Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shadow

Zegarek mechaniczny, wodoszczelny z fazamki księżyca na bransolecie stalowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może Wy mi szacowni Koledzy coś podpowiecie na szybko. Zaczynam się rozglądać za moim drugim zegarkiem :) Sęk w tym, że jakoś ciężko znaleźć mi coś co pogodzi wszystkie wymagania...

 

 

Chciałbym aby:

 

- był mechaniczny - najlepiej z automatycznym naciągiem, ale przywykłem do nakręcania

- był wodoszczelny - musi się w nim dać bezpiecznie pływać (czyli jeżeli dobrze rozumiem 100m minimum lub więcej - nurkować głęboko nie zamierzam, ale pływać tak)

- mieć fazy księżyca

- koperta stal

- bransoletka stal + najlepiej opcja pasek czarny (skóra) - bransoletka wyłącznie w kolorze srebrnym/stalowym ewentualnie usportowienie w postaci czarnych elementów (połączenie srebnego z czarnym - nie wiem czy jasno to pisze, ale Certina która mi się bardzo podoba wizualnie (niestety kwarc i brak faz księżyca) ma takową)

 

Design najlepiej coś ala: Zenith (El Primero Chronomaster - ech), Jaeger Master Calendar (ech, ech, ech), ewentualnie nieco bardziej usportowiony starszy model JLC Memovox (nie ma faz ale chodzi o design w tym wypadku). Nie może wyglądać jak L.Hydroconquest (mam nadzieje, ze nikogo nie urazilem ;).

 

No i cenowo niestety nie sprostam ani Zenithowi ani JLC więc im mniej wydam na ten tym lepiej bo w końcu kiedyś się uda kupić TEN JEDYNY :)

 

Nie musi:

 

- być szwajcarski :) ale fajnie by było bo już rosyjski przemysł wsparłem :)

- fajnie by było gdyby się go dało obejrzeć/kupić w .pl/.de ale jak się nie da to trudno :)

- mieć innych komplikacji, ale jeżeli będzie miał to wspaniale :)

 

 

To tyle - problem w tym, że co znajde z fazami księżyca to albo brzydki albo nie ma 100m :) A tak pewnie z wielu z Was od razu skojarzy jakieś interesujące przykłady... Chyba, że to ogólnie nierealizowalne...:)

 

Pomożecie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci fazy księżyca??? Polujesz , czy lunatykujesz??

;)

Ile kasy. Bo wymagania masz pod spory budżet :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fazy księżyca - z tego względu, że to moja ulubiona "komplikacja" - nie poluje ;) nie lunatykuje :)

 

Budzet - nie wpisalem celowo poniewaz:

 

- jesli uda sie znalezc cos w rozsadnych pieniadzach to bedzie super :)

- jeśli dojdzie to do kwot ala wskazane JLC to bede mial wyznaczony cel i sporo czasu do skladania :)

 

Realnie z podstawowej oferty firm, które kojarze nie znalazłem nic, ale często na forum podziwiam zegarki marek o których nie miałem pojęcia a powodują szybsze bicie serca i "wzruszenie".

 

Jeżeli bez podania budżetu się nie da to przyjmijmy do 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Szwajcarów do 10 k, masz wybór własnych komplikacji w postaci faz lub chronografu VJ 7751.

 

Heh, z reguły są fazy albo WR ;)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze Szwajcarów do 10 k, masz wybór własnych komplikacji w postaci faz lub chronografu VJ 7751.

 

Heh, z reguły są fazy albo WR :)

 

 

No i wlasnie dlatego zwrocilem sie o pomoc :) bo sam nie znalazlem (poza jakimis chinczykami do kupienia w usa ;))

 

A tutaj wiele osob potrafi naprawde cudowne zegarki wykopać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball Engineer Master II Moon Phase - jakieś 6 tys zł

Mido All Dial Automatic Moon-phase - jakieś 7 tys

Sinn 6026 - ponad 10 tys (ale blisko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10448-0-89734400-1331227401.jpg

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na tej fotce jak tanie casio z bazaru. No ale szkopuł tkwi w jakości wykończenia i pewnie w realu zegarek robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze Szwajcarów do 10 k, masz wybór własnych komplikacji w postaci faz lub chronografu VJ 7751.

