Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eMeF

Stara Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jetem tu nowy i dopiero niedawno zaczalem na powaznie interesowac sie zegarkami (choc porzadny "Szwajcar" chodzi juz za mna od paru lat...).

Niestety na chwile obecna nie dysponuje jeszcze funduszem na zakup tego wymarzonego, bo nie posiadam na ten cel kwoty pieciocyfrowej.

Kupilem niedawno prosty model FC (pomimo ze wiele osob nie przepada za ta firma to jednak bardzo mi sie on spodobal).

 

 

W tej chwil bardzo jestem zainteresowany zakupem starej Omegi, poniewaz wydaja sie one nie byc zbyt drogie a na pewno beda ladnie wygladac spod garnituru.

Zerknalem na Allegro, ale moja wiedza teoretyczna jest jednak minimalna i nie jestem w stanie ocenic ile wart moze byc specyficzny model i czy faktycznie jest to oryginal.

 

Dlatego chciailem zapytac o oryginalnosc i realna wartosc 2 Omeg, ktore obecnie znajduja sie na allegro.

Poniewaz linkow do aukcji podawac nie wolno to pozwole sobie wrzucic po 2 zdjecia.

 

Omega Seamaster (zdaniem sprzedawcy oryginal z lat 60-tych):

de1d1e3049fbfa43m.jpg

6876be38cd38ea64m.jpg

 

Omega Geneve (podobno zlota i w pelni oryginalna):

e6981d724abf9a65m.jpg

051f4b35f0026460m.jpg

 

 

 

Dodatkowo chcialem spytac czy mozecie polecic inne miejsca gdzie warto szukac (eBay odpada bo mam za mala wiedze i moglbym trafic na frankenwatcha).

A moze warto poszukac takiego starego modelu gdzies w Genewie (bywam tam srednio raz na miesiac)?

 

 

Z gory dziekuje za pomoc i przepraszam jesli naruszylem jakies zasady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram wybor.

 

Zastanow sie najpierw, czy chcesz Omege w kolorze zlotym, czy stalowym. Dalej, czy chcesz automat, czy naciag manualny (jesli ma byc noszona sporadycznie to raczej odradzam automat). Dalej idac, Omega z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych miala wyjsciowo szkielko sygnowane od spodu logo Omegi i sygnowana koronke. Szkielko moze byc oczywiscie wymienione na nieoryginalne, ale to wplywa na cena (okolo 100 zl mniej). Koronka powinna byc nie tylko sygnowana, ale i pasowac do modelu (np. dziesieciokatna w wiekszosci Omeg Constellation i 4-platowa wiekszosci Seamasterow)- pomocne jest oznaczenie modelu wybite na spodniej stronie dekla. Jesli koronka nieoryginalna to oznacza nizsza cene. Musisz sie zawsze zapytac sprzedawcy, czy tarcza byla poddana renowacji (odnawiana) - takie zegarki odradzam. Pytaj sie o konkretne zegarki, to zwykle ktos Ci odpowie. Poszukaj tez podobnych watkow, temat czesto wyplywa.

 

Ta pierwsza ma nieoryginalna koronke. Czy koperta jest tez ze zlota, bo uszy od tylu maja zolty kolor? Najogolniej za Seamastera placi sie wiecej niz za Geneve. Jesli Omega jest z litego zlota, to raczej ciezko kupic w Polsce ponizej 2000 zl. za granica jest taniej, o ile ktos ma cierpliwosc i nie boi sie ryzyka, ale na Frankenwatcha mozesz sie natknac tez w kraju.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszke,

 

Dziekuje za odpowiedz. Generalnie plan mam dosc sprecyzowany.

Chce zeby ta Omega w miare roznila od mojego FC (http://www.frederique-constant.com/en/watch_FC-303MC3P6.htm), dlatego mysle o wersji zlotej (niekoniecznie ze szczerego zlota), naciaganej manualnie (poniewaz bede ja nosil do garnituru czyli nie wiecej niz 3-4 dni w miesiacu). Zdecydowanie chcialbym zeby w miare mozliwosci wszystkie elementy byly oryginalne i nie odnawiane.

Rozumiem ze przy tak wielu oczekiwaniach nie powinienem sie spodziewac ze znajde cos ponizej 2000zl?

 

W sumie mi sie nie spieszy (FC mam od piatku :rolleyes:), wiec pewnie bede obserwowal aukcje i poszukam na zywo w Genewie podczas nastepnego wyjazdu.

 

Jak cos "ciekawego" zobacze w necie to pewnie bede was tu pytal zeby sie nie przejechac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz.

 

Szukaj Omeg z 9k zlota (proba 375 - to wlasciwie stal w zlotym kolorze), lub kombinacji zloto/stal - tzw. "gold-filled" lub "gold-capped"- poznasz po tym, ze uszy od tylu nie sa w kolorze zlota, lecz stali. Unikaj tylko Omeg z lat 70-tych, w technologii "gold-plated" tzn. zwykle zlocenie - uszy z tylu tez pozlacane - one sie wycieraja.

 

Co do mechanizmow to polecam starsze, kaliber 30 roznych wersji i jego wersje rozwojowa, kalibry 2xx. sa nie do zdarcia.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

 

Mam jeszcze pytanie bonusowe: czy w Warszawie gdzies takie zegarki sa sprzedawane w sklepie/zakladzie zegarmistrzowskim. I jezeli tak, to gdzie?

Przeszukalem forum pod tym katem ale niestety bezskuteczni (po 10 stronach tematow odpuscilem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość montecristo22
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.

 

Mam jeszcze pytanie bonusowe: czy w Warszawie gdzies takie zegarki sa sprzedawane w sklepie/zakladzie zegarmistrzowskim. I jezeli tak, to gdzie?

Przeszukalem forum pod tym katem ale niestety bezskuteczni (po 10 stronach tematow odpuscilem).

 

Poszukaj na Nowym Świecie (róg Chmielna) tam jest mały sklep z antykami, kiedyś kolega trafił tam na piękną Omegę z 50 lat. albo drugi na Książęcej.Mogę polecić gościa z Warszawy sprzedaje tylko Omegi. Sprzedaje na wiadomym portalu aukcyjnym A, ma ceny zdecydowanie warte tego co kupujesz (choć nie najniższe), kupiłem u niego dwie Omegi dla siebe i syna, odiór osobisty (wiesz co kupujesz) facet daje gwarancję na 6 m. i rzeczywiście nie wciska kitów. Jestem b zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukaj na Nowym Świecie (róg Chmielna) tam jest mały sklep z antykami, kiedyś kolega trafił tam na piękną Omegę z 50 lat. albo drugi na Książęcej.Mogę polecić gościa z Warszawy sprzedaje tylko Omegi. Sprzedaje na wiadomym portalu aukcyjnym A, ma ceny zdecydowanie warte tego co kupujesz (choć nie najniższe), kupiłem u niego dwie Omegi dla siebe i syna, odiór osobisty (wiesz co kupujesz) facet daje gwarancję na 6 m. i rzeczywiście nie wciska kitów. Jestem b zadowolony.

 

Dziekuja ze namiary.

Akurat ze wspomnianym Pane spotkalem sie wczoraj i mialem okazje obejrzec pare jego Omeg :). Robia wrazenie (zwlaszcza ta najdrozsza wystawiona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym na PW prosić o namiary aukcyjne tego zaufanego człowieka mającego Omegi?Bo właśnie mój ojciec szuka Omegi z lat 50-60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.