Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

WatchO z rabatem 5% po wpisaniu "seiko5", wychodzi ok. 305 funtów, ale to musiałbyś płacić Revolutem, bo jak bank policzy Ci po swoim kursie i doda prowizję za przewalutowanie, to wyjdzie Ci pewnie podobnie jak w Polsce.

 

https://www.watcho.co.uk/watches/seiko/seiko-watches-for-men/seiko-prospex/seiko-prospex-sea-padi-automatic-mens-divers-watch-srpa21k1/

 

Dzięki, ale rzeczywiście w Polsce taniej można kupić. A może ktoś ma do sprzedania na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wpisowe do klubu:

 

attachicon.gif20190217_114430.jpg

 

"Zaglądam do wątku od dawna i zawsze chciałem mieć tę 5, bp pomimo, że nie ma stop sekundy, szafirów i takich tam, to ma coś w sobie".

 

Faktycznie, jeśli chodzi o "piątki" Seiko teraz to  drugi najpularniejszy zegarek: "The SNZG15 is currently ranked #2 in popularity out of 2,613 watches". 

 

http://www.watchsleuth.com/seiko5finder/search/?MOD=SNZG15

 

Stop-sekundy nie dołożysz, ale szkiełko już tak ― w tym zegarku na pewno warto.  Koszt ok. 140 PLN za szkiełko szafirowe, wypłukłe, dobrej jakości, nie powodujące optycznych zniekształceń, z wewnętrznym antyrfleksem (trzy kolory do wyboru); wstawienie szkiełka w Polsce to  ok. 15-20 PLN.  Ten zegarek z dobrym paskiem  i wypukłym  szafirem z AR wygląda jeszcze lepiej, choć i bez tego nieźle.  

 

W razie zainteresowania szukaj na crystaltimes, strona sprawdzona i solidna, płatność Paypalem.   

https://crystaltimes.net/shop/all/seiko-5-sport/ct078/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

:)

 

Ładnie mu na tym jubile. Nawet bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STO63e30c1ddd1be3752ed8b7a9bbf28e83.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6309 - lipiec 1984 r.

Tego nosiłbym.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale intensywny odcień! 

Mój telefon nie jest  z najwyższej półki ale zegar na żywo rzeczywiście w świetle dziennym fajnie wygląda (jeżeli ktoś lubi takie niekonwencjonalne tarcze). 

 

 

Teraz pożyczyłem zdjęcie z WUS

 

post-105211-0-51520500-1550925821_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Podpowiedzcie mi proszę czy w załączonym zegarku tarcza jest bordowa czy czarna a tylko dołożone szkło szafirowe z czerwoną poświatą?

 

https://www.chrono24.pl/seiko/skx007-red-october-mod--diver--rote-entspiegelung--id8037658.htm

 

Tak w ogóle te szkiełka szafirowe z niebieskim czy czerwonym odcieniem dają wyraźny kolor czy to niemal niewidoczne?

 

Przymierzam się do zakupu modelu skx i szukam inspiracji pod moda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Koledzy,

 

Podpowiedzcie mi proszę czy w załączonym zegarku tarcza jest bordowa czy czarna a tylko dołożone szkło szafirowe z czerwoną poświatą?

 

https://www.chrono24.pl/seiko/skx007-red-october-mod--diver--rote-entspiegelung--id8037658.htm

 

Tak w ogóle te szkiełka szafirowe z niebieskim czy czerwonym odcieniem dają wyraźny kolor czy to niemal niewidoczne?

 

Przymierzam się do zakupu modelu skx i szukam inspiracji pod moda :)

 

Tarcza jest z 007, czyli czarna. Szafir ma mocny czerwony AR, patrząc na wprost nie będziesz widział tego koloru, odcień AR pojawi się patrząc pod kątem.

Mój telefon nie jest  z najwyższej półki ale zegar na żywo rzeczywiście w świetle dziennym fajnie wygląda (jeżeli ktoś lubi takie niekonwencjonalne tarcze). 

 

Zgadza się, na żywo STO to jedna z najciekawszych tarcz pokazanych w ostatnich kilku latach.

Niech się nosi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak mechanizmy Seiko znoszą dokręcanie? Zegarek ma służyć okazjonalnie więc nie będzie automat się dokręcał, trzeba będzie mu ręcznie pomóc. Wiem, że np Orienty słabo sobie z tym radzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wszystkie, które miałem znosiły bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadza się, na żywo STO to jedna z najciekawszych tarcz pokazanych w ostatnich kilku latach.

Niech się nosi:)

 

Dzięki serdeczne ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak mechanizmy Seiko znoszą dokręcanie? Zegarek ma służyć okazjonalnie więc nie będzie automat się dokręcał, trzeba będzie mu ręcznie pomóc. Wiem, że np Orienty słabo sobie z tym radzą...

Jeśli chcesz kupić skx-a jako bazę pod moda, to nie masz co się martwić problemem dokręcania... bo w mechanizmie 7s nie ma tej mozliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak mechanizmy Seiko znoszą dokręcanie? Zegarek ma służyć okazjonalnie więc nie będzie automat się dokręcał, trzeba będzie mu ręcznie pomóc. Wiem, że np Orienty słabo sobie z tym radzą...

Nie trzeba, wystarczy wykonać kilka okrężnych ruchów by wystartował, możliwość dokręcania koronką to przerost formy nad treścią.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, piszę z doświadczeń z amfibią - tutaj automat nie jest aż tak czuły i wygodniej mi na początek trochę ruszyć koronkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

"B" jak przeznaczony na rynek brazylijski, składany w Brazylii, w fabryce Orienta, Zona Franca de Manaus.

post-52978-0-92179000-1551039144_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że było, ale ja to tylko zostawię, tym razem z ceną: 3850 Euro lub 486000 jen:

 

52654500_2102907610000152_34157724194685

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tak go tu zostawię ;)

95187e28a7aaf3da.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecą z tematem. W środku 4R bo niedoczytałem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8L ale moim zdaniem to i tak już niesmaczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.