 

Heh, z reguły są fazy albo WR ;)

nie do końca:

3826.11-LB9.jpg

3834.18AT-1.jpg

3834.19AT-LB9.jpg

WR 100m


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta seria Mido spelnialaby chyba Twoje wymagania:

 

post-1625-0-75302300-1331227469.jpg

 

Pytanie tylko o estetyke, bo na zdjeciach sa one bardzo brzydkie IMO. Moze na zywo jest duzo lepiej.

 

Czy orientujecie się może czy ktoś w .pl dystrybuuje te zegarki lub posiada takowy i mógłby "okazać" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ball Engineer Master II Moon Phase - jakieś 6 tys zł

Mido All Dial Automatic Moon-phase - jakieś 7 tys

Sinn 6026 - ponad 10 tys (ale blisko)

 

Bardzo dziekuje ;) to juz jest spory punkt zaczepienia. Czy ktorykolwiek z nich jest do obejrzenia w .pl ?

 

Czy ktos kto sie orientuje od strony mechanicznej widzi jakies roznice (mechanizm zapewne taki sam) - w sensie czy ktoras z tych firm jest mniej/bardziej sensowna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Ball'a (ale inny Night Train) i przed zakupem weryfikowałem firmę szukając opinii w Necie - były naprawdę dobre a sam jestem więcej niż zadowolony z jakości wykonania. Sinn - jest ogólnie znany z jakości (sporo informacji), ale tego modelu też w rękach nie miałem.

 

Ja bym Ci sugerował kupić sobie kwarca do pływania i ładny cieńszy - i obydwa z fazami księżyca (skoro lubisz).

Masz w tej samej kwocie ładny zegarek do pływania i ładniejsze (niż te propozycje) zegarek do noszenia i jeśli nie jesteś marynarzem czy rybakiem powinno być OK.

Sam kupiłem sobie dla siebie i żony Angular Momentum Ariki (cena pierwotna była chora ale potem naprawdę OK) - i mam piękne zegarki 200M, z fazami księżyca, wytrzymałe. Pływanie w droższym zegarku było dla mnie stresujące (że zniszczę, zgubię itp.). Tylko z tymi wskazaniami pływów to trochę lipa (szczegóły modelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam mam Ball'a (ale inny Night Train) i przed zakupem weryfikowałem firmę szukając opinii w Necie - były naprawdę dobre a sam jestem więcej niż zadowolony z jakości wykonania. Sinn - jest ogólnie znany z jakości (sporo informacji), ale tego modelu też w rękach nie miałem.

 

Ja bym Ci sugerował kupić sobie kwarca do pływania i ładny cieńszy - i obydwa z fazami księżyca (skoro lubisz).

Masz w tej samej kwocie ładny zegarek do pływania i ładniejsze (niż te propozycje) zegarek do noszenia i jeśli nie jesteś marynarzem czy rybakiem powinno być OK.

Sam kupiłem sobie dla siebie i żony Angular Momentum Ariki (cena pierwotna była chora ale potem naprawdę OK) - i mam piękne zegarki 200M, z fazami księżyca, wytrzymałe. Pływanie w droższym zegarku było dla mnie stresujące (że zniszczę, zgubię itp.). Tylko z tymi wskazaniami pływów to trochę lipa (szczegóły modelu).

 

No po tym jak dzisiaj zobaczylem zdjęcie: Louis Erard Famille 1931 sie zastanawiam czy sie nie zlamie predzej czy pozniej. On ma "tylko" 50m czyli moglby nie wytrzymac i nie wystepuje w wersji z bransoleta (moze to i dobrze) - zatem plywanie odpada - nie wiem czy bym mial zreszta "sumienie" go do wody...

 

Postanowilem obejrzec jeszcze jakis katalog ala Chronos i trzeba bedzie podjac jakas decyzje.

 

No a z kwarcy cos ciekawego mozesz zaproponowac wg wczesniejszych zalozen ? A moze i cos "ladniejszego do noszenia" o podobnej estetyce Ci sie wklei przy okazji ? :)

 

Jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedz(i)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-7884-0-57151000-1331227832.jpg

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.