzy na forum którzy mają podobny nadg. do twojego i mają właśnie ten zegarek... Z tego co pamiętam, nie jest za duża....;)

 

Aaaa, Antea to eta 2824- automat, Marina też eta ( Unitas), ale manualny...

 

Ja płaciłem od razu całość, co do paska, jeśli wezmiesz Crocko, każą Ci podać dokładny rozmiar nadgarstka i dotną dokładnie, aby nie było dużo naddatku...

 

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. o zaliczce nic nie wiem, dostaniesz info że masz wpłacić i później w ciągu 2 tygodni wysyłają

2. matowa wersja różni się wykończeniem koperty, ponoć trochę mniej łapie rysy, ale za to nie spolerujesz

3.problemu z serwisem 2824 czy unitasa być nie powinno żadnego, nie wiem jak z A10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie poboczne pytania:

1. Czy kupno wygląda tak że najpierw wpłacamy 10% zaliczki a jak zaczynają już robić nasz zegarek to dopiero resztę?

2. Dlaczego matowa wersja Marine jest aż 100 euro droższa? Czy ona różni się czymś więcej poza właśnie brakiem połysku?

3. Jak wygląda serwisowanie zegarka w Polsce, wiadomo że co jakiś czas trzeba mechanizm przesmarować. Zarówno Antea jak i Marine są na ETA 2824-2, czy w związku z tym nie będzie problemu ze znalezieniem zegarmistrza ogarniającego ten zegarek w dużym mieście jak Kraków?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

1. Nie trzeba płacić zaliczki, płacisz całość gdy dostaniesz maila na 1-2 tygodnie przed wysyłką

2. Wykończenie koperty na mat jest trudniejsze, czy aż o 100 EUR trudniejsze tego nie wiem ;)

3. Sądzę, że bez problemu :)

 

Calisia1: jesteś pewien że Marine to manual? Biorę pod uwagę ten: http://www.stowa.de/...ub--marine,.htm czyli "Marine automatic, sterlingsilver dial and date, matt case"

 

Pasek wezmę raczej zwyczajny skórzany, bo o ile za matową kopertę jestem w stanie dopłacić, to dodatkowe 120 euro za pasek to słaby interes. Chyba lepiej wymienić na jakiś kupiony za uczciwą cenę w Polsce.

 

Zależy która Marine. Ta podlinkowana to Marine Automatic, jak sama nazwa wskazuje to automat. Marine Original jest nakręcana ręcznie. Polecam Marine Original bez dwóch zdań, bo mam :) .

 

Ja również brałem najtańszy pasek. Droższego się nie opłaca.

 

Jeśli ma to być zegar nie tylko do garniaka, to bierz Marine Arabkę.. :).

+1 :)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon, sory, cały czas myślałem o Marine Original która jest na Unitasie...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/80806-stowa-marine-original/

A , właśnie, chyba Kolega Mirosuaw ma podobny rozmiar nadgarstka do Twojego i ma Marine Original Arabkę :), i chyba mu dobrze z nią jest ;)

 

Zresztą, podobnie jak Mirosuaw, radzę wziąć Marine na Unitasie..będziesz zadowolony ;)

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A , właśnie, chyba Kolega Mirosuaw ma podobny rozmiar nadgarstka do Twojego i ma Marine Original Arabkę :), i chyba mu dobrze z nią jest ;)

 

Oj dobrze, dobrze :)

Nadgarstek mam 17,5 cm.

 

img1251at.jpg

 

img1280nh.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;)

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze, że do ceny samego zegarka doliczana jest jeszcze cena za przesyłkę - do Polski jest to 39 Euro. Jeżeli masz możliwość wysyłki zegarka poza Unię, to warto, zyskujesz VAT - czyli w przypadku MO jest to ok. 140 Euro.


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już rozumiem. Faktycznie MO wygląda super, szczególnie podoba mi się w niej mała sekunda. Jestem jednak zdecydowany na automat bo nie chce mi się bawić w codzienne nakręcanie ;) no i cena MO jest też poza budżetem. Widzę też według specyfikacji, że MO jest nieco większa: 41mm vs 40mm.

 

w początkowej fazie także zastanawiałem się czy nie lepszy byłby mechanizm automatyczny, ale... MO lepiej wg mnie się prezentuje, ponadto różnica 1mm to żadna różnica ;)

 

zatem zastanów się raz jeszcze :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tańsze - może nie najładniejsze ;) - są jeszcze Archimedeski ;) może coś z tej kolekcji Cię zainteresuje :]

 

Stowa jednak we wszystkich rankingach jednak wygrywa :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pełni się z Tobą zgadzam!!! za "innymi" przemawia jedynie... cena;)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot co.! ...będziesz miał zegarek ,,zrobiony" dla Ciebie...;)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak z serwisem gwarancyjnym? Czy samemu się odsyła do Niemiec, czy są w Polsce punkty serwisujące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak z serwisem gwarancyjnym? Czy samemu się odsyła do Niemiec, czy są w Polsce punkty serwisujące?

 

Koledzy już wcześniej pisali, że w zegarkach jest wszystko ok i najwyżej należy co jakiś czas 3-5 lat dać go do przesmarowania. Wówczas można oddać do lepszego zegarmajstra, który zna mechanizm ETA zna i go przesmaruje. Ewentualnie można wysłać do Rzeszy, ale... do zwykłego przesmarowania to bezzasadne :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Coraz bardziej mnie ten zegarek urzeka - niby prosty, ale ma to "coś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo :] Faktycznie zegarki Stowy w swojej prostocie urzekają, a model Marine jest wg mnie bezkonkurencyjny ;):] Tylko nas w Polsce może troszkę odstraszać cena, ale... i to da się przeżyć:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis gwarancyjny, bo o taki pytałeś, realizuje Stowa oczywiście u siebie, być może pokrywa koszty wysyłki, ale tego mi się nie chce szukać. Serwis pogwarancyjny to można pchać do stowy, lecz wychodzi dość drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nas w Polsce może troszkę odstraszać cena, ale... i to da się przeżć:)

 

To jest takze kwestia priorytetow. Zamiast od razu kupowac kilka lub kilkanascie w nizszych cenach, moze warto miec te najbardziej chciane? Tylko jak opanowac przegladanie bazarku i coraz to nowych okazji? :D

 

 

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 2

 

 


"Do or do not. There is no try" - Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest takze kwestia priorytetow. Zamiast od razu kupowac kilka lub kilkanascie w nizszych cenach, moze warto miec te najbardziej chciane? Tylko jak opanowac przegladanie bazarku i coraz to nowych okazji? :D

 

trafiłeś w samo sedno sprawy:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archimede takie sobie, już chyba bardziej podoba mi się Steinhart

 

Na korzyść Stowy przemawia też to, że S i Archimede są producentami zegarków, a Steinhart to DOB (marka własna dystrybutora).

Dla każdego ma to inną wartość oczywiście. Wybór należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archimede to marka producenta kopert - dla mnie też nie ma takiej wartości jak Stowa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to.... ;)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip - Archimede to marka zegarków, Ickler to marka kopert oraz właściciel całej grupy, w której są inne marki zegarków, jak Limes, Autran&Viala i ile pamiętam ,Defakto.

 

Ickler zaczynał produkcję zegarków od DOB, później wprowadził produkcję zegarków Limes, a od bodajże 2000 Archimede.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie wygladac w rzeczywistosci, na renderze troche surowy I monotonny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, na żywo będzie jeszcze ładniejszy.

Oryginalna ta koronka.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.