Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Panowie a jak się ma Orient do średnio półkowych diverów Seiko? Na zegarowni leży Triton w fajnej cenie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sport-ra-el0001b00b?gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oegxI0ObpA-rS47BZt_Zy8VTuVcEImkJtxqfZJafdHbIF5dXq1tQkEQaAtNDEALw_wcB

 

Szafir, rezerwa chodu, ihałsowy werk ze stop sekundą, całe ogniwa, pełne endlinki... Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

Do rykowiska. Ale to chyba tylko ja.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się ma Orient do średnio półkowych diverów Seiko? Na zegarowni leży Triton w fajnej cenie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sport-ra-el0001b00b?gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oegxI0ObpA-rS47BZt_Zy8VTuVcEImkJtxqfZJafdHbIF5dXq1tQkEQaAtNDEALw_wcB

 

Szafir, rezerwa chodu, ihałsowy werk ze stop sekundą, całe ogniwa, pełne endlinki... Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

 

Przeszedł mi kiedyś przez ręce (bo od razu puściłem dalej) i w moim bezel miał bardzo duży luz na boki. SBDC wypada przy nim na dosyć mały zegarek, więc rąsię musisz mieć zdrowszą od mojej ;) Poza tym bardzo porządnie wykonany zegarek, ale ja bym nie kupił.

 

Krygo, gratulacje. Mój już czeka w paczkomacie :)

 

;) A widzisz, jednak. To raczej ja składam gratulacje bo smaczna cena. Napisz potem jak wrażenia.

 

Do rykowiska. Ale to chyba tylko ja.

 

Chyba tak. Całe szczęście, że dekiel pełny to nie widać "blachowkrętu"   :lol:  ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak się ma Orient do średnio półkowych diverów Seiko? Na zegarowni leży Triton w fajnej cenie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sport-ra-el0001b00b?gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oegxI0ObpA-rS47BZt_Zy8VTuVcEImkJtxqfZJafdHbIF5dXq1tQkEQaAtNDEALw_wcB

 

Szafir, rezerwa chodu, ihałsowy werk ze stop sekundą, całe ogniwa, pełne endlinki... Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

Miałem złotą wersję, zegarek naprawde ok. U mnie bezel nie miał żadnego luzu i chodził świetnie. Nosiłem na pasku, więc co do bransolety się nie wypowiem.

Jedyna rzecz niezbyt solidna to gwint przy koronce. U mnie był ok, ale czytałem, że jest podatny na zużycie i wymaga dość ostrożnego traktowania. Rzeczywiście w porównaniu do "majtek" od Citizena wydawał się być bardzo delikatny.

Za to mechanizm dokladny, rezerwa chodu to super sprawa, a nakręcał się w mgnieniu oka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kod rabatowy na zegarownia na konkretny model SPB097J

Po wpisaniu "PROSPEX" jest dodatkowy rabatb381cfc35d87c711c74e7b84f44744bf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ok, dzięki za odpowiedzi :) nie ma zegarków bez wad (no chyba że grube referencje za gruby hajs) :D

 

Co to rykowisko i blachowkręt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi :) nie ma zegarków bez wad (no chyba że grube referencje za gruby hajs) :D

Co to rykowisko i blachowkręt? :)

Rykowisko to logo Orienta, blachowkręt to mocowanie wahnika w mechanizmie, takie zboczenie Doriana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Acha, ok to będę wiedział. Logo jak logo jeden polubi inny nie :) a sam zegarek wydahe się być fajowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...
Całe szczęście, że dekiel pełny to nie widać "blachowkrętu"   :lol:  ;)

To faktycznie wielkie. :D

 

 

Rykowisko to logo Orienta, blachowkręt to mocowanie wahnika w mechanizmie, takie zboczenie Doriana.

Tak mam i nic nie poradzę. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł wczoraj. Najpierw wskoczył na skórę, ale przez dłuższy czas chyba zostanie na meszyku:

 

 

Ja też mam z tych mniejszych. 16 cm może z małym haczykiem. Oceń sam:

 

 

Chyba git malina? ;) Ja "ale" nie mam. No, poza jego grubością, ale z tego zdawałem sobie sprawę. Nato odpada na 100% :) W zestawie z tym meshem waga już dosyć konkretna.

Dzięki za fotki, wygląda zacnie ;) gdzieś się w głowie obija pomysł na połączenie z jubilee od strapcode, ale skoro mówisz że z meshem już swoje waży to nie wiem czy takie połączenie nie będzie też przy okazji spełniać funkcji wzmacniania bicepsa...

 

Chociaż jak na razie to i tak muszę podtuczyc jeszcze chwilę świnkę żeby na 051 rozbierać. Niech się niebieski dobrze nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Z czystej ciekawości wrzuciłem na wagę i wyszło 159 g. Mój Khaki Field 38mm 100 g mniej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kod rabatowy na zegarownia na konkretny model SPB097J

Po wpisaniu "PROSPEX" jest dodatkowy rabat

 

No i zamówienie poszło. Czaiłem się na któryś z nurków Seiko, a ten tez był na liście. Co prawda Great Blue Hole (SPB083J1) i SPB077J1 były wyżej w rankingu, ale cena Twilight Blue była nie do przebicia. Jak tylko dojdzie wrzucam foty.

 

MieszkoMieszko WIELKIE dzięki

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówienie poszło. Czaiłem się na któryś z nurków Seiko, a ten tez był na liście. Co prawda Great Blue Hole (SPB083J1) i SPB077J1 były wyżej w rankingu, ale cena Twilight Blue była nie do przebicia. Jak tylko dojdzie wrzucam foty.

 

MieszkoMieszko WIELKIE dzięki

No ja też myślałem o Great Blue Hole ale przy tej cenie to grzech nie skorzystać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dajcie foty a nie! :) Bardzo lubię ten model, sam go mam :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę

 

 

Ps. Dziś już kod nie działa06fb593b312674c5642c924431620792.jpg

Proszę

 

 

Ps. Dziś już kod nie działa06fb593b312674c5642c924431620792.jpg

Proszę

 

 

Ps. Dziś już kod nie działa06fb593b312674c5642c924431620792.jpg

Proszę

 

 

Ps. Dziś już kod nie działa06fb593b312674c5642c924431620792.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Fajny. Niech się dobrze nosi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mój dotarł :) Świetny zegarek, na żywo robi dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach z netu.

 

49099735346_8ef4a9a6a9_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Też za***isty :D ten niebieski bezel przez większą część czasu wydaje się czarny, nie? :D  Zacny strzał milordzie, niech cieszy Twe oko :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca czarny. Niebieski z bezela różni się odcieniem od tarczy dość znacznie, a materiał i wykończenie sprawia, że często wpada w odcień morskiej zieleni. Bardzo ciekawy efekt, który jest zależny w dużej mierze od oświetlenia. Doskonale widać to na zdjęciach Krygo (w cieniu czarny, w świetle niebieskozielony). Do tej pory, jeśli chodzi o niebieskie nurki Seiko, miałem do czynienia jedynie z żółwiem SRP773 i tam rzeczywiście tarcza wydawała się prawie czarna, a bezel był w porównaniu do SPR053 strasznie "plasticzany".

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.